دردسرهای پلاک 185 میرداماد/ کدهایی از دیار ژرمن

دردسرهای پلاک 185 میرداماد/ کدهایی از دیار ژرمن

گزارش پنج و نیم امروز نیم نگاهی دارد به جوکی که جدی شد و حقی که به خاطر گردن کلفتی فروشنده پایمال شده و...

به گزارش بورس نیوز، سخنگوی راه‌پله‌ها از مشکلات سهامداران شرکت نارنجی‌پوش پلاک 185 میرداماد خبر آورده که گویا این شرکت چند سال قبل در یک مزایده رسمی، 33 درصد یک شرکت را خرید و پولش را پرداخت کرد و در مجمع آن سال هم شرکت کرد؛ ولی بعد فروشنده که اتفاقا نهاد اسم‌ورسم‌داری هم هست، دبه کرد و نه شرکت دست این دوستان داد و نه سود مجمع و..‌. حتی در مجامع هم این دوستان را راه ندادند و به قولی، فروختند و پولش را هم بالا کشیدند و بعد زدند زیرش و یک لیوان آب‌خنک هم‌ روی آن! اما خریدار زیان‌دیده از پا ننشست و شکایت کرد و رای دستگاه قضا هم به نفعش صادر شد؛ اما فروشنده گردن‌کلفت داستان ما رای دادگاه را هیچ حساب کرد و انگارنه‌انگار.

درنهایت بیش از 25سال دادگاه و دادگاه‌کشی و 5 بار صدور رای قطعی به نفع خریدار هم نتوانست فروشنده را وادار به عقب‌نشینی کند و درنهایت یکی از کاندیداها که در دستگاه قضا هم سمت داشت، اعلام کردند یک هیات از قضات یک‌ماهه این پرونده را تعیین تکلیف می‌کند؛ ولی بعد از 1 ماه تازه خبر رسیده که به چه دل‌خوش کرده‌اید که اصلا هیاتی در کار نیست.

فقط نفهمیدیم این ماجرای هیات، شوی تبلیغاتی بود یا باز فروشنده اعمال‌نفوذ کرد! نکته جالب این ماجرا اینجاست که باوجود شکایت چند هزار سهامدار خرد این شرکت، چطور وعده‌هایی از نوع ایجاد مدینه فاضله می‌دهند، الله‌اعلم....

نکته اینجاست که به نقلی، شرکت طرف دعوا 100 هزار میلیارد تومان ارزش دارد و ارزش 33 درصد سهامش چند برابر ارزش بازار شرکت خریدار مالباخته است!

چاخانی که راست بود!

بد نیست ادامه را با اهالی پاسپورت به دست سعادت‌آباد پیش ببریم؛ یادتان هست که وقتی خبر اعطای مجوز اقامت 5 ساله در ایران به خارجی‌هایی که 250 هزار دلار در بازار سرمایه ما سرمایه‌گذاری کنند مطرح شد، چقدر جوک ساختیم؟ حالا خبر رسیده که سرمایه‌گذاری خارجی‌ها در بورس ما خیلی هم شوخی نبوده و فقط در اسفندماه تعداد فعالان خارجی بورس ما بیش از حدود 1.3 درصد رشد داشته! ضمن اینکه این بی‌نواها بدون خودنمایی و سروصدا 5 همت وارد این بازار کرده‌اند؛ حالا اهالی تالار شیشه‌ای برای «یک همت» ناقابل چقدر منت میرداماد را کشیدند... تازه حدوده نیمی از سبد دوستان سرمایه‌گذار خارجی هم آلمانی هستند!

خطر سقوط در کمین اهالی دیدار شمالی

دوستان در دیدار شمالی آن‌قدر به پر و پای فعالان نمادهای بازارشان پیچیدند که انگار خیلی‌ها عطای سرمایه‌گذاری در نمادهای فرابورسی را به لقای آن بخشیده‌اند. درآمد عملیاتی این شرکت در 2 ماهه اول سال 80 درصد افت داشته که قابل قیاس با رقبای سعادت‌آباد نیست. سود عملیاتی بهار هم احتمالا افت 93 درصدی نسبت به سال گذشته خواهد داشت. وای به حال وقتی‌که نورچشمی آقایان زیان ده شود و ...

مشکلی که دامانمان را گرفت

چند سالی از مشکلات صنعت خودرو و قیمتگذاری دستوری و ضرورت تعامل با دنیا برای ارتقای این صنعت و... نوشتیم؛ اما کو گوش شنوا! آنقدر تولیدکنندگان ماشینهای سنگین و نیمه سنگین را تحتفشار بدهی بانکی و تحریم منگنه کردند که تولیدشان خوابید.

حالا قیمت کامیون و اتوبوس و... و تجهیزاتشان سر به فلک کشیده و دست روی هر کالایی میگذاریم، هزینه حمل بیچارهاش کرده! حالا میگوییم با بقیه صنایع خصوصا نیروگاههای برق این کار را نکنید که بعدا مشکلات آن دامن خودمان را خواهد گرفت.


  • بیشتر بخوانید:
شاهکار خلقت در خیابان اراک/بازگشایی در باغ سبز به روی بورس بازان
پیش‌بینی بورس 24 خرداد / بورس مثبت می‌شود؟

پیش‌بینی بورس 24 خرداد / بورس مثبت می‌شود؟

بسیاری از کارشناسان بازار معتقدند در بیشتر بازارها روند رکودی حاکم شده است. اما معضل اساسی بازار سرمایه علاوه بر رکود، تحرکات منفی است که در نتیجه اقدامات نادرست دولت و نهاد ناظر در بازار ایجاد شده اس...

TejaratNews.com/

پیش‌بینی بورس 26 خرداد / بازار فردا مثبت می‌ماند؟

پیش‌بینی بورس 12 خرداد 1400 / اثرات مثبت مالیات بر عواید سرمایه بر بورس

پیش‌بینی بورس 12 خرداد 1400 / اثرات مثبت مالیات بر عواید سرمایه بر...

یک کارشناس بازار سرمایه معتقد است؛ جریان نقدینگی در بازار سرمایه خوب نیست و نقطه روشنی برای بالا رفتن حجم معاملات و در نتیجه افزایش ارزش معاملات وجود ندارد.

TejaratNews.com/
پیش‌بینی بورس هفته آخر اردیبهشت 1400 / بازار به تعادل می‌رسد؟

پیش‌بینی بورس هفته آخر اردیبهشت 1400 / بازار به تعادل می‌رسد؟

پیش‌بینی بورس هفته آخر اردیبهشت 1400 از نگاه کارشناسان بازار سرمایه نشان می‌دهد بازار سهام احتمالا روندی متعادل را پشت سر بگذارد.

TejaratNews.com/
بورس در هفته‌ای که گذشت/ زنگ خطر برای بورس به صدا درآمد

بورس در هفته‌ای که گذشت/ زنگ خطر برای بورس به صدا درآمد

بورس در هفته گذشته در روندی مطابق ماه گذشته، کاهشی قرار گرفت و شاخص کل با کاهش 3.4 درصدی به یک کانال پایین تر وارد شد و باید دید حمایت از شاخص کل فعال می شود یا خیر؟

FarsNews.ir/
نیاز اصلی بورس چیست؟ / سیگنالی برای تحرک وجود دارد؟

نیاز اصلی بورس چیست؟ / سیگنالی برای تحرک وجود دارد؟

با توجه به روند تکراری بازار سهام در جریان معاملات فروردین 1400، برخی از سیگنال‌های مثبت برای بازار بی‌اثر شده‌اند. کارشناسان، بازار را در شرایطی می‌دانند که نمی‌توان اظهار نظر تخصصی درباره روند آن ار...

TejaratNews.com/
پیش‌بینی بورس هفتگی بازار سرمایه / نظر کارشناسان بازار سرمایه درباره روند بازار هفته دوم خرداد 1400

پیش‌بینی بورس هفتگی بازار سرمایه / نظر کارشناسان بازار سرمایه دربا...

در اواخر هفته گذشته بازار سهام روندی متعادل و مثبت را داشت و شاخص کل به محدوده یک میلیون و 109 هزار واحد رسید. باید دید بازار سرمایه در هفته آینده از نگاه کارشناسان بازار سرمایه چه روندی را می‌گذراند؟

TejaratNews.com/

مروری به عملکرد بورس در هفته دوم خرداد 1400

پیش‌بینی بورس چهارشنبه 15 اردیبهشت / بازار در انتظار نتیجه جلسه سران قوا

پیش‌بینی بورس چهارشنبه 15 اردیبهشت / بازار در انتظار نتیجه جلسه سر...

در جریان معاملات امروز بازار سرمایه شاخص کل 13 هزار واحد افت داشت و رکوردی دیگر در افت شاخص کل زده شد. بازار امروز تحت تاثیر کاهش نرخ دلار و ابهامات در نتیجه مذاکرات برجام بود. به گفته یک کارشناس بازا...

TejaratNews.com/

پیش‌بینی بورس 28 اردیبهشت / صف‌های فروش فردا جمع می‌شوند؟

دومین عرضه اولیه امسال بورس آخر هفته انجام می‌شود

دومین عرضه اولیه امسال بورس آخر هفته انجام می‌شود

دومین عرضه اولیه بورس در سال جاری،‌ مربوط به شرکت لیزینگ کارآفرین در روز چهارشنبه انجام می‌شود.

TejaratNews.com/
برش سنگین شرکت نفت ستاره خلیج فارس مهمان بورس انرژی

برش سنگین شرکت نفت ستاره خلیج فارس مهمان بورس انرژی

برش سنگین شرکت نفت ستاره خلیج فارس در رینگ بین الملل بورس انرژی عرضه خواهد شد.

BourseNews.ir/
هشدار ورود بورس به دوره رکود / آیا مذاکرات بازار را نجات می‌دهد؟

هشدار ورود بورس به دوره رکود / آیا مذاکرات بازار را نجات می‌دهد؟

کارشناسان بازار سرمایه درباره تاثیرات برجام در بازار نظرات مختلفی دارند و برخی معتقدند برجام اگر نتیجه نهایی و بزرگی داشته باشد شاید بتواند به نفع روند بورس باشد.

TejaratNews.com/

پیش‌بینی بورس یکشنبه 2 خرداد / نماد مثبتی در بازار داریم؟

سرمایه‌گذاری بخشی از دارایی سازمان بورس در صندوق تثبیت بازار سرمایه

سرمایه‌گذاری بخشی از دارایی سازمان بورس در صندوق تثبیت بازار سرمای...

بورستهران- ایرنا- مدیر امور مالی سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه سازمان بورس می‌تواند بخشی از دارایی خود را در صندوق تثبیت بازار سرمایه‌گذاری کند، گفت: سازمان بورس باید حدود 450 میلیارد تومان...

Irna.ir/
ال‌جی فروشنده آیفون می‌شود؟ پیش‌بینی هفته آخر خرداد 1400 از نگاه تحلیلگران بازار سرمایه مدیرعامل گروه سایپا رای خود را به صندوق انداخت قیمت خودرو چه تغییری کرد؟ کرونا بنادر جنوب چین را از کار انداخت مسیر قیمت دلار بعد از انتخابات 1400/ پیش‌بینی 5 کارشناس از آینده بازار ارز دلار به کانال 23 هزارتومانی باز می‌گردد؟ گرانی رینگ خودرو؛ قیمت‌ها 4 تا 8برابر شد! مدل 2022 سریع‌ترین پورشه جهان رونمایی شد چین در یک قدمی ارز دیجیتال ملی قیمت سبد نفتی اوپک کاهش یافت رقابت داغ برای خرید بنزین در بورس انرژی فهرست پروازهای خارجی ایران اعلام شد پیش‌بینی بورس شنبه 29 خرداد / بازار نوسانی و رنج خواهد بود آغاز رسمی فروش خودرو شاسی بلند فیدلیتی تاب‌آوری اقتصاد ایران در وضعیت نامطلوب حال و هوای بازار مسکن در جنوب پایتخت + قیمت ورق قیمت‌ها در بازار سکه و طلا برگشت قیمت گوشت قرمز در بازار بورس در هفته‌ای که گذشت/ سهامداران منتظر مشخص شدن نتایح انتخابات تهدید جدی صادرات گاز ایران/ بازار عراق از دست می‌رود؟ یک هفته با صنایع بورسی سیمان زنجان و سیمان سفید نی ریز هم بورس کالایی شدند 3 قطعه زمین به زودی روی تابلوی بورس کالا می‌رود یک هفته با بورس کالا کارنامه تجارت خارجی ایران در سال 99 منتشر شد اگر روحانی نبود| قیمت‌گذاری دستوری بلای جان بازار سرمایه/ ریسکی که دولت به شرکت‌های بورسی تحمیل می‌ک... بورس، گزینه‌ای معقول برای سرمایه‌گذاری در سال 1400 آخرین قیمت دلار پیش از امروز 28 خرداد / دلار در روز انتخابات چگونه است؟ روند هفتگی صندوق‌های دولتی هفته آخر خرداد 1400 عرضه مرغ بالاتر از قیمت مصوب/ دستگاه‌های ناظر پاسخگو باشند معرفی 4 واحد متخلف تولید فراورده‎‌های گوشتی + اسامی ابلاغ آیین‌نامه اجرایی طرح ملی مسکن/ وام ساخت چقدر است؟ عینک هم‌قیمت ربع سکه شد / گرانی، تعمیر عینک را زیاد کرد رستوران هات‌پات چینی با ظرفیت 7200مشتری آغاز فروش فوق‌العاده 4 محصول زامیاد از شنبه اعلام جزيیات فروش نقدی خودرو فیدلیتی + جدول خبر خوش در مجمع/ "شپترو" از زیان‌دهی و ماده 141 خارج شد بررسی بازارها نسبت به انتخابات سال 96 / کدام بازار 1300 درصد رشد کرده است؟ ارايه 2 طرح ویژه برای حمایت از بورس امروز سکه چقدر شد؟ / قیمت دلار و یورو امروز 1400/3/27 بنیانگذار علی بابا، نقاش می‌شود؟ جزيیات حمله به خط انتقال برق ایران در عراق پیش‌بینی بورس هفته آخر خرداد 1400 / چه نمادهایی بعد از توافقات برجام پیش‌رو هستند؟ فروش 4محصول زامیاد از روز شنبه ماشین‌های برقی به ایران می‌آید؟ مهلت ثبت‌نام و سقف تسهیلات کمک ودیعه اجاره مسکن آخرین خبرها از انفجار خط انتقال برق ایران به عراق/ وضعیت صادرات برق سایپا با تنوع در طراحی به دنبال جلب رضایت است تعداد و ارزش چک‌های برگشتی زیاد شد

در حال بارگیری...