ورود 175 میلیارد تومان نقدینگی تازه به بورس | بازار در اختیار سهامداران کوتاه مدت

ورود 175 میلیارد تومان نقدینگی تازه به بورس | بازار در اختیار سهامداران کوتاه مدت

شاخص کل بورس تهران در مبادلات امروز 2هزارو 145واحد افزایش یافت و به 2میلیون و 20هزار واحد رسید. شاخص کل هم وزن هم با 3 هزار واحد رشد مواجه شد.

به گزارش همشهری، در مبادلات امروز به موازات رشد شاخص کل بورس ارزش کل معاملات خرد نیز با 9.3درصد افزایش نسبت به روز دوشنبه معادل 300میلیارد تومان افزایش یافت و به 3هزارو 542میلیارد تومان رسید.

امروز در عین حال سهامداران حقیقی 175میلیارد تومان نقدینگی تازه وارد بازار سهام کردند و با ورود این میزان نقدینگی به بازار سهام نسبت ورود پول سهامداران حقیقی به ارزش معاملات خرد به 5درصد رسید که نشان می‌دهد شتاب ورود پول به بازار سهام بیشتر شده است.

به‌نظر می‌رسد رشد امروز ارزش معاملات و شاخص بورس ناشی از نزول‌های چند روز گذشته است که منجر شده قیمت سهام شرکت‌ها جذاب‌تر شود و سهامداران نوسان گیر وارد بازار شوند.

با این حال انتظار نمی‌رود در شرایط فعلی بازار سهام با رشدهای پایداری مواجه شود و احتمالا همچون ماه‌های گذشته سهامداران نوسان گیر بعد از یک دور رشد شاخص دوباره از بازار خارج خواهند شد.

علت این نوسان‌های مقطعی به سیاست‌های انقباضی در بازار پول بازمی‌گردد که منجر به رکود فراگیر در بازارها ازجمله بازار سهام شده است و سیاست سهامداران را به سمت معاملات کوتاه‌مدت سوق داده است.

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد