دستور ویژه ريیس‌جمهور برای پیگیری حقآبه هیرمند/ دولت احقاق حقوق مردم شرق کشور را دنبال می‌کند

دستور ویژه ريیس‌جمهور برای پیگیری حقآبه هیرمند/ دولت احقاق حقوق مردم شرق کشور را دنبال می‌کند

وزیر نیرو گفت: پس از دستور ريیس‌جمهور به منظور تسریع در روند حل مساله شرق کشور، فردا جلسه‌ای با حضور همه دستگاه‌های ذی‌ربط با محوریت پیگیری حقآبه قانونی هیرمند برگزار می‌شود.

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری وزارت نیرو، علی‌اکبر محرابیان با اشاره به اقدامات انجام شده به منظور پیگیری اجرای معاهده هیرمند اظهار کرد: مسيله تامین آب شرق کشور از ابتدای فعالیت دولت مردمی یکی از مهمترین دستورکارهای فعالیت بوده و تلاش شده با توسعه زیرساخت و تامین منابع به سمت حل مسيله پیش برویم.

وزیر نیرو با اشاره به اهمیت تامین آب بر اساس معاهده هیرمند گفت: پس از دستور ريیس جمهور به منظور تسریع در روند حل مسيله شرق کشور، فردا جلسه‌ای مهم با حضور همه دستگاه‌های ذی‌ربط با محوریت پگیری حقابه قانونی هیرمند برگزار می‌شود.

وی افزود: در این جلسه تصمیمات مهمی در خصوص حل مسيله آب شرق کشور گرفته خواهد شد.

عضو کابینه دولت سیزدهم بیان کرد: پیگیری حقابه هیرمند از اولویت‌های مهم دولت در سیستان و بلوچستان است و در این رابطه دولت تمام تلاش خود را بکار خواهد بست.

محرابیان تاکید کرد: دولت همه ابزارهای خود به منظور احقاق حقوق مردم ساکن در شرق کشور را به کار بسته و در این مسیر از هیچ تلاشی تا احقاق کامل حقوق مردم ایران فروگذار نخواهد کرد.

لازم به توضیح است، یکی از مهمترین دستورکارهای حوزه دیپلماسی آب وزارت نیرو، مسيله پیگیری معاهده هیرمند میان ایران و افغانستان بوده و در این مسیر، تاکنون جلسات مستمر کمیساری آب در کنار سفر وزیر نیرو به افغانستان برای این مسيله انجام شده و تلاش‌ها برای احقاق حقوق ایران ادامه دارد.

پایان پیام/

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد