اولویت تخصیص خودروی وارداتی برای34 هزار نفر/برای حساب وکالتی اگر مشکل از بانک بود نامه بگیرید

اولویت تخصیص خودروی وارداتی برای34 هزار نفر/برای حساب وکالتی اگر مشکل از بانک بود نامه بگیرید

مدیر طرح واردات خودروی وزارت صمت گفت: با وجود ثبت نام بیش از 120 هزار...

به گزارش ایسنا، مهدی ضیغمی در نشست خبری با بیان اینکه تعداد زیادی از افراد برای ثبت نام در خودروهای وارداتی به دلیل اشتباه بانک یا اشتباه خودشان حساب را وکالتی نکرده و تعداد قابل توجهی که هم حساب را وکالتی کرده بودند ثبت نام نکردند، گفت: در نهایت بعد از بررسی ثبت نام‌ها، از بین 120 هزار نفر، 34 هزار نفر در اولویت قرار گرفتند.

وی گفت: حدود 15 درصد متقاضیان در بحث وکالتی کردن شماره حساب‌ دچار اشتباه شدند، اما برای افرادی که اعتراض دارند امکان مکاتبه و نامه‌نگاری و تحویل آن به دبیرخانه وزارت صمت یا تماس با سامانه 124 با درج کد ملی، شماره تلفن همراه و مشکل پیش‌آمده وجود دارد.

ضیغمی در پاسخ به سوال ایسنا، درباره افرادی که به دلیل وکالتی نشدن حسابشان در ثبت نام دچار مشکل شده‌اند، گفت: اگر این افراد بتوانند نامه‌ای از بانک دریافت کنند که نشان دهد اشتباه از بانک بوده، می‌توانند در سامانه شکایت کنند تا بررسی شود.

مدیر طرح واردات خودرو با بیان اینکه در موضوع انصرافی‌ها، با بانک‌ها در تماس بودیم و فهرست انصرافی ها نیز به بانک‌ها اعلام شد، تصریح کرد: با این وجود برخی بانک‌ها همکاری لازم را در زمینه رفع مسدودی حساب افراد نداشتند، اما تعهد دادند که از امشب این کار را انجام دهند.

ضیغمی با بیان اینکه 1108 دستگاه خودرو از برند چانگان، شامل 240 دستگاه چانگان تیپ 2 و 868 دستگاه چانگان تیپ 3 که در کشور موجود بوده یا به سمت بنادر بارگیری شده‌اند، عرضه خواهد شد، گفت: در تلاشیم که از امشب عرضه آن‌ها آغاز شود. همچنین 300 دستگاه خودروی النترا مجوز سازمان ملی استاندارد و گمرک را دریافت کرده‌اند، اما به دلیل فاصله اندک باقی مانده تا عید، پس از تعطیلات نوروز و از پنجمین روز سال جدید عرضه آنها انجام خواهد شد.

این مقام مسيول با اشاره به اینکه تاکنون از 11 شرکت از جمله شرکت‌های چانگان، دانگ فنگ، کیا، هیوندایی، سانگ یانگ، نیسان، جتا، فیات، سيات، تویوتا، میتسوبیشی، اپل و داچیا اقدام به ثبت سفارش خودرو شده، اظهار کرد: به جز خودروهای آمریکایی و فرانسوی، در سایر خودروسازان جهانی امکان صادرات خودرو به کشور وجود دارد و ثبت سفارشات آنها انجام شده یا در مرحله ثبت سفارش هستند یا نمونه‌های خودروی آنها وارد کشور شده است. اما انبوه واردات در اردیبهشت و خرداد 1402 انجام خواهد شد.

مدیر طرح واردات خودروی وزارت صمت با بیان اینکه هر نفر می‌تواند دو اولویت خودرو انتخاب کند، گفت: درباره قیمت‌ها نیز، قیمت علی الحساب برای چانگان تیپ دو 850 میلیون تومان و برای چانگان تیپ 3 حدود 900 میلیون تومان اعلام شده، که این قیمت درب خروج گمرک است و قیمت قطعی در زمان ارسال دعوتنامه برای افراد مشخص خواهد شد. البته قیمت علی الحساب، عمده هزینه‌های ارزش خودرو شامل علی الحساب هزینه‌های ترخیص، حمل و بیمه را شامل خواهد شد.

به گفته این مقام مسيول وزارت صنعت لیست مربوطه را به شرکت‌های وارد کننده می‌فرستد، پس از آن افراد باید با آن شرکت ها قرارداد بسته، رنگ خودرو را مشخص کرده و مابه التفاوت قیمت را پرداخت کنند. سپس تحویل خودرو حداکثر ظرف سه ماه انجام خواهد شد.

 وی افزود: پس از انجام تحویل خودروهای وارداتی به متقاضیان، امکان ثبت نام مجدد برای خودروهای وارداتی جدید وجود خواهد داشت.

ادامه دارد

local_offerبرچسب‌ها:
هر عدد از این تخم مرغ‌ها 3.5میلیون قیمت دارد! قیمت طلا در چند قدمی رکورد تاریخی؟/ سناریوی احتمالی... قیمت طلا در چند قدمی رکورد تاریخی؟ زمان ثبت‌نام مجدد متقاضیان خودروهای داخلی قیمت دلار از عهد قاجار تا سلسله پهلوی چگونه می‌توان خودرو ایرانی را نجات داد؟ فردا نخستین روز فعالیت بورس در سال 1402 آغاز ثبت نام جاماندگان در سامانه یکپارچه فروش خودرو از دوشنبه واکنش خانه کارگر به مصوبه مزد 1402 شورایعالی کار / روال قانونی برای ابطال مصوبه مزد 1402 را آغاز می ... برای جاماندگان ثبت‌نام خودروهای داخلی فردا سامانه بازگشایی می‌شود فایل‌های فروش در ارزان‌ترین منطقه تهران هم غیر قابل دسترسی شدند فردا نخستین روز فعالیت بورس در سال 1402 فردا نخستین روز فعالیت بورس در سال 1402 مصرف 120 میلیون لیتر بنزین در سومین روز از تعطیلات سیب و پرتقال تنظیم بازاری در تهران تا پایان فروردین توزیع می شود تیونینگ این خودرو، هوش از سر می‌پراند! تیونینگ این خودرو 3 هزار اسب بخاری، هوش از سر می‌پراند!/ عکس رشد تولید مستلزم جلوگیری از سوداگری‌/ "مالیات بر عایدی سرمایه" هر چه زودتر قانون شود ثبت مصرف بیش از 120 میلیون لیتر بنزین در سومین روز از بهار 1402 برای جاماندگان ثبت‌نام خودروهای داخلی فردا سامانه بازگشایی می‌شود استعلام وضعیت چک‌های برگشتی صادرکننده چک از طریق پیامک 10 خبر مهم برای اولین روز معاملاتی سال 1402 | افزایش سرمایه یک نماد پالایشی اخبار مهم کدال جمعه 4 فروردین 1402 | خبری مهم برای سهامداران فملی جاماندگان یارانه دولت چگونه ثبت نام کنند؟ قیمت جدید قند و شکر اعلام شد چرا افزایش نرخ بهره فدرال رزرو به رغم سیستم مالی متزلزل صحیح بود؟ / خبری از قوانینی که قرار بود سیاس... با این روند تعطیلی نانوایی ها دور از انتظار نیست جاماندگان یارانه دولت چگونه ثبت نام کنند؟ راستی‌آزمایی آمار اشتغال دولت؛ واقعا یک میلیون شغل ایجاد شد؟ / حاج‌اسماعیلی : دولت اسناد و مدارک ارا... در بحبوحه ورشکستگی سیلیکون ولی فدرال رزرو بار دیگر نرخ بهره را افزایش داد / تاثیر آن بر بازار سهام چ... جاماندگان یارانه دولت چگونه ثبت نام کنند؟ به دنبال واردات مستقیم گاز از ترکمنستان هستیم/ سوآپ ادامه دارد اونس جهانی در مرز 2 هزار دلار تولد فاجعه‌ای دیگر در پدیده شاندیز طلا صعودی و دلار ریزشی شد واریز یارانه نقدی برای جاماندگان | یارانه نقدی جدید دو برابر شد افزایش 50 درصدی اشتغال مستقیم صنایع غذایی کدام خودروها در بازار افزایش قیمت داشتند؟ همتی: دولتی که پای خود را بیش از گلیمش دراز کند، بنزین بر آتش تورم می ریزد توان تولید برق 286 نیروگاه ارتقا پیدا کرد نسخه همتی برای عبور دولت از تورم مصرف 120 میلیون لیتر بنزین در سوم فروردین بیانیه مهم خانه کارگر درباره حداقل حقوق 1402 افزایش قیمت بیت‌کوین و اتریوم/از آخرین وضعیت ارزهای دیجیتال با خبر شوید مصرف 120 میلیون لیتر بنزین در سومین روز از سال جدید هشدار ريیس شبکه انرژی آلمان از احتمال کمبود گاز افزایش قیمت کوییک، ساینا و تیبا در بازار + نمودار ارزش بازار بورس لندن به دنبال نگرانی در مورد بحران بانکی سقوط کرد شتاب این خودرو تولید انبود هوش از سرتان می‌پراند/ عکس خانه کارگر: روال قانونی برای ابطال مصوبه مزد شورایعالی کار را آغاز می‌کنیم