نمکدان شکسته بورس

نمکدان شکسته بورس

گزارش پنج و نیم امروز نیم نگاهی دارد به دوستان بدتر از دشمن بورس که عمری نان بورس خورده اند و حالا نمکدانش را شکسته اند و چوپانی که گله داده و سراب خریده و...

به گزارش بورس نیوز، بورس تهران بعد از تزریق مسکن 1030 میلیاردی کهیر زد و باز امروز 27 هزار واحد ریخت! به نظر برخی دوستان، عده ای که سودای سکونت در پاستور دارند، بدشان نمی آید الان تا حد امکان شاخص را پایین بکشد و بعد که به سرای پاستور اسباب کشی کردند، یک هل کوچک بدهند و شاخص چند صد هزار واحدی بالا بپرد و این دوستان هم پز درایت خود را بدهند. هر چه هست، این بازار به اغما رفته و خدا خدا می کنیم چشم باز کند.

 

اظهارات عجیب آقایان 

اما نکته جالب توجه این روزهای بازار، اظهارنظرهای عجیب برخی آقایان است. مثلا ريیس میرداماد که تا چندی قبل، سیاست های خودش، یکی از دلایل سقوط بورس بود و با اهالی پاستور از یک پیاله می نوشید، این روزها به شدت به زیرآب زنی روی آورده و در جلسه اخیر خود با کارشناسان بورسی تلویحا اعلام کرده اند برای پر کردن جیب خالی پاستور، اخر سالی با عاملیت بانک ها دست در جیب سهامداران کرده اند تا کسری 60 میلیارد تومانی شان جبران شود! البته برخی دوست نماهای بدتر از دشمن بورس هم طبق معمول، نان و نمک بورس خوردند و نمکدانش شکستند و فرمودند خواسته فعالان بازار سرمایه برای تامین منافع کوتاه مدت خودشان است و الزاما به نفع اقتصاد نیست"! این بزرگواران در روزهایی که قیمت سهام را بالا می بردند تا مردم را فریفته و در گردنه بازار سرمایه، جیب شان را خالی کنند، از ترس از دست دادن صندلی، الکن شده بودند و حالا که از جیب ملت، نه فقط کیسه خالی پاستور که جیب خیلی از رفقای این بزرگوار پر شده، حاتم بخشی می کنند و سهامداران را منفعت طلب معرفی می کنند! کاش می گفتید کجا درس آموخته اید، شیطان آدرس مکتب خانه تان را می خواهد.
ريیس باب همایون البته کمی وقیح تر بوده و با لبخندی بر لب فرموده اند سال 99 یکی از موفق ترین سال ها بوده و این بزرگوار به جای استقراض از میرداماد، از مردم استقراض کرده و چاله و چوله های پاستور را پر کرده اند! (البته واژه قرض از مردم خیلی صحیح نیست؛ به نظر ما که جیب مردم را بی اجازه خالی کردن، اسمش قرض نیست)
از همه اینها جالب تر، بحث جذاب اقتصاددان حباب شناس با مستاجر قبلی پاستور بود! استاد گرانقدر اقتصاد خوانده طوری مقابل اظهارات ريیس قبلی پاستور آچمز شده بود که احتمالا تمام آموخته هایش از حباب شناسی در همان لحظه پر کشیده! مخصوصا آنجا که رییس قبلی پاستور گفت «شما انتهای همه نتیجه گیری هاتون میرسه به این نتیجه که کلا سود بانکی بدید و بشینید خونه. در مملکتم ببندید اقتصاد خوب میشه ، اینطور نیست ، شما مثلا اقتصاددان هستید !» این جمله شدیدا بوی تحقیر می داد...

 

چوپانی که گله داده و سراب خریده 

روزگاری که بورس صعودی بود، خبر رسید اهالی "مال استریت" دار و ندارشان را نقد کرده و در قهوه خانه سیگنال می دهند و زیر درخت کهنسال روستا مشاوره می دهند تا سهام بخرند! حالا خبر رسیده که برخی اهالی "قزلجه میدان" بستان آباد هم دام هایشان را فروخته و بیت کوین خریده اند تا سود کنند ولی در گل زیان این رمز ارز گیر کرده اند! اولین اصل سرمایه گذاری، سرمایه گذاری با پول مازاد است؛ اصلی که هرگز به مردم مان یاد ندادیم...

 

سکوت در برابر رانت 

از جاده مخصوص هم بوی افزایش نرخ بالای 8 درصد رسید و فوری برخی اهالی بهارستان دادشان درآمد که چرا مردم باید جور بدهی های بانکی و معوق خودروسازان را بکشند؟ البته این دوستان هم در برابر قیمت گذاری دستوری خودرو و رانت عظیم آن ساکت بودند.

پیش‌بینی بورس 24 خرداد / بورس مثبت می‌شود؟

پیش‌بینی بورس 24 خرداد / بورس مثبت می‌شود؟

بسیاری از کارشناسان بازار معتقدند در بیشتر بازارها روند رکودی حاکم شده است. اما معضل اساسی بازار سرمایه علاوه بر رکود، تحرکات منفی است که در نتیجه اقدامات نادرست دولت و نهاد ناظر در بازار ایجاد شده اس...

TejaratNews.com/
پیش‌بینی بورس 12 خرداد 1400 / اثرات مثبت مالیات بر عواید سرمایه بر بورس

پیش‌بینی بورس 12 خرداد 1400 / اثرات مثبت مالیات بر عواید سرمایه بر...

یک کارشناس بازار سرمایه معتقد است؛ جریان نقدینگی در بازار سرمایه خوب نیست و نقطه روشنی برای بالا رفتن حجم معاملات و در نتیجه افزایش ارزش معاملات وجود ندارد.

TejaratNews.com/
بورس در هفته‌ای که گذشت/ زنگ خطر برای بورس به صدا درآمد

بورس در هفته‌ای که گذشت/ زنگ خطر برای بورس به صدا درآمد

بورس در هفته گذشته در روندی مطابق ماه گذشته، کاهشی قرار گرفت و شاخص کل با کاهش 3.4 درصدی به یک کانال پایین تر وارد شد و باید دید حمایت از شاخص کل فعال می شود یا خیر؟

FarsNews.ir/
نیاز اصلی بورس چیست؟ / سیگنالی برای تحرک وجود دارد؟

نیاز اصلی بورس چیست؟ / سیگنالی برای تحرک وجود دارد؟

با توجه به روند تکراری بازار سهام در جریان معاملات فروردین 1400، برخی از سیگنال‌های مثبت برای بازار بی‌اثر شده‌اند. کارشناسان، بازار را در شرایطی می‌دانند که نمی‌توان اظهار نظر تخصصی درباره روند آن ار...

TejaratNews.com/
پیش‌بینی بورس چهارشنبه 15 اردیبهشت / بازار در انتظار نتیجه جلسه سران قوا

پیش‌بینی بورس چهارشنبه 15 اردیبهشت / بازار در انتظار نتیجه جلسه سر...

در جریان معاملات امروز بازار سرمایه شاخص کل 13 هزار واحد افت داشت و رکوردی دیگر در افت شاخص کل زده شد. بازار امروز تحت تاثیر کاهش نرخ دلار و ابهامات در نتیجه مذاکرات برجام بود. به گفته یک کارشناس بازا...

TejaratNews.com/
پیش‌بینی بورس هفتگی بازار سرمایه / نظر کارشناسان بازار سرمایه درباره روند بازار هفته دوم خرداد 1400

پیش‌بینی بورس هفتگی بازار سرمایه / نظر کارشناسان بازار سرمایه دربا...

در اواخر هفته گذشته بازار سهام روندی متعادل و مثبت را داشت و شاخص کل به محدوده یک میلیون و 109 هزار واحد رسید. باید دید بازار سرمایه در هفته آینده از نگاه کارشناسان بازار سرمایه چه روندی را می‌گذراند؟

TejaratNews.com/

مروری به عملکرد بورس در هفته دوم خرداد 1400

پیش‌بینی بورس هفته آخر اردیبهشت 1400 / بازار به تعادل می‌رسد؟

پیش‌بینی بورس هفته آخر اردیبهشت 1400 / بازار به تعادل می‌رسد؟

پیش‌بینی بورس هفته آخر اردیبهشت 1400 از نگاه کارشناسان بازار سرمایه نشان می‌دهد بازار سهام احتمالا روندی متعادل را پشت سر بگذارد.

TejaratNews.com/

پیش‌بینی بورس هفته سوم خرداد 1400 / بازار متعادل پیش می‌رود؟

دومین عرضه اولیه امسال بورس آخر هفته انجام می‌شود

دومین عرضه اولیه امسال بورس آخر هفته انجام می‌شود

دومین عرضه اولیه بورس در سال جاری،‌ مربوط به شرکت لیزینگ کارآفرین در روز چهارشنبه انجام می‌شود.

TejaratNews.com/
هشدار ورود بورس به دوره رکود / آیا مذاکرات بازار را نجات می‌دهد؟

هشدار ورود بورس به دوره رکود / آیا مذاکرات بازار را نجات می‌دهد؟

کارشناسان بازار سرمایه درباره تاثیرات برجام در بازار نظرات مختلفی دارند و برخی معتقدند برجام اگر نتیجه نهایی و بزرگی داشته باشد شاید بتواند به نفع روند بورس باشد.

TejaratNews.com/
برش سنگین شرکت نفت ستاره خلیج فارس مهمان بورس انرژی

برش سنگین شرکت نفت ستاره خلیج فارس مهمان بورس انرژی

برش سنگین شرکت نفت ستاره خلیج فارس در رینگ بین الملل بورس انرژی عرضه خواهد شد.

BourseNews.ir/
پیش‌بینی بورس 28 اردیبهشت / صف‌های فروش فردا جمع می‌شوند؟

پیش‌بینی بورس 28 اردیبهشت / صف‌های فروش فردا جمع می‌شوند؟

شاخص کل بورس امروز با 14 هزار واحد منفی در مدار یک میلیون و 174 هزار واحد قرار گرفت. عمده شاخص‌سازان هم با تاثیری منفی در شاخص کل به پایان رسیدند. اما روند بازار فردا را کارشناسان چگونه تحلیل می‌کنند؟

TejaratNews.com/

پیش‌بینی بورس یکشنبه 2 خرداد / نماد مثبتی در بازار داریم؟

سرمایه‌گذاری بخشی از دارایی سازمان بورس در صندوق تثبیت بازار سرمایه

سرمایه‌گذاری بخشی از دارایی سازمان بورس در صندوق تثبیت بازار سرمای...

بورستهران- ایرنا- مدیر امور مالی سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه سازمان بورس می‌تواند بخشی از دارایی خود را در صندوق تثبیت بازار سرمایه‌گذاری کند، گفت: سازمان بورس باید حدود 450 میلیارد تومان...

Irna.ir/
تورم زمین تک‌رقمی شد نیمه مربیان زیر تابلوی بورس انتشار صورت‌های مالی 12 ماهه "وساپا" مهم‌ترین اخبار بورسی 25 اردیبهشت قبل از شروع بازار سبد معیشت حداقلی؛ 9میلیون و 120هزار تومان تا 10روز آینده برق خانگی محدودیت ندارد بیشتر بدهکاران، محصول دوره احمدی‌نژاد هستند پیش‌بینی بورس امروز 25 خرداد اگر روحانی نبود| کاهش 50 درصدی تقاضای عرضه اولیه در بورس/ از سود 300 درصدی تا صف فروش پس از یک هفته صاحبان املاک چقدر ضرر می‌کنند؟ / قطع یارانه فشار بیشتر روی مستاجران منابع ارزی سال‌های تحریم کجا خرج شد؟/ واردات مرغ شاخدار و سنگ‌پا! افزایش 15 تا 20درصدی کنسرو ماهی از تیرماه پاسخ وزیر اقتصاد به برخی اظهار نظرهای بورسی در مناظرات کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری قیمت خودرو افزایش یافت ارزش سبد سهام عدالت امروز 24 خرداد چقدر شد؟ قیمت نیم سکه به 5800000 تومان رسید / قیمت دلار و یورو امروز 1400/3/24 تاکید نماینده مجلس بر نقش موثر سایپا در رونق تولید کشور ماجرای آزادسازی قیمت خودرو چه شد؟ تورم سويیس بالاخره مثبت شد! پیش‌بینی قیمت طلا فردا 25 خرداد / احتمال کاهش قیمت طلا وجود دارد؟ یک اسباب کشی لاکچری/تاس گمشده شطرنج اقتصاد ایران رشد سنگین رمزارزها در معاملات امروز/ بیت کوین 12 درصد بالا رفت پیش‌بینی بورس 25 خرداد / نقدینگی جدید به بازار باید تزریق شود اعلام نتایج فروش فوق‌العاده محصولات سایپا + لیست برندگان سود 271 ریالی هر سهم "وتوس" چرا امروز بیت کوین و ارزهای مجازی مثبت شدند؟ "وسفارس" از محل واگذاری سهام درآمد نداشت قیمت هر متر آپارتمان در شیراز چقدر است؟ / قصرالدشت 33 میلیون تومان لوفت‌هانزا پرواز‌هایش به ایران را افزایش می‌دهد جلوگیری از رانت با عرضه کالاها در بورس دستگیری بیش از هزار نفر در چین به اتهام پولشویی با ارز دیجیتال قیمت لحظه‌ای دلار و یورو در بازار + قیمت انواع سکه | افزایش قیمت دلار در نیمه دوم بازار/ نگاه معامله... بازدید ريیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان کشور از پالایشگاه ایرانول افزایش قیمت بنزین تصمیم حاکمیتی بود پیش‌فروش بندر جاسک تکذیب شد هکر‌ها سراغ رمزارز مونورو رفتند احتمال کمبود برنج خارجی در کشور صدای مجمع "غکورش" به گوش می رسد زنگ مجمع "شفن" به صدا درآمد خدمتی نوین از بانک اقتصادنوین/ سامانه «نما چک» راه‌اندازی شد صندوق پیشتاز کارگزاری مفید در رتبه اول صندوق‌های سهامی بازار سرمایه "خمحور" در دوم تیرماه به مجمع می‌رود واکنش زنگنه به صحبت‌های کاندیدا‌ درباره قرارداد کرسنت بورس امروز 24 خرداد چگونه تمام شد؟ رشد پنج درصدی شستا در سومین روز معاملاتی هفته / شستا به صف خرید نشست سهامداران پارس خودرو بخوانند (24خرداد) / خپارس برای دومین روز متوالی صعودی شد شاخص بورس با رشد حدود 9 هزار واحدی مثبت شد سهامداران شپنا توجه کنند (24خرداد) / ادامه رشد شپنا با صف خرید 40میلیونی قراردادهای اجاره تمدید می‌شوند؟ ارزش سهام عدالت من (24خردادماه)

در حال بارگیری...