اتحادیه کسب و کارهای مجازی: دخالت وزارت صمت در انتخابات اتحادیه غیر قانونی است/ نهادهای نظارتی کجا هستند؟

اتحادیه کسب و کارهای مجازی: دخالت وزارت صمت در انتخابات اتحادیه غیر قانونی است/ نهادهای نظارتی کجا هستند؟

کسب و کاردیده بان ایران نوشت :چرا وزارت صمت به صورت آشکار در انتخابات یک اتحادیه دخالت می‌کند؟ مگر وزارت صمت چنین اجازه‌ای دارد که در روند برگزاری انتخابات یک اتحادیه اختلال ایجاد کند و در مقابل اتاق اصناف ایران به عنوان بزرگترین تشکل صنفی بایستد؟

رضا الفت نسب عضو هیات مدیره اتحادیه کسب و کارهای مجازی گفت: تبعات تعویق یک ساله برگزاری انتخابات اتحادیه، گریبان فعالان و اعضا را گرفته و مقصر این جریان وزارت صمت است.

اتحادیه کسب و کارهای مجازی نسبت به برگزار نشدن انتخابات این اتحادیه معترض است و عامل این عدم برگزاری را سردرگمی وزارت صمت می داند؛ رضا الفت‌نسب یک سال از زمان مقرر برای برگزاری انتخابات اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی می‌گذرد، به دیده بان ایران گفت: انتخابات به بهانه‌های مختلف به تعویق افتاده و این تعویق و تاخیر در برگزاری انتخابات در سالی که به نام «دانش بنیان» مزین شده و نزدیک به 70 درصد کسب و کارهای عضو اتحادیه، دانش بنیان یا شرکت‌های خلاق هستند، اختلال جدی در روند فعالیت اتحادیه داشته است.

اعتبارنامه اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی به پایان رسیده است

عضو هیات مدیره اتحادیه کسب و کارهای مجازی گفت: به واسطه تعویق چند باره برگزاری انتخابات، یکسری مشکلات و اختلالات در خود اتحادیه به وجود آمده است؛ از جمله این که بیمه و حقوق پرسنل اتحادیه دچار مشکل شده است.

وی همچنین با اشاره به اتمام اعتبارنامه اتحادیه کسب و کارهای مجازی، گفت: این در حالی است که مسيولان وزارت صمت هرچند وقت یکبار به بهانه‌ای، برگزاری انتخابات این اتحادیه را به زمان دیگری موکول کرده‌اند و اختلالات جدی در این فرایند به‌وجود آورده‌اند.

در وزارت صمت عزمی جدی برای برگزاری انتخابات اتحادیه وجود ندارد

عضو هیات مدیره اتحادیه کسب و کارهای مجازی با بیان اینکه به دلیل اتمام اعتبارنامه، نتوانسته‌ایم به هیچ عنوان کار توسعه‌ای در اتحادیه انجام دهیم، به دیده بان ایران گفت: در این مدت بسیاری از مسايل در اتحادیه مغفول مانده زیرا عمر اتحادیه به‌سر آمده و باید هیات مدیره جدید بر سر کار بیایند و مقصر این جریان وزارت صمت دولت آقای ريیسی است.

الفت‌نسب ادامه داد: وزارت صمت وزارتخانه‌ای است که مرکز اصناف دارد و عضو هیات عالی نظارت بر اصناف است و دبیرخانه کمیته نظارت بر فروشگاه‌های اینترنتی و شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای هم در این وزارتخانه تشکیل می‌شود. در این مدت اصلا عزم جدی برای برگزاری انتخابات اتحادیه کسب و کارهای مجازی در وزارت صمت وجود نداشته است؛ ضمن اینکه انتخابات را چندین مرتبه به بهانه‌های مختلف از جمله شیوع کرونا و ماه رمضان به تعویق انداخته‌اند و با این کار عملا به کاندیداها توهین کردند.

ماجرای مخالفت کسب و کارهای مجازی با تفکیک اتحادیه

وی با اشاره به اصرار وزارت صمت در تفکیک اتحادیه کسب و کارهای مجازی گفت: بارها انتخابات اتحادیه به تعویق افتاده و در پرده آخر از سوی وزارت صمت اعلام شد که قرار است اتحادیه به دو اتحادیه «توزیعی» و «خدماتی» تفکیک شود؛ در صورتی که می‌بایست این طرح از سمت اتاق اصناف مطرح و به وزیر صنعت، معدن و تجارت پیشنهاد شود تا تفکیک صورت گیرد؛ اما نه‌تنها این فرایند انجام نشده بلکه با وجودی که بیانیه اتاق اصناف و تعداد زیادی از کسب و کارها مبنی بر مخالفت با تفکیک اتحادیه منتشر شده است اما متاسفانه شاهدیم که وزیر صمت کمر به تفکیک اتحادیه بسته است!

عضو هیات مدیره اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی ادامه داد: تمام این مسايل در حالی است که در قانون تسهیل فضای کسب و کار ذکر شده که هر چیزی که قرار است در مورد بخش خصوصی تصویب شود باید تشکل‌های آن بخش و حوزه در مورد آن نظر بدهند و نظراتشان اعمال شود. در مورد انتخابات اتحادیه، نه‌تنها این مسيله اتفاق نیفتاده، بلکه بیش از 10 ماه از زمان مقرر برای انتخابات می‌گذرد و سرنوشت آن همچنان نامشخص است.

بیشتر بخوانید :

  • سهم یک سومی قاچاق در بازار لوازم خانگی / کار کولبران نیست، قاچاق سازمان‌ یافته است
  • زمان مناسب برای استفاده از سرور مجازی ایران

نهادهای نظارتی چرا سکوت کرده‌اند؟

الفت‌نسب ضمن انتقاد از سکوت نهادهای نظارتی نسبت به تاخیر در برگزاری انتخابات اتحادیه کسب و کارهای مجازی، به دیده بان ایران گفت: هیات عالی نظارت بر سازمان‌های صنفی کشور به عنوان یک هیات بالادستی که نهادهای مختلفی در آن عضو هستند، مصوب کرد که انتخابات اتحادیه در اسرع وقت انجام شود.

حال باید از وزارت صمت پرسید که چرا این مصوبه ابلاغ نمی‌شود؟ چرا وزارت صمت به صورت آشکار در انتخابات یک اتحادیه دخالت می‌کند؟ مگر وزارت صمت چنین اجازه‌ای دارد که در روند برگزاری انتخابات یک اتحادیه اختلال ایجاد کند و در مقابل اتاق اصناف ایران به عنوان بزرگترین تشکل صنفی بایستد؟ متاسفانه نهادهای نظارتی هم تنها نظاره‌گر این جریان هستند و علنا از وظایف خود نسبت به بخش خصوصی تخطی می‌کنند.

وی ادامه داد: درخواست ما از نهادهای نظارتی این است که نسبت به این موضوع حساسیت نشان دهند و سوال کنند چرا یک سال به بهانه‌هایی که واقعا عجیب است، برگزاری انتخابات اتحادیه به تعویق افتاده است؟ چرا تایید صلاحیت کاندیداها 9 ماه طول کشید؟ چرا باید شاهد این تعلل‌ها برای برگزاری انتخابات اتحادیه‌ای باشیم که می‌تواند نقش بسیار مهمی ‌در اقتصاد دیجیتال کشور ایفا کند؟

22046

سه انتصاب جدید توسط معاون صنایع حمل‌ونقل وزارت صمت

سه انتصاب جدید توسط معاون صنایع حمل‌ونقل وزارت صمت

معاون صنایع حمل‌ونقل وزارت صمت با صدور احکام جداگانه سه انتصاب در حوزه فعالیـت های خود داشته است.

Borna.news/
سه انتصاب جدید توسط معاون صنایع حمل‌ونقل وزارت صمت

سه انتصاب جدید توسط معاون صنایع حمل‌ونقل وزارت صمت

طی احکامی جداگانه توسط معاون صنایع حمل‌ونقل وزارت صنعت، معدن و تجارت، مشاور و دستیار ویژه، معاون مدیرکل و ريیس گروه فناوری و نوآوری دفتر صنایع خودروی وزارت صمت منصوب شدند.

Isna.ir/
فارس من | ضرورت تفکیک وزارت صمت برای کاهش مداخله دولت ها در امور اقتصادی

فارس من | ضرورت تفکیک وزارت صمت برای کاهش مداخله دولت ها در امور ا...

ريیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و چین گفت: از آنجا که دولت های ما در همه امور تولید و تجارت مداخله می کنند بنابراین باید وزارت صمت تفکیک شود تا متولی هر بخش به امورات مختلف حوزه مربوطه بهتر بپردازد.

FarsNews.ir/
قیام دولت برای اصلاح وزارت صمت

قیام دولت برای اصلاح وزارت صمت

سیاهکلی گفت: هدف ما از استیضاح و طرح سوال از وزیر صمت وعده های بی سرانجامی بود که ایشان در دوره کسب رای اعتماد از مجلس...

Gostaresh.news/
‌جزيیات 5 دستورالعمل وزارت صمت برای کاهش قیمت خودرو

‌جزيیات 5 دستورالعمل وزارت صمت برای کاهش قیمت خودرو

سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت در گزارش تحول صنعت خودرو، 5 راهکار برای کاهش قیمت خودرو ارايه کرده و در دستور کار قرار داده است.

FarsNews.ir/

فارس من| تولید خودروی برقی از برنامه‌های آتی وزارت صمت است

انتقال بورس کالا به وزارت صمت تصمیمی اشتباه

انتقال بورس کالا به وزارت صمت تصمیمی اشتباه

نماینده مردم شیراز در مجلس درباره طرح انتقال بورس کالا از زیرمجموعه وزارت اقتصاد به وزارت صمت گفت: مجموعه بازار سرمایه...

Gostaresh.news/
سخنگوی وزارت صمت ممنوع التصویر شد

سخنگوی وزارت صمت ممنوع التصویر شد

سخنگوی کنونی وزارت صمت ممنوع التصویر شد.

Gostaresh.news/
معاون صنایع ماشین آلات و تجهیزات وزارت صمت منصوب شد

معاون صنایع ماشین آلات و تجهیزات وزارت صمت منصوب شد

سید محمد موسوی با حکم وزیر صمت به عنوان معاون صنایع ماشین آلات و تجهیزات این وزارتخانه منصوب شد.

MehrNews.com/
تکذیب یک خبر از سوی وزارت صمت

تکذیب یک خبر از سوی وزارت صمت

اقتصاد کلانایلنا نوشت:معاونت صنایع عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت خبر منتشر شده در خصوص واردات بی‌رویه منسوجات نبافته را تکذیب کرد.

KhabarOnline.ir/
دستورالعمل پیشگیری و مقابله با کالای قاچاق و ارز در فضای مجازی مصوب شد

دستورالعمل پیشگیری و مقابله با کالای قاچاق و ارز در فضای مجازی مصو...

معاون مدیرکل دفتر پیشگیری از قاچاق کالا و ارز، گفت: در جلسه اعضای ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، دستورالعمل پیشگیری و مقابله با کالای قاچاق و ارز در فضای مجازی مصوب شد.

FarsNews.ir/
قرار نیست هرجا که کالا باشد، به وزارت صمت بدهیم | با بورس کالا تخصصی برخورد نکردیم

قرار نیست هرجا که کالا باشد، به وزارت صمت بدهیم | با بورس کالا تخص...

محسن زنگنه عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اظهار تاسف از مطرح شدن موضوع انتقال بورس کالا به وزارت صمت گفت: با بورس کالا تخصصی برخورد نکردیم.

NabzeBourse.com/
زمان مناسبی برای تفکیک وزارت صمت نیست/ لایحه برای تشکیل وزارت بازرگانی اعلام وصول نشده است

زمان مناسبی برای تفکیک وزارت صمت نیست/ لایحه برای تشکیل وزارت بازر...

یک نماینده مجلس با بیان اینکه هنوز لایحه‌ای از سمت دولت برای تفکیک وزارت صمت اعلام وصول نشده است، گفت: این اقدام را به صلاح مملکت نمی‌دانم.

MehrNews.com/
ادغام وزارت صمت تصمیم غلطی بود / تفکیک کنیم که...

ادغام وزارت صمت تصمیم غلطی بود / تفکیک کنیم که...

حاجی آقا میری گفت: در دوره ریاست جمهوری آقای احمدی نژاد ادغام وزارتخانه ها به هیچ عنوان اقدامی کارشناسی شده و روی...

Gostaresh.news/
سهم بازار سرمایه از تامین مالی اقتصاد کمتر از 10درصد است واکنش استاندارد به اظهارات پلیس درباره کیفیت خودرو/ توقف قطعی تولید 5 خودرو سقوط قیمت‌ها در بازار خودرو؛ جدیدترین قیمت‌ها | این خودرو 60 میلیون تومان ارزان شد | خریداران مصرف ک... ورود متخصصان به نهاد سیاست‌گذاری پولی با تصویب طرح قانون بانک مرکزی تولید 300 هزار خودروی کامل/ 12 هزار خودرو کف پارکینگ مانده است رشد بازار سرمایه به توسعه اقتصاد کشور منجر خواهد شد بازنشستگانی که کمتر از 10 سال حق بیمه دارند، حقوق دریافت می کنند دستگاه‌های دولتی 7 هزار هکتار زمین مسکونی مازاد دارند ضرورت پیش بینی پذیری اقتصاد و اصلاح زیرساخت های معاملاتی برای بازار سرمایه ارسال پیامک شماره اقتصادی جدید برای مودیان مالیاتی رشد صادرات کالا از ایران به مقصد اروپا+ اینفوگرافی جزيیات صنعتی سازی 50 هزار واحد نهضت ملی مسکن ورود 145 کشتی گندم، برنج و روغن خام به بنادر کشور دریافت مستمری فرد بیمه شده بازنشسته با سابقه کمتر از 10 سال کاهش هروزه قیمت مرغ در بازار | قیمت مرغ کیلویی چند؟ قیمت انواع مرغ +جدول جان باختن 52 نفر و تخریب هزاران خانه در سیل 3 ماهه اخیر سودان خبر فوری از افزایش حقوق بازنشستگان | واریزی جدید برای بازنشستگان امشب؟ سکه طرح قدیم 14 میلیون و 350 هزار تومان/ طلا ارزان‌تر شد اعلام میزان مستمری صندوق‌های بازنشستگی قیمت های جدید ساعت هوشمند در بازار کسب رتبه پایین ایران در رعایت حقوق سهامداران خرد رشد 69 درصدی وصول درآمدهای مالیاتی در چهارماهه اول سال جاری سیاسی‌کاری دنباله‌دار‌ اصلاح‌طلبان در‌ احیای دریاچه ارومیه/‌ دولت سیزدهم پای‌ کار حل مشکل مردم آمد قیمت روز انواع تلفن همراه +جدول آغاز خرید خودرو بدون قرعه کشی | خرید خودرو به قیمت کارخانه قیمت میوه و تره بار + جدول رتبه بورس ایران در رعایت حقوق سهام‌داران خرد بسیار پایین است قیمت روز گوشت قرمز +جدول خبر مهم دولت برای یارانه بگیران | کالابرگ الکترونیک ماه آینده اجرایی می شود؟ طراحی خودروهای جدید و خاص تا تیر 1403/ رونمایی از 7 پلتفرم جدید 9 میلیون و 400 هزار کارتخوان غیرفعال شد چرا قیمت‌های جدید شیرخشک اعلام نمی‌شود؟ قیمت طلا، سکه و ارز امروز 23 مرداد ماه/ سقوط قیمت طلا... واردات با کدام رمز ارزها مجاز است؟آیا برای اقتصاد ایران مفید است؟ تفاوت فاحش نرخ تورم و بهره بانکی در ترکیه واریزی جدید 1 میلیون و 200 هزار تومانی در جیب این افراد | واریزی جدید دولت را چه کسانی می گیرند؟ قیمت فروش وام ازدواج اعلام شد! امضای تفاهمنامه جدید توسط بانک سپه برق در مصر سهمیه بندی می شود همیشه نفرین؟! نرخ تورم در اسپانیا به بالاترین میزان در 38 سال گذشته رسید وام فوری 200 میلیون تومانی | نحوه دریافت وام فوری + مبلغ اقساط ریزش 500 هزار تومانی قیمت سکه/ نرخ جدید؛ 14 میلیون و 300 هزار تومان چین حفاری در یکی از عمیق‌ترین میادین نفتی جهان را آغاز کرد بیماری اقتصاد دیگر با قرص‌ و دوا درمان نمی‌شود/... هندی‌ها تحریم نفتی آمریکا علیه روسیه را دور زدند قیمت دلار در بازار توافقی به 28 و 700 تومان رسید مشکلی برای تامین برق در مرزهای خوزستان وجود ندارد افزایش حجم تجارت روسیه و چین به 200 میلیارد دلار