افزایش نمادهای قرمز در بورس + نقشه بازار

افزایش نمادهای قرمز در بورس + نقشه بازار

بورس در معاملات 28 شهریور ماه 1402 با ریزش 5031 واحدی به کار خود خاتمه داد. شاخص کل در پایان معاملات امروز روی کانال...

معاملات بورس با رشد بسیار محدودی در ابتدای روز آغاز شد اما در ادامه شاخص کل با ریزش به کار خود پایان داد و درصد بالایی از نمادهای بورسی به رنگ قرمز درآمدند.

بورس معاملات روز سه شنبه را در وضعیت صعودی آغاز کرد در ادامه این حجم از رشد کاهشی شد، طوریکه در میانه بازار به ریزش بالای 2 هزار واحدی رسید. نمادهای بورسی پارسان، وبملت، شتران، پارس، شپنا، جم و شستا تاثیرات مثبت و منفی موجب ریزش نسبی شاخص کل شدند. براساس نظر کارشناسان روند بازار پتانسیل رشد را دارد و تک سهم‌هایی از هر گروه قابلیت صعود بیشتر را دارند.

نمای پایانی نقشه بازار بورس 28 شهریور 1402

شاخص هم وزن بورس امروز در نخستین ساعت معاملات با ریزش نسبی روبه‌رو شد در ادامه نیز  روند  ریزش افزایش یافت تا با ریزش 1551 واحدی به 722 هزار و 426 واحدی رضایت دهد.

 

در پایان معاملات بازار امروز شاخص کل در نهایت با ریزش بالای 5 هزار واحد به کار خود پایان داد. ارزش بازار در پایان معاملات امروز 74,746,981.046 میلیارد ریال، ارزش معاملات 42,934.606 میلیارد ریال و حجم معاملات 6.28 میلیارد سهم است.

نمادهای تاثیرگذار بر شاخص کل فرابورس در معاملات امروز آریا، صبا، وسپهر، هرمز، دماوند، خاور و زاگرس هستند.

خبرهای مهم بورسی در 28 شهریور 1402

ريیس سازمان بورس گفت: صنعت فولاد در بازار سرمایه جایگاه ویژه‌ای داشته و سهمی بیش از 30 درصد از کل سودآوری در این بازار دارد.

روز گذشته مورخ 27 شهریور پنجمین جشنواره ملی بورس و رسانه با حضور مجید عشقی، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار، اعضای هيیت مدیره، مدیران ارکان، کارشناسان بازار سرمایه و اصحاب محترم رسانه برگزار شد.

ريیس انجمن فولاد: صنعت فولاد با تولید حدود 32 میلیون تن فولاد توانسته در بین 10 کشور برتر جهان قرار گیرد.

واریز بیش از 7900 میلیارد تومان سود برای سهامداران از طریق سجام

سپرده گذاری مرکزی اعلام کرد: اطلاعات منتشر شده از سوی شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه در خصوص جزيیات واریز سود سهامداران در چهارمین هفته از شهریور حاکی از آن است که 26 ناشر سود جاری و سنواتی یک میلیون و 557 هزار و 328 سهامدار را که شامل 7 هزار و 907 میلیارد تومان می‌شود را به حساب سجامی سرمایه گذاران واریز کرده اند.

در هفته چهارم شهریور ماه امسال، 21 شرکت «سرمایه‌گذاری‌کارکنان صنعت برق زنجان و قزوین، تولید و مدیریت نیروگاه زاگرس‌کوثر، شیر پاستوریزه پگاه فارس، صنایع مس افق کرمان، فولاد هرمزگان جنوب، فرآورده‌های نسوز آذر، غلتک سازان سپاهان، سرمایه‌گذاری صنایع، فولاد مبارکه اصفهان، پالایش نفت اصفهان، ایران یاسا تایر ورابر، دوده صنعتی پارس، پالایش نفت شیراز، ریل‌گردش ایرانیان، پتروشیمی شیراز، پدیده‌شیمی‌قرن، فولاد شاهرود، سیمان ایلام، سبحان دارو، نفت بهران و مخابرات» سود جاری یک میلیون و 544 هزار و 194 سهامدار که شامل 7 هزار و 887 میلیارد تومان می‌شود را توسط سمات و از طریق سامانه سجام واریز کرده‌اند.

در هفته چهارم شهریور ماه امسال، 5 ناشر «صنایع کاشی و سرامیک سینا، تجلی توسعه معادن و فلزات، نيوپان 22 بهمن، تراکتورسازی و بیمه آسیا» سود جاری 13 هزار و 134 سهامدار که شامل 19 میلیارد و 525 میلیون تومان می‌شود را توسط سمات و از طریق سامانه سجام واریز کرده‌اند.

دستورالعمل جدید انتشار اوراق بهادار بدهی با استفاده از رتبه اعتباری ابلاغ شد

مرتضی چشان، ريیس اداره نظارت بر انتشار و ثبت اوراق بهادار بدهی سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار در راستای تسهیل، تسریع و کاهش هزینه‌های تامین مالی شرکت‌ها، دستورالعمل جدید انتشار اوراق با استفاده از رتبە اعتباری و بدون استفاده از ضامن را در تاریخ 16 مرداد امسال تصویب و ابلاغ کرد.

از جمله تغییرات مثبت دستورالعمل جدید نسبت به ضوابط قبلی، افزایش سقف تامین مالی شرکتها بدون استفاده از رکن ضامن و همچنین اعطای تخفیف بیشتر در حجم وثایق مورد نیاز در حالتی که جهت تضمین اوراق از وثایق استفاده می‌گردد، است.

local_offerبرچسب‌ها:

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد