رکوردشکنی وال استریت

رکوردشکنی وال استریت

سه شاخص اصلی بورس وال استریت به بالاترین سطح تاریخی خود رسیدند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، پس از چندین ماه افزایش متوالی کسری حساب تجاری آمریکا این روند در ماه دسامبر متوقف شد و کسری تجاری این کشور با کاهش 2.4 میلیارد دلاری نسبت به ماه قبل از ان به 66.6 میلیارد دلار رسید. طی این مدت حجم واردات آمریکا با 1.5 درصد افزایش به 256.6 میلیارد دلار رسیده و صادرات نیز با صعود 3.4 درصدی طی یک ماه، رقم 190 میلیارد دلار را به ثبت رسانده است. در مجموع سال 2020 آمریکا 101.9 میلیارد دلار کسری تجاری داشته که نسبت به سال قبل آن 17.7 درصد بیشتر شده است.  

گزارش منتشر شده از وضعیت بازار کار آمریکا نشان می دهد شمار متقاضیان دریافت مزایای بیکاری تا پایان ماه ژانویه به پایین ترین سطح خود از ماه نوامبر رسیده است که می تواند نشانه ای از آغاز مجدد روند استخدام ها در بزرگ ترین اقتصاد جهان باشد. انتظار می رود در ماه ژانویه اقتصاد آمریکایی موفق به اشتغال زایی برای 100 هزار نفر شده باشد که در صورت تحقق بیانگر تغییر روندی محسوس پس از ماه دسامبر است که در آن خالص اشتغال زایی به رقم منفی 140 هزار رسیده بود. نرخ بیکاری در آمریکا از زمان شیوع کرونا عموما رو به افزایش بوده است.  

ژانت یلن، وزیر خزانه داری آمریکا در نشستی با مدیران شرکت های بزرگ مالی این کشور از ایده صدور اوراق بهادار با سررسیدهای بلندمدت تر در بازارهای حراج اوراق حمایت کرده است. این اقدام در کنار تلاش های دولت بایدن برای رونمایی از یک بسته محرک نقدی دیگر یک سیگنال نیرومند از طرف کاخ سفید برای حمایت از بازارهای مالی تلقی می شود. همچنین برخی از منابع خبری اطلاع داده اند گروهی از نمایندگان دموکرات به دنبال طرحی هستند که در صورت تصویب شدن، معافیت های مالیاتی جدیدی را برا برای شاغلینی که به دلیل کرونا با کاهش درآمد مواجه شده اند در نظر خواهد گرفت.  

 شاخص خوشبینی به اقتصاد آمریکا در ابتدای ماه فوریه با افزایش 1.8 واحدی به 51.9 واحد رسیده است که بالاترین سطح ثبت شده از ماه اکتبر محسوب می شود. دموکرات ها که اکنون کنگره و سنا و هم چنین کنترل کاخ سفید را در دست دارند در تلاش هستند تا بسته حمایتی جدید را با 1.9 تریلیون دلار اعتبار به تصویب رسانده و اجرایی کنند. تا پیش از این دولت قبلی حدود 3.5 تریلیون دلار برای مقابله با تبعات اقتصادی کرونا و کمک به تقویت رشد بخش های مختلف هزینه کرده بود که انتظار می رود این روند کماکان ادامه داشته باشد.  

در شرایطی که رشد اقتصادی کشورهای جهان در حال افزایش است رییس بانک مرکزی اروپا از در پیش بودن یک دوره سخت دیگر خبر داده است. کریستین لاگارد با بیان اینکه اقتصاد اروپا در یک چاله عمیق قرار دارد از تاخیر در پیشرفت برنامه واکسیناسیون طبق برنامه ریزی قبلی انتقاد کرده است. صندوق بین المللی پول پیش بینی خود از رشد اقتصادی امسال کشورهای عضو منطقه یورو را با یک درصد کاهش به 4.2 درصد رسانده است. برآورد این نهاد از رشد اقتصادی هر چهار اقتصاد بزرگ اروپایی کاهش یافته است.  

با ادامه تحقیقات در خصوص راه های مقابله با کرونا واکسن های جدید در حال ورود به بازار هستند. شرکت جانسون اند جانسون اعلام کرده است واکسن جدید ساخت این شرکت می تواند تا 88 درصد برابر کرونا ایمنی ایجاد کند. با این حال برخی از گزارشات حاکی از واکنش های شدید آلرژیک افراد دریافت کننده واکسن های موجود بوده است که در برخی از موارد حتی به مرگ فرد ختم شده است. اگر واکسن ها موفق به ایجاد ایمنی در سطح همگانی نشوند این نگرانی وجود دارد که شاهد جهش های مجدد ویروس کرونا و بروز آن به شکل نیرومندتر باشیم.  

رشد اقتصادی منفی 3.5 درصد اقتصاد آمریکا در سال 2020 حتی بدتر از چیزی بود که در رکود بزرگ 2009 به ثبت رسید و این مساله، لقب بدترین عملکرد اقتصادی را از زمان جنگ جهانی دوم از آن 2020 می کند. سال 2020 برای بازار کار نیز سال بسیار بدی بود و 10 میلیون آمریکایی در حال حاضر بیکار هستند. طبق اعلام وزارت بازرگانی آمریکا، تنها رشد اقتصادی منفی 11.6 درصدی سال 1946 از عملکرد اقتصاد در سال 2020 بدتر بوده و نوار 11 سال رشد اقتصادی مثبت نیز در نتیجه این اتفاق پاره شده است. انتظار می رود روند رو به رشد اقتصاد این کشور امسال مجددا از سر گرفته شود.  

تاکنون بیش از 105 میلیون و 737 هزار و 994 مورد ابتلا به کرونا گزارش شده است که در این بین دو میلیون و 303 هزار و 51 نفر جان خود را از دست داده‌اند. در بین کشورهای مختلف، بالاترین تلفات مربوط به آمریکا با 469 هزار و 64 نفر، برزیل با 229 هزار و 97 نفر، مکزیک با 162 هزار و 922 نفر، هند با 154 هزار و 956 نفر و انگلیس با 111 هزار و 264 نفر بوده است.

آرتور هوگان- تحلیلگر ارشد بازار سرمایه در موسسه نشنال سکیوریتیز کورپوریشن - گفت: اکنون زمان آن رسیده است که توجه معامله گران و فعالان بازار به شاخص های بنیادی جلب شود. اخبار مربوط به ویروس امیدوارکننده تر از قبل هستند اگرچه هنوز تا خلاصی از آن فاصله زیادی داریم اما می توانیم ردپای بهبود تدریجی در بخش های مختلف مشاهده کنیم. با توجه به حضور خوب و نیرومند سیاست گذاران پولی، بازارها کمتر نسبت به کافی نبودن سیاست های پولی و مالی برای حمایت از رشد  اقتصادی نگران اند.

بورس آمریکا  

در وال استریت، همه شاخص‌ها صعودی بودند تا جایی که هر سه شاخص اصلی بورسی در سطح بالا تری از روز قبل خود بسته شدند. شاخص «داوجونز ایدانستریال اوریج» با 0.2 درصد افزایش نسبت به روز قبل و در سطح 31 هزار و  118.21 واحد بسته شد.

شاخص «اس اند پی 500» با 0.35 درصد صعود تا سطح 3885.42 واحدی بالا رفت و دیگر شاخص مهم بورسی آمریکا یعنی «نزدک کامپوزیت» با 0.39 درصد افزایش در سطح 13 هزار و 831.91 واحدی بسته شد.

بورس‌های اروپایی

در معاملات بازارهای بورس در اروپا، شاخص "فوتسی 100" بورس لندن با 0.22 درصد کاهش نسبت به روز قبل و در سطح 6489.33 واحد بسته شد.  شاخص "دکس 30" بورس فرانکفورت در آلمان با ریزش 0.03 درصدی و ایستادن در سطح  14 هزار و 56.72 واحدی به کار خود خاتمه داد و شاخص "کک 40" بورس پاریس با پیشروی 0.9 درصدی در سطح 5659.26 واحد بسته شد. در مادرید شاخص "ایبکس 35" 1.13 درصد بالا رفت و به 8214.70 واحد رسید.

بورس‌های آسیایی

در معاملات بورس‌های آسیا، شاخص‌ها عملکرد خوبی داشتند؛ تا جایی که شاخص "نیک کی 225" بورس توکیو ژاپن با افزایش 1.54 درصدی تا سطح 28 هزار و 779.19 واحدی بالا رفت. شاخص "هانگ سنگ" بورس هنگ کنگ 0.6 درصد بالا رفت و در سطح 29 هزار و 288.68 واحد بسته شد. در چین شاخص "شانگهای  کامپوزیت" صعود 0.17 درصدی را تجربه کرد و در سطح 5483.41 واحد بسته شد.

در استرالیا شاخص "اس اند پی اس اند ایکس 200" بورس سیدنی با 1.11 درصد افزایش و ایستادن در سطح 6840.53 واحدی به کار خود خاتمه داد. در بین دیگر شاخص‌های مهم آسیایی، شاخص " تاپیکس" ژاپن صعودی بود. (معیار محاسبه تغییرات قیمتی، ساعت پایانی معاملات روزانه بورس نیویورک بوده است)  

نفت

در بازار طلای سیاه روند قیمت‌ها افزایشی بود. هر بشکه نفت "وست تگزاس اینتر مدیت" با 1.31 درصد افزایش به 57 دلار رسید و نفت خام برنت دریای شمال با افزایش 1.25 درصدی به ازای 59.49 دلار در هر بشکه مبادله شد.

طلا و نقره

همچنین در بازار فلزات گران‌بها، بهای هر اونس طلا با صعود 0.97 درصدی نسبت به روز قبل در سطح 1811.52 دلار معامله شد. هر اونس نقره با صعود 0.46 درصدی به ازای 26.98 دلار مبادله شد.

local_offerبرچسب‌ها:
ریزش وال استریت

ریزش وال استریت

بیشتر شاخص های مهم بورسی وال استریت ریزش کردند.

EghtesadOnline.com/
وال استریت قرمزپوش شد

وال استریت قرمزپوش شد

شاخص داو جونز 0.5درصد از ارزش خود را از دست داد.

EghtesadOnline.com/
سهام وال استریت ریخت

سهام وال استریت ریخت

همه شاخص‌های مهم بورس آمریکا دچار ریزش شدند.

Bartarinha.ir/
وال استریت صعودی ماند

وال استریت صعودی ماند

در معاملات بورس‌ وال استریت، همه شاخص‌ها صعودی بودند تا جایی که هر سه شاخص اصلی بورسی در سطح بالا تری از روز قبل خود بسته شدند.

EghtesadOnline.com/
اتفاقی عجیب در وال استریت

اتفاقی عجیب در وال استریت

افزایش شتابان و عجیب سهام یک خرده‌فروش بازی‌های ویديویی در بورس آمریکا طی روزهای اخیر در راس اخبار قرار گرفته است. همین یک ماه پیش بود که سهام شرکت «گیم‌استاپ»...

EghtesadOnline.com/
وال استریت در سایه سنگین انتخابات

وال استریت در سایه سنگین انتخابات

رقابت تنگاتنگ انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده، وال استریت را تحت تاثیر خود قرار داد.

Borna.news/
قیمت دلار امروز 16 اسفند 99 چقدر شد؟ خبرخوش از واریز جدید سود سهام عدالت "شپلی" تجدید ارزیابی را شروع کرد وعده تعدیل قیمت کالاهای پرمصرف در آستانه نوروز "تاپیکو" سبزپوش شد قیمت دلار و یورو امروز 16 اسفند 99 پیش‌بینی بازار طلا در هفته‌های پایانی سال افت 6 هزار واحدی شاخص کل بورس / 7 نماد پرتقاضای بازار مگاموتور سایپا فلزات گران‌بها را بازیافت می‌کند سخنگوی وزارت بهداشت: رعایت پروتکل‌های بهداشتی به کمترین حد از اواسط آبان تاکنون رسیده است. در آستانه سقوط به کمتر از 30 هزار میلیارد تومان توضیحات ريیس سازمان بورس درباره شیوه پرداخت سود سهام عدالت متوسط بازدهی سالیانه صندوق‌های مختلط به 89 درصد رسید در بلند مدت، همه در بورس سود می‌کنند عرضه مواد پلیمری، شیمیایی و قیر در نخستین روز هفته عرضه عمده سهام غیرمدیریتی در نماد معاملاتی (نوین4) گشایش مجدد حق تقدم خرید در نماد معاملاتی (گکیشح1) وبینار آشنایی بنگاه های صنعتی، معدنی و تجاری کشور با روش های تامین مالی از بازار سرمایه قیمت سکه و طلا امروز 16 اسفند ‌99 بازار سرمایه همچنان در مدار منفی صاحبکارهایی که شاگرد شدند / پرده دسته دوم در لیست خرید شب عید مردم! "رنیک" در صفر تابلو سبز است بورس همچنان در مدار نزولی / افزایش قیمت نفت چه تاثیری در بورس دارد؟ شاخص در این لحظات با افت 4757 واحدی مواجه است تحمیل تن‌ماهی و رب‌گوجه در ازای خرید روغن آخرین عرضه اولیه هم صف فروش شد علت اصلاح سنگین شاخص بورس چیست؟ میانبری برای شکست قفل صف‌های فروش بورس امروز شنبه 16 اسفند 99/ نقشه بازار امروز چگونه بود؟ اولین تحرکات بورس هفته / خودرویی‌ها در صدر عرضه حقوق پیشنهادی برای کارگران در 1400 آخرین خبر از ‌فروش خودروهای دولتی / فروش فوری نیسان و پایان مهلت خرید تارا اخبار سیاسی مثبت و تاثیر آن بر معاملات پیش‌بینی قیمت طلا امروز 16 اسفند 99 بازار؛ استوار بر پایه‌های صف و کمبود! 10 خبر مهم برای سهامداران / پیش از شروع هفته این اخبار را بخوانید پیش‌بینی قیمت دلار امروز 16 اسفند 99 کاهش سقف آرزو‌ها به اجاره خانه در تهران افت 6 درصدی سکه / آخرین قیمت طلا تا پیش از امروز 16 اسفند 99 چقدر بود؟ آخرین قیمت دلار تا پیش از امروز 16 اسفند 99 چقدر بود؟ بورس دوباره جان می‌گیرد؟ / پیش‌بینی بورس امروز 16 اسفند 99 دلار‌های از دست رفته ایران بر اثر تحریم‌ها چشم‌انداز بورس هفته سوم اسفند / بورس شب عید چه می‌شود؟ منبع دومی که جهان با کمبود آن روبرو خواهد شد ایران در 11ماه گذشته چقدر کالا صادر کرد؟ سقوط آزاد قیمت سکه در بازار 10 پیش‌بینی از آینده بازارها و بورس / بازار سهام رونق می‌گیرد؟ اخبار مهم برای بورس فردا + فیلم پیش‌یینی قیمت بیت کوین تا پایان 2021 بیانیه پایانی چهاردهمین نشست وزارتی اوپک پلاس

در حال بارگیری...