سلطه‌گران از اقدامات دولت برای مقابله با تحریم‌ها احساس خطر می‌کنند

سلطه‌گران از اقدامات دولت برای مقابله با تحریم‌ها احساس خطر می‌کنند

ایلنا: وزیر نفت تاکید کرد: دولت اقدامات خوبی برای مقابله با تحریم‌ها انجام داده‌ است که سلطه‌گران از این موضوع احساس خطر می‌کنند.

به گزارش ایلنا، جواد اوجی امروز با حضور در مراسم راهپیمایی روز دانش‌آموز گفت: دیدن جوانان و نوجوانانی که اینطور پای آرمان‌های نظام و انقلاب ایستاده‌اند، مایه امیدواری به آینده است و وظایف و مسيولیت‌های ما را دو چندان می‌کند. دشمن از ابزار تحریم برای ایجاد فشار روی مردم مظلوم ما استفاده می‌کند، اما باید بدانند که تحریم‌ها دیگر نمی‌تواند ابزار موثر و کارآمدی برای کنترل ایران و جلوگیری از پیشرفت مردم باشند.

وی ادامه داد: ما با تمام توان و با طراحی اقدام‌های جدی تلاش می‌کنیم بخش انرژی ایران را ضدتحریم سازماندهی کنیم و از مدار تحریم‌پذیری دور کنیم.

به گفته وزیر نفت، پیدا کردن شرکای صادراتی خوب در دنیا، یافتن بازارهای جدید، تجربیات خوبی که به دست آورده‌ایم و افزایش دو چندان روابط با دیگر کشورها به خصوص کشورهای همسایه در دولت سیزدهم باعث شده بازارهای خوب و مطمينی شکل بگیرد و ارتباطات خوبی با دنیا در بخش انرژی برقرار شود.

اوحی با بیان اینکه امروز دنیا تشنه انرژی است، اظهار داشت: ما هم تلاش می‌کنیم بخش انرژی ایران را تا جای ممکن از مدار تحریم دور کنیم و اقدامات خوبی هم برای مقابله با تحریم‌ها انجام داده‌ایم که سلطه‌گران از این موضوع احساس خطر می‌کنند.

وی افزود: حجم تجارت با همسایگان روز به روز در حال افزایش است و همانطور که رهبر انقلاب هم فرمودند گره‌های قدیمی در حال گشوده شدن است.

وزیر نفت با تاکید بر اینکه دشمن می‌بیند که کارهای بزرگ و مهمی در این دولت در حال انجام شدن است، تصریح کرد: دولت به منظور بلااثر کردن و خنثی‌کردن مهم‌ترین اسلحه دشمن که تحریم است، قدم بر می‌دارد. بلااثر شدن اسلحه تحریم برای دشمن و امپریالیسم حاکم بر غرب قطعا نگران کننده است.

اتحی اضافه کرد: این راهبرد تازه ایران به لطف خدا کارساز خواهد بود و کارکنان صنعت نفت نیز با زحمات و درخشش خود و با برنامه‌ریزی دقیق و ارتباط با کشورهای جهان و بازارهای مختلفی که نیازمند و تشنه انرژی هستند، برای خنثی کردن این تحریم‌های ظالمانه و غیرانسانی تلاش می‌کنند.

local_offerبرچسب‌ها: