افزایش 7800مگاواتی ظرفیت نیروگاهی در 2 سال اخیر

افزایش 7800مگاواتی ظرفیت نیروگاهی در 2 سال اخیر

سخنگوی صنعت برق گفت: از ابتدای دولت 7800 مگاوات به ظرفیت تولید کشور اضافه شده که بیشتر آن مربوط به نیروگاه های جدید است.

به گزارش خبرنگار مهر، مصطفی رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: وزارت نیرو از ابتدای دولت با توجه به ناترازی تولید و مصرف برنامه ریزی هایی صورت گرفت که با دو اقدام، افزایش ظرفیت تولید و مدیریت مصرف ناترازی را پوشش دهیم.

به گفته سخنگوی صنعت برق برای دومین سال پیاپی برق بخش‌های مختلف به ویژه خانگی و همچنین صنایع بدون محدودیت و بدون خاموشی تامین شد.

وی ادامه داد: با برنامه ریزی های صورت گرفته موفق به تامین برق صنایع بزرگ شدیم. به طوری که تا این لحظه 8.15 درصد رشد صنایع بزرگ کشور از ابتدای سال رقم خورده و این عدد تقریبا دو برابر متوسط رشد سالیانه است.

رجبی مشهدی خاطر نشان کرد: بار پایه کشور 42 هزار مگاوات است و افزایش دمای 1.5 تا 2 درجه نسبت به سال قبل را شاهد بودیم که هر درجه 1800 مگاوات مصرف برق را افزایش داد.

سخنگوی صنعت برق کشور با بیان این‌که 32 هزار مگاوات ناشی از افزایش مصرف کولرها را داریم (تعداد 20 میلیون کولر آبی و 10 میلیون کولرگازی در کشور وجود دارد.) بار پایه کشور 42 هزار مگاوات است و شهریور بسیار گرمی را پشت سر گذاشتیم و 8.3 درصد رشد مصرف نسبت به سال‌های قبل ثبت شد. از ابتدای خرداد نیز رشد 3.6 درصدی رشد مصرف را مواجه بودیم و این موضوع تقاضا را بیش از دوبرابر سال گذشته افزایش داد.

وی توضیح داد: از ابتدای دولت 7800 مگاوات به ظرفیت تولید کشور اضافه شده که عمده آن به نیروگاه‌های جدید مربوط می‌شود. 1503 مگاوات هم ناشی از ارتقا ظرفیت نیروگاه‌های موجود بوده است.

رجبی مشهدی اضافه کرد: نزدیک به 986 هزار کیلومتر مدار طول شبکه‌های برق است و نگه داری و توسعه آن دشوار است. با برنامه ریزی های صورت گرفته مشکلات در زمینه مدار رفع شده و برق به خوبی در مدار مصرف شود.

خبر در حال تکمیل است....

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد