پذیره نویسی صندوق همای آگاه از 19 تیر به مدت 4 روز آغاز شد

پذیره نویسی صندوق همای آگاه از 19 تیر به مدت 4 روز آغاز شد

لنگرهمای آگاه یک صندوق درآمد ثابت و قابل معامله در بورس است که به سرمایه‌گذاران خود، سود نقدی ماهانه پرداخت می‌کند. ...

به گزارش برنا؛ صندوق سرمایه‌گذاری درآمد ثابت همای آگاه، از نوع صندوق‌های ETF یا همان قابل معامله در بورس است که پرداخت سود ماهانه دارد. صندوق همای آگاه، در تیر ماه 1400 توسط شرکت سبدگردان آگاه موفق به اخذ مجوز پذیره‌نویسی شد تا تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار و بر اساس مقررات، اساسنامه و امیدنامه فعالیت خود را آغاز کند. پذیره‌نویسی این صندوق از  19 تیرماه آغاز شده و تا 22 تیر ادامه خواهد داشت. 

ارزش مبنای هر واحد سرمایه‌گذاری همای آگاه 10.000 ریال و حداقل میزان سرمایه‌گذاری در آن بر طبق الزام سازمان بورس و اوراق بهادار مبلغ 500 هزار تومان است.

برای شرکت در پذیره‌نویسی این صندوق، شما می‌توانید با جست‌وجوی نماد «همای» در پنل معاملاتی کارگزاری خود به راحتی واحدهای صندوق را در ساعات معامله بازار، خرید نمایید.

بخش اعظم دارایی های این صندوق در اوراق مشارکت، سپرده‌های بانکی، گواهی سپرده بانکی و سایر اوراق بهادار با درآمد ثابت و بخش کمی از دارایی صندوق در سهام شرکتهای پذیرفته شده در بورس سرمایه‌گذاری می‌شود که همین امر موجب کم ریسک بودن این صندوق شده است.

معمولا افراد در صندوق‌های با درآمد ثابت با هدف کاهش ریسک و کسب سود بیشتر از سپرده بانکی سرمایه‌گذاری می‌کنند. این صندوق‌ها با تجمیع وجوه اشخاص و سرمایه‌گذاری دارایی‌ آن‌ها در اوراق با درآمد ثابت، اطمینان خاطر بیشتری را برای سرمایه‌گذار ایجاد می‌کنند تا با خیال راحت‌تری از سود بازار سرمایه بهره‌مند شود.

بعضی از صندوق‌های درآمد ثابت، پرداخت سود دوره‌ای نیز دارند. صندوق همای آگاه نیز که از همین دست صندوق‌ها بوده و تقسیم سود ماهانه دارد. در نتیجه می‌توان گفت با سرمایه‌گذاری در صندوق همای آگاه شما یک سرمایه‌گذاری کم‌ریسک را همراه با دریافت سود ماهانه انتخاب می‌کنید.

مزیت‌ دیگر صندوق‌های درآمد ثابت این است که این صندوق‌ها همانند سپرده‌های بانکی از ریسک سرمایه‌گذاری پایینی برخوردارند اما به دلیل آنکه بخشی کمی از دارایی صندوق در سهام شرکتهای پذیرفته شده در بورس سرمایه‌گذاری می‌شو؛د سود بیشتری نسبت به بانک کسب خواهند نمود.

از جمله مزیت‌های دیگر صندوق‌هایی مانند همای آگاه که درآمد ثابت و قابل معامله در بازار هستند در مقایسه با باننک، عدم جریمه برداشت زود هنگام است و شما به راحتی میتوانید در هر زمان از طریق سامانه معاملاتی خود اقدام به فروش واحدهای خود نمایید و سرمایه خود را برداشت کنید.  

در بالا ترکیب دارایی یک صندوق سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت را عنوان کردیم. گفتیم که این صندوق‌ها طبق الزام سازمان بورس و بر اساس امید نامه خود موظف هستند بخش اعظم دارایی‌های خود را به خرید اوراق بهادار با درآمد ثابت اختصاص دهند. به همین منظور ترکیب دارایی همای آگاه نیز حداقل 90% از کل دارایی‌ها، اوراق با درآمد ثابت و حداکثر 5% آن، سهام و حق تقدم سهام شرکت‌های پذیرفته شده در بورس است.

در آخر موارد زیر را می‌توان به عنوان مزایای صندوق همای آگاه جمع‌بندی نمود:

  1. پرداخت سود نقدی ماهانه: سود نقدی ماهانه یکی از مهمترین مزیت‌های صندوق همای آگاه است. این سود به صورت ماهانه و در آخرین روز هر ماه به سهامداران پرداخت می‌شود.
  2. امنیت سرمایه: به این علت که همای آگاه صندوق درآمد ثابت و بسیار کم ریسک است جایگزین مناسبی برای سپرده بانکی به حساب می‌آید.
  3. سهولت خرید: به این علت که همای آگاه صندوق قابل معامله در بورس است نحوه خرید و فروش آن بسیار ساده است. از طریق سامانه معاملاتی کارگزاری‌ها و بدون ماندن در صف خرید و فروش و تنها با سرچ نماد «همای» می‌توانید نسبت به خرید و فروش آن اقدام کنید.
  4. قابلیت نقدشوندگی بالا: به علت وجود رکن بازارگردان در صندوق همای آگاه، این صندوق از قابلیت نقدشوندگی بالایی برخوردار است.

گفتنی است که برای شرکت در پذیره‌نویسی صندوق همای آگاه داشتن کد بورسی الزامی است. در صورت داشتن کد بورسی، کافی است در تاریخ پذیره‌نویسی، با ورود به سامانه معاملاتی کارگزاری خود و با جست‌وجوی نماد «همای» برای پذیره‌نویسی در صندوق ETF همای آگاه اقدام کنید. در صورت نداشتن کد بورسی نیز می‌توانید با مراجعه به سایت آگاه اکسپرس به سادگی کد خود را دریافت کنید و پس از آن پذیره‌نویسی را انجام دهد.

همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

پذیره نویسی صندوق همای آگاه از 19 تیر به مدت 4 روز آغاز شد

پذیره نویسی صندوق همای آگاه از 19 تیر به مدت 4 روز آغاز شد

همای آگاه یک صندوق درآمد ثابت و قابل معامله در بورس است که به سرمایه‌گذاران خود، سود نقدی ماهانه پرداخت می‌کند.

BourseNews.ir/
پیشنهاد تشکیل صندوق سرمایه‌ گذاری مشترک امید برای ورود جامع به پروژه‌ های توسعه‌ ای

پیشنهاد تشکیل صندوق سرمایه‌ گذاری مشترک امید برای ورود جامع به پرو...

پیشنهاد ایجاد شورای عالی سرمایه‌گذاری را در دولت مطرح کرده‌اند که ایده بسیار خوبی است؛ اما با توجه به اینکه لازمه شکل‌گیری آن، فراهم‌سازی زمینه‌های متعددی در دولت...

EghtesadOnline.com/
اطلاعیه پذیره نویسی صندوق ETF ثروت هامرز

اطلاعیه پذیره نویسی صندوق ETF ثروت هامرز

صندوق سرمایه گذاری ثروت هامرز در نظر دارد واحدهای سرمایه گذاری صندوق مذکور را براساس مجوز شماره 80995/ 122 مورخ 1400/01/18 سازمان بورس و اوراق بهادار، از طریق بورس...

EghtesadOnline.com/
صندوق سرمایه گذاری امین سامان خبر داد/ سرمایه‌گذاران، سود بهمن‌ماه صندوق امین سامان به حساب شما واریز شد

صندوق سرمایه گذاری امین سامان خبر داد/ سرمایه‌گذاران، سود بهمن‌ماه...

صندوق سرمایه گذاری امین سامان خبر داد/ سرمایه‌گذاران، سود بهمن‌ماه صندوق امین سامان به حساب شما واریز شد

BourseNews.ir/
«آساس» صندوق سرمایه گذاری 5 ستاره بازار سرمایه

«آساس» صندوق سرمایه گذاری 5 ستاره بازار سرمایه

صندوق سرمایه‌گذاری آسمان آرمانی سهام با نماد

BourseNews.ir/
پذیره نویسی جدید برای رونق بورس یا کسری بودجه؟

پذیره نویسی جدید برای رونق بورس یا کسری بودجه؟

هر چند دست‌اندرکاران و مسيولان، وجود پذیره‌نویسی روز چهارشنبه را به مثابه خبری خوش برای سهامداران و عاملی برای رونق بازار سرمایه تلقی می‌کنند اما نگرانی سهامداران خروج سرمایه از نمادهای دیگر برای سرما...

TejaratNews.com/
آغاز پذیره نویسی صندوق زرین کورش

آغاز پذیره نویسی صندوق زرین کورش

مدیر این صندوق، شرکت سبدگردان کوروش و از شرکت‌های زیرمجموعه گروه صنعتی گلرنگ است. ارزش صندوق زرین را 100 میلیارد تومان است و در صورت تقاضا امکان افزایش سقف وجود دارد.

BourseNews.ir/
آغاز پذیره نویسی آوای فردای زاگرس از امروز

آغاز پذیره نویسی آوای فردای زاگرس از امروز

پذیره نویسی صندوق etf با درآمد ثابت صندوق آوای فردای زاگرس، امروز شنبه (بیستم دی ماه) از طریق بورس اوراق بهادار انجام می‌شود.

BourseNews.ir/
پذیره نویسی امروز بورس چیست؟

پذیره نویسی امروز بورس چیست؟

پذیره‌‌نویسی بیمه اتکایی سامان از امروز 17 آذرماه در فرابورس آغاز می‌شود.

TejaratNews.com/
پذیره نویسی جدید در بورس / آخرین مهلت ثبت‌نام

پذیره نویسی جدید در بورس / آخرین مهلت ثبت‌نام

پذیره‌نویسی صندوق سرمایه‌گذاری خصوصی ثروت آفرین فیروزه امروز (دوشنبه) در فرابورس آغاز شد و به مدت 6 روز کاری ادامه خواهد داشت.

TejaratNews.com/
با 8 صندوق سرمایه گذاری کارگزاری مفید

با 8 صندوق سرمایه گذاری کارگزاری مفید

بازار سرمایه همچون سایر بازار‌های مالی، از تحولات سیاسی و اقتصادی تاثیر گرفته و دچار نوسان می‌شود، همین ویژگی در اقتصاد پرتلاطم کشور، ریسک سرمایه‌گذاری در بورس را به مراتب افزایش می‌دهد. در این میان ی...

BourseNews.ir/
تعهد پذیره نویسی اوراق شهرداری همدان "تنوین"

تعهد پذیره نویسی اوراق شهرداری همدان "تنوین"

شرکت تامین سرمایه نوین بازارگردانی و پذیره نویسی اوراق شهرداری همدان را متعهد شد.

BourseNews.ir/
"تملت" متعهد پذیره نویسی "صبااروند" شد

"تملت" متعهد پذیره نویسی "صبااروند" شد

شرکت تامین سرمایه ملت متعهد پذیره نویسی اوراق سلف موازی استاندارد نفت خام سنگین شد.

BourseNews.ir/
نحوه خرید واحدهای سرمایه گذاری صندوق سرمایه گذاری قابل معامله ETF پالایشی یکم+عکس

نحوه خرید واحدهای سرمایه گذاری صندوق سرمایه گذاری قابل معامله ETF ...

نحوه خرید واحدهای سرمایه گذاری صندوق سرمایه گذاری قابل معامله ETF پالایشی یکم+عکس

BourseNews.ir/
پیشتازی سهام شرکت های کوچک در نخستین ماه تابستان باز پس‌گیری قله 2500 دلار برای آلومینیوم قیمت پایه وکیوم باتوم در نیمه اول مرداد اعلام شد قیمت پایه فرآورده‌های نفتی ویژه داخلی در نیمه اول مردادماه سال جاری نرخ گذاری دستوری، بالاترین ریسک تهدیدکننده معاملات بازار است مهم‌ترین سیگنال‌های کدال امروز 3 مرداد / سود نقدی 45 تومانی بورس به سهامدارانش ارز دولتی 33 قلم دارو حذف شد "فتوسا" تصمیمات مجمع را به ثبت رساند تصمیمات مجمع عمومی "قاسم" ثبت شد "سفار" تصمیمات مجمع عمومی عادی را ثبت کرد صورت سود و زیان میاندوره ای "کاذر" منتشر شد انتشار صورت مالی 3 ماهه حسابرسی نشده "ساوه" ثبت تصمیمات مجمع "زنگان" "دحاوی" هم صورت مالی میاندوره‌ای منتشر کرد "قرن" صورت مالی 3 ماهه حسابرسی نشده منتشر کرد از سلطان شکر و سکه به سلطان سیمان رسیدیم؟ رونمایی کمپانی «کیا» از مدل پیشرفته اسپورتیج مرغ 100هزار تومانی؛ از شایعه تا واقعیت ورود و خروج نقدینگی زیر تابلوی بورس، سبز شد روزهای خوب ارزهای دیجیتالی در راهند؟ سهم خوزستان از اقتصاد ایران پیش‌بینی قیمت دلار امروز 3 مرداد + آخرین قیمت سیگنال‌های مثبت به بازار سهام / بورس به کدام جهت حرکت می‌کند؟ از سلطان شکر و سکه به سلطان سیمان رسیدیم!؟ ريیس بنیاد مسکن بر اثر کرونا درگذشت ريیس بنیاد مسکن بر اثر ابتلا به کرونا درگذشت قیمت‌گذاری دستوری ، عامل نابودی صنعت برق آب خوزستان به کویت صادر می‌شود؟ مصوبه نرخ 6400 تومان برای شیرخام اجرایی شد؟ مناطق ارزان کرج برای اجاره‌نشینی کدامند؟ / اندیشه ارزان‌تر است یا گوهردشت؟ امروز هر کیسه سیمان چند قیمت خورد؟ پیش‌بینی تورم افسارگسیخته در دولت ريیسی قیمت سکه طرح قدیم به 10400000 تومان رسید / قیمت دلار و یورو امروز 1400/5/2 چگونه مالیات عایدی مسکن محاسبه می‌شود؟ احتمال گرانی نرخ شیرخام در روزهای آینده قیمت لحظه‌ای دلار و یورو در بازار + قیمت انواع سکه | رشد نسبی دلار در بازار آزاد پیش‌بینی قیمت طلا فردا سوم مرداد بیسکوییت و شکلات هم گران شد آغاز اخذ مالیات از خانه‌های خالی پیش‌بینی بورس بعد از تعطیلات / فشار فروش در بازار بعد از تعطیلات موقتی است ظرفیت «دیوار» برای کسب و کار‌های کوچک بازگشت عقلانیت به معاملات در بازار سرمایه رمز ارزی که به ماه پرتاب شد توانمندی فولاد مبارکه برای صادرات اسلب گاز ترش/ بی‌اثر بودن تحریم‌ها نتیجه خودکفایی کشور است تنور داغ معاملات بورس در نخستین ماه تابستان حرکت به سمت نوآوری‌هایی فراتر از دیفای در شبکه اتریوم معرفی گوشی جدید شیايومی پوکو F3 GT + قیمت هر کیسه سیمان به بالای 110هزار تومان رسید سود و زیان 3 ماهه محصولات شیمیایی بازار ارزهای مجازی دوباره مثبت شد/ بیت کوین 4 درصد رشد کرد

در حال بارگیری...