خستگی سهامداران از روند بازار / حذف دامنه نوسان، بورس را نجات می‌دهد؟

خستگی سهامداران از روند بازار / حذف دامنه نوسان، بورس را نجات می‌دهد؟

بازار سرمایه با شرایط مختلفی همچون کاهش روزانه شاخص، بی‌اعتمادی سهامداران، عدم جریان نقدینگی، قفل بودن تعداد زیادی از نمادها در صف فروش و دیگر عوامل روبه‌رو است و سهامداران زیادی از وضع موجود ناراضی هستند.

به گزارش تجارت‌نیوز، بازار سهام در سال 1400 روند منفی خود در نیمه دوم سال 99 را ادامه داده است. بسیاری از کارشناسان و سهامداران امیدوار بودند روند بازار در ابتدای سال 1400 بهتر از سال 99 باشد.

در چند ماه گذشته تصمیم‌های زیادی درباره مسايل مختلف بورس گرفته شده، اما یا تاثیری بر بازار نداشته یا تاثیر آن کوتاه‌مدت بوده و روند منفی دوباره به بازار برگشته است. در همچنین جلسات، مطالب بسیاری در خصوص تغییر دامنه نوسان بورس عنوان شده است. عمده سهامداران بازار بورس به دامنه نوسان دیدگاه‌ منفی دارند. تعدادی از آن‌ها به حذف آن اشاره می‌کنند و وجود دامنه را به ضرر بازار و نبود دامنه نوسان نامتقارن را به نفع بازار می‌دانند.

«بورس آهسته و ملایم داشت راه خودشو میرفت از وقتی زمزمه دامنه نوسان بلند شد و بعدش تاییدش کردند آتش به ته مانده خرده سهامداران افتاد!»

«دامنه نوسان نامتقارن ریشه بورس را خشکاند.»

«حذف دامنه نوسان خیلی خوب است اگر بازار دو طرفه باشد با فروش سهام استقراضی به معنی تمام کلمه نه الان که یک ابزاری در بازار است که به آن فروش سهام تعهدی گفتند که اصلا هیچ کارگزاری ساپورتش نمی‌کنند»

«حذف دامنه نوسان از منفی 2 به منفی شش بزرگترین ضربه ای است که مسيولین در حق سهامدار خرد میتونن انجام بدن. چون اندک سرمایه مانده آن ها از بین خواهد رفت.»

«تنها راه نجات بورس برداشتن دامنه نوسان است»

«صف فروش فیک از هزار متری داد میزنه»

«دامنه نوسان نا متقارن هم درسته که جلو ریزش شدید شاخص رو میگیره ولی حالت یک سد جلو آب رو داره. اگر زیادی طولش بدن و هرچه زودتر تغییری در اون ایجاد نکنن باز کردن دریچه اون سد بسیار مشکل و دردسرساز میشه!»

بورس با چه خبری مثبت می‌شود؟

از طرفی بسیاری از مخاطبان تجارت‌نیوز از وضع موجود در بازار گلایه دارند. برخی از بلوکه شدن پول‌هایشان گلایه می‌کنند و برخی از آن‌ها از شرایطی که برای بورس به وجود آمد است شکایت دارند. بسیاری از سهامدارن به بازار بی‌اعتماد شدند و مسيولان را دلیل به وجود آمدن این شرایط بازار می‌دانند.

«قصد ناامید کردن کسی رو ندارم، ولی واقعیت اینه که با وجود بازار رمزارزها، امیدی به ورود پول توسط حقیقی‌ها به بازار وجود نداره.»

«عده ای نسبت به بازارهای مالی ایران به خصوص بورس بر اثر رفتارهای غلط سیاسی بی اعتماد شدند و اندک سرمایه خودشان را در جهت جبران ضرر و زیان به طرف ارزهای دیجیتال روانه کردند.»

«وقتی که توان مدیریت بازار مرغ را بعد هشت سال ندارن نباید توقعی مدیریت بازار سرمایه را داشت.»

«تا اعتماد و راستگویی در عمل دولت برای مردم بالاخص سهامداران مشخص نشود بازار بورس روند کاهشی و منفی خودش در پیش داره.»

«والا ما که موندیم توش آخرش نمی‌دونیم با چه خبری بورس مثبت میشه ،تحریم میشیم بورس منفی میشه. بایدن پیروز میشه ،بورس منفی میشه. دلار می‌ره بالا بورس منفی میشه. دلار میاد پایین بورس منفی میشه»

«پول ما تمام شد منفی بودن بازار تمام نشد؟»

«هر روز قیمت ها بالا میره اما بورس افت میکنه. نمیدونم چرا فکری به حال مردم نمیکنن مگه چه گناهی کردند»

«سرمایه مردم رو 8ماه گروگان گرفتید هی دم از برجام و دلار و سود بانکی میزنید. هزار حرف و حدیث دیگه رو ربط میدن به بورس.»

آخرین اخبار بازار سرمایه را در صفحه بورس تجارت‌نیوز دنبال کنید.

پیش‌بینی بورس در هفته اول سال 1400

پیش‌بینی بورس در هفته اول سال 1400

بازار سهام در یک تلاطم بی‌سابقه در سالیان اخیر بالاخره به روز آخر رسید و فارغ از هر گونه نتیجه یا داوری، درس‌های زیادی برای سرمایه‌گذاران داشت. احتمال سناریوهای جدید در مختصات اقتصاد ایران، انتظارات ج...

TejaratNews.com/

روش عرضه اولیه‌های بورس در سال 1400 تغییر می‌کند

هشدار ورود بورس به دوره رکود / آیا مذاکرات بازار را نجات می‌دهد؟

هشدار ورود بورس به دوره رکود / آیا مذاکرات بازار را نجات می‌دهد؟

کارشناسان بازار سرمایه درباره تاثیرات برجام در بازار نظرات مختلفی دارند و برخی معتقدند برجام اگر نتیجه نهایی و بزرگی داشته باشد شاید بتواند به نفع روند بورس باشد.

TejaratNews.com/
قیمت واقعی ارز 14 هزار تومان بود / وضعیت بورس از زبان دژپسند

قیمت واقعی ارز 14 هزار تومان بود / وضعیت بورس از زبان دژپسند

وزیر امور اقتصادی و دارایی ‌برآوردهای علمی ما نشان می‌دهد که در آن زمان قیمت ارز حدود 14 هزار تومان بود. گفت: موضوع قیمت در بازار سرمایه دستوری نیست، بارها گفتم که بورس در ذات خود نوسان دارد و لطفا «م...

TejaratNews.com/

تجمع سهامداران مقابل ساختمان سازمان بورس

سرمایه‌ها از بورس به بازار مسکن هجوم آورد

سرمایه‌ها از بورس به بازار مسکن هجوم آورد

یک کارشناس اقتصاد مسکن با بیان اینکه در سال گذشته به دلیل تخلیه حباب بورس و ثبات ارز، سرمایه‌ها از این دو حوزه به بازار مسکن هجوم آوردند گفت: از طرف دیگر پول پرقدرت وارد اقتصاد کشور شد که به رشد قیمت ...

Bartarinha.ir/
دامنه نوسان معاملات بورس افزایش می‌یابد

دامنه نوسان معاملات بورس افزایش می‌یابد

بورستهران- ایرنا- سخنگوی شورای عالی بورس از تصویب سه سیاست کلی در خصوص افزایش دامنه نوسان در جلسه امروز این شورا خبر داد.

Irna.ir/
عقب‌نشینی 1365 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار از 7 هزار میلیارد تومان گذشت

عقب‌نشینی 1365 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار از 7 ه...

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با عقب‌نشینی 1365 واحد روبه‌رو شد.

FarsNews.ir/
انتخابات 1400 چه تاثیری بر بورس دارد؟ / بورس از اولویت‌های دولت بعد نیست!

انتخابات 1400 چه تاثیری بر بورس دارد؟ / بورس از اولویت‌های دولت بع...

روند بورس در سال 1400 با اتفاقات و متغیرهای سیاسی زیادی از جمله انتخابات و مذاکره ایران و آمریکا عجین شده است. اما انتخابات چه تاثیری بر بورس دارد؟

TejaratNews.com/
بورس در هفته‌ای که گذشت/ زنگ خطر برای بورس به صدا درآمد

بورس در هفته‌ای که گذشت/ زنگ خطر برای بورس به صدا درآمد

بورس در هفته گذشته در روندی مطابق ماه گذشته، کاهشی قرار گرفت و شاخص کل با کاهش 3.4 درصدی به یک کانال پایین تر وارد شد و باید دید حمایت از شاخص کل فعال می شود یا خیر؟

FarsNews.ir/
"صبر"، قانون اول "بورس"

"صبر"، قانون اول "بورس"

"صبر"، قانون اول "بورس"

BourseNews.ir/
سود 150 درصدی بورس / در سال 99 باید به کدام بازار می‌رفتیم؟

سود 150 درصدی بورس / در سال 99 باید به کدام بازار می‌رفتیم؟

در سال 99 بازارهای مالی دلار، سکه، ارز و طلا رکوردهای بالایی ثبت کردند، بورس فراتر از تصور رشد کرد اما با همان سرعت نیز روند نزولی را در پیش گرفت. در سال 99 باید به کدام بازار می‌رفتیم؟

TejaratNews.com/
کاهش 8650 واحدی شاخص بورس تهران / وعده وزیر اقتصاد برای تعادل بازار

کاهش 8650 واحدی شاخص بورس تهران / وعده وزیر اقتصاد برای تعادل بازا...

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با کاهش 8650 واحدی روبرو شد.

FarsNews.ir/

نوسان بورس در کانال یک میلیون و 200 هزار واحدی در سومین هفته فصل بهار

چشم انداز همیشه مثبت بازار سرمایه در بلند مدت

چشم انداز همیشه مثبت بازار سرمایه در بلند مدت

چشم انداز بازار سرمایه در بلند مدت همیشه مثبت بوده و آمارهای جدید هم نشانگر آن است که اقتصاد کشور از رکود خارج شده و سوددهی و بازدهی شرکت ها افزایش یافته است.

Sena.ir/
قطعه‌بندی گوشت مرغ رفع ممنوعیت شد حذف تعدادی از موانع توسعه در بازار سرمایه دستورالعمل صدور مجوز فعالیت استخراج رمزارزها آخربن وضعیت نان آوران این روزها رو ببینید!‌ واکنش ريیس کل بانک مرکزی به اظهارات نوبخت در صورت موافقت شورای عالی بورس محقق می شود؛ حذف محدودیت خرید شرکت های کارگزاری ها و پرسنل آنها توضیحات اینستاگرامی واعظی در مورد ستاد کرونا عرضه توکن سهام شرکت تسلا در صرافی بایننس خودروی سیتروين C5 X معرفی شد مجوز انتشار اوراق اجاره شرکت صبا تامین صادر شد حذف محدودیت های جدید در بورس مانع‌زادیی مهم سازمان بورس برای برای پرسنل کارگزاری و فعالان فضای مجازی رکود بازار خودرو، ترمز گرانی را کشید قیمت موبایل امروز 25 فروردین 1400 آخرین صورتحساب سهام عدالت / قیمت سهام عدالت چقدر شد؟ بررسی قیمت‌های امروز در بازار طلا و سکه / قیمت دلار و یورو امروز 1400/1/25 پیش‌بینی قیمت طلا فردا 26 فروردین / چرا طلا گران شد؟ نفت سنگین ایران، گران شد حلوای نذری در بورس/شما هم میخواهید؟ اجاره‌های میلیاردی در مناطق اعیانی‌نشین پایتخت سفره افطار امسال چقدر تمام می شود؟ افزایش تقاضا برای نمادهای شاخص‌ساز / روند مثبت به بورس برگشت؟ نرخ جدید دلار و یورو/ چهارمین نرخ ارز صرافی ملی 1400/1/25 اطلاعیه سازمان بورس در خصوص تفکیک دو شرکت سرمایه گذاری استانی ضرر تولید هر دستگاه خودرو توسط ایران‌خودرو و سایپا چقدر است؟ قیمت میوه و صیفی‌جات در مرکز عمده فروشی گوشت قرمز ارزان می‌شود راه‌اندازی مرکز ارتباط نهادهای مالی تداوم رکود در بازار خودرو/ قیمت‌های غیرواقعی در فضای مجازی پیشنهاد رجیستری 3 کالا / تبلت، مودم و دستگاه پوز رجیستر می‌شوند؟ احتکار مسکن توسط موسسات مالی/ جزيیات تعویض خانه با زمین واحد‌های مرغ مادر جوجه‌ها را قاچاق کردند مجمع "دپارس" با محور افزایش سرمایه خبر جدید از همکاری ایران و کره "تماوند" تا 10 روز دیگر به مجمع می‌رود سوددهی "غمارگ" از نیمه اردیبهشت ماه قاچاق جوجه‌های یک روزه/ احتمال التهاب دوباره در بازار مرغ اگر سهام فولاد دارید، بخوانید (25فروردین) / معاملات فولاد مبارکه به سرخی کشیده شد تجمع سهامداران مقابل ساختمان سازمان بورس تسهیلات جدید مسکن پرداخت می شود نگاهی بر روند معاملات امروز بورس تهران برگزاری بزرگترین انتخابات اقتصادی کشور در ماه های آتی+فیلم انتخابات شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی، تحقق اقتصاد مردمی تعیین ‌تکلیف مدیریت سهام 30میلیون مشمول سهام عدالت با برگزاری انتخابات حاشیه‌های امروز بورس 25 فروردین / معاملات مثبت شستا هم شاخص را صعودی نکرد ارزش سهام عدالت امروز 25 فروردین شاخص بورس دوباره منفی شد ارزش دارایکم و پالایشی یکم امروز 25 فروردین سهامداران «برکت» بخوانند (25فروردین) / صعود برکت برای سومین روز متوالی وجود بیش از 3‌هزار و 600 طرح نیمه‌تمام صنعتی بالای 80 درصد پیشرفت

در حال بارگیری...