شاخص پتروشیمی‌ زودتر از شاخص کل به سقف خود رسید/ شیمیایی‌ها در انتظار رشد بیشتر قیمت

شاخص پتروشیمی‌ زودتر از شاخص کل به سقف خود رسید/ شیمیایی‌ها در انتظار رشد بیشتر قیمت

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: قیمت متانول، اوره جهانی و دلار رشد داشته است، بنابراین می‌توانیم به رشد سهام گروه پتروشیمی امیدوار باشیم.

بهرنگ شادرو کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با خبرنگار بورس گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در رابطه با تحلیل تکنیکال شاخص گروه شیمیایی (پتروشیمی‌ها) گفت: نمودار روزانه شاخص صنعت پتروشیمی بعد از سقف سال 99 یک روند نزولی داشته است. این کانال نزولی در 13 خرداد ماه سال 1400 در تراز 70 هزار واحد شکسته شد که این یک سیگنال برای تمام شدن روند نزولی و شروع روند صعودی بوده است (نقطه شماره یک روی نمودار). پس از آن شاخص گروه شیمیایی تا سقف مرداد سال گذشته رشد کرده است که انتظار می‌رفت اصلاحی در این موقعیت صورت بگیرد (نقطه شماره 2 روی نمودار). به همین دلیل تا نقطه شماره 3 اصلاح مورد نظر انجام گرفته و اندیکاتور rsi نیز روی روند صعودی قرار گرفته که خود این امر نشان دهنده پایان این اصلاح موقت بوده است.

وی ادامه داد: در نقطه شماره 4 روی نمودار، روند نزولی کوتاه مدت و نهایتا سقف قبلی شاخص این صنعت در عدد 114 هزار شکسته شده است (نقطه شماره 5). بنابراین با توجه به شکست سقف قبلی، ریتم حرکت قیمت و شکست سطح 70 در اندیکاتور rsi، انتظار می‌رود یک صعود خوب را در گروه شیمیایی را شاهد باشیم. حتما باید به این موضوع توجه داشته باشیم که rsi بالای 70 واحد به این معنی نیست که اشباع خرید اتفاق افتاده است بلکه، زمانی که rsi از 70 واحد بالا می‌رود و 70 واحد را به سمت پایین قطع می‌کند، آن جا هست که اشباع خرید صورت می‌گیرد و زمان فروش فرا می‌رسد، اما وقتی که rsi بالای 70 قرار می‌گیرد به معنی روند صعودی پرقدرت است.

شادرو با اشاره به نمودار دوم (نمودار هفتگی) گروه شیمیایی گفت: برای بررسی اهداف به سراغ نمودار هفتگی می‌رویم. یک کانال صعودی بلند مدت روی این نمودار قابل تشخیص است. درصورتی که بسط فیبوناچی را روی حرکت صعودی اعمال کنیم، تراز 125 هزار واحد را به عنوان هدف اولیه نشان می‌دهد. تقریبا از جای فعلی که هستیم 7 یا 9 درصد بالاتر و هدف اول سقف کانال است. بسته به سرعت حرکت این نماگر، هدف دوم شاخص می‌تواند بین 150 تا 160 هزار واحد باشد که صعودی حدود 35 تا 40 درصد از قیمت‌های فعلی می‌شود.

بیشتر بخوانید 

  • زیر و بم معاملات گواهی سپرده کالایی

این کارشناس بازار سرمایه عنوان کرد: قیمت اوره حدود 35 درصد و متانول حدود 20 درصد نسبت به چهارشنبه رشد داشته است. بنابراین قیمت‌های جهانی نیز این نظریه که به صعود گروه شیمیایی امیدوار باشیم را تایید می‌کند. همین طور قیمت دلار در داخل نیز افزایشی و بالای 28 هزار تومان قرار گرفته است. این دو عاملی است که می‌تواند کمک به رشد قیمت سهام این گروه کند.

شادرو در پایان در مورد روش تحلیلی مورد استفاده خود توضیح داد: روشی که ما در تحلیل این نمودار‌ها در نظر گرفته ایم پرایس اکشن است و از اندیکاتور‌ rsi صرفا برای تایید آنچه در روند قیمت می بینیم استفاده کردیم.

انتهای پیام/

نقطه حمایتی اصلاح شاخص بورس کجاست؟

نقطه حمایتی اصلاح شاخص بورس کجاست؟

بورستهران- ایرنا- یک کارشناس بازار سرمایه با پیش بینی روند معاملات بورس، گفت: بررسی‌های تکنیکالی نشان‌دهنده آن است کهمحدوده های یک میلیون و 350 هزار واحد به عنوان حمایت جدی برای شاخص بورس تلقی می‌شود ...

Irna.ir/

شاخص بورس دوباره به عقب برگشت

شاخص بورس باز هم ریزشی شد / چرا شاخص امروز منفی شد؟

شاخص بورس باز هم ریزشی شد / چرا شاخص امروز منفی شد؟

در پایان بازار امروز، شاخص کل بورس با 1397 واحد منفی در کانال یک میلیون و 436 هزار واحد قرار گرفت.

TejaratNews.com/
چرا بورس رشد کرد؟ / رشد شاخص کل تا کجا ادامه دارد؟

چرا بورس رشد کرد؟ / رشد شاخص کل تا کجا ادامه دارد؟

بورس در اولین روز شروع به کار مجید عشقی، ريیس جدید سازمان بورس 2/8 درصد رشد کرد و شاخص کل به یک میلیون و 437 هزار واحد رسید.

TejaratNews.com/

رشد 40 هزار واحدی شاخص بورس تهران/ قوانین بازار سرمایه متناسب مشارکت مردم در بورس تغییر کند

رشد 40 هزار واحدی شاخص بورس

رشد 40 هزار واحدی شاخص بورس

شاخص کل بورس امروز با رشد 40 هزار واحدی در پایان معاملات امروز به عدد یک میلیون و 437 هزار واحد رسید.

JameJamOnline.ir/

شاخص کل نزدیک منطقه حمایتی/ حال شاخص هم وزن خوب نیست!

معامله‌گران بورس بخوانند / چرا شاخص کل مثبت نمی‌شود؟

معامله‌گران بورس بخوانند / چرا شاخص کل مثبت نمی‌شود؟

هفته گذشته کارشناسان منتظر صعود شاخص کل بورس بودند. پیش‌بینی‌ها می‌گفت احتمالا شاخص کل محدوده مقاومت 1.6 میلیون واحدی را پشت سر می‌گذارد. اما شاخص نه تنها رشد نکرد که به کانال ‍1.3 میلیون واحدی برگشت....

TejaratNews.com/
چرا شاخص بورس ریخت؟

چرا شاخص بورس ریخت؟

شاخص بورس دوباره به کانال یک میلیون و 300 هزار واحد بازگشت اتفاقی که یک تحلیلگر بازار سرمایه دلیل آن را وجود چند ابهام برای این بازار و انتشار اوراق دولتی برای کسری بودجه می‌‌داند که باعث رکود بیشتر ب...

TejaratNews.com/
شاخص کل به جای صعود، سقوط کرد!/ علت را از زبان کارشناسان بخوانید

شاخص کل به جای صعود، سقوط کرد!/ علت را از زبان کارشناسان بخوانید

نتیجه نظرسنجی هفته گذشته باشگاه خبرنگاران از 10 کارشناس بازار سرمایه در مقایسه با تغییرات شاخص کل، با اختلافاتی همراه بود که علت را جویا شدیم.

YJC.news/
شاخص کل هفته گذشته چقدر بازدهی داشت؟ / هفته آینده بورس چه می‌شود؟

شاخص کل هفته گذشته چقدر بازدهی داشت؟ / هفته آینده بورس چه می‌شود؟

هفته گذشته شاخص کل 4٫7 درصد افت و شاخص هم‌وزن 6٫6 درصد کاهش را داشتند.

TejaratNews.com/
شاخص کل در آخرین روز هفته بیش از 20 هزار واحد ریخت

شاخص کل در آخرین روز هفته بیش از 20 هزار واحد ریخت

در جریان معاملات امروز شاخص کل بورس با افت 21 هزار و 236 واحد روی پله یک میلیون و 397 هزار و 446 واحدی قرار گرفت.

YJC.news/
3 عامل تاثیرگذار در ریزش اخیر شاخص بورس

3 عامل تاثیرگذار در ریزش اخیر شاخص بورس

بورستهران- ایرنا- یک کارشناس بازار سرمایه با اشاره به عوامل اصلی تاثیرگذار در ریزش اخیر شاخص بورس، گفت: با وجود مشکلات فعلی، بازاری بهتر از بورس وجود ندارد که سهامداران بتوانند سرمایه‌های خود را برای ...

Irna.ir/
افت شاخص بورس در معاملات امروز بازار

افت شاخص بورس در معاملات امروز بازار

بورستهران- ایرنا- شاخص کل بازار بورس امروز (سه‌شنبه، 20 مهرماه) با 38 ‌هزار و 772 واحد کاهش در جایگاه یک ‌میلیون و 418 هزار واحدی قرار گرفت.

Irna.ir/
ریزش 38770 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات از 11 هزار میلیارد تومان فراتر رفت

ریزش 38770 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات از 11 هزار میلیارد ...

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با کاهش 38772 واحد همراه شد.

FarsNews.ir/
صادرات 39 هزار دلاری از ایران به عربستان زمانبندی عرضه‌های بورس کالا در هفته آینده اعلام شد فرصت سرمایه‌گذاری فراهم شده است؟ / کدام گروه‌ها در سه ماهه آینده سودساز هستند؟ زمان‌بندی عرضه‌های بورس کالا در هفته آینده اعلام شد رو آوردن نیروگاه‌های برق به نفت، تقاضا را افزایش داد ثبات قیمت جهانی طلا در روز جاری نگاهی به عرضه های امروز بورس انرژی بیش از 16 هزار تن فرآورده هیدروکربوری در بورس انرژی معامله شد افزایش قیمت انرژی نتیجه عدم سرمایه گذاری برای تامین انرژی راه اندازی رمزارز ملی به صورت آزمایشی در آینده جزيیات نرخ رسمی 46 ارز/ قیمت 18 ارز کاهش یافت هیات مدیره جدید " سمازن " انتخاب شد شروع قرمز بورس در 26 مهر نقطه حمایتی اصلاح شاخص بورس کجاست؟ عرضه مس، فولاد و شمش طلا در تالار محصولات صنعتی و معدنی سامانه بومی پس از معاملات بورس داریم، اما مجوز استفاده نه مزایده فروش " تنوین " متقاضی نداشت شاخص همچنان قرمزپوش است «کلینکر» بورس کالایی شد روسیه سومین ماینر بزرگ بیت‌کوین در جهان " تماوند " از ثبت افزایش سرمایه گفت عوامل گزارش پیش‌بینی قیمت دلار معرفی شد! سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهام در 26 مهرماه لزوم ترویج فرهنگ سهام داری عامه مردم عرضه انواع فرآورده هیدروکربوری در بورس انرژی جزيیاتی از افزایش سرمایه چند شرکت بورسی / افزایش سرمایه 4000 درصدی یک نماد مسکن‌های جدید دولتی به بازار امسال نمی‌رسد! نقطه حمایتی اصلاح شاخص بورس کجاست؟ شاخص کل افت 3600 واحدی دارد بازداشت کارمندان متخلف یک موسسه قرض‌الحسنه بورس 755 واحد افت کرد خبری برای سهامداران دو بانک شهر و سرمایه عرضه انواع فرآورده هیدروکربوری در بورس انرژی روابط تجاری ایران با عربستان کلید خورد آمار جدید از خودروهای ناقص ایران خودرو و سایپا درخواست محاکمه روسای سابق بانک مرکزی قیمت مسکن در منطقه شش تهران پیر‌های بازار خود را به خرفتی زدند! صورت مالی 9 ماهه حسابرسی نشده " وآتیه " منتشر شد تصمیمات مجمع " فملی " به ثبت رسید " حپترو " تصمیمات مجمع عمومی را ثبت کرد مجمع صندوق سرمایه گذاری اختصاصی بازارگردانی تاک دانا در اول آبان ماه وام ساخت طرح جهش مسکن چقدر است؟ دعوت از سهامداران صندوق سرمایه گذاری توسعه تعاون صبا به مجمع دورهمی صندوق سرمایه گذاری اختصاصی بازارگردانی سهم آشنا یکم در هفته آینده این هم از انتشار صورت مالی میاندوره ای " خراسان " صورت مالی 3 ماهه " غچین " منتشر شد " حگهر " صورت مالی حسابرسی شده منتشر کرد مجتمع صنایع و معادن احیاء سپاهان صورت مالی شرکت تابعه خود را منتشر کرد " ساروج " صورت مالی میاندوره ای منتشرکرد