روسیه 100 میلیارد دلار برای کالاهای ایرانی ظرفیت دارد

روسیه 100 میلیارد دلار برای کالاهای ایرانی ظرفیت دارد

ريیس سازمان توسعه تجارت می‌گوید با توجه به مشکلاتی که در هفته‌های گذشته برای روابط روسیه با برخی کشورها به وجود آمده ظرفیتی بزرگ برای کالاهای ایران ایجاد شده است.

به گزارش ایسنا، علیرضا پیمان پاک در کارگاه آموزش تجارت با روسیه اظهار کرد: برآوردهای آماری می‌گوید که در سال 2020 میلادی میزان صادرات روسیه حدودا 337 میلیارد دلار بوده و همچنین این کشور 232 میلیارد دلار نیز واردات داشته است. به این ترتیب تراز تجاری روسیه به شکل قابل توجهی مثبت بوده که تحت تاثیر صادرات گسترده نفت، گاز و غلات است.

وی با بیان این‌که در ماه‌های گذشته روابط روسیه با تعدادی از کشورها شرایط متفاوتی را تجربه می‌کند بیان کرد: طبق برآوردها عددی بین 80 تا 100 میلیارد دلار از واردات روسیه از کشورهای غیردوست تامین می‌شده و به این ترتیب امروز ظرفیت بسیار بزرگی برای کالاهای ایرانی وجود دارد در صورتی که ما بتوانیم با یک اقدام راهبردی شرایط را به نفع خودمان تغییر دهیم قطعا می‌توان از بخش زیادی از ظرفیت این بازار استفاده کرد.

ريیس سازمان توسعه تجارت ادامه داد: از سال‌های گذشته محصولاتی مثل میوه و سبزیجات، لوازم خانگی و محصولات پلاستیکی ایران به روسیه صادر می‌شده اما با این وجود سهم ما از این بازار تنها حدود 500 میلیون دلار بوده است ما در ماه‌های گذشته جلساتی برگزار کرده‌ایم تا بتوان این فضا را تغییر داد.

وی ایجاد شناخت و طراحی سازوکارهای مناسب را گامی مهم برای افزایش ارتباط میان دو کشور دانست و گفت: باید تفاوت بازار روسیه را برای تجار ایرانی با بازارهای سنتی مانند عراق و افغانستان مشخص کنیم، زیرا اگر جابه‌جایی کالا به طور مناسب انجام نشود ضد تبلیغ محسوب شده و می‌تواند به ضرر کالاهای ایرانی تمام شود.

پیمان پاک با اشاره به برنامه‌ریزی برای برگزاری نمایشگاه کالاهای ایرانی در روسیه بیان کرد: تا شهریورماه امسال یک نمایشگاه با همکاری اتاق تعاون در روسیه برگزار می‌شود و همچنین ما برنامه داریم که در نمایشگاه‌های تخصصی مانند صنعت خودرو و قطعات نیز مشارکت خود در روسیه را افزایش دهیم.

local_offerبرچسب‌ها:
وزارت کشاورزی روسیه: امسال بهترین سال‌های زراعی در تاریخ روسیه را تجربه کردیم

وزارت کشاورزی روسیه: امسال بهترین سال‌های زراعی در تاریخ روسیه را ...

وزارت کشاورزی روسیه اعلام کرد که این کشور برای سال جاری یکی از بهترین سال‌های زراعی در تاریخ روسیه را به ثبت خواهد رساند.

FarsNews.ir/
روسیه چگونه سويیفت را دور خواهد زد؟/ اتحاد روسیه، هند...

روسیه چگونه سويیفت را دور خواهد زد؟/ اتحاد روسیه، هند...

جهانبانک مرکزی روسیه (CBR) فاش کرده است که قصد دارد روبل دیجیتال جایگزینی برای سیستم پیام رسانی مالی سويیفت شود. به گفته اولگا اسکوروبوگاتووا، معاون اول ريیس CBR، زمانی که پلتفرم کاملا آماده شود، روسی...

KhabarOnline.ir/
ريیس بانک مرکزی روسیه: لغو محدودیت‌های فروش ارز در روسیه بعید است

ريیس بانک مرکزی روسیه: لغو محدودیت‌های فروش ارز در روسیه بعید است

ريیس بانک مرکزی روسیه در مجمع بین المللی اقتصادی سن‌پترزبورگ که از دیروز چهارشنبه در حال برگزاری است، گفت: با توجه به تحریم‌های اعمال شده علیه روسیه، لغو محدودیت‌های فروش ارز در روسیه بعید است.

FarsNews.ir/
سبقت گرفتن روسیه از عربستان در بازار نفت هند/ روسیه جایگاه دوم را گرفت

سبقت گرفتن روسیه از عربستان در بازار نفت هند/ روسیه جایگاه دوم را ...

روسیه هم اکنون دومین صادرکننده نفت خام به هند پس از عراق به شمار می‌رود و توانسته از سعودی‌ها سبقت بگیرد.

FarsNews.ir/
سرنگونی روسیه از قدرت بزرگ نفتی جهان /تولید نفت روسیه به 7.5 میلیون بشکه می رسد

سرنگونی روسیه از قدرت بزرگ نفتی جهان /تولید نفت روسیه به 7.5 میلیو...

شرکت انرژی ریستاد برآورد کرد که تولید نفت روسیه ممکن است تا سال 2030 با 20 درصد کاهش به 7.5 میلیون بشکه در روز برسد.

MehrNews.com/
ممنوعیت واردات نفت روسیه در دستور کار اتحادیه اروپا / تاثیر تحریم روسیه بر ایران چیست؟

ممنوعیت واردات نفت روسیه در دستور کار اتحادیه اروپا / تاثیر تحریم ...

زمزمه تحریم نفتی روسیه حالا بیش از هر زمانی جدی شده است در صورت قطعی شدن این تصمیم روسیه زیان گسترده‎ای را متحمل خواهد شد.

KhabarOnline.ir/
روسیه چگونه از تحریم‌ها سود می‌برد؟ /چین تنها امید روسیه برای گذر از تحریم‌ها

روسیه چگونه از تحریم‌ها سود می‌برد؟ /چین تنها امید روسیه برای گذر ...

جهانقرن نو نوشت: تحقیقات ریستاد انرژی نشان می‌دهد علی‌رغم کاهش شدید تولید نفت مورد انتظار در روسیه در سال جاری، درآمد مالیاتی در این کشور به دلیل افزایش قیمت نفت به طور جالب توجهی به بیش از 180 میلیار...

KhabarOnline.ir/
سیر تا پیاز دعوای گازی روسیه بااروپا/اروپا گزینه‌ کافی برای جایگزینی گاز روسیه ندارد

سیر تا پیاز دعوای گازی روسیه بااروپا/اروپا گزینه‌ کافی برای جایگزی...

روزنامه واشنگتن پست آمریکا طی مقاله‌ای اعلام کرد که کشورهای اروپایی گزینه‌های کافی برای جایگزین کردن گاز روسیه در فصل زمستان پیش رو ندارند.

FarsNews.ir/
روسیه تحریم شده ترین کشور | آیا روسیه از تجربه ایران استفاده می کند؟

روسیه تحریم شده ترین کشور | آیا روسیه از تجربه ایران استفاده می کن...

تحریم‌های اعمال شده پس از حمله روسیه به اوکراین، روسیه را به کشوری تبدیل کرده است که بیشترین تعداد تحریم‌ها را در سراسر جهان دارد. آیا روسیه می تواند از تجربه ایران استفاده کند؟

NabzeBourse.com/
ارتباط با روسیه تحریم‌های ایران را تشدید می‌کند؟/ ایران تامین‌کننده صنایع سبک روسیه می‌شود

ارتباط با روسیه تحریم‌های ایران را تشدید می‌کند؟/ ایران تامین‌کنند...

اقتصاد سیاسیتجارت‌نیوز نوشت: آغاز تحریم‌های گسترده علیه روسیه پس از حمله این کشور به اوکراین باعث شد تا ایران این موقعیت را فرصتی مناسب برای حضور در بازار این همسایه شمالی بداند. طوری‌که اخیرا هیيت 70...

KhabarOnline.ir/
رویگردانی مردم روسیه از دلار و یورو/گشایش حساب‌های بانکی به یوآن در روسیه افزایش یافت

رویگردانی مردم روسیه از دلار و یورو/گشایش حساب‌های بانکی به یوآن د...

نتایج یک بررسی نشان می‌دهد طی ماه گذشته میلادی میزان افزایش حساب‌های بانکی به یوآن چین در بانک‌های روسیه به میزان قابل توجهی افزایش یافته است.

FarsNews.ir/
جنگ و تحریم، ثروت روسیه را به آتش کشید/ ذخایر ارز و طلای روسیه اعلام شد

جنگ و تحریم، ثروت روسیه را به آتش کشید/ ذخایر ارز و طلای روسیه اعل...

جهانایسنا نوشت: بانک مرکزی روسیه اعلام کرد ذخایر ارز خارجی و طلای روسیه از زمان آغاز جنگ اوکراین بیش از 38 میلیارد دلار کاهش یافته است.

KhabarOnline.ir/
چین چه نفعی از جنگ اوکراین و روسیه می‌برد؟/ عربستان به روسیه پشت کرد؟

چین چه نفعی از جنگ اوکراین و روسیه می‌برد؟/ عربستان به روسیه پشت ک...

جهانقرن نو نوشت:‌ بزرگ‌ترین صادرکننده نفت جهان، عربستان سعودی، بار دیگر بزرگ‌ترین تامین‌کننده نفت خام برای بزرگ‌ترین واردکننده نفت جهان، چین، شد و شریک خود در توافق اوپک پلاس، روسیه، را شکست داد و در ...

KhabarOnline.ir/
خروج ذخایر نقدی از بانک های روسیه | سهام اسبربانک روسیه سقوط کرد!

خروج ذخایر نقدی از بانک های روسیه | سهام اسبربانک روسیه سقوط کرد!

اعلام تحریم‌ها باعث شد که نهاد‌های Sberbank در قاره اروپا نقدشوندگی نداشته باشند؛ زیرا سپرده‌گذاران برای بیرون کشیدن سپرده خود هجوم بردند و طرف‌های مقابل از Sberbank می‌خواستند تمام بدهی‌های خود را با...

NabzeBourse.com/
5 درصد از تجارت روسیه با ایران انجام می‌شود/همکاری دو بانک ایرانی و روسیه

5 درصد از تجارت روسیه با ایران انجام می‌شود/همکاری دو بانک ایرانی ...

وزیر امور اقتصادی و دارایی در بازگشت از سفر به روسیه با بیان اینکه کمتر از 5 درصد از تجارت روسیه با ایران انجام می‌شود، گفت:‌ باید سهم شرکت‌های ایرانی از تجارت و اشتغال را در این زمینه افزایش دهیم.

FarsNews.ir/
سهم بازار سرمایه از تامین مالی اقتصاد کمتر از 10درصد است ورود متخصصان به نهاد سیاست‌گذاری پولی با تصویب طرح قانون بانک مرکزی رشد بازار سرمایه به توسعه اقتصاد کشور منجر خواهد شد بازنشستگانی که کمتر از 10 سال حق بیمه دارند، حقوق دریافت می کنند رشد صادرات کالا از ایران به مقصد اروپا+ اینفوگرافی دریافت مستمری فرد بیمه شده بازنشسته با سابقه کمتر از 10 سال کاهش هروزه قیمت مرغ در بازار | قیمت مرغ کیلویی چند؟ قیمت انواع مرغ +جدول جان باختن 52 نفر و تخریب هزاران خانه در سیل 3 ماهه اخیر سودان خبر فوری از افزایش حقوق بازنشستگان | واریزی جدید برای بازنشستگان امشب؟ سکه طرح قدیم 14 میلیون و 350 هزار تومان/ طلا ارزان‌تر شد اعلام میزان مستمری صندوق‌های بازنشستگی قیمت های جدید ساعت هوشمند در بازار کسب رتبه پایین ایران در رعایت حقوق سهامداران خرد سیاسی‌کاری دنباله‌دار‌ اصلاح‌طلبان در‌ احیای دریاچه ارومیه/‌ دولت سیزدهم پای‌ کار حل مشکل مردم آمد قیمت روز انواع تلفن همراه +جدول آغاز خرید خودرو بدون قرعه کشی | خرید خودرو به قیمت کارخانه قیمت میوه و تره بار + جدول قیمت روز گوشت قرمز +جدول خبر مهم دولت برای یارانه بگیران | کالابرگ الکترونیک ماه آینده اجرایی می شود؟ قیمت طلا، سکه و ارز امروز 23 مرداد ماه/ سقوط قیمت طلا... واردات با کدام رمز ارزها مجاز است؟آیا برای اقتصاد ایران مفید است؟ تفاوت فاحش نرخ تورم و بهره بانکی در ترکیه واریزی جدید 1 میلیون و 200 هزار تومانی در جیب این افراد | واریزی جدید دولت را چه کسانی می گیرند؟ قیمت فروش وام ازدواج اعلام شد! امضای تفاهمنامه جدید توسط بانک سپه برق در مصر سهمیه بندی می شود همیشه نفرین؟! نرخ تورم در اسپانیا به بالاترین میزان در 38 سال گذشته رسید وام فوری 200 میلیون تومانی | نحوه دریافت وام فوری + مبلغ اقساط ریزش 500 هزار تومانی قیمت سکه/ نرخ جدید؛ 14 میلیون و 300 هزار تومان چین حفاری در یکی از عمیق‌ترین میادین نفتی جهان را آغاز کرد بیماری اقتصاد دیگر با قرص‌ و دوا درمان نمی‌شود/... هندی‌ها تحریم نفتی آمریکا علیه روسیه را دور زدند قیمت دلار در بازار توافقی به 28 و 700 تومان رسید مشکلی برای تامین برق در مرزهای خوزستان وجود ندارد افزایش حجم تجارت روسیه و چین به 200 میلیارد دلار زمان ثبت سفارش خودرو در بورس کالا ابلاغ شد قیمت دلار صرافی ملی امروز یکشنبه 23 مرداد1401 قیمت این پنیر 215 هزار تومان ناقابل! برآورد اولیه خسارت 734 میلیارد تومانی سیل به واحدهای آبزی‌پروری کمبود شیرخشک، در آستانه بحرانی‌شدن قرار گرفت خبر خوش امروز/ این بازنشستگان حقوق می گیرند سهامداران عدالت رایگان سجامی می شوند ژويیه عرضه نفت خام عراق اوج گرفت زمان ثبت سفارش خودرو در بورس کالا ابلاغ شد ارز ترجیحی تورم پنهان ایجاد کرده بود/ علل اصلی بروز تورم سهمیه‌بندی برق به‌منظور صرفه‌جویی در مصرف گاز طبیعی در مصر فروش سالانه "پیزد" 26 درصد افزایش یافت شامپو بدن چند؟