ارزش صندوق‌ها به 31.5 "همت" رسید

ارزش صندوق‌ها به 31.5 "همت" رسید

ارزش کل صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام تا پایان روز سه شنبه 21 بهمن 1399 به 315 هزار و 218 میلیارد ریال رسید.

به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس نیوز، در این گزارش به بررسی نوسانات ارزش و بازدهی صندوق‌های سرمایه در سهام پرداخته شده که اقلام اصلی مربوط به صندوق‌ها را در جدول زیر مشاهده می‌کنید.

ارزش کل صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام تا پایان روز سه شنبه 21بهمن 1399 به 315 هزار و 218 میلیارد ریال رسید.

پس از ارايه جدول مربوط به بازدهی کسب شده صندوق‌های سهامی و همچنین ارزش این صندوق ها، سایر موارد مربوط تشریح شده است.

• ارزش خالص دارایی‌های صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام در روز سه شنبه 21 بهمن ماه سال جاری همانگونه که در ابتدای گزارش نیز ذکر شد به 315 هزار و 218 میلیارد ریال رسید. پر ارزش‌ترین صندوق‌های سهامی در حال حاضر دو صندوق تحت مدیریت مجموعه مفید یعنی پیشرو و پیشتاز به ترتیب با 25.352 و 19.027 میلیارد ریال و همچنین صندوق امید توسعه با 18.192 میلیارد ریال هستند.

• در هفته گذشته متوسط بازدهی صندوق‌های سهامی به منفی 2.6 درصد رسید. صندوق‌های یکم سامان، یکم اکسیر فارابی و مشترک رشد سامان با بازدهی‌های منفی 5 تا 6.5 درصد ضعیف‌ترین عملکرد هفته گذشته را ثبت کردند و صندوق‌های قابل معامله معیار، سپهر کاریزماو آتیه درخشان مس با بازدهی‌های مثبت 4.8 تا 6 درصد بهترین عملکرد‌های هفتگی را داشتند. البته لازم به ذکر است، اطلاعات مربوط به صندوق‌های قابل معامله یک روز جلوتر از سایر صندوق‌های سهامی است و با توجه به روند مثبت بازار سرمایه در روز سه شنبه، بخشی از این بازدهی مثبت مربوط به رشد بازار در این روز بوده که در سایر صندوق‌ها لحاظ نشده است.

• متوسط بازدهی ماهیانه صندوق‌های سهامی در یک ماه گذشته که در تمامی صندوق‌های سهامی بازدهی منفی محقق شده معادل 7.8 درصد بازدهی منفی بوده است که ضعیف‌ترین عملکرد ماهیانه مربوط به دو صندوق کارگزاری پارسیان با 18.9 درصد بازدهی منفی و صندوق یکم اکسیر فارابی با 16.5 درصد بازدهی منفی بوده است.

• متوسط بازدهی سال این صندوق‌ها در یک سال منتهی به 21 بهمن ماه 1399 کمتر از 162 درصد بوده است. بهترین عملکرد سالیانه را در میان صندوق‌های سهامی دو صندوق قابل معامله سروسودمند مدبران با 279 درصد بازدهی و صندوق آسمان آرمانی سهام با 253 درصد بازدهی از آن خود کرده اند. ضعیف‌ترین عملکرد سالیانه نیز مربوط به صندوق‌های مشترک یکم سامان با 96.3 درصد بازدهی و صندوق سینا با 104.5 درصد بازدهی است. لازم به ذکر است که صندوق مشترک یکم سامان تنها صندوق سهامی محسوب می‌شودکه بازدهی یک ساله آن به کمتر از 100 درصد رسیده است.

بیشتر بخوانید:

پذیره‌نویسی صندوق سهامی قابل معامله زرین کوروش از سه‌شنبه
بورس امروز یکشنبه 17 اسفند 99/ شاخص کل امروز چگونه بود؟ + فیلم

بورس امروز یکشنبه 17 اسفند 99/ شاخص کل امروز چگونه بود؟ + فیلم

شاخص کل بورس روز شنبه مورخه 17 اسفند 99 در نهایت با کاهش 8173 واحدی بر روی کانال یک میلیون و 169 هزار و 743 واحدی آرام گرفت. امروز یکشنبه مورخه 18 اسفند 99 با گزارش لحظه به لحظه از تالار شیشه‌ای سعادت...

NabzeBourse.ir/

پیش‌بینی بورس امروز 17 اسفند 99

سهامداران بورس کالا حساب بانکی خود را ثبت کنند

سهامداران بورس کالا حساب بانکی خود را ثبت کنند

شرکت بورس کالای ایران در اطلاعیه ای از سهامداران خود خواست تا در اسرع وقت با مراجعه به سامانه سهامداران بورس کالای ایران نسبت به ارايه شماره حساب بانکی خود جهت دریافت سود سهام اقدام کنند.

Sena.ir/

دریافت سود سهامداران بورس کالا با ثبت شماره حساب بانکی

تحلیل بورس امروز / بورس در انتظار یک شوک سیاسی!

تحلیل بورس امروز / بورس در انتظار یک شوک سیاسی!

شروع معاملات امروز بازار سهام با روند نزولی شاخص‌سازان همراه بود اما در ادامه روند معاملات از بورس حمایت و شاخص کل مثبت شد. اما سوال اینجاست که شاخص بورس تا کجا مثبت می‌ماند؟

TejaratNews.com/

شاخص‌کل بورس ناگهان برگشت / کلیت بازار در مدار توجه!

ویترین متنوع تالار صنعتی و معدنی بورس کالا

ویترین متنوع تالار صنعتی و معدنی بورس کالا

تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران روز یکشنبه 17 اسفند ماه میزبان عرضه 40 هزار تن کنسانتره سنگ آهن، 300 تن شمش سرب، یک هزار و 580 تن شمش روی، 4 هزار تن مس کاتد، 7 هزار تن شمش و 500 تن بیلت آ...

Sena.ir/
پیش‌گشایش بورس 17 اسفند / روند نزولی ادامه‌دار است

پیش‌گشایش بورس 17 اسفند / روند نزولی ادامه‌دار است

بازار سرمایه هفته دوم اسفند را با یک روند نزولی آغاز کرد و همچنان انتظارها از بازار ادامه همین روند نزولی است. باید دید در معاملات روزهای آینده بازار سهام چه فرآیندی در پیش دارد؟

TejaratNews.com/
تامین مالی 120 هزار میلیارد تومانی شرکت های تولیدی از بورس کالا

تامین مالی 120 هزار میلیارد تومانی شرکت های تولیدی از بورس کالا

آیین راه اندازی معاملات آتی نقره و تالار حراج باز بورس کالا با حضور محمدرضا پورابراهیمی رییس کمیسیون اقتصادی مجلس، محمدعلی دهقان دهنوی رییس سازمان بورس و اوراق بهادار و سعید زرندی معاون طرح و برنامه و...

Sena.ir/

تامین مالی 120 هزار میلیارد تومانی شرکت‌های تولیدی از بورس کالا

نقشه بورس امروز بر اساس ارزش معاملات/ رنج‌کشی در بزرگان آغاز شد

نقشه بورس امروز بر اساس ارزش معاملات/ رنج‌کشی در بزرگان آغاز شد

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران تا ساعت 9 و 30دقیقه، 0.1درصد رشد داشت و شاخص کل هم‌وزن با افزایش 0.03درصدی مواجه شد.

EghtesadOnline.com/
عرضه محصولات فولادی در تالار صنعتی بورس کالا امروز، مورخ 99/12/17

عرضه محصولات فولادی در تالار صنعتی بورس کالا امروز، مورخ 99/12/17

عرضه محصولات فولادی در تالار صنعتی بورس کالا امروز، مورخ 99/12/17

BourseNews.ir/
چند خبر برای سهامدارن خرد / افزایش سرمایه چند نماد و انتقال نماد شغدیر به بورس

چند خبر برای سهامدارن خرد / افزایش سرمایه چند نماد و انتقال نماد شغدیر به بورس

پیشنهاد افزایش سرمایه نماد تکنار، رمپنا و حفاری به مجمع عمومی فوق‌العاده ارسال شد. فرصت بانک دی جهت رعایت دستورالعمل پذیرش اوراق بهادار تمدید شد و همچنین پتروشیمی غدیر از فرابورس به بورس منتقل شد.

TejaratNews.com/
نقره در بورس کالا چقدر اقبال دارد؟

نقره در بورس کالا چقدر اقبال دارد؟

قرار است از فروردین ماه سال 1400 نقره در بورس کالا عرضه شود و در کنار سایر کالاهای دیگر در بورس کالا معامله شود، اما سوال اینجاست که عرضه نقره در بورس کالا می‌تواند موفق باشد؟ یا بعد از مدتی به سرنوشت...

TejaratNews.com/
اصلاح و استراحت بورس پس از رشد پرشتاب شاخص، طبیعی است

اصلاح و استراحت بورس پس از رشد پرشتاب شاخص، طبیعی است

بورستهران- ایرنا- یک کارشناس بازار سرمایه گفت: طبیعی است که بعد از چنین رشدهای پرشتابی، دوره‌ای از اصلاح و استراحت را در مسیر بازار تجربه کنیم و بررسی روندهای مختلف بازار نشان می‌دهد که چنین مسیرهایی ...

Irna.ir/
اصلاح و استراحت بورس پس از رشد پرشتاب شاخص، طبیعی است فرآیند صدور چک در قانون جدید سنگ پای طلایی، مفت چنگ شوینده ها تامین مالی 120 هزار میلیارد تومانی شرکت‌های تولیدی از بورس کالا نرخ دلار نیمایی امروز 17 اسفند ماه دارویی‌ها در راس معاملات/ بیش از 5 میلیارد برگه سهم داد و ستد شد قیمت پایه محصولات پتروشیمی اعلام شد تخم‌مرغ ارزان می‌شود روند بازار سرمایه طبیعی است اقدام به افزایش سرمایه "وخارزم" در مجمع 80 نقطه در استان تهران میوه شب عید عرضه می‌کنند / در تامین روغن مشکلی وجود ندارد 10درصد گرانی مرغ مساله بزرگی نیست! دارویی‌ها در راس معاملات/ بیش از 5 میلیارد برگه سهم داد و ستد شد "چکاپا" از خرداد سال آینده سود می دهد پرداخت سود "پکویر" از شهریور سال آینده قیمت مرغ 21 تا 27 هزار تومان است از نوسانات کوتاه‌مدت بازار نترسیم سهامداران "دبالک" دور هم جمع می شوند جزيیات افزایش حقوق کارکنان و بازنشستگان بازگشت رشد به معاملات بورس ورود مزایده‌های حوزه معدن به بورس کالا در سال 1400 اتخاذ تصمیمات جدید در بورس متناسب با شرایط جدید بازار زیرساخت‌های بورس کالا پاسخگوی نیاز صنایع و تولید کشور تشکیل کانون سهامداران خرد در حال انجام است قیمت پایه محصولات پتروشیمی اعلام شد یک هفته با بازار جهانی کتاب «تابلوخوانی کاربردی در بورس» به بازار کتاب راه پیدا کرد ارزش سهام عدالت 532 هزارتومانی به 10 میلیون تومان رسید دولت نتوانسته بازار فولاد، قیر و سیمان را ساماندهی کند دلار در مرز برگشت به کانال 23هزار تومان وزارت صمت در حذف دلالان بازار میوه عملکرد ضعیف داشته است تمام کارشناسان می‌گویند بورس رشد می‌کند همتی: بودجه نباید منجر به رشد نقدینگی شود دلار آمریکا در مرز 23 هزار تومان آرام گرفت/ چرا جهت شاخص ارزی کاهشی شد؟ تحقق 77درصدی اهداف نقشه راه معدن و صنایع معدنی توسط ایمیدرو مدیریت قیمت‌ها مناسب نبود / به زندگی و معیشت مردم فشار آمده است رشد 5هزار واحدی شاخص کل بورس تهران رشد 5860 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار از 21.7 هزار میلیارد تومان گذشت از ادبیات سیاسی دوری کنیم و به شکل علمی با بازارسرمایه همراه شویم حاشیه‌های امروز بورس 17 اسفند 99 / ارزش معاملات خرد به بالاترین میزان 8 روز اخیر رسید مجلس سنای آمریکا بسته مالی 1.9 تریلیون دلاری بایدن را تصویب کرد نسبت های مالی "شیراز" افزایشی شد قیمت دلار وارد کانال 23 هزار تومانی شد / سومین نرخ ارز صرافی ملی امروز 99/12/17 اسکناس 5هزار تومانی جدید منتشر شد توسعه بازار آتی کالایی با قدرت پیگیری شود تعیین تکلیف 2.5میلیون کارتخوان بی‌هویت یادداشت اینستاگرامی رییس کل بانک‌مرکزی در خصوص “بودجه 1400” شاخص رشد 5 هزار واحدی داشت ارزش سهام عدالت امروز 17 اسفند 99 معاملات بورس کالا از 32میلیون تن گذشت

در حال بارگیری...