قیمت پراید 3 میلیون گران شد

قیمت پراید 3 میلیون گران شد

نوسان نرخ ارز، زمزمه‌های آزادسازی قیمت و کاهش تولید و عرضه خودروهای پرتیراژ داخلی، به صعود مجدد قیمت‌ها در بازار بی‌مشتری خودرو منجر شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، مشاهدات میدانی، از افزایش قیمت خودروهای شاخص در بازار حکایت دارد.

در چند روز گذشته قیمت انواع پراید یک تا سه‌میلیون تومان و نرخ پژو 206تیپ دو ساده و فول به 198 تا 208میلیون تومان افزایش یافته است.

با وجود این افزایش قیمت‌ها، هنوز هم رکود حرف نخست بازار خودرو است. در بازار خودروهای خارجی با وجود افت 10درصدی قیمت‌ها نسبت به ابتدای امسال، کمتر معامله‌ای انجام می‌شود.

به‌گفته فعالان صنفی، حجم معاملات در بازار خودروهای تولید داخل، مونتاژی و وارداتی تقریبا به صفر رسیده است. طولانی‌شدن مذاکرات هسته‌ای و انتخابات ریاست‌جمهوری از یک سو و کاهش قدرت خرید، افت تیراژ تولید و عبور حداقل قیمت مصوب خودروهای داخلی از مرز 100میلیون تومان، چشم‌انداز قیمت‌ها را در بازار خودرو مبهم کرده است.

دنده معکوس پراید و پژو در جاده گرانی

در شرایطی که نمایندگان مجلس، خودروسازان و وزارت صنعت طرح آزادسازی قیمت خودروهای پرتیراژ داخلی را دنبال می‌کنند، بازارخودرو در یک‌ماه گذشته در زمین نوسان نرخ دلار بازی کرده. فعالان بازار به همشهری گفته‌اند؛ تحولات بازار ارز تاثیر مستقیمی بر فرازونشیب قیمت خودرو در حاشیه بازار داشته است.

چنان‌که در هفته جاری، با عبور نرخ دلار از مرز 24 هزار تومان، قیمت انواع خودروهای پرتیراژ، مانند پراید و پژو در حاشیه بازار نیز سیر صعودی به‌خود گرفته است.

قیمت پراید111 که از ابتدای خردادتا ابتدای هفته جاری، دومیلیون تومان افزایش یافته بود، در دو روز گذشته رشد دومیلیون تومانی دیگری را تجربه کرد و به 131میلیون تومان رسید.

همچنین قیمت پراید131 و 132 با رشد سه‌میلیون تومانی از خردادماه به‌ترتیب به 115 و 118میلیون و پراید151 به 117میلیون تومان رسید.

همچنین تیبا صندوقدار 125میلیون، تیبا هاچ بک 130میلیون، کويیک دنده‌ای 146میلیون، ساینا دنده‌ای 143میلیون، آریو اتوماتیک 370میلیون و چانگان 465میلیون تومان، قیمت خورد.

در بازار محصولات ایران خودرو نیز قیمت پژو206 تیپ دو معمولی به 198میلیون، پژو206 تیپ دو فول به 208میلیون، پژو206 تیپ پنج به261میلیون، پژو206 صندوقدار V8 به 262میلیون، پژو405GLX به 193میلیون، پژو405GLX دوگانه سوز به 196میلیون، پژو405SLX به 215میلیون، پژو پارس به 235میلیون، پژو پارس دوگانه‌سوز 245میلیون، پژو 207 دنده‌‌ای به 296میلیون، پژو 207 اتوماتیک به 392میلیون، پژو 207 سقف شیشه‌ای به 324میلیون، سمند EF7 به 204میلیون، سمند EF7 دوگانه سوز به 245میلیون، دنا پلاس تیپ یک به 325میلیون و دنا پلاس اتوماتیک توربو شارژ به437‌میلیون افزایش یافت.

انتظار و رکود، حرف نخست بازاروارداتی‌ها

در شرایطی که این روزها شاهد افزایش سهم بازار خودروهای چینی، از بازار خودروهای وارداتی هستیم، قیمت خودروهای خارجی نیز در بازار پایتخت دوباره در چند روز اخیر وارد فاز صعودی شده که دلیل آن نوسان نرخ ارز بوده است.

فعالان بازار خودروهای خارجی نیز در انتظار تعیین سرنوشت برجام، نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری و آزادسازی واردات خودروهای خارجی هستند، این سه‌مولفه موجب شده معامله‌گران این بازار کمی محتاطانه عمل کنند.

به‌گفته فعالان بازار، قیمت سانتافه صفر کیلومتر مدل 2017 به دومیلیارد تومان، فولکس واگن تیگوان مدل 2018 به 2میلیارد و 700میلیون تومان و رنو تلیسمان صفر کیلومتر مدل 2018 به یک میلیارد و 900میلیون تومان رسیده است. در بازار خودروهای مونتاژی نیز پژو 2008 سفیدرنگ مدل 98 صفر کیلومتر با قیمت 850میلیون و مزدا3 مدل 98 با قیمت 890میلیون تومان عرضه می‌شود.

رکود کامل بازار خودرو

ريیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی تهرانگفت: مشکل اصلی، نبود خریدار در بازار خودرو است؛ هیچ معامله‌ای انجام نمی‌شود. بازار خودرو این روزها در رکود کامل به‌سر می‌برد، حتی با تشدید نوسان نرخ ارز، میزان معاملات تقریبا به صفررسیده است.

سعید موتمنی، با تاکید بر اینکه با این روند حتی کشف قیمت خودرو، در حاشیه بازار نیز مقدور نیست، گفت: نوسان نرخ ارز موجب رشد نسبی قیمت برخی خودروهای شاخص بازار، مانند پراید و پژو 206 شده است. اگرچه تحت‌تاثیر افزایش نرخ ارز و کاهش شدید عرضه، قیمت پژو 206 تیپ دو به 198 تا 199میلیون و پراید151به 117میلیون تومان افزایش یافته اما در بازار خریداری برای این خودروها وجود ندارد.

به‌گفته او، حتی افزایش نرخ مصوب خودرو در شورای رقابت نیز تاثیری بر بازار خودرو نداشته زیرا معامله‌ای انجام نمی‌شود. موتمنی در مورد دلایل رکود بازار خودرو گفت: خریداران و فروشندگان منتظر نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری و مذاکرات وین و مشاهده تاثیر آن بر نرخ ارز و درنهایت، کشف قیمت نهایی خودروهای داخلی یا وارداتی هستند، تا زیان احتمالی ناشی از خرید یا فروش خودرو را به حداقل کاهش دهند.

منبع: همشهری

آخرین اخبار خودرویی را در صفحه اخبار خودروی تجارت‌نیوز بخوانید.

local_offerبرچسب‌ها:
وانت‌نیسان‌ها پلاک نمی‌شوند/ خودرو ثبت‌نام کنید، تحویل نگیرید!

وانت‌نیسان‌ها پلاک نمی‌شوند/ خودرو ثبت‌نام کنید، تحویل نگیرید!

وانت نیسان توسط شرکت خودروسازی سایپا پیش فروش می‌شود، اما به گفته خریداران این خودرو‌ها به مشتریان تحویل داده نمی‌شود.

TejaratNews.com/
گسترش خدمات خودرو در محل سایپا با هدف تشویق ماندن در خانه

گسترش خدمات خودرو در محل سایپا با هدف تشویق ماندن در خانه

شرکت امداد خودرو سایپا که وظیفه امداد رسانی به محصولات گروه خودروسازی سایپا را بر عهده دارد با سرمایه گذاری و گسترش ناوگان خودرویی و در راستای تشویق مالکان خودرو برای در خانه ماندن، دور جدید از همیاری...

Bartarinha.ir/
قیمت گذاری خودرو در کمیسیون صنایع بررسی می‌شود

قیمت گذاری خودرو در کمیسیون صنایع بررسی می‌شود

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس از بررسی موضوع قیمت گذاری خودرو در جلسه این کمیسیون با حضور مسيولان مربوطه خبر داد و گفت: قرار است پیشنهادات وزارت صنعت، خودروسازان، قطعه سازان و شورای رقابت در این ب...

TejaratNews.com/
چینی‌ها با صنعت خودرو ایران چه می‌کنند؟

چینی‌ها با صنعت خودرو ایران چه می‌کنند؟

عضو هیيت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران می‌گوید در هر قراردادی، دو طرف به فکر منافع ملی خود هستند و ایران نیز باید همین هدف را دنبال کند.

TejaratNews.com/
ریزش قیمت خودرو در راه است؟

ریزش قیمت خودرو در راه است؟

سال 1400 با اخبار غیرمنتظره خودرویی شروع شده است. در حالی که حدود سه سال است که واردات خودرو ممنوع شده است، اخباری از واردات و مونتاژ خودروهای شاسی بلند روسی و پژو 308 به گوش می‌رسد. از آن سمت فروش فو...

TejaratNews.com/
چرا قطعات خودرو گران شد؟/ افزایش قطعات تقلبی

چرا قطعات خودرو گران شد؟/ افزایش قطعات تقلبی

عضو انجمن قطعه سازان خودرو کشور در خصوص علت گران شدن 25 درصدی قطعات لوازم یدکی توضیحاتی داد.

TejaratNews.com/
واکنش ريیس شورای رقابت به قیمت‌گذاری خودرو

واکنش ريیس شورای رقابت به قیمت‌گذاری خودرو

رضا شیوا، ريیس شورای رقابت گفت: اگر خودرویی نسبت به قیمت اعلام شده نمی‌ارزد مردم آن را خریداری نکنند.

Bartarinha.ir/

صف فروش در بازار خودرو

اولین واکنش بازار خودرو به انتخابات/ بازار خودرو ریزشی شد

اولین واکنش بازار خودرو به انتخابات/ بازار خودرو ریزشی شد

با اعلام نتیجه انتخابات ریاست جمهوری بازار خودرو واکنش مثبتی نشان داد و خودرو در ساعت اولیه اندکی ارزان شد. دبیر انجمن واردکنندگان خودرو گفت: کاهش قیمت خودرو مقطعی است و احتمال دارد دوباره افزایشی شود...

TejaratNews.com/
گرانی مجدد در کمین بازار خودرو

گرانی مجدد در کمین بازار خودرو

دولت در حالی مبنای محاسبه حقوق ورودی کالا در گمرک را در بودجه 1400، نرخ حاشیه بازار ارز در نظر گرفته که این موضوع سبب رشد هزینه تولید خودروهای داخلی خواهد شد.

TejaratNews.com/
قیمت خودرو در اردیبهشت سقوط می‌کند؟

قیمت خودرو در اردیبهشت سقوط می‌کند؟

علیرضا رزم حسینی، وزیر صمت بهمن پارسال وعده داد که با حذف دلالان و افزایش تولید، قیمت خودرو حداکثر تا اردیبهشت 1400 کاهش خواهد داشت.

TejaratNews.com/
قیمت خودرو در 1400 چقدر تغییر کرد؟

قیمت خودرو در 1400 چقدر تغییر کرد؟

در این گزارش میزان تغییرات نرخ خودر‌های پرفروش داخلی را نسبت به آخرین معاملات 99 بررسی کرده ایم.

TejaratNews.com/
دلار خودرو را گران کرد/ کسی حاضر به معامله نیست

دلار خودرو را گران کرد/ کسی حاضر به معامله نیست

همزمان با تغییرات قیمتی در نرخ ارز، بازار خودرو هم با تکان‌های قیمتی در انواع خودروهای داخلی و خارجی روبه‌رو شده است.

TejaratNews.com/

قیمت روز خودرو در 21 فروردین 1400

واکنش عجیب بازار به پیش‌فروش خودروسازان / خودرو گران شد!

معامله خانه‌های هزار میلیاردی با بیت‌کوین مرتفع‌ترین هتل لوکس جهان گشایش یافت پیش‌بینی بورس هفته دوم تیر / اعتماد به بازار چگونه برمی‌گردد؟ دلیل تجمع کارگران صنعت نفت چیست؟ / وزارت نفت چه می‌گوید؟ قیمت لحظه‌ای دلار و یورو در بازار + قیمت انواع سکه | رشد نسبی اسکناس آمریکایی در آخرین روز هفته خبری برای سهامداران «خاهن» / مجمع این شرکت کی برگزار می‌شود؟ روند هفتگی سهام عدالت در پایان هفته اول تیر ماه حمایت قوه قضايیه از واحد‌های صنعتی و تولیدی مقصر جدید گرانی ارز / چه چیزی مردم را به صف خرید دلار کشاند؟ خبرنگاران نقش مهمی در توسعه و اعتلای کشور دارند در مجمع عمومی "ساراب" چه گذشت؟ افتتاح واحد شیرین‌سازی پتروشیمی بوعلی سینا بازدهی هفتگی بورس بیشتر از 5 درصد شد / آیا روند صعودی بورس ادامه دارد؟ ورق بورس در هفته پایانی خردادماه برگشت فصل نوین "ذوب‌" و "ونوین" در تامین سرمایه پروژه‌های توسعه پیش‌فروش گروه صنعتی ایران‌خودرو با حذف دو محدودیت دیدار سهامداران "فلوله" در چهاردهم ماه جاری "های وب" در مجمع 90 ریال تقسیم کرد آینده قیمت بیت کوین | ارزش ارز‌های دیجیتال امروز پنجشنبه 3 تیر1400 قیمت دلار و یورو اعلام شد/ نرخ ارز صرافی ملی امروز 1400/4/3 یورو دیجیتالی در راه است؟ تحلیل گزارش ماهانه یک نماد عرضه اولیه | عملکرد چخزر در بهار 1400 چگونه بود؟ جهش 65 درصدی ارزش معاملات بورس در مازندران روزهای خوش بورسی ها بالاخره بورس سبز شد / دلار چند برابر سکه و ارز رشد کرد؟ محبوب‌ترین ارز‌های دیجیتال در ژوين 2021 ضرورت اصلاح نظام قیمت گذاری خودرو "خبازرس" در مناقصه با موضوع خدمات بازرسی شرکت کرد "دهدشت" و ترکیب جدیدی از هیات مدیره طرح نذر آب چیست؟ ارزش بازار مایکروسافت به 2تریلیون دلار رسید 10 درصد از سهام "وسینا" روی میز مزایده داچیا داستر 2022 معرفی شد تقسیم سود 450 ریالی در مجمع "هرمز" "حرهشا" قرارداد حمل و توزیع منعقد کرد آخرین قیمت دلار پیش از امروز 3 تیر / پیش‌بینی‌ها از بازار دلار چگونه است؟ قیمت امروز سورن پلاس چقدر است؟ آیا بیت‌کوین می‌تواند پول ملی شود؟ با 100 میلیون صاحب خودرو ملی شوید! قیمت مسکن در غرب و مرکز تهران "غالبر" صورت سودوزیان شرکت آرپی نصر خمین را منتشر کرد رمز‌ارز، کپسول قرمز یا کپسول آبی فروش طلا برای تامین اجاره خانه! چرا بورس این روزها سبز است؟ 2 میلیون و 750 هزار نفر سهامدار لطیف شدند درآمد بورس از اجاره تالار حافظ چقدر است؟ انتشار اوراق حقوقی‌ ها برای خرید سهام به 4 هزار میلیارد تومان رسید تحلیل بیت کوین برای روزهای آینده/ مردم گول رشد امروز را نخورند سیمان مشمول قیمت گذاری و نظام سهمیه بندی نیست واردات خودروهای خارجی با سوخت الکل!

در حال بارگیری...