پاساژی که به اندازه جمعیت ایران بازدیدکننده دارد!

پاساژی که به اندازه جمعیت ایران بازدیدکننده دارد!

رقابت برای ساخت مجمتع‌های تجاری بزرگ‌تر و بزرگ‌تر و جلب مشتریان بیشتر و بیشتر، حالا به قاره آسیا رسیده و فهرست بزرگ‌ترین مجتمع‌های تجاری در دنیا نشان می‌دهد که عمده آنها حالا در قاره آسیا واقع شده‌اند.

تجارت نیوز: رقابت برای ساخت مجمتع‌های تجاری بزرگ‌تر و بزرگ‌تر و جلب مشتریان بیشتر و بیشتر، حالا به قاره آسیا رسیده و فهرست بزرگ‌ترین مجتمع‌های تجاری در دنیا نشان می‌دهد که عمده آنها حالا در قاره آسیا واقع شده‌اند.

سازندگان «ایران‌مال» ادعا می‌کنند که این پروژه، بزرگ‌ترین مرکز خرید در جهان بر اساس معیار مساحت است. با حدود 1٫95 میلیون مترمربع فضای تجاری، این ادعا پربیراه هم نیست و این مرکز خرید در تهران، بزرگ‌ترین در نوع خود در جهان است.

رتبه دوم، با فاصله‌ای بسیار زیاد، به «دبی‌مال» (The Dubai Mall) با حدود 1٫12 میلیون متر مربع تعلق دارد که در شهر «دبی» واقع شده است. رتبه سوم، از آن مجتمع تجاری South China Mall در شهر «دونگوان» (Dongguan) در چین است، که 659 هزار مربع فضای تجاری قابل اجاره‌دادن دارد، یعنی تنها حدود یک سوم «ایران‌مال».

با این همه، مساحت یک مرکز خرید نمی‌تواند تنها عامل برتری آن بر نمونه‌های مشابه باشد: برآوردها نشان می‌دهند که تنها در سال 2019 میلادی (پیش از همه‌گیری کرونا) حدود 84 میلیون نفر از «دبی‌مال» بازدید کرده‌اند. در واقع، این مجتمع تجاری در یک سال به اندازه کل جمعیت ایران بازدیدکننده داشته است.

هلدینگ ساختمانی «اعمار» (Emaar Properties)، مالک «دبی‌مال»اعلام کرده که در نیمه نخست سال 2021 میلادی، حدود 560 میلیون دلار از محل بازدید گردشگران از این مجتمع تجاری، سود خالص داشته است.

اگر این روند تا پایان سال جاری میلادی به همین شکل ادامه داشته باشد، رقم نهایی سود خالص این شرکت از همین یک مجتمع تجاری، می‌تواند به حدود 1٫1 میلیارد دلار برسد.

با قیمت کنونی دلار در ایران، این رقم معادل حدود 30 هزار میلیارد تومان است، یعنی ماهانه حدود 2 هزار و 500 میلیارد تومان یا روزانه حدود 83 میلیارد تومان سود خالص.

آخرین اخبار از قطعی برق پاساژ علاءالدین

آخرین اخبار از قطعی برق پاساژ علاءالدین

سخنگوی صنعت برق از وصل شدن برق پاساژ علاءالدین بعد از قطعی 2 ساعته خبر داد. برق این پاساژ به دلیل عدم رعایت مصوبات ابلاغی در خصوص کاهش مصرف، امروز برای ساعاتی قطع شده بود که اعتراض کسبه را به دنبال دا...

TejaratNews.com/
پادشاهی که گداست | صاحب ایران مال 37.6 هزار میلیارد تومان زیان انباشته دارد!

پادشاهی که گداست | صاحب ایران مال 37.6 هزار میلیارد تومان زیان انب...

بانک آینده از جمله بانک‌های خصوصی است که زیان انباشته آن رو به افزایش است. صورت‌های مالی این بانک نشان می‌دهد که زیان خالص در یک سال 110 درصد رشد کرده است.

NabzeBourse.ir/
بانک مرکزی نحوه واگذاری ایران مال را تایید نکرد

بانک مرکزی نحوه واگذاری ایران مال را تایید نکرد

بانک مرکزی عدم تایید فروش بخشی از سهام شرکت توسعه بین‌الملل ایران‌مال به شرکت حامی کیان‌سازه را به بانک آینده ابلاغ کر...

Borna.news/
سه نکته عجیب درباره بزرگترین مزایده ایران / خریدار جدید ایران مال کیست؟

سه نکته عجیب درباره بزرگترین مزایده ایران / خریدار جدید ایران مال ...

چند وقت پیش بود که آگهی مزایده ایران مال به قیمت 85 هزار میلیارد تومان منتشر شد و حالا خبرها حاکی از این است که شرکت ساخت و ساز حامی کیان‌سازه 35 درصد ایران مال را خریداری کرده است. اما خریدار جدید ای...

TejaratNews.com/
"وآیند" ایران مال را از این جیب به آن جیب کرد

"وآیند" ایران مال را از این جیب به آن جیب کرد

بانک آینده از نتیجه برگزاری مزایده فروش سهام شرکت توسعه بین الملل ایران مال خبر داد.

BourseNews.ir/
"وآیند" سهام ایران مال را می فروشد

"وآیند" سهام ایران مال را می فروشد

بانک آینده 100درصد سهام شرکت توسعه بین الملل ایران مال را واگذار می کند.

BourseNews.ir/
6 دانگ سند مجتمع تجاری به نام "ثعمرا" سند خورد

6 دانگ سند مجتمع تجاری به نام "ثعمرا" سند خورد

شرکت عمران و توسعه شاهد از نتیجه دادگاه با شهرداری مشهد خبر داد.

BourseNews.ir/
جزيیات محسابه گازبها تصمیم‌گیری درباره آینده بازار نفت رویداد ارايه معکوس دیوار و جوانه در دانشگاه شریف افزایش فروش نفت طوفان توییتری علیه نبود امنیت سرمایه‌گذاری خروج نقدینگی از بورس شدت گرفت | بی توجهی بازار سرمایه به اخبار مثبت | تحلیلگران، حرفی برای گفتن ندار... خروج یک هزار و 670 میلیارد تومان از بورس طی 5 روز معاملاتی/ چرا اخبار مثبت بر بازار تاثیر ندارد؟ کابوسی که رنگ واقعیت به خود گرفت قیمت دارو باید تغییر کند؟ نصب بلندترین برج صنعت پتروشیمی ایران صادرات 137 هزارتنی خرما ادامه‌دار شدن روند نزولی بورس/ مذاکرات برجام بازار سهام را نجات می‌دهد؟ ارزش سهام عدالت امروز 10 آذر‌ماه + ارزش 60 درصد قابل فروش جدیدترین قیمت 83 کالای اساسی اعلام شد بالاترین تعرفه گاز متعلق به چه صنایعی است؟ دزدی 80میلیون دلاری از آستان قدس رضوی؟! رونق دلالی با کد ملی در بازار خودرو آورده نقدی 450 میلیونی برای متقاضیان مسکن خروج یک هزار و 670 میلیارد تومان از بورس طی 5 روز معاملاتی "آبادا" پیمانکار نیروگاه سیکل ترکیبی را تغییر داد " کایتا" لوازم مستعمل را می فروشد طلا منتظر اخبار مذاکرات / کاهش تقاضای هیجانی برای سکه اقدامات توسعه‌ای بانک رفاه کارگران تشریح شد سهم تامین مالی اقتصاد از بورس 12 درصد اثرات شکاف بین قیمت دلار متشکل و آزاد صعود "خکرمان" از بازار پایه به بازار دوم فرابورس میدکو افزایش سرمایه داد دعوت از سهامداران "قثابت" به مجمع پذیره نویسی پنجمین شرکت بیمه اتکایی در فرابورس تکلیف قیمت خودرو‌های داخلی مشخص نشد طرح بانک مرکزی صف‌ های دلار را جمع می‌کند؟ وضعیت سبد سهام عدالت در 10 آذر ماه سهامداران "کشرق" در مجمع تصمیم گرفتند "جم پیلن" در تصور انتخاب هیات مدیره جدید پرداخت سود به سهامداران "سدشت" از سال آینده دوری از هیجان؛ نگاه به آینده افت شاخص بورس در آخرین روز معاملاتی هفته خبر خوش برای متقاضیان مسکن ملی اقبال به آگهی‌های مسکن افزایش یافت افت 17 هزار واحدی شاخص کل بورس در آخرین روز معاملاتی هفته عقب‌نشینی بورس در آخرین روز کاری هفته "فسازان" به مجمع می رود/ "غاذر" آماده انجام معاملات ضرورت آشنایی آحاد مردم با مبحث رتبه بندی اعتباری و اعتبارسنجی افت 17 هزار واحدی شاخص بورس تهران نامه توکلی به سران قوا درباره ارز 4200تومانی فروش فوق‌العاده خودرو ادامه می‌یابد؟ اوضاع شکر چطور است؟ استفاده از منابع مولد سازی در تقویت سرمایه گذاری بخش خصوصی افت شاخص بورس در آخرین روز معاملاتی هفته جلسه "شورای مشورتی" با موضوع "اولویت‌های پژوهشی سازمان بورس و اوراق بهادار" برگزار شد