صادرات دام زنده آزاد می‌شود / گوشت نیمه دوم سال گران می‌شود؟

صادرات دام زنده آزاد می‌شود / گوشت نیمه دوم سال گران می‌شود؟

صادرات دام زنده هنوز ممنوع است اما قرار است در 15 روز آینده صادرات دام زنده آزاد شود. مدیر عامل اتحادیه سراسری دامداران ایران با اعلام این خبر گفت: با آمدن وزیر جدید کشاورزی در حال رایزنی برای صادرات دام‌های پر چربی هستیم.

به گزارش تجارت‌نیوز، تعداد دام‌های پر چربی در دامداری‌ها رو به فزونی است. البته به دلیل ممنوعیت صادرات، خشکسالی و کمبود نهاده‌ها قاچاق دام‌های پر چربی به کشورهای عربی زیاد شده است.

بعد از دام‌های پر چربی حالا خبرها حاکی از این است که بره و میش‌های مولد هم به کردستان عراق قاچاق می‌شوند. فعالان بازار می‌گویند با قاچاق بی‌رویه دام به نظر می‌رسد زنگ خطر کمبود دام و افزایش سرسام‌آور قیمت گوشت در نیمه دوم سال به صدا در آید.

اما مدیر عامل اتحادیه سراسری دامداران ایران هر گونه افزایش قیمت گوشت در نیمه دوم سال را تکذیب می‌کند و می‌گوید: با اصلاح تولید دام، زیرساخت‌ها در بخش حمل و نقل و افزایش توزیع نهاده‌ها در نیمه دوم سال کمبودی در بازار ایجاد نمی‌شود. اکنون دغدغه اصلی دامداران افزایش دام‌های پر چربی است که مازاد آن باید به زودی صادر شود.

مجتبی عالی به تجارت‌نیوز توضیح می‌دهد: طعم گوشت ایرانی برای کشورهای عربی لذیذ است. دام‌ها باید حدود 20 روز در قرنطینه باشند و با مذاکرات انجام شده به نظر می‌رسد دام‌ها به زودی به عراق صادر شوند.

مقصر گرانی گوشت کیست؟

هر چند به گفته منصور پوریان، ريیس شورای تامین دام کشور گرانی‌ها سرانه مصرف گوشت ایرانی‌ها نصف شده است اما مدیر عامل اتحادیه سراسری دامداران ایران بیان می‌کند در ایران قیمت گوشت افزایش پیدا نکرده بلکه تخلف و گران فروشی بیشتر از سال‌های گذشته شده است!

عالی می‌گوید: مقصر اصلی گرانی گوشت دامداران نیستند. بلکه دلال‌ها قیمت گوشت را بالا می‌برند. گوشت نه تنها گران نشده بلکه در این شرایط نرخ آن نیز مقرون به صرفه است.

او ادامه داد: در حال حاضر گوشت گوسفندی با قیمت 95 تا 105 هزار تومان فروخته می‌شود اما در برخی از فروشگاه‌ها این کالا حتی با قیمت 180 تا 190 هزار تومان نیز عرضه شده که این گران فروشی و تخلف است.

آنچه پیداست برای دام‌های پر چربی در ایرانی تقاضای وجود ندارد. چندی پیش منصور پوریان ريیس شورای تامین دام در ایران گفته بود« عده‌ای مجبورند دام‌های سنگین خود را به دلیل خشکسالی و کم‌ آبی به کشورهای عربی قاچاق کنند.»

برای مطالعه بیشتر خبر چرا گوشت گران شد را مطالعه کنید.

قیمت گوشت در 30 شهریور 1400 (فهرست قیمت)

قیمت گوشت در 30 شهریور 1400 (فهرست قیمت)

قیمت انواع گوشت قرمز امروز نسبت به روز گذشته با تغییرات کمی همراه شد. در این میان بر اساس آمارها، سرانه مصرف گوشت، برنج و لبنیات ایرانیان کاهش داشته است.

TejaratNews.com/
قیمت گوشت در 29 شهریور 1400 (فهرست قیمت)

قیمت گوشت در 29 شهریور 1400 (فهرست قیمت)

قیمت انواع گوشت قرمز امروز نسبت به روز گذشته با تغییرات کمی همراه شد. این در حالی است که کم‌درآمدترین خانوارهای ایران ماهانه تنها 300 گرم گوشت قرمز مصرف می‌کنند.

TejaratNews.com/
قیمت گوشت در 28 شهریور 1400 (فهرست قیمت) / دل و جگر و کله پاچه، چند؟

قیمت گوشت در 28 شهریور 1400 (فهرست قیمت) / دل و جگر و کله پاچه، چن...

قیمت انواع گوشت قرمز امروز نسبت به روز گذشته با تغییرات کمی همراه شد. قیمت گوشت بدون چربی در بازار 185هزار تومان و فیله به 200هزار تومان نیز می‌رسد.

TejaratNews.com/
قیمت گوشت در 23 شهریور 1400 (فهرست قیمت)

قیمت گوشت در 23 شهریور 1400 (فهرست قیمت)

قیمت انواع گوشت قرمز امروز نسبت به روز گذشته تغییر محسوسی نداشت و بر این اساس هر کیلو گوشت ران کامل گوسفندی 170 هزار تومان قیمت‌گذاری شد.

TejaratNews.com/
قیمت گوشت در 18 شهریور 1400 (فهرست قیمت)

قیمت گوشت در 18 شهریور 1400 (فهرست قیمت)

قیمت انواع گوشت قرمز امروز نسبت به روز گذشته با تغییرات کمی همراه شد. در این میان، فعالان بازار معتقدند از دوران شیوع کرونا تاکنون بازار خرید گوشت قرمز با رکود بالایی مواجه بوده‌است و دام مازاد نیز با...

TejaratNews.com/
قیمت گوشت در 17 شهریور 1400 (فهرست قیمت)

قیمت گوشت در 17 شهریور 1400 (فهرست قیمت)

قیمت انواع گوشت قرمز امروز نسبت به روز گذشته با تغییرات کمی همراه شد. در این میان در جریان افزایش قیمت‌ها در بازار گوشت، بر کمبود نهاده‌های تولید تاکید می‌شود در حالی که اکنون 3.8 میلیون تن نهاده در گ...

TejaratNews.com/
قیمت گوشت در 16 شهریور 1400 (فهرست قیمت)

قیمت گوشت در 16 شهریور 1400 (فهرست قیمت)

انواع گوشت قرمز امروز نسبت به روز گذشته بدون تغییر قیمتی خاصی عرضه شدند. در این شرایط عرضه گوشت در بازار، سه برابر مصرف داخلی است و دامداران راه جدیدی پیدا کرده‌اند؛ قاچاق دام به کشورهای عربی.

TejaratNews.com/
ممنوعیت صادرات، قاچاق دام را بیشتر کرد / عرضه گوشت 3 برابر تقاضای بازار

ممنوعیت صادرات، قاچاق دام را بیشتر کرد / عرضه گوشت 3 برابر تقاضای ...

دولت روحانی صادرات دام را ممنوع کرد. حالا دام روی دست دامداران مانده. عرضه گوشت در بازار داخل سه برابر مصرف داخل است و دامداران راه جدیدی پیدا کرده‌اند. قاچاق دام به کشورهای عربی.

TejaratNews.com/
قیمت گوشت در 15 شهریور 1400 (فهرست قیمت)

قیمت گوشت در 15 شهریور 1400 (فهرست قیمت)

قیمت انواع گوشت قرمز امروز نسبت به روز گذشته بدون تغییر خاصی عرضه شد.

TejaratNews.com/
قیمت گوشت در 14 شهریور 1400 (فهرست قیمت)

قیمت گوشت در 14 شهریور 1400 (فهرست قیمت)

قیمت انواع گوشت قرمز امروز نسبت به روز گذشته افزایش یافت. در این میان، برخی اخبار از کاهش 35 درصدی تقاضای برخی خرید مواد غذایی از جمله گوشت و جایگزینی سویا به جای آن خبر می‌دهند.

TejaratNews.com/
قیمت گوشت در 11 شهریور 1400 (فهرست قیمت)

قیمت گوشت در 11 شهریور 1400 (فهرست قیمت)

قیمت انواع گوشت قرمز امروز نسبت به روز گذشته با تغییرات کمی همراه شد. در همین رابطه، جدیدترین آمار منتشره از سوی وزارت صمت نشان می‌دهد که قیمت گوشت در خرداد، حدود 50 درصد افزایش یافته است.

TejaratNews.com/
قیمت گوشت در 10 شهریور 1400 (فهرست قیمت)

قیمت گوشت در 10 شهریور 1400 (فهرست قیمت)

قیمت انواع گوشت قرمز امروز نسبت به روز گذشته بدون تغییر خاصی عرضه شد. در این رابطه ريیس شورای تامین دام کشور گفته است که گرانی‌ها مصرف گوشت را 50 درصد کاهش داد.

TejaratNews.com/
قیمت گوشت در 9 شهریور 1400 (فهرست قیمت)

قیمت گوشت در 9 شهریور 1400 (فهرست قیمت)

انواع گوشت قرمز، امروز نسبت به روز گذشته بدون تغییر خاصی عرضه شدند. با وجود این، افزایش 49 درصدی عرضه گوشت در کشتارگاه‌ها، زنگ خطر برای کشتار دام مولد را به صدا درآورده است.

TejaratNews.com/
قیمت گوشت در 8 شهریور 1400 (فهرست قیمت)

قیمت گوشت در 8 شهریور 1400 (فهرست قیمت)

قیمت انواع گوشت قرمز امروز نسبت به روز گذشته با تغییرات کمی همراه شد. این در حالی است که ريیس اتحادیه گوشت گوسفندی از کاهش 25 تا 30 درصدی تقاضا برای خرید گوشت و افت سرانه مصرف آن خبر داد.

TejaratNews.com/
قیمت گوشت در 7 شهریور 1400 (فهرست قیمت)

قیمت گوشت در 7 شهریور 1400 (فهرست قیمت)

قیمت انواع گوشت قرمز امروز نسبت به روز گذشته افزایش یافت. با وجود این خبر می‌رسد که دامداران ناچار هستند دام‌های خود را به یک چهارم قیمت به دولت بفروشند!

TejaratNews.com/
رسوب 140 هزار خودرو ناقص در پارکینگ خودرو ساز‌ها 140هزار خودرو ناقص در پارکینگ خودروساز‌ها قرارداد گازی با پاکستان از ابتدا اشتباه بود دلار ریخت کمتر از 15 ساعت تا شروع مجدد فعالیت رمزارز‌ها محموله دیگری از سوخت ایران به سوریه رسید "فرآور" 90 درصد کاهش درآمد را از خود بر جای گذاشت آغاز بازارگردانی " شکام " از نخستین روز هفته آینده عرضه اولیه نماد معاملاتی "0031" برای نخستین بار رافینت پتروشیمی بیستون مهمان بورس انرژی گاز بوتان صنعتی و MTBE پتروشیمی بندر امام معامله شد چرا بورس همچنان ریزش دارد؟ / در کدام صنایع بورسی سرمایه‌گذاری کنیم؟ آغاز ثبت نام نیسان بدون قرعه‌کشی + قیمت و جزيیات بازدید ريیس مجلس از سامانه 198 جزيیات اعمال محدودیت در تعداد تراکنش‌های کارت‌به‌کارت احتمال تمدید ثبت‌نام در سامانه املاک تا آخر پاییز تبریک فولاد مبارکه به مناسبت هفته دفاع مقدس فهرست املاک شتران منتشر شد / ویلای نمک‌آبرود متری 3 میلیون تومان زیر و بم ورود به بورس کالا | چه کسانی می‌توانند در بورس کالا معامله کنند؟ اعلام نتیجه هجدهمین حراج اوراق مالی اسلامی دولتی خبر مهم برای سهامداران فملی / افزایش سرمایه فملی چقدر است؟ شاخص قرمزپوش شد بورس تا پایان امسال چقدر سود می‌دهد؟ | سهامداران هیجانی نشوند سهمیه بنزین مهر 1400 کی واریز می‌شود؟ نرخ سود وام مسکن چقدر است؟ عرضه 495 هزار کیلووات ساعت برق در بورس انرژی نگاهی به عرضه‌های داخلی و صادراتی بورس انرژی مهلت ثبت‌نام در سامانه املاک و اسکان تمدید می‌شود؟ سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهام در 31 شهریور ماه مانع تراشی بانک‌ها برای پرداخت وام ودیعه مسکن فرصت‌های اقتصادی ایران از حضور در سازمان "شانگهای" تعداد و مبلغ چک‌های برگشتی زیاد شد موافقت هیات مدیره " سبزوا " با واگذاری سهام افزایش نرخ 22 درصد برخی محصولات " کماسه " افتتاح پروژه خط مایعات جدید در " دالبر " " تپکو " قرارداد فروش 29 محصول را منعقد کرد زمان واریز سهمیه بنزین مهرماه فروش ویژه «جایگزین پراید» / با 140 میلیون صاحب خودرو شوید! اتفاق مهم برای سهامداران کچاد / رشد 27 درصدی فروش چادرملو فروش حدود 11 هزار میلیارد تومان اوراق مالی دولت در روزهای منفی بورس شاخص با رشد 2 هزار واحدی سبز است بورس 976 واحد رشد کرد بورس تا پایان امسال چقدر سود می‌دهد؟ اوراق سلف نفت خام وزارت امور اقتصادی و دارایی به فروش رسید میلگرد ارزان شد / مردم منتظر کاهش قیمت مسکن باشند؟ احتمال ورود خودروسازان به واردات خودرو موج جدید کلاهبرداری‌ با رمزارزهای جعلی مجموع ماهانه یارانه پنهان برای هر ایرانی میزبانی بورس کالا از عرضه 193 هزار تن فولاد اوراقی که مانند نهنگ بازدهی بورس را می‌بلعد!

در حال بارگیری...