سهم بیشتر بازار اصناف در اختیار دست فروشان

سهم بیشتر بازار اصناف در اختیار دست فروشان

عضو هیيت مدیره اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک ایران به سهم بیشتر بازار اصناف که در اختیار دست فروشان قرار دارد اشاره کرد و گفت: در مناطقی تعداد دست فروش‌ها از مغازه‌داران بیشتر است و بیشترشان هم پوشاک بی کیفیت، قاچاق و استوک می‌فروشند؛ بنابراین قیمت محصولات آن‌ها پایین است و سهم قابل توجهی از بازار را به خود اختصاص داده‌اند.

مجید افتخاری در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه حد دست‌فروشی در خیابان‌ها از بساط کوچک یا فروش روی دست گذشته، اظهار کرد: در حال حاضر شاهد هستیم در خیابان، فروشگاه و حتی ویترین ایجاد می‌کنند و پرسنل و کارمند دارند.

وی با بیان اینکه در مناطقی تعداد دست فروش‌ها از مغازه‌داران بیشتر است، تصریح کرد: بیشتر دست‌فروشان پوشاک بی کیفیت، قاچاق و استوک می‌فروشند؛ بنابراین قیمت محصولات آن‌ها پایین است و سهم قابل توجهی از بازار را به خود اختصاص داده‌اند. در مواردی دیده شده که این افراد پوشاک دست دوم هم عرضه می‌کنند. همچنین این افراد مالیات و عوارضی پرداخت نمی‌کنند و نظارتی بر کار آن‌ها نیست.

این در حالی است که به گفته عضو هیيت مدیره اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک ایران اصناف هزینه‌های گوناگون شامل مالیات، عوارض، اجاره و هزینه انرژی پرداخت می‌کنند و همچنین تعزیرات نیز به دلایل مختلف و در مواردی نامربوط به کس به اخطار می‌دهد.

افتخاری با بیان اینکه همه دست  فروشان دستگاه پز هم دارند و می‌توان از این موضوع برای نظارت بر کار آن‌ها استفاده کرد، گفت: در گذشته دست فروشان فقط شب‌ها فعالیت می‌کردند، اما الان تمام طول روز مشغول هستند و فقط در مکان‌هایی که آفتاب تند باشد ساعت چهار بعد از ظهر به بعد شروع می‌کنند. حتی شب‌ها علاوه بر پیاده‌رو در خیابان هم شاهد حضور بساط ‌گستران هستیم.

وی  به درگیری دست فروشان و کسبه در برخی از نقاط شهر اشاره کرد و گفت: چندین بار شهرداری به کسبه پیشنهاد داده در نقاط خاصی متمرکز شده و فعالیت کنند، اما آنها قبول نمی‌کنند و در ساعات پرتردد سهم بیشتر بازار اصناف را به خود اختصاص می‌دهند.

local_offerبرچسب‌ها:
متقاضیان خرید خودرو بر سر دو راهی هفت نکته درباره وام ودیعه مسکن 200 میلیونی اخبار مهم کدال جمعه 12 خرداد 1402 | کدام شرکت های شاخص ساز عملکرد سالانه منتشر کردند؟ میزان سود 100 میلیون سپرده بانکی چقدر است؟ ماجرای لغو پذیرش ایران خودرو و سایپا از بورس چیست؟ ریسک خرید کدام قطعه سکه بالاست؟ آمار تکان‌دهنده از تغییرات شدید در مصرف گوشت طرح کالابرگ الکترونیک در راستای مهار تورم است/ رشد 20 درصدی یارانه مددجویان در مرحله نخست هوش مصنوعی در این کشور 4هزار نفر را بیکار کرد! انعقاد پیمان‌های پولی باعث تقویت اقتصاد کشور می‌شود استان فارس در رتبه دوم خطر فرونشست زمین/ شاید شاهد حوادث بحران‌زا ناشی از فرونشست زمین در کشور باشیم تامین برق مراکز حساس از ژنراتور پشتیبان در صورت بروز حادثه/ شبکه برق اهواز پایدار است ظرفیت صادراتی 50 درصدی سنگ‌های تزيینی کشور سقوط 200 میلیونی قیمت این مدل خودرو زمان جایگزینی چک‌های قدیمی با چک‌های جدید اعلام اولویت بندی متقاضیان 24 خرداد؛ قیمت برخی خودروها همچنان نامشخص است اختصاص 320 میلیون متر مکعب گاز در روز به نیروگاه‌ها رفع محدودیت ترافیکی شمال به جنوب محور چالوس برنامه پاکستان برای انجام مبادلات تهاتری با ایران زمان جایگزینی چک‌های قدیمی با چک‌های جدید اعلام شد ضرر باورنکردنی خریداران پژو 207 / سقوط 200 میلیونی قیمت این مدل! واگذاری زمین 250 متری رایگان به خانوارهای روستایی پیش‌ بینی بورس فردا 13 خرداد 1402 | فردا کدام گروه ها پر تقاضا خواهند بود؟ اطلاعیه وزارت کار درباره مبلغ جدید یارانه اعتباری تاکید دبیرکل اوپک بر اهمیت افزایش ظرفیت پالایش نفت در سراسر جهان فعلا خبری از لغو پذیرش ایران خودرو و سایپا در بورس نیست ناترازی های شدید صندوق های بازنشستگی / جزییات تغییر سن بازنشستگی در برنامه هفتم هشدار به کشاورزان و دامداران برای رعد و برق و بارش باران ژیان محبوب ایرانیان 250 میلیون تومان! سکه و طلا ارزان شد مجامع هفته آتی/ دتماد و دتوزیع و دسبحا به مجمع می‌روند هفته خوب کریپتو/ بازارهای داخلی همگی منفی تورم امسال به کانال 30 درصد می‌رسد جزيیات توافق گمرکی ایران و اقلیم کردستان عراق قیمت برخی خودروها همچنان نامشخص است تولید نفت ایران به 2 میلیون و 750 هزار بشکه در روز رسید سکه و طلا ارزان شد فرزین: تورم امسال به کانال 30 درصد می رسد حقوق یک سال کار کارگران، پول 2 متر آپارتمان! آرزوی همتی برای گرفتن وام از صندوق جهانی پول! ناتوانی متقاضیان در پرداخت سود وام مسکن جمعه بازار بورس - شماره 4 - 12 خرداد 1402 دولت چقدر بدهی دارد؟ جزيیات واگذاری زمین دولتی به خانوارهای دارای 3 فرزند پایه‌گذاری برنامه‌ هفتم بر اساس آمایش سرزمین بازار نفت چشم‌ به‌ راه نشست اوپک پلاس چشم انداز احیای طریق الحج از رونق گردشگری دینی تا تجارت 10 خبر مهم برای بورس فردا شنبه 13 خرداد کدامند؟ مصوبه شورای رقابت برای خودروهای مونتاژی اجرایی... دارندگان این خودروها به خاک سیاه نشستند