مبلغ مرحله دوم سود سهام عدالت با مرحله اول چه تفاوتی دارد؟

مبلغ مرحله دوم سود سهام عدالت با مرحله اول چه تفاوتی دارد؟

طبق وعده‌ها قرار است کم‌تر از یک هفته دیگر مرحله دوم سود سهام عدالت به حساب مشمولان وایز شود؛ البته این مرحله یک تفاوت...

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، قرار شد سود سهام عدالت سال 1400 طی دو مرحله به حساب مشمولان این سهام واریز شود، بر این اساس قسمت نخست سود، پایان پاییز سال جاری به حساب مشمولان واریز شد. در مرحله نخست سهامدارانی که در پرتفوی سهام خود 452، 492 و 532 هزار تومان دارند به ترتیب 510، 555 و 600 هزار تومان و افرادی که پرتفوی یک میلیون تومانی در اختیار دارند، مبلغ یک میلیون و 128 هزار تومان سود علی‌الحساب دریافت کردند.

در این راستا طبق وعده‌های وزیر اقتصاد و همچنین رییس سازمان بورس و اوراق بهادار قرار است بخش دوم سود شنبه و یکشنبه هفته آینده واریز شود. میزان سود واریزی برای هر مشمول همانند مرحله نخست است اما یک تغییر مهم دارد و آن واریز سود شرکت‌های غیربورسی سهام عدالت است.

آنطور که رییس سازمان خصوصی‌سازی اعلام کرده قرار است برای اولین بار بعد از توزیع سهام عدالت، سود شرکت‌های غیربورسی به میزان 6700 میلیارد تومان به حساب سهامداران واریز شود.

وی همچنین توضیح داد: سود شرکت‌های غیربورسی با سود شرکت‌های بورسی ترکیب و در زمان واریز به صورت یکجا واریز می‌شود.

به طور کلی سود شرکت‌های غیربورسی 6700 میلیارد تومان است که اگر بر کل تعداد سهام‌داران تقسیم شود (49 میلیون نفر) برای هر فرد حدود 136 هزار و 700 تومان واریز خواهد شد. البته این میزان بسته به سهام اولیه هر مشمول کم یا زیاد می‌شود.

بر اساس این گزارش، از میان شرکت‌های سرمایه پذیر سهام عدالت 35 شرکت بورسی و 13 شرکت غیربورسی هستند.

منبع: ایسنا

آخرین اخبار بورس و اقتصاد