تویوتا در جهان غوغا کرد

تویوتا در جهان غوغا کرد

فروش جهانی تویوتا در آوریل با افزایش تقاضا در ژاپن و چین افزایش یافت.

به گزارش ایسنا، فروش جهانی شرکت خودروسازی تویوتاموتور در ماه آوریل نسبت به سال گذشته حدود 5 درصد افزایش یافت که به دلیل افزایش تقاضا برای خودروهای هیبریدی و بنزینی در ژاپن و چین بود. این خودروساز ژاپنی همچنین فروش بهتر خودروهای الکتریکی در خارج از کشور را گزارش کرد و تعداد کل خودروهای باتری‌دار خود را در چهار ماه اول سال بالاتر از سطح سال گذشته رساند.

تویوتا در ماه آوریل 800 هزار و  863 دستگاه خودرو در سراسر جهان از جمله برند لوکس لکسوس خود فروخت که 4.9 درصد نسبت به ماه مشابه سال گذشته و کاهش فروش به دلیل کمبود تامین قطعات ناشی از بیماری همه‌گیرافزایش داشت.

فروش خودروهای هیبریدی مانند پریوس جدید در ژاپن نسبت به مدت مشابه سال قبل 59.2 درصد رشد داشته است تا نیمی از 125 هزار و 326 خودروی فروخته شده در بازار داخلی این شرکت در ماه گذشته را تشکیل دهد. تویوتا در چین، فروش 46.3 درصدی را در آوریل نسبت به ماه مشابه سال قبل با 162 هزار و 554 دستگاه افزایش داد.

این خودروساز در ماه آوریل، 8584 خودروی برقی در سراسر جهان از جمله برند لکسوس خود فروخت که برای اولین بار بیش از یک درصد از فروش جهانی خود را در یک ماه به خود اختصاص داد.

بر اساس گزارش رویترز، تعداد کل خودروهای باتری‌دار این شرکت در ماه‌های ژانویه تا آوریل به 260 هزار و 57 دستگاه رسید که بیشتر از 24 هزار و 466 خودروی برقی باتری دار این شرکت در سال 2022 است.

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد