پذیره‌نویسی 15 درصد " تجلی " در دوم آذرماه

پذیره‌نویسی 15 درصد " تجلی " در دوم آذرماه

مدیرعامل شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات گفتذیره‌نویسی 15 درصد از سهام این شرکت در دوم آذرماه 1400 در فرابورس ایران برگزار خواهد شد. :

به گزارش بورس نیوز، مرتضی علی اکبری، مدیرعامل شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات در نشست یک دیدار یک عرضه ویژه پذیره‌نویسی سهام جدید شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات در خصوص پذیره‌نویسی این شرکت به عنوان اولین شرکت پروژه‌محور بازار سرمایه، اظهار کرد: پذیره‌نویسی 15 درصد از سهام این شرکت در دوم آذرماه 1400 در فرابورس ایران برگزار خواهد شد.


  • بیشتر بخوانید: شمارش معکوس برای آغاز پذیره‌نویسی نخستین شرکت پروژه‌محور بازار سرمایه

وی با اشاره به روند ایجاد شرکت تجلی افزود: بیش از یک سال است که ایجاد این شرکت کلید خورده و مجموعه پروژه‌هایی که متعلق به شرکت معادن و فلزات بوده بعد از طی فرآیند قانونی به شرکت تجلی هدایت شده است.

علی اکبری خاطرنشان کرد: این شرکت‌ها و پروژه‌ها بعد از قیمت‌گذاری سهام و با توجه به اینکه نیاز بود تا انتهای پروژه برای مبلغ مورد نیاز بررسی شود، حدود 6200 میلیارد تومان نقدینگی نیاز داشت که 17 درصد متعلق به چادرملو، 17 درصد متعلق به گل گهر و 51 درصد نیز متعلق به معادن و فلزات است. وجوه این 6200 میلیارد تومان در حساب‌های شرکت تجلی ثبت و مورد تایید حسابرس و بازرس قانونی قرار گرفته و مورد تایید سازمان بورس هم قرار گرفته است.

مدیرعامل شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات در ادامه با اشاره به اینکه مبالغ حاصل از پذیره‌نویسی سهام این شرکت در پروژه‌ها هزینه می‌شود، در خصوص این پروژه‌ها توضیح داد:

وی ادامه داد: پروژه‌های متنوعی در دست است، اما در حال حاضر 5 پروژه در قالب سه شرکت است که برای آن افزایش سرمایه انجام می‌شود. پروژه‌های فعلی در زنجیره ارزش فولاد از معدن تا محصول نهایی را دربرمی‌گیرد. 

مدیرعامل شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات بیان کرد: 48 درصد سهام شرکت فولاد سرمد ابرکوه متعلق به تجلی است و یکی از محصولات آن میلگرد است که در حال حاضر تولید می‌شود و علاوه بر آن 3 پروژه دیگر نیز دارد.

علی اکبری افزود: همچنین فولاد شرق خراسان نیز 2.5 میلیون تن کنسانتره در برنامه برای اجرا دارد که قابل افزایش تا 5 میلیون تن است.

وی در خصوص دیگر پروژه این شرکت توضیح داد: پروژه دیگر فولاد غرب ایرانیان است که تجلی سهامدار آن است و مقرر شده یک میلیون تن گندله تولید کند که مواد اولیه آن از فولاد صبانور تهیه می‌شود.

مدیرعامل شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات تاکید کرد: شرکت دیگر این مجموعه، شرکت جاده ریل دریاست که زمینی را در بندرعباس از سازمان دریانوردی اخذ کرده و در حال آماده‌سازی و تکمیل برای لنگرانداختن کشتی‌های 150 هزار تنی است.

وی افزود: از سوی دیگر در شرکت‌های دیگری نیز درصدد سرمایه‌گذاری اولیه هستیم از جمله آن می‌توان به مشارکت در 20 درصد سهام فولاد کردستان اشاره کرد.

علی اکبری گفت: در نهایت هدف تجلی از این پذیره‌نویسی آن است که مردم را به طور مستقیم در تولید مشارکت دهیم تا بتوانند در طرح‌های مقرون به صرفه با ریسک کم وارد شوند.

در ادامه این نشست، باقری، قايم مقام و عضو موظف هیيت‌مدیره تجلی اظهار کرد: این پذیره‌نویسی که در قالب افزایش سرمایه خواهد بود، دوم آذرماه از طریق فرابورس آغاز می‌شود که قیمت اسمی هر سهم نیز 100 تومان در نظر گرفته شده است و بدین ترتیب کشف قیمت نداریم.

وی افزود: ارزش این پذیره‌نویسی 933 میلیارد تومان است که حداکثر سهام قابل خریداری برای سرمایه‌گذاران در نخستین روز از مهلت 15 روزه این پذیره‌نویسی، 10 هزار سهم در نظر گرفته شده است.

باقری ادامه داد: پس از عرضه و اتمام پذیره‌نویسی که به احتمال زیاد همان روز اول پذیره‌نویسی شاهد اتمام آن خواهیم بود، فرآیند ثبت را پیگیری می‌کنیم و پس از انجام فرایند‌های ثبت نیز خریدوفروش در نماد «تجلی» امکان‌پذیر می‌شود.

عضو موظف هیيت‌مدیره تجلی درخصوص نقدشوندگی سهام تجلی نیز گفت: با توجه به حضور بازارگردان، سهامداران می‌توانند این سهم را به راحتی به فروش برسانند و نگرانی از بابت نقدشوندگی نداشته باشند.

ادامه دارد...

تصمیم‌گیری درباره آینده بازار نفت رویداد ارايه معکوس دیوار و جوانه در دانشگاه شریف افزایش فروش نفت طوفان توییتری علیه نبود امنیت سرمایه‌گذاری خروج نقدینگی از بورس شدت گرفت | بی توجهی بازار سرمایه به اخبار مثبت | تحلیلگران، حرفی برای گفتن ندار... خروج یک هزار و 670 میلیارد تومان از بورس طی 5 روز معاملاتی/ چرا اخبار مثبت بر بازار تاثیر ندارد؟ کابوسی که رنگ واقعیت به خود گرفت قیمت دارو باید تغییر کند؟ نصب بلندترین برج صنعت پتروشیمی ایران صادرات 137 هزارتنی خرما ادامه‌دار شدن روند نزولی بورس/ مذاکرات برجام بازار سهام را نجات می‌دهد؟ ارزش سهام عدالت امروز 10 آذر‌ماه + ارزش 60 درصد قابل فروش جدیدترین قیمت 83 کالای اساسی اعلام شد بالاترین تعرفه گاز متعلق به چه صنایعی است؟ دزدی 80میلیون دلاری از آستان قدس رضوی؟! رونق دلالی با کد ملی در بازار خودرو آورده نقدی 450 میلیونی برای متقاضیان مسکن خروج یک هزار و 670 میلیارد تومان از بورس طی 5 روز معاملاتی "آبادا" پیمانکار نیروگاه سیکل ترکیبی را تغییر داد " کایتا" لوازم مستعمل را می فروشد طلا منتظر اخبار مذاکرات / کاهش تقاضای هیجانی برای سکه اقدامات توسعه‌ای بانک رفاه کارگران تشریح شد سهم تامین مالی اقتصاد از بورس 12 درصد اثرات شکاف بین قیمت دلار متشکل و آزاد صعود "خکرمان" از بازار پایه به بازار دوم فرابورس میدکو افزایش سرمایه داد دعوت از سهامداران "قثابت" به مجمع پذیره نویسی پنجمین شرکت بیمه اتکایی در فرابورس تکلیف قیمت خودرو‌های داخلی مشخص نشد طرح بانک مرکزی صف‌ های دلار را جمع می‌کند؟ وضعیت سبد سهام عدالت در 10 آذر ماه سهامداران "کشرق" در مجمع تصمیم گرفتند "جم پیلن" در تصور انتخاب هیات مدیره جدید پرداخت سود به سهامداران "سدشت" از سال آینده دوری از هیجان؛ نگاه به آینده افت شاخص بورس در آخرین روز معاملاتی هفته خبر خوش برای متقاضیان مسکن ملی اقبال به آگهی‌های مسکن افزایش یافت افت 17 هزار واحدی شاخص کل بورس در آخرین روز معاملاتی هفته عقب‌نشینی بورس در آخرین روز کاری هفته "فسازان" به مجمع می رود/ "غاذر" آماده انجام معاملات ضرورت آشنایی آحاد مردم با مبحث رتبه بندی اعتباری و اعتبارسنجی افت 17 هزار واحدی شاخص بورس تهران نامه توکلی به سران قوا درباره ارز 4200تومانی اوضاع شکر چطور است؟ استفاده از منابع مولد سازی در تقویت سرمایه گذاری بخش خصوصی افت شاخص بورس در آخرین روز معاملاتی هفته جلسه "شورای مشورتی" با موضوع "اولویت‌های پژوهشی سازمان بورس و اوراق بهادار" برگزار شد خشکسالی به تهران رسید / تهران 90 روز آب شرب دارد؟ پایان قرمز بورس در آخرین روز کاری هفته | کاهش 17 هزار و 8 واحدی شاخص کل