پیش بینی مهم قیمت طلا و سکه فردا 28 شهریور 1402 | چه کسانی قیمت طلا و سکه را پیش بینی می کنند؟

پیش بینی مهم قیمت طلا و سکه فردا 28 شهریور 1402 | چه کسانی قیمت طلا و سکه را پیش بینی می کنند؟

به صورت روزانه نبض بورس وضعیت بازار‌های موازی بورس (بیت کوین، سکه، طلا و نفت) را بررسی خواهد کرد و ضمن مرور روند هفتگی قیمت ها، به پیش بینی بازار‌ها در روز‌های آینده خواهد پرداخت.

به گزارش نبض بورس، به صورت روزانه نبض بورس وضعیت بازار‌های موازی بورس (بیت کوین، سکه، طلا و نفت) را بررسی خواهد کرد و ضمن مرور روند هفتگی قیمت ها، به پیش بینی بازار‌ها در روز‌های آینده خواهد پرداخت.

قیمت سکه

قیمت سکه امامی امروز در محدوده‌ی 27,899,000 تومان معامله شد و نسبت به روز گذشته معاملاتی 0.93 درصد کاهش داشته است.

امروز حباب تمام سکه‌ها قرمز و کاهشی بود بطوری که در زمان نوشتن این گزارش حباب سکه امامی 226 هزار تومان کاهش به 5 میلیون و 445 هزار تومان و حباب سکه بهار آزادی با 315 هزار تومان کاهش به 2 میلیون و 600 هزار تومان رسید. حباب نیم سکه و ربع سکه و سکه گرمی به ترتیب 3 میلیون و 751 هزار تومان و 4 میلیون و 423 هزار تومان و در نهایت 3 میلیون و 180 هزار تومان رسیدند.

نادر بذرافشان در گفتگو با سایت طلا بیان کرد: ما طی سال‌های گذشته حتی در زمان کرونا به این حد در صنعت طلا و جواهر رکود نداشتیم و امسال از ابتدای سال نهایتا بین یک‌ماه تا 40روز همکاران ما فعالیت مطلوبی داشتند، اما با توجه به‌ماه رمضان، ماه محرم و صفر و همچنین بحث احیای برجام و آزادسازی پول‌های بلوکه شده و ثبت‌نام خودرو، از ابتدای سال بین 6 تا 9 درصد کاهش قیمت را داشتیم که این کاهش قیمت هم کاهش تقاضا را تشدید کرد به حدی که کارگاه‌های تولیدی ما در این مدت دچار آسیب مالی بسیاری شدند و در پرداخت هزینه‌ها هم با مشکل مواجه شدند.
ريیس اتحادیه طلا و جواهر در پاسخ به این پرسش که وضعیت بازار طلا و سکه در روز‌های آینده را چگونه پیش‌بینی می‌کند؟ می‌گوید: فعلا برای پیش‌بینی زود است، اما اگر تقاضا بهتر شود پیش‌بینی می‌شود که یک مقدار نوسان افزایشی در قیمت‌ها داشته باشیم.
او توضیح می‌دهد برخی تحلیل‌گران و اقتصاددانان پیش‌بینی کرده‌اند که قیمت هر انس طلا در بازار جهانی تا ژانویه به 2500دلار هم برسد که بنابرایت قیمت طلای داخلی موثر از طلای جهانی خواهد بود، اما باید به این نکته هم توجه داشت که شرایط در بازار‌های داخلی ما یک مقدار متفاوت است و نوسانات بازار ارز و شرایط داخلی هم در نوسان قیمت‌ها تاثیرگذار است.

قیمت طلا

قیمت طلای 18 عیار امروز در محدوده‌ی 2,334,700 تومان معامله شد و نسبت به روز گذشته معاملاتی 0.3 درصد کاهش داشته است.

قیمت طلای جهانی با 0.37 درصد افزایش نسبت به روز گذشته، در لحظه‌ی نگارش این گزارش به 1928 دلار و 91 سنت رسید.

در این هفته 12 تحلیل‌گر وال استریت در نظرسنجی کیتکو درباره قیمت طلا شرکت کردند و پیش‌بینی آن‌ها به شکل مساوی تقسیم شد؛ این تحلیل‌گران در سه بخش «افزایش»، «کاهش» و «تغییر نکردن» قیمت طلا در هفته آینده (منتهی به 31 شهریور) حق رای داشتند و هر بخش توانست 33 درصد آرا را به خود اختصاص دهد.

قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین امروز در محدوده‌ی 27,258 دلار معامله شد و نسبت به روز گذشته معاملاتی 2.55 درصد افزایش داشته است.

عبور موفقیت‌آمیز بیت کوین به بالای سطوح مقاومت 26,850 دلاری و 27,200 دلاری می‌تواند موج صعودی تازه‌ای را ایجاد کند. مقاومت اصلی بعدی نیز نزدیک به 27,500 دلار قرار دارد. صعود بیت کوین به بالای این مقاومت می‌تواند جایگاه گاو‌ها را در بازار تقویت کند. در این صورت، قیمت بیت کوین احتمالا سطح 28,500 دلار را نیز تست خواهد کرد.

قیمت نفت

قیمت نفت امروز در محدوده‌ی 94.48 تومان معامله شد و نسبت به روز گذشته معاملاتی 0.22 درصد افزایش داشته است.

آخرین اخبار بورس و اقتصاد