میزبانی فرابورس از 50 صندوق سرمایه‌گذاری

میزبانی فرابورس از 50 صندوق سرمایه‌گذاری

طی هشت‌ماهه سال جاری، 11 صندوق سرمایه‌گذاری در فرابورس پذیرش و پذیره‌نویسی آن‌ها انجام شد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از فرابورس، مدیر نهادهای مالی فرابورس ایران آخرین وضعیت پذیرش صندوق‌های سرمایه‌گذاری در فرابورس را تشریح و از افزایش تعداد این صندوق‌ها به 50 عدد خبر داد.

عارف علیقلی پور با اشاره به اینکه تعداد صندوق‌های حاضر در فرابورس به 50 عدد رسیده است، گفت: طی هشت‌ماهه سال جاری 11 صندوق سرمایه‌گذاری در فرابورس پذیرش و پذیره‌نویسی آن‌ها انجام شد.

وی با اشاره به اینکه طی مدت مورد بررسی 9 صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله (ETF) و دو صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه و خصوصی از طریق فرابورس پذیرش و پذیره‌نویسی شدند، درباره جزییات این ابزارهای مالی گفت: صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله پذیره‌نویسی شده امسال شامل پنج صندوق سرمایه‌گذاری در سهام، سه صندوق سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت و یک صندوق سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت نوع دوم هستند.

ورود یک صندوق خصوصی جدید

وی با اعلام خبر پذیره‌نویسی یک صندوق سرمایه‌گذاری خصوصی ظرف روزهای آینده، افزود: همچنین در این مدت یک صندوق سرمایه‌گذاری‌ جسورانه به نام «پیشرفت» و یک صندوق سرمایه‌گذاری خصوصی به نام «کمان» پذیره‌نویسی خود را به اتمام رساندند.

علیقلی پور با اشاره به اینکه پذیرش صندوق‌های قابل معامله در فرابورس از سال 1392 آغاز شد، اظهار کرد: صندوق توسعه اندوخته آینده با نماد «اطلس» به‌عنوان اولین صندوق قابل معامله در آذرماه سال 1392 پذیره‌نویسی شد و پس ‌از آن با توسعه نهادهای مالی خدمات دهنده، حضور صندوق‌ها در فرابورس شتاب بیشتری گرفت.

مدیر نهادهای مالی فرابورس با اشاره به اینکه فرابورس امروز میزبان 32 صندوق قابل معامله است، گفت: از این تعداد، پذیرش 9 صندوق در 8 ماه ابتدایی امسال انجام‌شده است.

وی با اشاره به اینکه پذیرش صندوق‌های جسورانه و خصوصی در فرابورس نیز از سال 1395 آغاز شد، ادامه داد: هم‌اکنون 16 صندوق جسورانه و خصوصی در فرابورس حاضر هستند که مجموع سرمایه آنان 20 هزار و 750 میلیارد ریال است.

مزیت صندوق های خصوصی و جسورانه

به گفته وی، صندوق‌های خصوصی و جسورانه با سرمایه‌گذاری و تامین مالی شرکت‌های نوپا یا همان استارتاپ‌ها و همچنین با کمک و سرمایه‌گذاری در شرکت‌هایی که نیاز به اصلاح ساختار اعم از منابع مالی و حاکمیت شرکتی دارند، کار خود را آغاز می‌کنند و توسعه فعالیت این صندوق‌ها منجر به افزایش بهره‌وری شرکت‌ها و رونق تولید در اقتصاد کشور می‌شود.

علیقلی پور میزبانی فرابورس از دو صندوق زمین و ساختمان با نمادهای «نسیم» و «صغرب» را هم موردتوجه قرارداد و همچنین گفت: صندوق‌های سرمایه‌گذاری نقش مهمی در بازار سرمایه دارند به‌این‌ترتیب که سرمایه‌گذارانی که آشنایی کاملی با بازار سرمایه ندارند می‌توانند از طریق این صندوق‌ها، بازدهی معقول و مناسبی با درجه ریسک‌پذیری متناسب خود به دست آوردند.

پرریسک ترین و کم ریسک ترین صندوق ها

مدیر نهادهای مالی فرابورس با اشاره به اینکه در میان انواع صندوق‌های سرمایه‌گذاری، نوع سهامی آن به‌عنوان پرریسک‌ترین و صندوق‌های با درآمد ثابت نوع دوم به‌عنوان کم‌ریسک‌ترین‌ها طبقه‌بندی می‌شوند، ادامه داد: سرمایه‌گذاران با توجه به درجه ریسک‌پذیری خود، می‌توانند انواع مختلف این صندوق‌ها را برای سرمایه‌گذاری انتخاب کنند.

وی که معتقد است مزیت مهم صندوق‌های سرمایه‌گذاری سهام ریسک بسیار پایین آن‌ها است، گفت: در این صندوق‌ها امکان اینکه اصل سرمایه افراد کاهش یابد یا از بین برود، بسیار کم است چراکه بخش قابل‌توجهی از منابع صندوق‌ها به اوراق با درآمد ثابت تخصیص داده‌شده و همچنین این نهادهای مالی توسط افراد حرفه‌ای و متخصص مدیریت می‌شود.

local_offerبرچسب‌ها:
بلاتکلیفی بازار دلار در سایه بی‌خبری از برجام

بلاتکلیفی بازار دلار در سایه بی‌خبری از برجام

دلار بعد از لمس کوتاه کانال 28هزار تومان، امروز دوباره تا 29200تومان پیشروی کرده که دلیل آن به گفته فعالان بازار ارز، دوگانگی اخبار برجام، بی‌خبری از وین و بلاتکلیفی معامله‌گران است.

TejaratNews.com/
خروج یک هزار و 670 میلیارد تومان از بورس طی 5 روز معاملاتی/ چرا اخبار مثبت بر بازار تاثیر ندارد؟

خروج یک هزار و 670 میلیارد تومان از بورس طی 5 روز معاملاتی/ چرا اخ...

بازار سرمایه در این هفته با ریزش همراه بود. از زمان آغاز اصلاح، بازار سرمایه تحت تاثیر اخبار مثبتی قرار نگرفت. اما با انتشار هر خبر منفی، بازار سرمایه نیز ریزش کرد و تحلیل پذیری شاخص‌های بورسی نیز کاه...

TejaratNews.com/
ادامه‌دار شدن روند نزولی بورس/ مذاکرات برجام بازار سهام را نجات می‌دهد؟

ادامه‌دار شدن روند نزولی بورس/ مذاکرات برجام بازار سهام را نجات می...

روزهای سرخ بورس پایان ندارد. در هفته‌ای که گذشت شاخص کل تنها دو روز در کانال 1٫4 میلیون واحدی دوام آورد.

TejaratNews.com/
ارزش سهام عدالت امروز 10 آذر‌ماه + ارزش 60 درصد قابل فروش

ارزش سهام عدالت امروز 10 آذر‌ماه + ارزش 60 درصد قابل فروش

ارزش سهام عدالت درمقایسه با روز گذشته، 1.3 درصد کاهش یافت.

Borna.news/
رونق دلالی با کد ملی در بازار خودرو

رونق دلالی با کد ملی در بازار خودرو

یک نماینده مجلس شورای اسلامی با تاکید بر حذف قرعه کشی خودرو گفت: برخی افراد سودجو با سوء استفاده از کدملی افراد به دلال‌بازی در بازار خودرو مشغولند.

TejaratNews.com/
وضعیت سبد سهام عدالت در 10 آذر ماه

وضعیت سبد سهام عدالت در 10 آذر ماه

وضعیت شرکت‌های بورسی سهام عدالت و نوسان قیمت هر سهم در این گزارش قابل مشاهده است.

YJC.news/

تعداد 55 میلیون سهم در بازار سهام فرابورس ایران دادوستد شد

رونق معاملات در بازار سهام فرابورس ایران

رونق معاملات در بازار سهام فرابورس ایران

روند معاملات امروز سوم مرداد‌ماه 97 در بازار‌های اول و دوم فرابورس به‌گونه‌ای ادامه یافت که نماد «ذوب» با ثبت حجم معاملاتی به میزان بیش از 97 میلیون سهم و نماد «چکاپا» با بیش از 150 میلیارد ریال ارزش ...

Sena.ir/
حجم معاملات بازار سهام فرابورس از 700 میلیارد ریال گذشت

حجم معاملات بازار سهام فرابورس از 700 میلیارد ریال گذشت

در معاملات امروز دوشنبه 18 اردیبهشت‌ماه در مجموع بازارهای اول و دوم نزدیک به 180 میلیون سهم به ارزش 548 میلیارد ریال داد و ستد شد و نماد شرکت ذوب‌آهن بالاترین حجم معامله به میزان 40 میلیون سهم را در ا...

Sena.ir/
بازگشایی 8 نماد معاملاتی در بازار سهام فرابورس

بازگشایی 8 نماد معاملاتی در بازار سهام فرابورس

بازار اوراق با درآمد ثابت فرابورس معامله بیش از یک میلیون ورقه به ارزش افزون بر یک هزار و 349 میلیارد ریال را تجربه کرد و اوراق «صامیا» امروز در صدر این بازار به لحاظ ثبت بالاترین حجم و ارزش معاملاتی ...

Sena.ir/
بازار اول صدرنشین بازار سهام فرابورس ایران/ رشد 14 واحدی آیفکس

بازار اول صدرنشین بازار سهام فرابورس ایران/ رشد 14 واحدی آیفکس

در مجموع بازارهای اول، دوم و پایه نیز 928 میلیون سهم به ارزش 2 هزار و 500 میلیارد ریال دست به دست شد که حجم و ارزش بازار اول در مقایسه با هفته گذشته به ترتیب رشد 48 و 28 درصدی را نشان می‌دهد و در مقای...

Sena.ir/

معامله بیش از 880 میلیون ورقه در بازار سهام فرابورس ایران/رشد نماگرهای فرابورسی در هفته قبل

سهم 31 درصدی ارزش معاملات بازار سهام فرابورس ایران

رونق معاملات در بازار سهام فرابورس ایران

رونق معاملات در بازار سهام فرابورس ایران

شرکت آهن و فولاد ارفع با معامله 29 میلیون سهم به ارزش 97 میلیارد ریال بالاترین حجم و ارزش معاملاتی را به خود اختصاص داد. پس از آن نماد ذوب آهن با نقل و انتقال 26 میلیون سهم به ارزش 78 میلیارد ریال در ...

Sena.ir/
ورود سرمایه‌گذاران خارجی به بازار سهام فرابورس با معامله 51 میلیون یورویی

ورود سرمایه‌گذاران خارجی به بازار سهام فرابورس با معامله 51 میلیون...

یک سرمایه‌گذار خارجی پس از اخذ مجوز از سازمان بورس توانست 30 درصد از سهام یک شرکت درج شده در بازار پایه فرابورس ایران را به صورت خرد خریداری کند.

Sena.ir/
قیمت دلار در صرافی‌های بانکی تهران، بیست و نهمین شهر گران دنیا شد! یارانه معیشتی آذرماه واریز شد انتشار صورت مالی میاندوره ای "مادیرا" توقف پذیرش محموله تجاری در مرز میلک "ساراب" صورت مالی تلفیقی 6 ماهه منتشر کرد "قنیشا" صورت مالی 12 ماهه حسابرسی شده منتشر کرد شرایط ثبت‌نام در مسکن دولتی آسان شد نرخ رسمی 29 ارز افزایش یافت قیمت خودرو در بازار امروز گمرک: تجار فعلا به مرز میلک کالا ارسال نکنند "لکما" در مناقصه خرید رک BBU حاضر شد "شسم" مجوز تولید محصول جدید گرفت مسکن در تهران گران‌تر از مسکو و استانبول یارانه معیشتی آذرماه واریز شد تعیین دبیر کل اوپک تا ماه آینده رکود نامیمون و سکوت بزرگ بورس‌باز‌ها هشدار وزیز نفت درباره بنزین/ پشت پرده کمبود بنزین در ایران چیست؟ پیشنهاد پرداخت وام 450 میلیون تومانی به هر واحد مسکن ملی قیمت خودرو امروز 11 آذر 1400(جدول) خرید و فروش طلا زبر رصد مالیات می‌رود شاسی‌بلند چینی در بازار چند؟ توزیع کالاهای اساسی با پیک موتوری کلید خورد آخرین وضعیت پرونده کرسنت در قوه قضاییه پروژه مسکن مهر چه زمانی به اتمام می‌رسد؟ ببینید میوه هم از سفره ما پرید! تمام بازارسرمایه برای "امنیت سرمایه‌گذاری" ایستادند کدام خودروها در یک هفته اخیر گران شد؟ سقوط سریالی ارزش لیر ترکیه روند کاهشی طلا و سکه تغییر کرد / قیمت دلار و یورو امروز 1400/09/10 جزيیات محسابه گازبها تصمیم‌گیری درباره آینده بازار نفت رویداد ارايه معکوس دیوار و جوانه در دانشگاه شریف افزایش فروش نفت طوفان توییتری علیه نبود امنیت سرمایه‌گذاری خروج نقدینگی از بورس شدت گرفت | بی توجهی بازار سرمایه به اخبار مثبت | تحلیلگران، حرفی برای گفتن ندار... خروج یک هزار و 670 میلیارد تومان از بورس طی 5 روز معاملاتی/ چرا اخبار مثبت بر بازار تاثیر ندارد؟ کابوسی که رنگ واقعیت به خود گرفت قیمت دارو باید تغییر کند؟ نصب بلندترین برج صنعت پتروشیمی ایران صادرات 137 هزارتنی خرما ادامه‌دار شدن روند نزولی بورس/ مذاکرات برجام بازار سهام را نجات می‌دهد؟ ارزش سهام عدالت امروز 10 آذر‌ماه + ارزش 60 درصد قابل فروش جدیدترین قیمت 83 کالای اساسی اعلام شد بالاترین تعرفه گاز متعلق به چه صنایعی است؟ دزدی 80میلیون دلاری از آستان قدس رضوی؟! رونق دلالی با کد ملی در بازار خودرو آورده نقدی 450 میلیونی برای متقاضیان مسکن خروج یک هزار و 670 میلیارد تومان از بورس طی 5 روز معاملاتی "آبادا" پیمانکار نیروگاه سیکل ترکیبی را تغییر داد