ساخت 1.5 میلیون واحد مسکن ملی کلید خورد

ساخت 1.5 میلیون واحد مسکن ملی کلید خورد

وزیر راه و شهرسازی ضمن تاکید بر این مهم که دولت سیزدهم باید 4 میلیون واحد مسکونی بسازد، گفت: 1.5 میلیون پروژه در حال ساخت داریم که امیدواریم تا پایان سال به 2 میلیون واحد برسد.

به گزارش تجارت‌نیوز، وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه چهار میلیون مسکن در این دولت قرار است ساخته شود، گفت: تا امروز بر اساس برنامه‌ریزی 1.5 میلیون واحد در دست اجرا داریم و امیدواریم تا پایان امسال به دو میلیون واحد برسد.
به نقل از تسنیم، رستم قاسمی صبح امروز در آيین آغاز ساخت 40 هزار و 64 واحد نهضت ملی مسکن فارس که به صورت نمادین از روستای کرونی شیراز به عنوان محل اجرای طرح نهضت ملی مسکن آغاز شد با بیان اینکه بالای 70 درصد سبد درآمد خانوار برای مسکن هزینه می‌شود، اظهار داشت: در حال حاضر شرایط خوبی برای مسکن در کشور نداریم و باید جهش خوبی در این حوزه داشته باشیم.

وزیر راه و شهرسازی افزود: در شهرها کار بزرگی که در دولت نهم و دهم در حوزه ساخت مسکن مهر انجام شد که هنوز 220 هزار واحد از آن‌ها باقی مانده است که باید بخش عمده‌ای از این‌ واحدها تا پایان امسال احداث و تحویل داده شود.

قاسمی با اشاره به اینکه چهار میلیون مسکن در این دولت قرار است ساخته شود و تا امروز بر اساس برنامه‌ریزی 1.5 میلیون واحد در دست اجرا داریم که امیدواریم تا پایان امسال به دو میلیون واحد برسد.

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: استان فارس یک عقب ماندگی در حوزه مسکن داشت که با حضور استاندار فارس این مشکلات بررسی و حرکت جدی و خوبی در این راستا آغاز شد و امروز شاهد کلنگ‌زنی بیش از 40 هزار واحد هستیم.

قاسمی ادامه داد: شرایط اجاره‌بهاء امسال مردم را اذیت کرده لذا باید عرضه را اضافه و مسکن را تولید تا اجاره‌ها کاهش یابد.

وی بیان کرد: سیاست ما این است که در شهرهایی که زمین داریم به صورت ویلایی به مردم واگذار شود و به مردم هم وام می‌دهیم تا مسکن تدریجی بسازند. سیاست ما این است در هر جایی که باشد حداقل باید یک طبقه به مردم تحویل دهیم تا نیازهای خود را برطرف کنند.

مطالعه بیشتر: ساخت یک میلیون مسکن در سال ممکن است؟

وزیر راه و شهرسازی به موضوع ساخت مسکن در منطقه پارک بمو نیز اشاره کرد و گفت: با جلساتی که در هیيت دولت برگزار شد و آنجایی که هیچ حیات وحشی نیست و نیاز مردم برای ساخت مسکن است به خود مالک‌ها و افرادی که زمین دارند وام و تسهیلات صدور پروانه داده می شود که مسکن بسازد و عرضه زیاد شود.

قاسمی ادامه داد: در بخش راه نیز تلاش می‌شود تا آزاد راه شیراز_اصفهان امسال در شش قطعه را زیر بار ترافیکی ببریم و ادامه آن نیز با وزارت دفاع قرارداد بسته‌ایم. همچنین در بحث راه‌آهن نیز مصوبه‌ای به وزارت راه و شهرسازی داده است که بحث کریدورها و راه آهن کشور ساماندهی و تقویت شود، چرا که 14 هزار کیلومتر راه آهن داریم اما کریدور های اصلی وصل نیست و به دنبال توقیت بخش هوایی و ناوگان ریلی کشور هستیم. در چندماه اخیر نیز با دیپلماسی اقتصادی و ترانزیتی که انجام شد برای اولین بار قطارهای روسی در بندر شهید رجایی پهلو می‌گیرد.

قاسمی خاطرنشان کرد: وضعیت ناوگان هوایی ما خوب نیست و همچنین عمر ناوگان قطار و لوکوموتیوها طولانی است که در این خصوص نوسازی و قرارداد جدید منعقد شده است.

مطالعه بیشتر: هزینه ساخت مسکن 80 درصد رشد کرد!
پیام جدید رییس‌کل بانک مرکزی برای بازار ارز/ خرید و... عرضه خودرو در بورس کالا؛ از حذف دلالان تا کنار گذاشتن قیمت گذاری دستوری پیش فروش فراری با موعد تحویل 2 ساله! طلا رکورد افزایش قیمت را شکست با 5 میلیارد کجای تهران می‌توان خانه خرید؟ تاکید وزیر نیرو بر افزایش مبادله برق بین ایران و ترکمنستان طلا رکورد افزایش قیمت را شکست اعزام اکیپ‌های فنی برای رفع اختلال برق در مناطق زلزله‌زده هرمزگان یک پیش‌بینی جذاب از اقتصاد جهان در سال 2023 جژيیات طرح فروش فوری وانت جدید ایران خودرو اعلام شد _ بدون قرعه کشی 9 دستگاه همچنان به درگاه ملی مجوزها متصل نشدند جزيیات فروش فوق‌ العاده سایپا اعلام شد _ آذر 1401 روزگار سپری شده اتاقک های زرد ارتباط اتفاقی هشدار‌آمیز و جدی برای تورم در کشور گزارش بازار‌ها امروز 9 آذر 1401 | بازار بیت کوین برای سرمایه گذاری خطرناک است چهار مصوبه جدید برای رفع موانع تولید ابلاغ شد روسیه و چین به دنبال دور زدن سويیفت ایران چگونه از تله فقر فرار کرد و به دام درآمد متوسط افتاد؟ بیشترین افزایش قیمت آبان برای گوجه فرنگی و پیاز / تورم روغن علیرغم بیشترین افزایش قیمت سالانه، در آب... آخرین وضعیت قیمت طلای جهانی تورم نقطه به نقطه 43.2درصدی تولید در تابستان / کشاورزی صدرنشین تورم تولید تسهیل در روند صدور مجوز کسب و کار بدون مراجعه حضوری حجم پایه پولی به حدود 713 هزار میلیارد تومان رسید سایه سنگین ابهام بر بازار نفت/ سقوط بی‌سابقه تقاضا... تسهیلات آنی بانک شهر بدون حضور در شعبه اوراق ارزی، پاسخگوی بخشی از تقاضای موجود در بازار ارز شرط مهم افزایش قیمت طلا چیست؟ بحران خاموشی در اتریش غذا را جیره بندی کرد اجاره‌های میلیاردی برای آپارتمان‌های نقلی! میانگین هزینه سرسام‌آور برای سفر به قطر اجاره های میلیاردی برای آپارتمان های نقلی شمال تهران ! اعلام شرایط مشارکت در بورس بین الملل مناطق آزاد سه بانک چک الکترونیک خود را رونمایی کرده اند قیمت خودرو چقدر بالا رفت؟ / لیست جدید را اینجا بب... وضعیت سبد سهام عدالت امروز چهارشنبه 9 آذرماه 1401 آماده عرضه این خودروهای جدید در بورس باشید + اسامی ريیس بانک مرکزی: وضعیت ارزی ما خوب است تغییر تعطیلات در کشور کلید خورد؟ آخرین جزییات از ادامه پرداخت یارانه نقدی / دریافت کالابرگ اختیاری یا اجباری؟ خودروهای وارداتی به مزایده گذاشته خواهد شد ريیس بانک مرکزی: وضعیت ارزی ما خوب است افزایش صادرات غیر نفتی در 7 ماه نخست سال شاید اکنون بهترین فرصت برای خرید بیت‌کوین باشد! فردا؛ سفر ريیس جمهور به کردستان استفاده از ظرفیت ابزار‌های مالی بانک مرکزی یک ضرورت است مصوبات جدید ستاد تسهیل و رفع موانع تولید ابلاغ شد کاهش حقوق گمرکی کالا‌های مشمول از 4 به یک درصد مسکو و پکن در حال توسعه تسویه حساب‌ ها بدون سويیفت حراج جدید اوراق مالی اسلامی بانک مرکزی در هفته آینده رکود در منطقه یورو شدیدتر خواهد شد