11 میلیون نفر از مشترکان برق پاداش گرفتند

11 میلیون نفر از مشترکان برق پاداش گرفتند

صنعت برق با وجود افزایش دمای هوا در کشور و به تبع آن رشد میزان مصرف برق توانست با اجرای برنامه‌های مدیریت مصرف و...

گرمای هوا باعث شده تا حد نصاب مصرف برق کشور، دیروز 28 تیرماه برای سومین بار در سال جاری شکسته شده و به مرز 69 هزار مگاوات نزدیک شود، وضعیتی که حاکی از گذراندن روزهای سخت برای تلاشگران صنعت برق است.

دیروز به تعبیر سخنگوی صنعت برق، سخت‌ترین روز این صنعت بود که با تلاش و زحمت فراوان تلاشگران این عرصه و با همراهی مردم، شبکه برق با وجود فشار گرما و افزایش میزان مصرف، برق مشترکان را به صورت پایدار تامین کرد. شکسته شدن رکورد مصرف برق کشور برای سومین بار در حالی رقم ‌خورد که در سال گذشته با میزان مصرف حدود 67 هزار مگاوات، شاهد خاموشی‌های گسترده و ناگهانی بودیم.

حد نصاب مصرف برق شبانه هم شکسته شد

وی با بیان اینکه پس از شکسته شدن حد نصاب تاریخی مصرف برق روزانه در کشور، حد نصاب مصرف برق شبانه نیز شکسته شد و با وجود شرایط سختی که برای صنعت برق رقم خورد، شبکه سراسری پایدار و برق همه مشترکان تامین شده است، گفت: پس از ثبت رکورد افزایش مصرف برق در اوج بار روزانه (12 ‌تا 18)، رکورد مصرف در زمان اوج بار شبانه (ساعت 20:30 تا 23) نیز زده شد و با ثبت عدد 65 هزار و 386 مگاوات، از رکورد شبانه قبلی که نزدیک 64هزار مگاوات بود عبور کرد.

سخنگوی صنعت برق افزود: همچنان از همه مشترکان درخواست می‌کنم با استفاده نکردن از وسایل پر مصرف برقی، تنظیم دمای کولرهای گازی روی 25 درجه و بالاتر، استفاده از دور کند کولرهای آبی و خاموشی لامپ‌های اضافه به ویژه در شب، همکاری خوب خود با صنعت برق را ادامه دهند.

طبق اعلام وزارت نیرو،  امسال با توجه به ناترازی‌های موجود در بخش تولید و مصرف برق، نگاه وزارت نیرو برطرح‌های مشوق محور و جلب همراهی مردم بیشتر بود که در این زمینه مردم نیز با همکاری بی‌نظیر خود با صنعت برق،  باعث کمک به این صنعت خدمت‌رسان شدند به‌طوریکه از میان 28 میلیون و 500 هزار قبض صادر شده، حدود 40 درصد از مشترکان یعنی ( 11 میلیون و 500 هزار مشترک) تاکنون مشمول پاداش صرفه جویی شده‌اند.

همچنین بر اساس اطلاعات به دست آمده، با وجود افزایش دمای حدود 2 درجه‌ای تیرماه نسبت به سال گذشته و رشد بیش از 2 هزار مگاواتی میزان مصرف برق، شبکه در حالت پایدار بوده است و این موضوع حاصل ماه‌ها و ساعت‌ها تلاش و برنامه‌ریزی مدیران صنعت برق در حوزه‌های مختلف و نیز مشارکت بخش‌های مختلف مصرفی به‌ویژه مشترکان خانگی بوده است که تلاش می‌شود این روال تا پایان فصل گرم سال تدوام داشته باشد.

 

حاصل فعالیت دولت ريیسی برای بورس چه بود؟ خبر جدید درباره یارانه نقدی و ارز دارو اولین کشتی باری به آب های اوکراین رسید شوکی که نذری‌های محرم را از رونق انداخت تعیین تکلیف دولت برای کارت نان به کجا رسید؟ | چه کسانی یارانه نان دریافت می کنند؟ درآمد نجومی مشاوران املاک متاورسی در ایران/... هزینه وام مسکن باز هم کاهش یافت قیمت نفت برنت به 95 دلار رسید قیمت نفت برنت به 95 دلار رسید بدهی خارجی در دولت سیزدهم کاهش یافت/ دیگر خبری از استقراض‌های پی‌درپی و چاپ پول نیست کدام اینترنت طرفدار بیشتری دارد؟ روند کاهشی هزینه وام مسکن ادامه دارد خاندوزی: تلاش دولت بر این است که کارها معطل نماند یک بام و دو هوای دولت در تنظیم بازار کالاهای اساسی/ جریمه عجیب و سنگین برای تولید کنندگان رب تردد در شمال کشور روان است دردسرهای بی پایان قیر تهاتری/ اصلاح قانون به سود فساد قیر رایگان؟ وزش باد شدید، رگبار و رعد و برق در شمال کشور 75درصد مصرف کنندگان آمریکایی در پرداخت صورت حساب مشکل دارند قیمت اوراق مسکن برای مجردها و متاهل‌ها تشریح دلیل کمبود دستمال کاغذی و پوشاک در بازار/ 50 درصد مواد اولیه وارداتی است فارس من| مطالبه مردمی برای عرضه چادر و روسری با قیمت مناسب پروژه‌های آبی عراق؛ از تغییر مسیر دجله تا سدسازی روی اروند/ چالش جدید آبی برای ایران تعریف شد؟ ترفند مشاورین مسکن برای گران کردن املاک کدام بانک‌ها بیشتر وام دادند؟ هزینه وام مسکن باز هم کاهش یافت ترفند برخی از مشاورین املاک برای گران کردن املاک ایران چه جایگاهی در بین ابرتولیدکنندگان گاز در دنیا... توضیح رییس اسبق کانون صرافان درباره تغییرات قیمت دلار/... قیمت جدید برنج اعلام شد تلاش دولت بر این است که کارها معطل نماند وداع با یارانه نقدی؟ خاندوزی: افق روشنی در انتظار اقتصاد کشور است قیمت جدید برنج اعلام شد/ گزارش رسمی دولت از افزایش... سخنان جدید رییس کانون بازنشستگی درباره حقوق بازنشستگان/... قیمت این نوع پنیر به بیش از 100 هزار تومان رسید+ لیست قیمت خبرگزاری دولت خیال مردم را بابت ارزانی راحت کرد! بحران پیش رو مانند بحران بزرگ مالی است قیمت این خودرو در تهران از 11میلیارد فراتر رفت نخستین واحد نیروگاهی احداثی توسط صنایع وارد مدار شد فاکتور الکترونیکی یک گام دیگر به اجرا نزدیک تر شد دستورالعمل‌های بهداشتی ذبح دام در مراسم تاسوعا و عاشورا اعلام شد تراکنش‌های بانکی تیر ماه 686 هزار میلیارد تومان شد افتتاح حساب به صورت گروهی در بانک‌ها ممنوع شد صفر تا صد پیکان از اولین تا آخرین تولید / آنچه درباره خودرو مجبوب نمی دانید قیمت جدول خانه در چیتگر قیمت این خودرو آلمانی در بازار تهران از 11 میلیارد... قیمت آپارتمان در چیتگر ؟ + جدول قیمت نقل قول‌ها از افزایش 38 درصدی حقوق بازنشستگان حکایت دارند اما این اخبار به معنی افزایش حقوق ماه مردا... اقتصاد در رکود است؛ منتظر آمار نباشید اقتصاد در رکود است؛ منتظر آمار نباشید / کافی است نگاهی به جست‌وجوهای گوگل بیاندازید