مرغی که قدقدش برای ما بود و تخمش برای بیگانه

مرغی که قدقدش برای ما بود و تخمش برای بیگانه

گزارش پنج و نیم امروز نیم نگاهی دارد به شایعه تغییر ريیس ملاصدرا و گران شدن انباری در جاده مخصوص و پچ پچ های بهارستان برای حذف ارز جهانگیری و سرمایه گذارانی که دنبال زنبیل سازی می گردند و...

به گزارش بورس نیوز بازار سرمایه آخرین روز هفته را با شایعه تغییر ريیس ملاصدرا آغاز کرد. دوستان شایعه ساز حتی جایگزین ایشان را هم معرفی کردند. فعلا که خبری نیست؛ اما امیدواریم هرچه خیر بازار سرمایه در آن است همان شود. نکته اینجاست که ريیس فعلی بازار با وجود آنکه در ابتدای حضورشان در ساختمان ملاصدرا مخالفان زیادی داشتند و به نظر می آمد تجربه کافی برای اداره این بازار بی در و پیکر را ندارند، در این چند ماه عملکرد نسبتا قابل قبولی داشتند و حداقل زیان پرتفوی سهامداران بعد از حضور ایشان بیشتر نشده است. امیدواریم اگر قرار است تغییری اتفاق بیفتد، شایسته‌تر از ایشان روی کار بیاید.

 

خرابکاری ناظم در زیرزمین مدرسه 
بحث کشف ماینرها در زیرزمین سعادت آباد امروز هم نقل محافل اهالی بازار سرمایه بود. این اتفاق، اتفاقی نیست که این زودی‌ها از یاد برود و به نظر بورس بازان، شلوغ کاری و خرابکاری در حیاط مدرسه توسط آقای ناظم، تخلفی نیست که بتوان به راحتی از کنار آن گذشت. البته دوستان حقوقی من هم پیغام داده اند که اگر کشف دستگاه ماینر از زیرزمین سعادت آباد صحت داشته باشد، قانونا این دوستان به خاطر عدم افشا باید پاسخگوی تخلف صورت گرفته باشند.

 

پچ پچ حذف ارز جهانگیری در بهارستان 
بعضی از دوستان در بهارستان هم اعلام کرده‌اند حذف دلار جهانگیری مورد توافق اکثریت بهارستان است و احتمال دارد به زودی شاهد چنین اتفاقی باشیم. نکته اینجاست که بعضی از صنایع ما در حال حاضر با وجود آن که ظاهرا ارز 4200 تومانی دریافت می‌کنند، فیتیله قیمت محصولات شان را حسابی بالا کشیده اند و قیمت محصول شان نسبت به سال گذشته حداقل 100 درصد افزایش داشته است و حالا باید دید در صورت حذف ارز جهانگیری، چه اتفاقی در بازار دارو و گوشت و لبنیات و روغن رخ خواهد داد. ناگهان قیمت ها سر به فلک نکشد!

 

در دیدار شمالی، خر داغ می کنند 
بررسی ارزش معاملات بورس و فرابورس نشان می دهد که اهالی دیدار شمالی، معاملات بسیار پر ارزش تری نسبت به اهالی سعادت‌آباد دارند و این یعنی معاملات اوراق حسابی داغ است و اهالی پاستور سوراخ دعا را پیدا کرده اند. خدا کند اوراق فروختن شان تمام شد، هوس داغ کردن بازار سهام نکنند که هنوز چرک و عفونت داغ قبلی روی دل مان هست.

 

اهالی جاده مخصوص در به در دنبال انباری

دوستان در جاده مخصوص ظاهرا به پرسنل خود دستور داده‌اند خودروهایشان را در پارکینگ شرکت پارک نکنند ؛ چرا که پارکینگ پرسنل قرار است انبار خودروهای ناقص شود. خودروهایی که ما مانده‌ایم واقعا به خاطر تحریم‌ها ناقص مانده که به دست مشتری نمی رسد یا دوستان به بهانه ناقص بودن، انبار می کنند تا در آینده با قیمت بالاتر بفروشند! هرچه هست اهالی جاده مخصوص بیش از یک سال است که از مردم پول گرفته اند ولی هنوز خبری از تحویل جنس پیش فروش شده نیست. اکثر خودروهایی هم که تحویل شده نسبت به زمان اعلام شده در هنگام انعقاد قرارداد پیش‌فروش، با تاخیر تحویل شده است. فعلا که خبری از رفع تحریم‌ها نیست و اگر بهانه اهالی جاده مخصوص برای ناقص ماندن محصولات شان، تحریم باشد، حالا حالاها خبری از تکمیل خودرو نخواهد بود و باید منتظر بود تا زیر چرخ‌ خودروها علف سبز شود.

 

سهامداران همیشه زنبیل به دست 

طنز تلخ پایانی اینکه اگرچه سهامداران چوب حراج به سهم های خود زده اند، اما بررسی‌ها نشان می‌دهد تورم قصد کوتاه آمدن ندارد. نرخ تورم شهریورماه به 46 درصد رسیده و تورم نقطه ای گروه خوراکی و آشامیدنی از 62 درصد عبور کرده است. در بازار املاک هم قیمت‌ها شیب صعودی دارد و در یک سال گذشته حداقل 30 درصد روی قیمت‌ها رفته است. دلار هم که بی توجه به کلیه شایعات و گمانه زنی هایی که در مورد احتمال توافق و احیای برجام مطرح می‌شود روند افزایشی دارد. حالا دوستان بورسی ما برای چه همیشه در صفحه فروشند؛ ما که نفهمیدیم! اما شک نداریم اگر کارخانه زنبیل سازی در ایران را عرضه اولیه کنند، فعالان نزدک و داو جونز و نیکی هم مشتری خواهند شد...

بورس با مدیران جدید اعتماد مردم را جلب خواهد کرد؟

بورس با مدیران جدید اعتماد مردم را جلب خواهد کرد؟

با مشخص شدن اعضای هیات مدیره و ريیس جدید سازمان بورس، بازار سرمایه وارد دوره جدیدی از دوران سیاستگذاری خود خواهد شد.

YJC.news/

سهامداران بورس شکایت خود را به کجا ببرند؟

بورس از افزایش قیمت جهانی گاز، هم سود و هم زیان می برد

بورس از افزایش قیمت جهانی گاز، هم سود و هم زیان می برد

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: قیمت جهانی گاز در حالی افزایش پیدا کرده که بیشتر صنایع بورسی کشور از گاز استفاده می‌کنند.

YJC.news/
سایت مدیریت فناوری بورس از دسترس خارج شد

سایت مدیریت فناوری بورس از دسترس خارج شد

به گفته روح الله دهقان، مدیرعامل شرکت مدیریت فناوری بورس، امروز برخی از سرور‌های سایت TSETMC با مشکل مواجه شده است. دلیل این اختلال در حال بررسی است.

Bartarinha.ir/
شاخص بورس دوباره به عقب برگشت

شاخص بورس دوباره به عقب برگشت

بورستهران- ایرنا- شاخص کل بازار بورس امروز (یکشنبه‌، 25 مهرماه) با یک ‌هزار و 398 واحد کاهش در جایگاه یک ‌میلیون و 436 هزار واحدی قرار گرفت.

Irna.ir/
بیشترین تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی بورس(25مهر) / بانکی‌ها بیشترین سهم از خروج پول 560میلیاردی امروز را به خود اختصاص دادند

بیشترین تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی بورس(25مهر) / بانکی‌ها بیشترین ...

افراد حقیقی امروز 560میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند که بیشترین خروج پول حقیقی از بورس یا فرابورس مربوط به گروه بانک‌ها و موسسات اعتباری و همچنین سهام بانک...

EghtesadOnline.com/
نرخ تورم ماهانه املاک مسکونی تهران کاهش یافت

نرخ تورم ماهانه املاک مسکونی تهران کاهش یافت

مرکز آمار ایران از کاهش 4.8 واحد درصدی تورم ماهانه املاک مسکونی شهر تهران در شهریورماه 1400 نسبت به مردادماه امسال خبر داد.

Bartarinha.ir/

کاهش تورم مسکن در شهریور 1400

شاخص بورس باز هم ریزشی شد / چرا شاخص امروز منفی شد؟

شاخص بورس باز هم ریزشی شد / چرا شاخص امروز منفی شد؟

در پایان بازار امروز، شاخص کل بورس با 1397 واحد منفی در کانال یک میلیون و 436 هزار واحد قرار گرفت.

TejaratNews.com/

شوک‌های جدیدی به بورس وارد می‌شود؟

«جادوی اعداد» به کتابخانه سازمان بورس رفت

«جادوی اعداد» به کتابخانه سازمان بورس رفت

سفری پرجنب و جوش به هنگ کنگ که یکی از مهم‌ترین مراکز قدرتمند مالی جهان است و حضور در یک کارگاه آموزشی در این کشور، زمینه نگارش کتاب «جادوی اعداد» می‌شود.

Sena.ir/
نمای میانی بورس(25مهر) / صعود چهار هزار واحدی شاخص کل

نمای میانی بورس(25مهر) / صعود چهار هزار واحدی شاخص کل

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان نیمه اول معاملات 0.3درصد رشد داشت اما شاخص هم‌وزن 0.4درصد نزول کرد.

EghtesadOnline.com/
پیشرفتی در سند ایران و چین روی داده است؟ لوازم خانگی تقلبی با نشان برند‌های مشهور! بورس با مدیران جدید اعتماد مردم را جلب خواهد کرد؟ زوایای پنهان شاخص‌های بورس را بشناسید هدف جدید سفته‌بازان مسکن در پایتخت تحویل بوگاتی 9.3میلیون دلاری به مشتریان 10 هزار مگاوات واحد نیروگاهی برای تعمیرات دوره‌ای از مدار خارج شد دستگیری 3 کارمند یک موسسه قرض‌‎الحسنه بانک‌ها 37میلیون متر زمین و ساختمان دارند سوخت زمستانی با واردات گاز از ترکمنستان تامین می‌شود انفجار سنگ 3هزار تنی در آزادراه تهران - شمال تشکیل کارگروهی در مجلس برای واردات خودرو با فیلترشکن ببینید 1400/07/25 ببینید کمبود بنزین در اروپا با مردم چه کرده! چگونگی پرداخت سود شستا هنوز تعیین نشده است/ پرداخت به سجام یک ماه زمان می‌برد ترویج فرهنگ سهام داری عامه مردم ؛ ضرورت بازار سرمایه واردات محدود خودرو به کشور انجام خواهد شد پایان اولین روز سیزدهمین دوره بین‌المللی بازار سرمایه اسلامی (ICM) ريیس بانک مرکزی: کشور از منابع ارزی کافی برخوردار است اختصاص 150 میلیون تسهیلات بلاعوض به زلزله‌زدگان اندیکا سعودی‌ها از ایران درخواست وساطت کردند فراهم شدن امکان گشایش ال‌سی بین ایران و روسیه 10 هزار مگاوات واحد نیروگاهی از مدار خارج شد تجارت 22.5 میلیارد دلاری ایران با همسایگان وام مسکن 300 میلیون تومانی ایثارگران به شعب بانک عامل ابلاغ شد 60 ثانیه 25 مهر 1400 1٫6 هزار میلیارد تومان در جیب پولدارها/ از پولدارها مالیات گرفته نشد شادی قورباغه ها در دیگ آبجوش قرعه‌کشی خودرو سال آینده حذف می‌شود بازار فردا چگونه است؟ / اصلاح شاخص ادامه‌دار است؟ ماهی قزل‌ آلا به 125هزارتومان رسید احتمال افزایش 100 درصدی قیمت روغن افراد فاقد دانش بورسی با سرمایه‌گذاری در صندوق‌ها از ریسک خود بکاهند پیش‌بینی بازار ارز / راه‌اندازی آزمایشی رمز ارز ملی نیم‌نگاهی به مجمع گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس فروش سهام یک شرکت در مزایده " وسینا " توضیح " غچین " درخصوص افزایش سرمایه/سند تک برگی غچین آماده شد " غچین " متوقف شد/ " غمارگ " و " سهرمز " آماده انجام معامله شدند سهامداران " تاصیکو " در جریان باشند " قشیر " هیات مدیره را انتخاب کرد تطبیق اساساسنامه "دعبید" در نیمه آبان ماه برگزاری مجمع " حفاری " در هفته آینده بورس از افزایش قیمت جهانی گاز، هم سود و هم زیان می برد رمز ارز ملی در آینده راه اندازی می‌شود سقف کارت اعتباری مرابحه به 200 میلیون تومان افزایش یافت مهارت تصمیم‌گیری در برنامه‌ریزی مالی افراد فاقد دانش بورسی با سرمایه‌گذاری در صندوق‌ها از ریسک خود بکاهند ارزش سهام عدالت امروز 25 مهرماه دلار از اقتصاد ایران خارج می‌شود؟ به روزرسانی یک زیرساخت مشکل‌ساز شد؛ شرایط سایت tsetmc پایدار است