افزایش 442 درصدی سود خالص تلفیقی گروه از سال 1397 تا 1399 / رشد246 درصدی صادرات گروه صدرتامین در 6ماهه 1400 نسبت به 99

افزایش 442 درصدی سود خالص تلفیقی گروه از سال 1397 تا 1399 / رشد246 درصدی صادرات گروه صدرتامین در 6ماهه 1400 نسبت به 99

شرکت سرمایه‌گذاری صدر تامین «تاصیکو» یکی از هلدینگ‌های شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی «شستا» است که در حوزه صنایع فلزی، صنایع غیرفلزی، اکتشافات، بازرگانی و صادرات...

به گزارش اقتصادآنلاین ؛ این شرکت در 25 اسفندماه 1397 در بورس و اوراق بهادار پذیرش و در نهم اردیبهشت ماه 98 عرضه اولیه آن انجام گرفت.

غلام رضا سلیمانی؛ مدیرعامل شرکت تاصیکو در خصوص عملکرد این شرکت در سال‌های 97 تا 99 گفت: افزایش تولید تجمیعی گروه از مبلغ 3.075.272 تن در سال مالی 97 به 3.282.276 تن در سال مالی 99، رشد 237 درصدی فروش تلفیقی گروه از  2.003 میلیارد تومان به مبلغ 6.758 میلیارد تومان، افزایش 405 درصدی سود عملیاتی تلفیقی گروه از مبلغ 1.266 میلیارد تومان به 6.391 میلیارد تومان، رشد 45 درصدی ارزش پورتفوی بورسی هلدینگ از 32.427 میلیارد تومان در سال مالی 98 به 46.861 میلیارد تومان در سال مالی 99 از عملکردهای خوب شرکت طی 2 سال گذشته بوده است.

وی ادامه داد: افزایش 442 درصدی سود خالص تلفیقی گروه از مبلغ 1.134 میلیارد تومان در سال مالی 97 به 6.147 میلیارد تومان در سال مالی 1399و رشد 223 درصدی صادرات گروه از مبلغ 138 میلیارد تومان به مبلغ 445 میلیارد تومان طی 2 سال از دیگر اقدامات و دستاورد های هلدینگ صدرتامین است.

مدیرعامل تاصیکو با بیان اینکه حاشیه سودخالص تلفیقی گروه از 71 درصد سال 98 به 91 درصد سال 99 افزایش پیدا کرد، گفت: نرخ بازده دارایی‌های گروه در این مقطع زمانی از 29 درصد به 36 درصد و بازده حقوق صاحبان سهام گروه نیز از 41 درصد به 48 درصد افزایش پیدا کرده است. همچنین توانستیم دوره وصول مطالبات گروه را از 54 روز به 44 روز کاهش دهیم.

وی با بیان اینکه خالص دارایی های (NAV) هلدینگ با افزایش 33 درصدی از 34,162 میلیارد تومان به 45,469 میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است، افزود: کاهش 105 درصدی هزینه های مالی شرکت اصلی از 92 میلیارد تومان به 45 میلیارد تومان، افزایش 41 درصدی جریان نقدی عملیاتی هر سهم از 446 ریال به 630 ریال، افزایش 67 درصدی جمع حقوق صاحبان سهام از 4.515 میلیارد تومان به 7.538 میلیارد تومان و کاهش 63 درصدی بدهی های کل شرکت اصلی از 751میلیارد تومان به 276 میلیارد تومان از دیگر عملکردهای موفقیت آمیز شرکت طی دو سال گذشته بوده است.

سایر اقدامات و دستاوردهای 2 ساله گذشته «تاصیکو»

وی ادامه داد: در راستای سیاست های کلان کشور در خصوص توسعه فعالیت در بخش معدن کشور و تامین پایدار مواد اولیه کارخانجات هلدینگ در 2 سال گذشته فعالیت های گسترده ای انجام شده است که در ادامه به آن اشاره خواهم کرد.

بنا به گفته سلیمانی؛ اخذ گواهی کشف بزرگترین معدن طلای کشور در سیستان با ذخیره قطعی 24 میلیون تن و ذخیره احتمالی 48 میلیون تن کانسنگ با عیار ppm  1.06، برنامه احداث کارخانه فرآوری 440 کیلو طلای عیار24 از سوی توسعه معادن پارس تامین، عملیاتی کردن برداشت از معدن و احداث کارخانه فرآوری طلای کردستان با ظرفیت 240 کیلو طلا ی عیار 24،  اخذ مجوز 2 محدوده معدنی در بلوک 6 پروده 4 با ذخیره 78 میلیون تن توسط شرکت زغال سنگ پروده طبس، اخذ پروانه بهره‌برداری معدن دولومیت نهاوند با ذخیره قطعی 1.4 میلیون تن، عملیاتی کردن احداث کارخانه دولومیت کلسینه با ظرفیت  33 هزار تن و اصلاح و اخذ پروانه بهره برداری معدن بنتونیت سرایان از 200 هزار تن به 3 میلیون و 600 هزار تن از اهم اقدامات حوزه معدن بوده است. 

وی گفت: مشارکت در افزایش سرمایه شرکت‌های سرمایه‌پذیر به میزان 1375 میلیارد تومان (شامل خاک چینی، معدنی املاح، زغال سنگ طبس، توسعه معادن و فلزات و ...)، افزایش سرمایه 55 درصدی هلدینگ از 2000 میلیارد تومان به 3100 میلیارد تومان، خروج شرکت‌های لعابیران و سرام آرا از زیان‌دهی و برنامه ساماندهی شرکت اپیکو و صنایع پودر بندر امام و ...... از دیگر دستاوردها و اقدامات شرکت در 2 سال گذشته بوده است.

وی تشکیل شتاب‌دهنده صدر فردا را اولین گام در مسیر ایجاد و توسعه جریان نوآوری در هلدینگ صدر تامین برشمرد و بیان داشت: شتاب‌دهنده صدر فردا بر پایه ساختار و رویه ها و شیوه نامه های عملکرد و نتایج قابل قبولی که طی یکسال گذشته کسب کرده است، پس از طی مراحل مختلف ارزیابی و پایش های متعدد توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، نايل به گواهینامه دانش‌بنیانی شد. ماموریت های شتاب‌دهنده صدر فردا حول 2 محور اصلی رسوخ فناوری های پیشرفته و روزآمد در بنگاه‌های بخش معدن و صنایع معدنی و ایجاد و توسعه کسب و کارهای نوین براساس زنجیره ارزش جهانی (Global Value Chain) طراحی شده است.

بنا به گفته سلیمانی، شتاب دهنده صدر فردا مجموعا 50 طرح نوآورانه را ارزیابی و 30 طرح را واجد صلاحیت استقرار در شتاب دهنده تشخیص داده که تاکنون 5 طرح موفق به طی مراحل شتاب دهی شده اند. مجموع ارزش فناوری این طرح ها بالغ بر 527000 میلیون ریال بوده که در مرحله جذب سرمایه برای تجاری سازی هستند. پیش بینی می شود پس از جذب سرمایه و اجرای طرح ها مجموعا به عنوان خروجی های موفق شتاب دهنده مجموعا ارزش سرمایه گذاری این طرح ها بالغ بر 1910 میلیارد ریال خواهد بود.

مدیرعامل صدرتامین بیان داشت: اقدام دیگر صدر فردا در خصوص پاسخ به نیازهای فناورانه بنگاه‌های بخش معدن و صنایع معدنی، راه اندازی پویش بومی سازی است. این جریان با هدف تامین نیازهای وارداتی بنگاه‌های صنعتی و معدنی با بکارگیری توان فنی داخلی در راستای جلوگیری از خروج ارز از کشور ایجاد شد و طی سال 1399مانع خروج 10 میلیون دلار ارز از کشور شد. شتاب‌دهنده صدر فردا با ایجاد شبکه های تخصصی و بکار گیری حداکثر توان فنی، ظرفیت لازم را برای پاسخگویی به نیازهای فناورانه شرکت  های زیرمجموعه هلدینگ صدر تامین فراهم کرده است.

مقایسه فروش عملکرد 6 ماهه 1399 نسبت به 1400

وی خاطر نشان کرد: فروش تجمیعی شرکت در شهریورماه سال جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل 76 درصد رشد داشته است به طوری که از 2.611 میلیارد تومان در 6 ماه سال 1399 به 4.604 میلیارد تومان در 6 ماه سال 1400 رسیده است. همچنین در همین بازده زمانی سود خالص تجمیعی از 1.050 میلیارد تومان به 1.500 میلیارد تومان رسیده است که رشد 43 درصدی را نشان می دهد. صادرات نیز در 6 ماه 1400 نسبت به 6 ماه 1399 رشد 246 درصدی داشته است و از میزان 6.7 میلیون دلار به 23.4 میلیون دلار رسیده است. 

مدیرعامل تاصیکو بیان کرد: این شرکت طی سال گذشته پروژه‌های زیادی را انجام داده که از مجموع 18 پروژه مذکور تعداد 8 پروژه با ارزش ریالی 1231 میلیارد تومان و اشتغال زایی 281 نفر در سال 1400 به بهره‌برداری خواهند رسید.

وی گفت: تحریم و تورم، عدم همخوانی سیاست‌های توسعه‎‎ای و تامین منابع مالی سازمان تامین اجتماعی، مشکلات اجرایی پروژه‌ها (ساختار پروژه‌ها، دستورالعمل‌های موجود و...) و عدم دسترسی به تکنولوژی روز دنیا از چالش‎های اساسی پروژه‌های شرکت است.

وی به برخی از فرصت‌های سرمایه‌گذاری پیش روی «تاصیکو» اشاره کرد و افزود: مدیریت پورتفوی سهام در راستای بهینه کردن آنها و ایجاد ارزش افزوده برای سهامداران، بهره برداری از فرصت توسعه بخش معدن کشور، کمک به تکمیل زنجیره تامین فولاد در زیرمجموعه‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، توسعه فعالیت شرکت حفاری صدر تامین و افزایش سرمایه لازم برای خرید و توسعه ماشین‌آلات و تجهیزات، مشارکت و تشکیل کنسرسیوم‌های مشترک معدنی و فلزی با مجموعه‌های وزارت صمت، تهاتر بدهی‌های دولت به سازمان تامین اجتماعی در قالب واگذاری شرکت‌های معدنی و صنعتی موجود، ایجاد صندوق سرمایه‌­گذاری خطرپذیر VC برای تامین مالی طرح­ها و پروژه های نوآورانه خروجی شتاب‌دهنده صدرفردا، ایجاد سامانه‌های صادارتی در بازارهای هدف خارجی مانند استفاده از ظرفیت شرکتهای دوآرت و اپیکو FZC، سرمایه­گذاری در کشورهای خارجی، سرمایه‌گذاری مشترک در معادن کشورهای همسایه و بهره‌برداری از فرصت انرژی ایران برای فرآوری از اهم فرصت‌های مهم شرکت برای سرمایه‌گذاری است.

local_offerبرچسب‌ها:
شستا در فصل تغییر

شستا در فصل تغییر

شستا امروز سیگنال‌های مثبت به بازار می‌دهد. این بنگاه بزرگ اقتصادی که روزگاری و در پی دخالت هایی که از آنها یاد شد، به باری بر دوش دولت تبدیل شده بود در حال حاضر...

EghtesadOnline.com/
سود 6 میلیارد تومانی شستا در آبان

سود 6 میلیارد تومانی شستا در آبان

شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) در یک ماهه آبان سود 6 میلیارد تومانی از معاملات واگذاری سهام کسب کرده است.

TejaratNews.com/
افزایش سرمایه 1172 درصدی شستا / «شستا» ارزش خرید دارد؟

افزایش سرمایه 1172 درصدی شستا / «شستا» ارزش خرید دارد؟

دیروز خبر تایید افزایش سرمایه شستا از سوی حسابرس اعلام شد و امروز این نماد با صف خرید چند صد میلیونی مواجه شده است، آیا شستا ارزش خرید دارد؟

TejaratNews.com/
پیش‌بینی تامین 14درصد منابع سازمان تامین اجتماعی توسط شستا

پیش‌بینی تامین 14درصد منابع سازمان تامین اجتماعی توسط شستا

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی 6 تا 7درصد منابع تامین اجتماعی را تامین می‌کند، گفت: طبق برنامه‌ریزی انجام شده سال...

EghtesadOnline.com/
سهم 7 درصدی شستا در منابع تامین اجتماعی/60 شرکت شستا بورسی می‌شود

سهم 7 درصدی شستا در منابع تامین اجتماعی/60 شرکت شستا بورسی می‌شود

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی 6 تا 7 درصد منابع تامین اجتماعی را تامین می‌کند، گفت: طبق برنامه‌ریزی انجام شده این سهم به 2 برابر افزایش می‌یابد.

FarsNews.ir/
تحقیق و تفحص از شستا هم کلید می خورد

تحقیق و تفحص از شستا هم کلید می خورد

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی از موافقت این کمیسیون با تحقیق و تفحص از شستا و صندوق تامین اجتماعی بازنشستگی صداوسیما در صحن علنی مجلس خبر داد.

EghtesadOnline.com/
حسن محمدی از شستا رفت

حسن محمدی از شستا رفت

عصر روز 15 آبان ماه 1400 مراسم تکریم و معارفه مدیر پیشین و جدید روابط عمومی شستا برگزار شد.

EghtesadOnline.com/
شستا 10 درصد مثبت شد / سهامداران چند درصد سود کردند؟

شستا 10 درصد مثبت شد / سهامداران چند درصد سود کردند؟

بر اساس اطلاعیه ناظر بازار سهام، شستا بعد از برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه آماده بازگشایی است.

TejaratNews.com/
ریل گذاری سودآوری در شستا

ریل گذاری سودآوری در شستا

روند روبه رشد سودآوری شستا در شش ماهه 1400 نیز ادامه داشت و در مقایسه با دوره مشابه سال قبل رشد قابل توجهی را تجربه کرده است.

FarsNews.ir/
ریل گذاری جهش سودآوری در شستا

ریل گذاری جهش سودآوری در شستا

شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی ( شستا) در سال های اخیر رشد سودآوری قابل توجهی را تجربه کرده است . روند روبه رشد سودآوری شستا در شش ماهه 1400 نیز ادامه و در مقایسه...

EghtesadOnline.com/
علی رستمی مدیر عامل شستا کیست؟

علی رستمی مدیر عامل شستا کیست؟

علی رستمی امروز به عنوان مدیرعامل جدید شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی(شستا) منصوب شد.

YJC.news/

رستمی مدیرعامل شستا شد

سود سهام شستا واریز شد

سود سهام شستا واریز شد

واریز سود سهامداران این هلدینگ از طریق سجام پس از برگزاری مجمع از امروز آغاز شد و روند واریز سود به مرور ادامه دارد.

Bartarinha.ir/
شستا سود سهامداران را پرداخت می کند

شستا سود سهامداران را پرداخت می کند

سرپرست سابق شستا از پرداخت سود به سهامداران شستا از امروز خبر داد.

EghtesadOnline.com/
علی رستمی مدیر عامل شستا شد

علی رستمی مدیر عامل شستا شد

علی رستمی به عنوان مدیر جدید شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی انتخاب شد.

Bartarinha.ir/
آغاز خرید حمایتی زرشک از هفته آینده سال آینده قیمت تمام شده خودرو کاهش می‌یابد قطع همه درگاه‌های الکترونیکی و کارت دو بانک اختلال دو روزه در پرداخت بهای بنزین برای چند کارت بانکی نحوه محاسبه گازبهای مشترکان پرمصرف گازبهای مشترکان پرمصرف چگونه محاسبه می‌شود؟ اختلال 2 روزه پرداخت پول در پمپ بنزین‌ها چه کسانی از پرداخت مالیات ارز معاف هستند؟ سقف عیدی امسال کارگران‌‌ اعلام شد ماکارونی هم دو نرخی شد برداشتن نخستین گام از اصلاح قیمت‌ها توزیع هوشمند کالاهای اساسی از 5 به 9 قلم جهش شاخص کل بورس در آخرین روز هفته دلار ارزان و طلا گران شد توزیع هوشمند لبنیات با 15 درصد تخفیف سال 2022 سال طلاست یا دلار؟ «بورس رو به موت است» / دست دولت ريیسی در جیب سهامدار مشکل قطع گاز غرب تهران برطرف شد برداشتن نخستین گام از اصلاح قیمت‌ها یک هزار و 110 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد اختلال در پرداخت پول بنزین/ مردم پول نقد همراه داشته باشند! کارگزاری مفید برترین کارگزار لیگ بورس‌های اروپایی-آسیایی سال 2021 شد افزایش سرمایه 700 درصدی "واحیا" در مجمع گذر تله مدیسین از پرونده سلامت قیمت گوشت قرمز کاهش یافته؟! توزیع هوشمند لبنیات تنظیم بازاری صرفه‌جویی 15 مگاواتی با تعدیل روشنایی ادارات تهران دیدار سهامداران "وتوصا" در مجمع "جم پیلن" هیات مدیره جدید را انتخاب کرد مجمع "وصنا" با موضوع افزایش سرمایه ارايه پیشنهادهایی درباره تعیین نرخ خوراک پتروشیمی‌ها در بودجه کارگزاری مفید برترین کارگزار لیگ بورس‌های اروپایی-آسیایی سال 2021 شد آغاز طرح‌های فروش‌ فوق‌العاده خودرو به صورت هفتگی آغاز طرح فروش فوق‌العاده 5 محصول سایپا آغاز پذیره نویسی واحد‌های سرمایه گذاری این صندوق سرمایه گذاری افزایش سرمایه "سمازن" منتظر گزارش حسابرس رشد 11 هزار واحدی شاخص کل بورس در آخرین روز معاملاتی هفته بازگشت پرقدرت شاخص بورس به مدار رشد نرخ 13 ارز افزایش یافت عرضه سهام غیرمدیریتی "بزاگرس" به صورت عمده شرکت بیمه زندگی کاریزما پذیره نویسی می شود صادرات 4.5 میلیارد دلاری آهن و محصولات مرتبط در 8 ماه چرا نرخ دلار در بودجه، 23 هزار تومان تعیین شد؟ نامه به صرافی‌ها برای اعلام نیاز‌های جدید ارزی بازار سرمایه بلاتکلیف بین رشد و عقب‌گرد/ 8 عامل ریزش بورس در ماه‌های گذشته تکنولوژی جدید سامسونگ و بی‌ام‌دبلیو / گوگل گلکسی s21 را به سويیچ دیجیتال مجهز کرد قیمت‌های جدید ایران خودرو پس از افزایش پایان شاخص امروز با رنگ سبز بورس سبز پوش شد بورس سبز شد | افزایش 11 هزار و 349 واحدی شاخص کل