عجیب‌ترین خودروی این روزها با پیشرانه جنگنده

عجیب‌ترین خودروی این روزها با پیشرانه جنگنده

این خودرو 2درب که قاعدتا باید کوپه درنظر بگیریم، محفظه موتور بسیار طولانی و نامتعارف دارد. در قسمت عقب نیز یک استیشن...

عصر ایران: یکی از عجیب ترین خودروهایی که طی روزهای اخیر برای فروش در وب سایت های کشور انگلیس قرار گرفته، با نام "هیولا" شناخته می شود.

این خودرو 2درب که قاعدتا باید کوپه درنظر بگیریم، محفظه موتور بسیار طولانی و نامتعارف دارد. در قسمت عقب نیز یک استیشن است و اساسا بهتر است بگويیم فرانکنشتاین دنیای ماشین ها را سر هم کرده اند!

در قسمت دماغه بازهم الگویی نامتعارف از چراغ های اصلی جلو را همراه خود دارد که متشکل از 8 چراغ مجزا، است.

اما این محفظه موتور که بیش از 3 هزار میلیمتر طول دارد، دلیل شهرت خودروی هیولا است زیرا میزبان تپنده 12 سیلندر 27 لیتری رولز-رویس مرلین است! این موتور پیستونی در واقع برای جنگنده ها در سال 1936 ساخته شد و روی اسپیت فایر افسانه ای نیز نصب شد.

اگر بخواهیم یک مقیاس برای درنظر گرفتن اندازه این پیشرانه ارايه کنیم باید به اندازه 10 برابری آن در مقایسه با موتور 6 سیلندر 2.7 لیتری فورد اف-150 اشاره کنیم!

بدنه هیولا از فایبرگلس ساخته شد و در قسمت جلو پنجره هم بازهم سراغ رولز-رویس رفتند تا نمونه ای متعلق به سیلورشدو را اینجا نصب کنند. هرچند این جلوپنجره در سال 2018 به دلیل مسايل حقوقی و شکایت رولز-رویس از هیولا جدا شد.

John Dodd's The Beast

میزان خروجی پیشرانه تنفس طبیعی در زمان معرفی خودرو حدود 950 اسب بخار اعلام شد اما در شرایط کنونی این هیولا 750 بخار را در دسترس دارد.

در آزمایش هایی که سال 1977 انجام شد، هیولا با ثبت سرعت 294.5 کیلومتر برساعت رکورد قدرتمندترین خودروی جهان را به نام خود در کتاب گینس ثبت کرد. John Dodd طراح و توسعه دهنده این خودروی عجیب، در سال 2022 و در سن 90 سالگی فوت کرد.

قیمت خودرو برای رعایت قوانین مراسم حراج، منتشر نشده است.

John Dodd طراح خودروی هیولا

پ
هر عدد از این تخم مرغ‌ها 3.5میلیون قیمت دارد! قیمت طلا در چند قدمی رکورد تاریخی؟/ سناریوی احتمالی... قیمت طلا در چند قدمی رکورد تاریخی؟ زمان ثبت‌نام مجدد متقاضیان خودروهای داخلی قیمت دلار از عهد قاجار تا سلسله پهلوی چگونه می‌توان خودرو ایرانی را نجات داد؟ فردا نخستین روز فعالیت بورس در سال 1402 آغاز ثبت نام جاماندگان در سامانه یکپارچه فروش خودرو از دوشنبه واکنش خانه کارگر به مصوبه مزد 1402 شورایعالی کار / روال قانونی برای ابطال مصوبه مزد 1402 را آغاز می ... برای جاماندگان ثبت‌نام خودروهای داخلی فردا سامانه بازگشایی می‌شود فایل‌های فروش در ارزان‌ترین منطقه تهران هم غیر قابل دسترسی شدند فردا نخستین روز فعالیت بورس در سال 1402 فردا نخستین روز فعالیت بورس در سال 1402 مصرف 120 میلیون لیتر بنزین در سومین روز از تعطیلات سیب و پرتقال تنظیم بازاری در تهران تا پایان فروردین توزیع می شود تیونینگ این خودرو، هوش از سر می‌پراند! تیونینگ این خودرو 3 هزار اسب بخاری، هوش از سر می‌پراند!/ عکس رشد تولید مستلزم جلوگیری از سوداگری‌/ "مالیات بر عایدی سرمایه" هر چه زودتر قانون شود ثبت مصرف بیش از 120 میلیون لیتر بنزین در سومین روز از بهار 1402 برای جاماندگان ثبت‌نام خودروهای داخلی فردا سامانه بازگشایی می‌شود استعلام وضعیت چک‌های برگشتی صادرکننده چک از طریق پیامک 10 خبر مهم برای اولین روز معاملاتی سال 1402 | افزایش سرمایه یک نماد پالایشی اخبار مهم کدال جمعه 4 فروردین 1402 | خبری مهم برای سهامداران فملی جاماندگان یارانه دولت چگونه ثبت نام کنند؟ قیمت جدید قند و شکر اعلام شد چرا افزایش نرخ بهره فدرال رزرو به رغم سیستم مالی متزلزل صحیح بود؟ / خبری از قوانینی که قرار بود سیاس... با این روند تعطیلی نانوایی ها دور از انتظار نیست جاماندگان یارانه دولت چگونه ثبت نام کنند؟ راستی‌آزمایی آمار اشتغال دولت؛ واقعا یک میلیون شغل ایجاد شد؟ / حاج‌اسماعیلی : دولت اسناد و مدارک ارا... در بحبوحه ورشکستگی سیلیکون ولی فدرال رزرو بار دیگر نرخ بهره را افزایش داد / تاثیر آن بر بازار سهام چ... جاماندگان یارانه دولت چگونه ثبت نام کنند؟ به دنبال واردات مستقیم گاز از ترکمنستان هستیم/ سوآپ ادامه دارد اونس جهانی در مرز 2 هزار دلار تولد فاجعه‌ای دیگر در پدیده شاندیز طلا صعودی و دلار ریزشی شد واریز یارانه نقدی برای جاماندگان | یارانه نقدی جدید دو برابر شد افزایش 50 درصدی اشتغال مستقیم صنایع غذایی کدام خودروها در بازار افزایش قیمت داشتند؟ همتی: دولتی که پای خود را بیش از گلیمش دراز کند، بنزین بر آتش تورم می ریزد توان تولید برق 286 نیروگاه ارتقا پیدا کرد نسخه همتی برای عبور دولت از تورم مصرف 120 میلیون لیتر بنزین در سوم فروردین بیانیه مهم خانه کارگر درباره حداقل حقوق 1402 افزایش قیمت بیت‌کوین و اتریوم/از آخرین وضعیت ارزهای دیجیتال با خبر شوید مصرف 120 میلیون لیتر بنزین در سومین روز از سال جدید هشدار ريیس شبکه انرژی آلمان از احتمال کمبود گاز افزایش قیمت کوییک، ساینا و تیبا در بازار + نمودار ارزش بازار بورس لندن به دنبال نگرانی در مورد بحران بانکی سقوط کرد شتاب این خودرو تولید انبود هوش از سرتان می‌پراند/ عکس خانه کارگر: روال قانونی برای ابطال مصوبه مزد شورایعالی کار را آغاز می‌کنیم