​چگونه برای موفقیت در بورس به اطلاعات با کیفیت دسترسی داشته و بهتر تصمیم گیری کنیم؟

​چگونه برای موفقیت در بورس به اطلاعات با کیفیت دسترسی داشته و بهتر تصمیم گیری کنیم؟

در طول روز حجم زیادی از اطلاعات در بورس تولید می‌شود که برای موفقیت در معاملات باید آنها را تحلیل کرد. اما تحلیل این حجم از اطلاعات کاری مشکل و زمانبر است. برای...

برای اینکه بتوانیم در بازار بورس موفق باشیم باید به خوبی بازار و سهم‌های مختلف را تحلیل کنیم تا بتوانیم از میان گزینه‌هایی که داریم در زمان مناسب بهترین انتخاب را داشته باشیم.

اما حجم اطلاعاتی که در دسترس ما است بسیار زیاد است. از اطلاعات صورت‌های مالی گرفته تا هزاران پیامی که در شبکه‌های اجتماعی برای تحلیل و معرفی سهم در طول روز تولید می‌شوند داده‌هایی هستند که برای تحلیل در اختیار داریم. قطعا یک معامله‌گر نمی‌تواند این حجم از اطلاعات را به تنهایی تحلیل کند چون نیاز به زمان و تلاش بسیار زیادی است.

تکنولوژی‌های جدید به ما کمک می‌کنند تا بتوانیم برای تحلیل اطلاعات دقت بیشتری داشته و در عین‌حال زمان کمتری صرف کنیم. از فیلتر کردن اطلاعات مهمتر بورسی مطابق با نیازهای سرمایه‌گذار تا انجام تحلیل‌های اتوماتیک و معامله با استفاده از خروجی تحلیل‌ها کارهایی است که معامله‌گران می‌توانند با استفاده از این تکنولوژی‌ها انجام دهند. در ادامه به برخی از این تکنولوژی‌ها و کاربردهایشان خواهیم پرداخت.

انتخاب سهم با هوش مصنوعی، تحلیل داده و الگوریتم‌های تحلیلی ابزارهایی فراتر از فیلترنویسی

اگر حتی مدت کوتاهی در بورس فعالیت داشته و اقدام به خرید و فروش کرده‌ باشید احتمالا کم‌ و بیش با مفهوم فیلترنویسی آشنایید. در فیلترنویسی با توجه به اطلاعاتی که در دسترس است می‌توانیم سهم‌های مورد نظر خود را فیلتر کرده و بجای آنکه تعداد زیادی سهم را تحلیل کنیم، تعداد سهم‌ها را محدود کرده و مواردی را تحلیل می‌کنیم که برخی از ویژگی‌های مورد نظر ما را داشته‌اند. اما در فیلترنویسی اطلاعاتی که به آنها دسترسی داریم محدود است. ضمنا در زمان استفاده از فیلترنویسی حتما باید نگاهی هم به وضعیت کلی بازار و استراتژی معاملاتی خود داشته باشیم. زیرا معمولا در بازار نزولی شانس موفقیت در خرید پایین‌تر است.

با استفاده از هوش مصنوعی، تحلیل داده و الگوریتم‌ها می‌توان حجم بسیار زیادی از اطلاعات را تحلیل و در نهایت به یک خروجی با کیفیت‌تر دست یافت. برای مثال فرض کنید که سهام وغدیر (هلدینگ غدیر) را در نظر گرفته‌ایم و می‌خواهیم در یک فرصت مناسب وارد این سهم شویم. آیا می‌توانیم قبل از ورود نسبت به رفتار حقوقی سهم اطمینان داشته و بدانیم که معاملات حقوقی بیشتر در جهت حمایت بوده یا در جهت کنترل قیمت است؟ با کمک هوش‌مصنوعی و تحلیل داده می‌توان رفتار حقوقی تمام سهم‌های بازار را بررسی کرد. الگوریتم‌ها به ما کمک می‌کنند تحلیل‌های عمیق‌تری داشته باشیم، در تصمیم‌گیری بهتر عمل کنیم و در نهایت بازدهی بیشتری کسب کنیم.

 شما می‌توانید با ثبت نام در سایت تلبورس الگوریتم‌هایی دسترسی داشته باشید که در تحلیل و تصمیم‌گیری بهتر برای خرید سهام به شما کمک می‌کنند.

تحلیل متن، از حذف اطلاعات کم اهمیت تا دسته بندی و سنجش مثبت یا منفی بودن متن

بازار بورس چیزی فراتر از معاملاتی است که روی تابلو رخ می‌دهد. تابلوی سهم نشان‌دهنده‌ی کشمکش‌ها، تحلیل‌ و انتخاب‌های هزاران بازیگر مختلف است که هر یک با توجه به چشم‌اندازی که از آینده داشته اقدام به خرید یا فروش کرده است. شبکه‌های اجتماعی و کانال‌های مختلف از مهمترین منابعی است که در آن افراد تحلیل‌های خود را به اشتراک می‌گذراند. تعداد زیاد کانال‌ها و تحلیل‌هایی که در طول روز ارايه می‌شود موجب می‌شود که یافتن تحلیل‌ها و اخبار مربوط به یک موضوع یا سهم خاص کار دشواری باشد.

اما با بکارگیری هوش مصنوعی و تحلیل متن می‌توان به سادگی به اطلاعات مورد نظر دسترسی داشت. فرض کنید شما می‌خواهید بدانید که چه پیام‌ها و اخباری در رابطه با تحلیل سهم  فولاد وجود دارد. نرم‌افزارهای پیشرفته و حرفه‌ای به شما کمک می‌کنند تا به راحتی با جستجوی نماد یا موضوع مورد نظر، تمامی اخبار و تحلیل‌هایی که درباره‌ی فولاد تولید شده‌اند به شما نمایش داده شود.

با این وجود تکنولوژی‌های مرتبط با تحلیل متن از این هم فراتر رفته‌اند! ممکن است در باره‌ی سهم فولاد بیش از 100 پیام در روز داشته باشیم و اینجاست که باز مسيله زمان مطرح می‌شود. هوش‌مصنوعی به ما کمک می‌کند تا متوجه شویم که چه تعداد از این پیام‌ها مثبت، منفی یا خنثی بوده‌اند. بنابراین با تغییر لحن و نوع تحلیل‎ها می‌توانیم متوجه شویم که برای هر سهم در حال حاضر لحن پیام‌ها چگونه است و در گذشته لحن پیام‌های چگونه تغییر کرده است. با این کار در حقیقیت بجای خواندن تعداد زیادی از پیام‌هایی که در طول ماه‌ها تولید شده‌اند می‌توانیم با نگاه به یک نمودار ساده از وضعیت سهم در شبکه‌های اجتماعی و دیدگاه افراد نسبت به آن اطلاع پیدا کنیم.

نوع نمایش اطلاعات با اهمیت‌تر از چیزی است که فکر می‌کنید

در گذشته که آمار و اطلاعات کمتری وجود داشت نمایش داده‎ها کار ساده‎ای بود و به همین دلیل کمتر به نوع نمایش اطلاعات اهمیت داده می‌شد. به مرور زمان و با رشد حجم داده‌ها و تنوع آنها انتخاب اطلاعات مهم، ترکیب و نمایش نمایش اصولی این اطلاعات تبدیل به کاری تخصصی شده. برای مثال تابلوخوانی، بازارخوانی و در کل تحلیل اطلاعات بازار از جمله کارهایی است که یک تحلیل‌گر ممکن است بصورت روزانه انجام دهد. اما اگر اطلاعات مهم و مرتبط را در کنار هم نگذاریم و یا محاسبات‌مان را با استفاده از اطلاعاتی انجام دهیم که بصورت اصولی نمایش داده نشده، در تحلیل‌هایمان دچار خطا می‌شویم. لذا از سرویس‌هایی استفاده کنید که در نمایش اطلاعات به محاسبات و ارتباطات دقت کرده و داده را به صورت اصولی نمایش می‌هند.

 

بازدهی بورس ایران از بازدهی ونزويلا عبور کرد

بازدهی بورس ایران از بازدهی ونزويلا عبور کرد

شاخص بورس‌های زیمبابوه،‌ ایران و ونزويلا به ترتیب رتبه‌های اول تا سوم جدول بازده بازارهای سهام جهان را کسب کرده‌اند و شاخص بورس کاراکاس به‌عنوان اصلی‌ترین بازار مالی ونزويلا سال 2020 را با عدد 90 هزار...

TejaratNews.com/
«سعدی» وارد بورس ایران شد

«سعدی» وارد بورس ایران شد

«سعدی» به‌عنوان نخستین سامانه فروش اینترنتی سهام عدالت در بورس ایران راه‌اندازی شد. در این سامانه امکانات لازم جهت فروش یا سرمایه‌گذاری مجدد سهام عدالت برای بیش از...

EghtesadOnline.com/
لبنیات 70 درصد گران می‌شود؟ سهام عدالت امروز یک تیر چقدر شد؟ / سبد سهام عدالت به 11 میلیون می‌رسد؟ کاهش قیمت مسکن در پردیس/ وضعیت بازار اجاره مسکن در شرق پایتخت توضیح توانیر در مورد جدول‌های خاموشی‌ برق تلیسه چقدر سود توزیع کرد؟ | آیا شرکت برنامه‌ای برای افزایش سرمایه دارد؟ عرضه اولیه لطیف چهارشنبه 2 تیر 1400 می‌آید| چقدر نقدینگی نیاز دارد؟ + فیلم بیت کوین کانال 30 هزار دلاری را هم از دست داد پراید 111 امروز چند؟ وضعیت قرمز در بازار رمزارزها رشد 351 درصدی خالص درآمد کارمزدی بانک تجارت طی 3 سال چین وضعیت بازار رمزارز‌ها را قرمز کرد 40 درصد کالاهای بورسی، مشمول قیمت‌گذاری دستوری کشف بزرگترین مزرعه استخراج رمزارز در تهران تحلیل قیمت بیت کوین | آیا سقوط نزدیک است؟ پیش‌بینی بورس دوم تیر 1400 / شاخص به یک میلیون و 200 هزار واحد می‌رسد؟ پیش بینی بورس فردا چهارشنبه 2 تیر 1400 قیمت لحظه‌ای دلار و یورو در بازار + قیمت انواع سکه | گرانی دلار در کانال 24/ سرعت خرید دلار در بازار... ثبت سرمایه "وسنا" در مرجع ثبت شرکت‌ها افزایش قیمت 30 درصدی محصولات بتنی "سفاسی" "غبهپاک" نرخ را بالا برد ارزش روز سهام عدالت چقدر شد؟ چین بر رمزارزها سایه انداخت انعقاد قرارداد میان "دبالک" و "دسبحان" تحلیل صورت های مالی یک بانک | زیان انباشته وبصادر کاهش یافت نرخ رسمی تورم خرداد اعلام شد آغاز چهارمین نمایشگاه بین‌المللی کاغذ، مقوا، فرآورده‌های سلولزی و ماشین‌آلات وابسته خاموشی‌های بیشتری در راه است/ لطفا صرفه جویی کنید 30 دستگاه استخراج رمز ارز غیرمجاز در اهواز کشف شد کشف و ضبط 24 دستگاه ماینر در استان سمنان تحلیل تکنیکال و بنیادی یک نماد پالایشی | شبریز صعودی می ماند؟ شناسایی بزرگترین مزرعه استخراج رمزارز کشور با 7 هزار ماینر در تهران "غپاذر" آماده پرداخت سود شد "کگل" از ماه آینده سود می‌دهد "کماسه" روز مجمع را مشخص کرد افت قیمتی کم‌سابقه ارزهای دیجیتال دیدار سهامداران "غاذر" در مجمع جلسه مجمع عمومی عادی سالانه شرکت احیا استیل فولاد بافت برگزار شد بیمه مرکزی به دنبال ساخت سریال طنز 300 میلیارد ریالی قیمت طلا و سکه در بازار امروز علت صف مقابل صرافی‌ها چیست؟ ارزش سهام عدالت امروز 1 تیرماه گزارش عملیات اجرایی سیاست پولی ایران برای ساخت مسکن در سوریه رقیب ندارد بورس امروز اول تیر ماه چگونه به پایان رسید؟ افزایش 70 درصدی قیمت لبنیات از هفته آینده چرا بازار بیت کوین و ارزهای مجازی ریزشی شد؟ رونمایی از گران‌ترین سوپراسپرت قرن ارزش پالایشی یکم 1 تیر 1400 چقدر است؟ شتاب در صعود شاخص بورس با رشد 18 هزار واحدی ریزش سنگین ارزهای مجازی/ بیت‌کوین در کمترین قیمت دو هفته اخیر

در حال بارگیری...