تیک‌تاک به فکر جدایی از شرکت مادر افتاد

تیک‌تاک به فکر جدایی از شرکت مادر افتاد

مدیریت تیک‌تاک سرگرم بحث در مورد امکان جدایی از بایت دنس، شرکت مادر چینی خود برای کمک به برطرف کردن نگرانی‌ها در مورد ریسک‌ها و خاطرات امنیت ملی آمریکا است.

به گزارش ایسنا، بلومبرگ به نقل از منابع آگاه نوشت: واگذاری که می تواند منجر به فروش یا عرضه اولیه عمومی شود، آخرین راه حل تلقی می‌شود و در صورتی پیگیری خواهد شد که پیشنهاد موجود این شرکت با مقامات امنیت ملی آمریکا مورد موافقت قرار نگیرد. حتی پس از آن هم دولت چین باید با چنین معامله‌ای موافقت کند.

به گفته ماندیپ سینگ و دامیان ریمرتز، تحلیلگران بلومبرگ اینتلیجنس، ارزش کسب و کار تیک تاک در آمریکا با در نظر گرفتن شبکه‌های اجتماعی متعدد و سایر عوامل می‌تواند بین 40 تا 50 میلیارد دلار باشد.

تیک تاک به دلیل مالکیت چینی خود که مقامات آمریکایی نگران هستند که ممکن است به تاثیرگذاری یا جاسوسی چین از آمریکایی‌ها منجر شود،  زیر ذره بین است؛ ترسی که تیک تاک برای رفع آن تلاش می‌کند. این شرکت که تحت بازبینی امنیت ملی توسط کمیته سرمایه گذاری خارجی در آمریکا قرار دارد، سال میلادی گذشته موافقت کرد که تغییراتی را در طرحی که پروژه تگزاس نامیده می‌شود، اعمال کند.

این پیشنهاد شامل همکاری با غول فناوری آمریکایی اوراکل برای میزبانی داده‌های کاربران آمریکایی و بررسی نرم افزار این شرکت و انتصاب یک هیيت نظارت سه نفره مورد تایید دولت است. بسیاری از این اقدامات، در حال حاضر در حال انجام است.

به گفته منابع آگاه، Cfius که پنلی متشکل از چندین آژانس دخیل در امنیت ملی آمریکا است، روند بررسی خود را متوقف کرده است و تیک تاک مطمين نیست که آیا برنامه‌هایش برای ادامه فعالیت در آمریکا کافی است یا خیر. منابع آگاه دیگر می‌گویند اعضای کمیته وزارت دادگستری تمایلی به پذیرش پیشنهاد تیک تاک ندارند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، بروک اوبروتر، سخنگوی تیک تاک گفت: نه ممنوعیت تیک تاک و نه واگذاری تیک تاک ازسوی بایت‌دنس، تاثیری در رفع نگرانی‌های امنیت ملی آمریکا در مورد انتقال داده‌ها نخواهد داشت. تحت پروژه تگزاس، داده‌های کاربران آمریکایی تیک تاک، با استاندارد امنیتی بسیار بالاتری نسبت به سایر شرکت‌های آمریکایی نگهداری می‌شوند.

هر عدد از این تخم مرغ‌ها 3.5میلیون قیمت دارد! قیمت طلا در چند قدمی رکورد تاریخی؟/ سناریوی احتمالی... قیمت طلا در چند قدمی رکورد تاریخی؟ زمان ثبت‌نام مجدد متقاضیان خودروهای داخلی قیمت دلار از عهد قاجار تا سلسله پهلوی چگونه می‌توان خودرو ایرانی را نجات داد؟ فردا نخستین روز فعالیت بورس در سال 1402 آغاز ثبت نام جاماندگان در سامانه یکپارچه فروش خودرو از دوشنبه واکنش خانه کارگر به مصوبه مزد 1402 شورایعالی کار / روال قانونی برای ابطال مصوبه مزد 1402 را آغاز می ... برای جاماندگان ثبت‌نام خودروهای داخلی فردا سامانه بازگشایی می‌شود فایل‌های فروش در ارزان‌ترین منطقه تهران هم غیر قابل دسترسی شدند فردا نخستین روز فعالیت بورس در سال 1402 فردا نخستین روز فعالیت بورس در سال 1402 مصرف 120 میلیون لیتر بنزین در سومین روز از تعطیلات سیب و پرتقال تنظیم بازاری در تهران تا پایان فروردین توزیع می شود تیونینگ این خودرو، هوش از سر می‌پراند! تیونینگ این خودرو 3 هزار اسب بخاری، هوش از سر می‌پراند!/ عکس رشد تولید مستلزم جلوگیری از سوداگری‌/ "مالیات بر عایدی سرمایه" هر چه زودتر قانون شود ثبت مصرف بیش از 120 میلیون لیتر بنزین در سومین روز از بهار 1402 برای جاماندگان ثبت‌نام خودروهای داخلی فردا سامانه بازگشایی می‌شود استعلام وضعیت چک‌های برگشتی صادرکننده چک از طریق پیامک 10 خبر مهم برای اولین روز معاملاتی سال 1402 | افزایش سرمایه یک نماد پالایشی اخبار مهم کدال جمعه 4 فروردین 1402 | خبری مهم برای سهامداران فملی جاماندگان یارانه دولت چگونه ثبت نام کنند؟ قیمت جدید قند و شکر اعلام شد چرا افزایش نرخ بهره فدرال رزرو به رغم سیستم مالی متزلزل صحیح بود؟ / خبری از قوانینی که قرار بود سیاس... با این روند تعطیلی نانوایی ها دور از انتظار نیست جاماندگان یارانه دولت چگونه ثبت نام کنند؟ راستی‌آزمایی آمار اشتغال دولت؛ واقعا یک میلیون شغل ایجاد شد؟ / حاج‌اسماعیلی : دولت اسناد و مدارک ارا... در بحبوحه ورشکستگی سیلیکون ولی فدرال رزرو بار دیگر نرخ بهره را افزایش داد / تاثیر آن بر بازار سهام چ... جاماندگان یارانه دولت چگونه ثبت نام کنند؟ به دنبال واردات مستقیم گاز از ترکمنستان هستیم/ سوآپ ادامه دارد اونس جهانی در مرز 2 هزار دلار تولد فاجعه‌ای دیگر در پدیده شاندیز طلا صعودی و دلار ریزشی شد واریز یارانه نقدی برای جاماندگان | یارانه نقدی جدید دو برابر شد افزایش 50 درصدی اشتغال مستقیم صنایع غذایی کدام خودروها در بازار افزایش قیمت داشتند؟ همتی: دولتی که پای خود را بیش از گلیمش دراز کند، بنزین بر آتش تورم می ریزد توان تولید برق 286 نیروگاه ارتقا پیدا کرد نسخه همتی برای عبور دولت از تورم مصرف 120 میلیون لیتر بنزین در سوم فروردین بیانیه مهم خانه کارگر درباره حداقل حقوق 1402 افزایش قیمت بیت‌کوین و اتریوم/از آخرین وضعیت ارزهای دیجیتال با خبر شوید مصرف 120 میلیون لیتر بنزین در سومین روز از سال جدید هشدار ريیس شبکه انرژی آلمان از احتمال کمبود گاز افزایش قیمت کوییک، ساینا و تیبا در بازار + نمودار ارزش بازار بورس لندن به دنبال نگرانی در مورد بحران بانکی سقوط کرد شتاب این خودرو تولید انبود هوش از سرتان می‌پراند/ عکس خانه کارگر: روال قانونی برای ابطال مصوبه مزد شورایعالی کار را آغاز می‌کنیم