عراق توقف پرواز مستقیم به چین را تکذیب کرد

عراق توقف پرواز مستقیم به چین را تکذیب کرد

شرکت هواپیمایی دولتی ایرویز عراق با تکذیب خبر توقف پروازهای این کشور به مقصد چین اعلام کرد که پرواز بعدی در دوم آگوست انجام خواهد شد.

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از موازین نیوز، شرکت هواپیمایی دولتی ایرویز عراق در خصوص پروازهای این شرکت به چین اطلاعیه‌ای صادر کرد.

در بیانیه ای که به موازین نیوز رسیده است، این شرکت اعلام کرد: «مدیریت شرکت عمومی عراق ایرویز به مسافرانی که مایل به سفر به جمهوری چین هستند اعلام می‌دارد که این شرکت مطابق با شرایط و رویه‌های رسمی برای حمل و نقل کار می‌کند و مسافران چینی و عراقی‌ بر اساس برنامه‌های تعیین شده انتقال خواهند یافت».

وی افزود: آنچه در شبکه‌های اجتماعی مبنی بر خودداری عراق از حمل و نقل مسافران عراقی به چین منتشر شده است، اطلاعات نادرستی است و فقط به قصد توهین مطرح شده است.

بر اساس این بیانیه، شرکت هواپیمایی ملی در دوم اوت آینده (11 مرداد 1401) پرواز مستقیم به چین را انجام خواهد داد.

چند شرکت نفتی چین اکنون در استان‌های جنوبی و شرقی عراق دایر و در این حوزه در حال بهره‌برداری و انجام مطالعات فنی هستند، چین یکی از بزرگترین خریداران نفت عراق است و شرکت‌های دولتی چین حضور پررنگی در صنعت نفت این کشور دارند.

چین بزرگترین سرمایه‌گذار در عراق است و بغداد سال گذشته بزرگترین بهره را از ابتکار کمربند و جاده چین برد و 10.5 میلیارد دلار فاینانس برای پروژه‌های زیرساخت شامل یک تاسیسات برق و یک فروگاه دریافت کرد.

از سوی دیگر شیوع بیماری کووید-19 در چین روند افزایشی پیدا کرده و میلیون‌ها نفر با محدودیت‌هایی مواجه شده‌اند.

چین دیروز شنبه بالاترین تعداد موارد ابتلا به کرونا را از ماه مه گزارش کرده و میلیون‌ها نفر به دلیل پافشاری مقامات این کشور به اجرای سیاست‌های کووید صفر برای مقابله با این بیماری با محدودیت‌هایی مواجه شده‌اند.

انتهای پیام/.

اعتصاب شبکه ریلی، حمل و نقل انگلیس را زمین‌گیر کرد

اعتصاب شبکه ریلی، حمل و نقل انگلیس را زمین‌گیر کرد

اعتصاب سراسری کارکنان شبکه ریلی انگلیس که بزرگترین حرکت اعتراضی در 3 دهه اخیر بشمار می‌رود نظام حمل و نقل در این کشور را زمین‌گیر کرد و موجب شد تا مسافران در سراسر انگلیس با سفرهایی طولانی‌تر از حد مع...

Borna.news/
بازدید وزیر حمل و نقل ونزويلا از گروه خودروسازی سایپا/ درخواست تولید 10 هزار خودرو سایپا به صورت CKD و CBU در ونزويلا

بازدید وزیر حمل و نقل ونزويلا از گروه خودروسازی سایپا/ درخواست تول...

وزیر حمل و نقل و ريیس بخش ونزويلایی کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و ونزويلا از مرکز تحقیقات و نو آوری گروه خودروسازی...

Borna.news/
رشد 150 درصدی حمل و نقل ریلی کالاهای اساسی

رشد 150 درصدی حمل و نقل ریلی کالاهای اساسی

مدیرعامل راه آهن کشور با بیان اینکه طی تفاهم نامه ای قرار شد اولویت حمل کالاهای اساسی به بخش ریلی داده شود، از رشد 150 درصدی حمل ریلی کالاهای اساسی در بهار امسال نسبت به بهار پارسال خبر داد.

MehrNews.com/

اتفاقی بی سابقه در حمل و نقل مسافری کشور

لزوم دانش بنیان شدن حوزه حمل‌ و نقل/ ایجاد سامانه یکپارچه تخصیص خودرو الزام حقوقی داشت

لزوم دانش بنیان شدن حوزه حمل‌ و نقل/ ایجاد سامانه یکپارچه تخصیص خو...

معاون وزیر صمت گفت: سعی ما دانش‌بنیان کردن صنعت حمل‌ونقل است تا همه ناوگان حمل‌ونقل ازجمله مترو، قطار و کشتی با کاربری‌های مختلف، خودروهای تجاری و خودرو از فناوری و دانش روز بهره‌مند باشند.

MehrNews.com/
با وضعیت فعلی حمل و نقل، در ترانزیت به جایی نمی‌رسیم

با وضعیت فعلی حمل و نقل، در ترانزیت به جایی نمی‌رسیم

ایلنا: وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: اگر نتوانتیم خدمات ترانزیتی به کشورهایی که مسیر ایران قرار دارند، ارایه دهیم مسیرهای ترانزیتی دیگری جایگزین ایران می‌شوند و...

Ilna.ir/
توسعه لجستیک و حمل و نقل هوشمند، فرهنگ سازی شود

توسعه لجستیک و حمل و نقل هوشمند، فرهنگ سازی شود

مدیرکل دفتر حمل و نقل کالای سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از توجه همزمان به جایگاه شرکت های لجستیکی بزرگ مقیاس و شرکت های کوچک حمل و نقل خبر داد.

MehrNews.com/
پرونده 220 شرکت متخلف حمل و نقل کالا و مسافر به تعزیرات ارسال شد

پرونده 220 شرکت متخلف حمل و نقل کالا و مسافر به تعزیرات ارسال شد

مدیر کل بازرسی خدمات سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان گفت: طبق آمار ارايه شده در اردیبهشت، توسط بازرسان ادارات صمت استان‌ها بیش از 4 هزار ناوگان حمل و نقل مورد بازرسی قرار گرفته است.

MehrNews.com/
درخواست انجمن شرکت‌های ریلی برای شفاف‌سازی آمارهای بخش حمل و نقل

درخواست انجمن شرکت‌های ریلی برای شفاف‌سازی آمارهای بخش حمل و نقل

انجمن شرکت‌های حمل و نقل ریلی در نامه‌ای به معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی خواستار اعلام شفاف آمارهای بخش حمل و نقل شد.

MehrNews.com/
درخواست 38 نماینده مجلس برای توسعه اتوگاز در حمل و نقل عمومی

درخواست 38 نماینده مجلس برای توسعه اتوگاز در حمل و نقل عمومی

38 نماینده مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به ريیس جمهور خواستار تسریع در اجرای قانون بودجه 1401 مبنی بر توسعه اتوگاز در سبد حمل و نقل عمومی در شهرهای نزدیک به پالایشگاه‌ها شدند.

FarsNews.ir/
افزایش 24 درصدی حمل و نقل کانتینری در بنادر عربستان

افزایش 24 درصدی حمل و نقل کانتینری در بنادر عربستان

ایلنا: حجم جابجایی کانتینر در بنادر عربستان در ماه می گذشته با 24 درصد افزایش سالانه به 600107 کانتینر رسید.

Ilna.ir/
نوآوری سنگاپور در حمل و نقل هوایی

نوآوری سنگاپور در حمل و نقل هوایی

سنگاپور قصد دارد ماه آینده اعتبارات سوخت هوانوردی پایدار را در اقدامی طراحی شده برای کاهش انتشار دی‌اکسیدکربن راه‌اندازی کند.

Isna.ir/
متولیان حمل و نقل ریلی کشور عازم محل سانحه قطار مشهد- یزد شدند

متولیان حمل و نقل ریلی کشور عازم محل سانحه قطار مشهد- یزد شدند

ایلنا: وزیر راه و شهرسازی دقایقی پیش عازم محل سانحه صبح امروز قطار مشهد - یزد شد.

Ilna.ir/
شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل، سهامی عام شد

شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل، سهامی عام شد

با تصویب هیيت وزیران شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور به شرکت سهامی عام 100 درصد دولتی تبدیل شد.

MehrNews.com/
حمل و نقل، دست انداز تولید/ پیمایش ناوگان در ایران یک سوم دنیاست

حمل و نقل، دست انداز تولید/ پیمایش ناوگان در ایران یک سوم دنیاست

اصلاح، بازسازی و نوسازی ناوگان حمل‌ونقل در تمام بخش ها یک امر ضروری به‌شمار می‌آید چراکه با تقویت این حوزه هزینه جا به جایی کاهش یافته و در نهایت قیمت تمام شده کالاها پایین می آید.

MehrNews.com/
قیمت خودروهای فردا ارزان شد! خبر خوش دولت برای این افراد | ماجرای وام بانکی کم‌بهره خبرنگاران چیست؟ معلمان از ثبت نام در سامانه رتبه بندی جا نمانند | سامانه رتبه‌بندی معلمان شروع به کار کرد تصمیم نهایی دولت برای بازنشستگان | تکلیف مستمری‌بگیران تامین اجتماعی روشن می‌شود؟ کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و پاکستان بعد از 5 سال برگزار شد خریداران ملک گوش بزنگ باشند | قیمت آپارتمان در تهران؛ 26 مرداد 1401 حال و هوای خیابان فردوسی پس از اخبار برجام/ ریزش عجیب دلار در بازار تهران نرخ تورم انگلیس دو رقمی شد کدام بانک وام سربازی پرداخت می‌کند؟ | نحوه ثبت نام چگونه است؟ تعطیلی دوماهه کارگروه ویژه سهام عدالت جاماندگان سهام عدالت گوش بزنگ باشند | از این طریق سهام عدالت دریافت کنید افزایش پروازهای ایران و پاکستان به 15 پرواز در هفته بازنشستگان از دریافت وام جا نمانند | وام بازنشستگان افزایش یافت امکان استفاده از دستگاه رادیولوژی دندان برای مراکز درمانی آزاد شد برای خرید میز ناهارخوری چقدر هزینه کنیم؟ تالار املاک و مستغلات در بورس کالا ایجاد می‌شود طرح فروش اقساطی لوازم خانگی برای زوج‌های جوان خرید تضمینی گندم از 7 میلیون تن گذشت افزایش پروازهای ایران و پاکستان به 15 پرواز در هفته قیمت گوشی هواوی امروز 25 مرداد+ لیست قیمت برنامه‌ریزی‌ برای تسریع تملک اراضی ‌پروژه راه‌آهن رشت-آستارا سرنوشت صنعت خودروسازی ایران بعد از امضای برجام سقوط آزاد قیمت‌ها در بازار خودرو/ آخرین قیمت تیبا،... جزيیات فروش فوری محصولات هایما ایران خودرو اعلام شد تفاوت عجیب دستمزد در ایران و کره‌جنوبی امکان استفاده از دستگاه رادیولوژی دندان برای مراکز درمانی آزاد شد تفکیک حساب‌های شخصی و تجاری‌ از پایان شهریور امسال/ پیگیری قاطع حکمرانی ریال در دستور کار‌ «عرضه خودرو در بورس» آغاز شد/ افتتاح تالار بورس املاک، به زودی ساخت راه‌آهن آستارا به عنوان قطعه پایانی کریدور ریلی شمال- جنوب سرعت می‌گیرد کاهش قیمت سکه و ارز + جدول واریز به حساب‌های تجاری به عنوان درآمد فروش تلقی می‌شود نخست وزیر سويد: در بخش انرژی به شرایط اقتصاد جنگی رسیده ایم گرد و غبار در برخی استان‌ها/ اهواز داغ‌ترین شهر کشور مقایسه جالب دستمزد کارگران در ایران و کره جنوبی/ کاهش عجیب دستمزد کارگران در 10 سال اخیر طرح فروش اقساطی لوازم خانگی برای زوج‌های جوان محدودیت ترافیکی پایان هفته جاده‌ها/ ترافیک سنگین در اغلب محورهای تهران-شمال توافق تجارت ترجیحی ایران و بنگلادش کلید خورد افزایش دومینو وار مناطق آزاد در ایران بدون تحول در سیاست‌گذاری عجیب اما واقعی؛ واردات پارچه مبل رکورد زد اسامی برندهای ظروف ملامین غیراستاندارد اعلام شد حمایت صندوق کارآفرینی امید از طرح‌های راکد، نیمه فعال و نیمه تمام چرا برق در گرمای شدید تابستان سالجاری قطع نشد؟ ماجرای کارخانه میخ‌سازی سعادت آباد چه بود؟ / ساخت کارخانه با سنگ سبز معدن در بالا شهر تهران نجات صنعت پتروشیمی و فولاد با حذف قیمت گذاری دستوری جذب 8 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در صنایع معدنی حکمرانی ریال و اصلاح نظام بانکی به طور قاطع پیگیری می‌شود رشد 59 درصدی تسهیلات پرداختی شبکه بانکی به بخش‌های اقتصادی+ جزيیات سقف رشد ترازنامه فقط برای 2 بانک تخصصی مجاز شد/ معرفی 3 بانک متخلف به هیات انتظامی پرداخت یارانه نقدی چند برابری برای این افراد | یارانه نقدی این خانوارها حذف می شود؟ مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی حسین طارمی منصوب شد.