توزیع روزانه 1400 تن گوشت گرم مرغ در آستانه شب یلدا

توزیع روزانه 1400 تن گوشت گرم مرغ در آستانه شب یلدا

ريیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران گفت: روزانه 1300 تا 1400 تن گوشت گرم مرغ در سطح شهر تهران و 16 شهرستان تابعه توزیع می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، وضعیت بازار گوشت قرمز است. نوسان قیمت بالا بوده و قیمت‌ها در مناطق مختلف و استان‌های کشور متغیر است.

در حال حاضر فروشگاه‌های پروتيین فروشی هر کیلو گوشت مرغ گرم را حدود 100 هزار تومان، گوشت گوساله 540 تا 560 و گوسفند 570 (شقه) تا 730 (ران) به فروش می‌رسد.

جبرییل برادری، ريیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران با اشاره به اقدامات جهاد کشاورزی در تامین و نظارت بر توزیع اعلام کرد: جهاد کشاورزی استان تهران با تلاش‌های شبانه روزی و جلسات مستمر با اتحادیه‌های کشتارگاه‌ها و مرغ و ماهی و سایر تشکل‌ها، روزانه 1300 تا 1400 تن گوشت مرغ گرم در سطح شهر تهران و 16 شهرستان تابعه توزیع می‌کند و با وجود اظهارات برخی مسيولان، جهاد کشاورزی تنها متولی تامین و مدیریت عرضه با قیمت مصوب بوده و نظارت بر مراکز عمده و خرده فروشی میادین میوه و تره بار از طریق جهاد کشاورزی منتج به عرضه مرغ به قیمت مصوب شده است.

وی ادامه داد: همچنین میادین میوه و تره بار عمده استان تهران و امین آباد به عنوان پایانه و سکوی عرضه وظیفه توزیع گوشت مرغ تامین شده توسط جهاد کشاورزی استان را به کاسبان سطح شهر، اصناف، رستوران‌ها، پزنده‌ها، پادگان‌ها و سایر مراکز عرضه با قیمت عمده 73 هزار تومان برعهده دارند.

برادری قیمت این کالای پروتيینی را در این میادین 73 تا 78 هزار تومان عنوان کرد و افزود: علاوه بر این، روزانه 300 تن مرغ منجمد نیز در سطح میادین، فروشگاه‌های زنجیره‌ای و شهرستان‌ها در حال عرضه است و قیمت‌ها تحت نظارت بازرسان قرار دارد.

وی نیاز روزانه استان تهران به گوشت مرغ را 1400 تن اعلام کرد و گفت: 40 درصد این میزان با قیمت مصوب در میادین میوه و تره بار به صورت عمده و خرده توزیع می‌شود و باقی نیز از طریق کشتارگاه‌های استان و استان‌های معین تامین می‌شود و هیچ گونه کمبود یا محدودیتی در توزیع وجود ندارد.

وی همچنین از عرضه گسترده گوشت قرمز خبر داد و گفت: در حال حاضر به منظور تنظیم بازار، گوشت قرمز گوسفندی به صورت شقه با قیمت هر کیلوگرم 282 هزار تومان، گوشت قرمز گوساله به صورت بسته بندی با قیمت 299 هزار تومان و گوشت قرمز گوساله و گوسفند منجمد قطعه بندی با قیمت هر کیلوگرم از 215 تا 220 هزار تومان توزیع می‌شود.

برادری تاکید کرد: این اقلام با هدف سهولت در دسترسی شهروندان علاوه بر میادین، در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و شهرستان‌ها نیز بدون محدودیت در حال توزیع است و کمبودی در بازار نداریم.

ريیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران گفت: با تاکید بر اینکه تامین امنیت غذایی جامعه خط قرمز ماست، از برخورد جدی با هرگونه سودجویی، عرضه خارج از شبکه و تخلفات توسط بازرسان جهاد کشاورزی استان تهران با مشارکت بسیج اصناف و اتاق اصناف در آستانه شب یلدا خبر داد.

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد