مجمع چکارن 1402 | آیا سودی بین سهامداران تقسیم می شود؟

مجمع چکارن 1402 | آیا سودی بین سهامداران تقسیم می شود؟

امروز 27 شهریورماه 1402 مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده شرکت کارتن ایران با حضور 41.75 درصد سهامداران برگزار شد. گزارش نبض بورس از این مجمع را بخوانید.

به گزارش نبض بورس، امروز 27 شهریورماه 1402 مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده شرکت کارتن ایران با حضور 41.75 درصد سهامداران برگزار شد. در این مجمع گزارش فعالیت هیيت مدیره منتهی به سال مالی 1401 و نیز صورت‌های مالی مورد بررسی و تصویب قرار گرفت:

معرفی شرکت

شرکت کارتن ایران در تاریخ 1356/8/11 در بورس اوراق بهادار تهران در گروه سلولزی با نماد چکارن درج شد. این شرکت تهیه و تولید و فروش انواع کارتن، ورق کارتن، مقوای فشنگی و صادرات آن و نیز واردات مواد اولیه و ماشین آلات را انجام می‌دهد و دارای ظرفیت تولید سالانه 55500 تن چاپ کارتن و 8500 تن ورق در دو شیفت را داراست.

مروری بر عملکرد و دستاورد‌های شرکت طی سال 1401
میزان تولید و فروش شرکت طی 5 سال گذشته
سوالات مطرح شده در مجمع

در گزارش آمده؛ شرکتی شروع به کارتن سازی کرده آیا بدون مجوز و بدون ارتباط به فعالیت هر شرکت می‌شود کارتن سازی کرد؟ وزارت صنعت و معدن هیچ محدودیتی در تولیدات شرکت و نیز برای سرمایه گذار قرار نداده و تنها لازم است فعالیت خود را ثبت نمایند.

آیا سود شرکت زودتر از موعد پرداخت می‌شود؟ بر طبق قانون می‌بایست بجای 8 ماه، حداکثر ظرف 4 ماه پس از تصویب پرداخت شود و برای زودتر ازین نیز تلاش می‌شود.

آیا برای رفع ضرر و زیان وارده از سوی شرکت بهسود، اقدامی انجام می‌دهید؟ 19 میلیارد ریال ضرر از سوی شرکت بهسود شناسایی شده که بیشتر مربوط به سال 1402 است که هنوز در صورت‌های مالی نیامده و بعد از مشخص شدن وضعیت شرکت بهسود، حتما از مراجع ذیصلاح قانونی پیگیری می‌شود.

آیا پیگیر افزایش سرمایه هستید؟ افزایش سرمایه از محل سود انباشته در سال 1401 به دلیل حک شدن شرکت انجام نشد که به سال 1402 منتقل شد.

در این مجمع شرکت بهمند به عنوان حسابرس و بازرس قانونی و دش و همکاران به عنوان بازرس علی البدل انتخاب شد.
در این مجمع به ازای هر سهم 10 ریال سود تقسیم و تصویب شد.

آخرین اخبار بورس و اقتصاد