سهام عدالت چقدر می‌ارزد؟/ کاهش 8 درصدی سهام عدالت در یک هفته

سهام عدالت چقدر می‌ارزد؟/ کاهش 8 درصدی سهام عدالت در یک هفته

ارزش سهام عدالت طی هفته چهارم آبان با افت 8 درصدی مواجه شد که این مساله یک رکورد منفی برای سهام عدالت محسوب می شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، سبد سهام عدالت ترکیبی از 43 شرکت بورسی و فرابورسی و تعدادی شرکت خارج از بازار سرمایه است و برای هر نفر از مجموع پورتفوی سهام عدالت مبالغ متفاوتی در نظر گرفته شده است. سهام عدالت متعلق به شرکت خاصی نیست و مجموع سبد سهام از تعدادی شرکت دولتی تعریف شده‌ که سود و زیان شرکت ‌های مذکور به‌ صورت علی الحساب بین سهامداران تقسیم می‌ شود.

دولت دوازدهم در سال 1399 تصمیم گرفت سهام عدالت را آزاد کند. دو روش مستقیم و غیرمستقیم روش های آزادسازی این سهام در نظر گرفته شد. افرادی که روش مستقیم را انتخاب کردند می توانستند خودشان درخواست فروش این سهام را بدهند.افرادی که روش غیرمستقیم را انتخاب کردند، می توانستند سهامدار شرکت های استانی سهام عدالت شوند.

برخی از کارشناسان، آزادسازی غیراصولی سهام عدالت توسط دولت گذشته را عامل ریزش بورس در مردادماه سال گذشته می دانند. هنوز برنامه دولت سیزدهم برای مدیریت این سهام مشخص نشده است.

از سهام عدالت چه خبر؟

تلاش دولت و مجلس برای واگذاری سهام عدالت به افراد جامانده در هفته های گذشته مهمترین خبر پیرامون این سهام بوده است. البته نباید از این موضوع نیز غافل شد که کاهش ارزش سهام عدالت در هفته چهارم آبان یک رکورد در این زمینه محسوب می شود.

کاهش 8 درصدی ارزش سبد سهام عدالت طی هفته چهارم آبان ماه نشان می دهد در این هفته نمادهای شاخص ساز با افت ارزش مواجه شده اند و همین مساله سبب افت ارزش سبد سهام عدالت شده است.

سبد سهام عدالت از شرکت های بزرگ دولتی تشکیل شده و اکثر این شرکت ها نیز در بورس ایران جزو 50 شرکت بزرگ و صنعتی بازار سرمایه قرار دارند. روند حرکتی این نمادها نیز در هفته گذشته نزولی بوده است.

سهام عدالت چقدر می ارزد؟

ارزش سهام عدالت با افت 8 درصدی نسبت به هفته گذشته، در اوراق 409 هزار تومانی، 492 هزار تومانی، 532 هزار تومانی و یک میلیون تومانی به ترتیب به 8 میلیون و 856 هزار تومان، 10 میلیون و 652 هزار تومان، 11 میلیون و519 هزار تومان و 21 میلیون و 652 هزار تومان کاهش یافته است.

سهام عدالت در این هفته در برگه های مختلف با افت 784 هزار تومانی، 944 هزار تومانی، یک میلیون و 21 هزار تومانی و یک میلیون و 919 هزار تومانی مواجه شده است.

ارزش سهام عدالت نسبت به ابتدای مردادماه سال 1399 که بازار سرمایه در روزهای اوج خودش بوده است، افت 43 درصدی داشته است.

در وضعیت فعلی بازار سرمایه که بسیاری از سهامداران در حال خارج کردن پول خود از بازار سرمایه هستند، باید منتظر ماند و دید ارزش سهام عدالت طی هفته های آینده تغییر می کند.

انتهای پیام/

بورس یک هزار و 283 واحد رشد کرد

بورس یک هزار و 283 واحد رشد کرد

شاخص کل بورس تهران، امروز در ابتدای معاملات، یک هزار و 283 واحد رشد کرد.

YJC.news/
واکنش بازارها به دور هفتم مذاکرات / افت 3.9درصدی بورس در هفته گذشته

واکنش بازارها به دور هفتم مذاکرات / افت 3.9درصدی بورس در هفته گذشت...

هفته گذشته بازار‌های دارایی تحت تاثیر برگزاری دور هفتم مذاکرات برجام در وین بودند.

EghtesadOnline.com/
بورس؛ زیر سایه مذاکرات / بازار هفته آینده به کدام سو می‌رود؟ + فایل صوتی

بورس؛ زیر سایه مذاکرات / بازار هفته آینده به کدام سو می‌رود؟ + فای...

بورس در هفته‌ای که گذشت گرفتار رکودی سنگین بود، به نحوی که بسیاری از کارشناسان آن را به دلیل جو بلاتکلیفی ناشی از مذاکرات می‌دانند.

EghtesadOnline.com/

بورس؛ زیر سایه مذاکرات / بازار هفته آینده به کدام سو می‌رود؟

پایان هفته‌ای پرنوسان در بورس

پایان هفته‌ای پرنوسان در بورس

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در معاملات هفته‌ای که گذشت با تداوم در مدار نزولی و قرار گرفتن در ارتفاع یک‌ میلیون و 340هزار واحد به کار خود پایان داد.

EghtesadOnline.com/
عرضه‌ های اولیه زیادی در صف داریم / قیمت‌ های جدید به نفع مردم، بورس و خودروساز است

عرضه‌ های اولیه زیادی در صف داریم / قیمت‌ های جدید به نفع مردم، بو...

مجید عشقی گفت: از سهامداران بورس می‌خواهیم به گمانه زنی‌ها و ابهاماتی که همه ساله در فصل بودجه مطرح می‌شود توجهی نکنند.

EghtesadOnline.com/
آیا بورس منتظر نتیجه مذاکرات است؟ / مرور تحولات هفتگی بورس

آیا بورس منتظر نتیجه مذاکرات است؟ / مرور تحولات هفتگی بورس

اقتصادآنلاین "آیا بورس منتظر نتیجه مذاکرات است؟ / مرور تحولات هفتگی بورس" را با حضور کارشناسان اقتصادی در کلاب‌هاوس بررسی می کند.

EghtesadOnline.com/
سهامداران بورس منتظر جبران باشند

سهامداران بورس منتظر جبران باشند

نشست نمایندگان تشکل‌های بخش خصوصی و ريیس سازمان بورس و اوراق بهادار در محل اتاق بازرگانی تهران امروز برگزار شد. عشقی در این جلسه از بازگشت اعتماد از دست رفته سهامداران گفت.

Bartarinha.ir/

سهامداران نگاه بلندمدت به بورس داشته باشند

هدایت‌ سرمایه های خرد مردمی به سوی طرح های نیمه تمام از طریق بورس

هدایت‌ سرمایه های خرد مردمی به سوی طرح های نیمه تمام از طریق بورس

نایب رییس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق بازرگانی تهران گفت: بازار سرمایه نقش زیادی را در توسعه بخش خصوصی ایفا می‌کند، این بازار به عنوان فضایی تلقی می‌شود که...

EghtesadOnline.com/
افت 5.5درصدی ارزش سهام عدالت / سود 13شرکت غیربورس سهام عدالت چه می‌شود؟

افت 5.5درصدی ارزش سهام عدالت / سود 13شرکت غیربورس سهام عدالت چه می...

سهام عدالت مانند بورس حال و روز خوبی ندارد و هر هفته ارزش این سهام نسبت به هفته‌های گذشته با افت بیشتری مواجه می‌شود.

EghtesadOnline.com/
سیگنال‌های مهم بورسی برای سهامداران/ وعده‌های عشقی، حال بورس را خوب می‌کند؟

سیگنال‌های مهم بورسی برای سهامداران/ وعده‌های عشقی، حال بورس را خو...

بازار سهام امروز در حالی کار خود را در سومین هفته از آذرماه آغاز خواهد کرد که در عمل هیچ اتفاق امیدوارکننده‌ای برای بازار نیفتاده است.

TejaratNews.com/

پیش‌بینی بورس از نگاه کارشناسان بازار سرمایه

رشد بورس به لطف فولاد و شستا/ آغاز متعادل برای بازار سهام

رشد بورس به لطف فولاد و شستا/ آغاز متعادل برای بازار سهام

بازار سهام شنبه را بدون فشار فروش و با رشد شستا و فولاد آغاز کرد. شاخص کل در آغاز بازار امروز 0٫18 درصد مثبت است.

TejaratNews.com/

بازار سهام فردا مثبت می‌شود؟ / بورس در انتظار نوید خودرویی‌ها

اثر «امیکرون» بر بازار فلزات هفته‌ای سرخ دست صندوق‌های مختلط‌ها را سوزاند نظر حسابرس بر تامین نقدینگی "دکیمی" افزایش سرمایه "بموتو" به منظور اصلاح ساختار مالی اظهارنظر حسابرس بر گزارش توجیهی افزایش سرمایه "دسینا" بازار ارز‌های دیجیتال سقوط کرد سهام "غکورش" 66 میلیون سهم را وثیقه کرد افزایش سرمایه از سود انباشته "پیزد" به پیشنهاد هیات مدیره مجمع "شبندر" ترکیب هیات مدیره را تغییر داد سهامداران بورس منتظر جبران باشند توسعه صندوق‌های پروژه‌محور با هدف تامین مالی بخش‌های مختلف اقتصادی درآمد سرانه ایرانی‌ها، کمتر از نصف خط فقر درخواست مهم ريیس سازمان بورس از دولت رشد بورس به لطف فولاد و شستا/ آغاز متعادل برای بازار سهام سلام «پیشگامان سرمایه نوآفرین» به قعرنشینی رشد 59 درصدی در فروش صنایع بورسی مردم بلیت هواپیما را گران نخرند اعتماد از دست رفته سهامداران جبران می‌شود / دامنه نوسان فعلا حذف نمی‌شود بورس یک هزار و 283 واحد رشد کرد بودجه 1401 با نگاه به منفعت سهامداران به دنبال افزایش معافیت مالیاتی شرکت‌های بورسی هستیم قیمت خودرو در بازار امروز قیمت مسکن در منطقه مرکزی تهران بحران تامین مواد غذایی با خشک‌شدن زاینده‌رود "لکما" 2 روز آینده بازگشایی می‌شود توقف "حپترو" به مدت 2 روز کاری پیش‌بینی قیمت‌ها پس از توزیع اینترنتی کالا‌ها برگزاری مجمع صندوق سرمایه گذاری آسمان آرمانی سهام(ETF) در هفته آینده در 7 ماهه اول امسال چقدر خودرو تولید شد؟ مجمع صندوق سرمایه گذاری بادرآمد ثابت کیان فردا برگزار می شود دلیل منع واردات محصولات ایران از سوی روسیه تصمیمات مجمع فوق العاده "وثنو" به ثبت رسید ثبت تصمیمات مجمع عمومی "شصدف" "خودکفا" تصمیمات مجمع را ثبت کرد سایه دلار و ابهام نوسان در تمام بازارهای مالی صندوق نوویرا بازار صورت مالی 12 ماهه منتشر کرد بی‌تدبیری وزیر نفت در اجلاس اخیر اوپک انتشار صورت سود و زیان زیرمجموعه "فخوز" "خاهن" صورت مالی 6ماهه حسابرسی شده منتشر کرد کف کانال نزولی هدف تکنیکالی شاخص کل است قیمت خودرو امروز 13 آذر 1400(جدول) "خبازرس" صورت مالی تلفیقی 12 ماهه منتشر کرد سیگنال های بورسی برای سهامداران | وعده های عشقی حال بازار سرمایه رو خوب می کند؟ سیگنال‌های مهم بورسی برای سهامداران/ وعده‌های عشقی، حال بورس را خوب می‌کند؟ تسهیلات 10 میلیون تومانی خودروی خانوادگی بوگاتی: کمیاب، متفاوت و سریع! پیش‌بینی بورس از نگاه کارشناسان بازار سرمایه دلار از 30هزار تومان هم عبور می‌کند؟ خودرو‌های آمریکایی در جاده‌های کشور؟! قیمت مسکن دولتی 4 برابر خانه‌های پرند و پاکدشت