نگاهی به سبد جامع مسيولیت اجتماعی بانک سینا

نگاهی به سبد جامع مسيولیت اجتماعی بانک سینا

بانک سینا در سال گذشته سبد جامعی از خدمات به ارزش 40 میلیارد ریال را در بسته مسيولیت اجتماعی خود پوشش داده است.

عمل به مسيولیت‌های اجتماعی، یکی از مهمترین کارکردهای هر سازمان است که نه تنها در تقویت برند آن نقش قابل توجهی دارد، بلکه بخشی از منابع عمومی را نیز در جهت برآورده کردن نیاز جامعه به صورت هدفمند صرف می‌کند.

بانک سینا نیز با شناخت درست این مساله، تلاش کرده است منابع حوزه مسيولیت اجتماعی خود را به صورت متنوع، در بخش‌های مشخصی هزینه کند. آن طور که اطلاعات موجود نشان می‌دهد، پس از وقوع زلزله در شهرستان اندیکای استان خوزستان در سال 1400 تعداد زیادی از منازل مسکونی آسیب دیدند.

با استقرار قرارگاه جهادی مهندسی حاج احمد متوسلیان در این منطقه به منظور بازسازی منازل مردم، بانک سینا نیز با هدف مشارکت در پروژه 50 ساختمان زلزله زده، مبلغ 10 میلیارد ریال کمک کرده است. همچنین مشارکت 2 میلیارد ریالی بانک سینا برای کمک به ساخت درمانگاه و مجموعه فرهنگی و هنری قرارگاه شهید بروجردی تهران در همین زمره می‌گنجد.

اما کمک به رفع نیازهای بهداشتی و درمانی نیز یکی از محورهای اساسی مسيولیت اجتماعی سازمانی است. بانک سینا در این زمینه نیز نقش قابل توجهی داشته و در سال گذشته، حمایت مالی 3٫9 میلیارد ریالی برای تهیه دو دستگاه پروپ تشخیص سرطان را در کارنامه‌اش دارد.

کمک به اشتغالزایی و نیز حمایت از بانوان سرپرست خانوار نیز از جمله بخش‌هایی است که این بانک در حوزه مسيولیت اجتماعی به آن پرداخته و مبلغ 500 میلیون ریال برای حمایت مالی از رویداد ملی تولیدات بانوان شهرستان مشهد (شهر بانو) تخصیص داده است.

اهدای یک دستگاه آمبولانس به مناطق کم برخوردار شهرستان شهرکرد به مبلغ 15 میلیارد ریال و کمک مالی برای بهسازی و احیای 30 چشمه آب آشامیدنی عشایر منطقه ملکشاهی استان ایلام به مبلغ بیش از 6 میلیارد ریال نیز در این سبد جا گرفته است.

 

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد