استفاده از ظرفیت نخبگان در حوزه نفت منجر به افزایش بهره‌وری خواهد شد

استفاده از ظرفیت نخبگان در حوزه نفت منجر به افزایش بهره‌وری خواهد شد

معاون ريیس‌جمهور و ريیس سازمان اداری و استخدامی کشور گفت: باید بتوانیم از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان استفاده کنیم و...

به گزارش خبرگزاری برنا، میثم‌ لطیفی معاون ريیس‌جمهور و ريیس سازمان اداری و استخدامی کشور، عبارت «فرصتی که در تهدید‌ها وجود دارد در خود فرصت‌ها نیست.» را از شهید سلیمانی نقل قول کرد و افزود: هرچند که تحریم در این سال‌ها موانعی ایجاد کرده اما باعث شده است شرکت‌های داخلی ما دانشی که شرکت‌های خارجی حاضر به انتقال آن نبودند را با روحیه جهای کسب کنند.

لطیفی با اشاره به اینکه بهره‌وری در حوزه نفت در 10 سال گذشته پایین بوده است، گفت: این روحیه جهادی در حوزه نفت منجر به افزایش بهره‌وری در این حوزه شود به نحوی که مردم شایسته آن باشند.

ريیس‌سازمان اداری و استخدامی کشور با بیان اینکه اگر تولید بهره‌ور باشد، باعث مهار تورم می‌شود، گفت: برخی اعتقاد دارند که تولید بالا صرفا نیازمند به مصرف بیشتر منابع است و این هزینه بیشتر، ناخواسته تورم ایجاد می‌کند. اما اگر رشد تولید از محل افزایش بهره‌وری نیروی انسانی، کاهش‌ هزینه‌های غیرعملیاتی و افزایش سرمایه‌گذاری محقق شود، هم رشد اتفاق می‌افتد و هم تورم کاهش پیدا می‌کند.

معاون ريیس‌جمهور با اشاره به ایجاد مسیر برای ورود نخبگان به دستگاه‌های اجرایی با همکاری مشترک سازمان اداری و استخدامی کشور، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و بنیاد ملی نخبگان از سال گذشته، گفت: در سال 1401 در مجموع 3430 مجوز استخدامی برای وزارت نفت صادر شده که بخشی از آن مربوط به نخبگان است.

لطیفی وزارت نفت را یکی از دستگاه‌های هدف برای جذب و بکارگیری نخبگان خواند و افزود: هر چه بیشتر از ظرفیت نخبگان در حوزه استفاده کنیم قطعا بهره‌وری ما در این بخش بیشتر خواهد شد.

متقاضیان خرید خودرو بر سر دو راهی هفت نکته درباره وام ودیعه مسکن 200 میلیونی اخبار مهم کدال جمعه 12 خرداد 1402 | کدام شرکت های شاخص ساز عملکرد سالانه منتشر کردند؟ میزان سود 100 میلیون سپرده بانکی چقدر است؟ ماجرای لغو پذیرش ایران خودرو و سایپا از بورس چیست؟ ریسک خرید کدام قطعه سکه بالاست؟ آمار تکان‌دهنده از تغییرات شدید در مصرف گوشت طرح کالابرگ الکترونیک در راستای مهار تورم است/ رشد 20 درصدی یارانه مددجویان در مرحله نخست هوش مصنوعی در این کشور 4هزار نفر را بیکار کرد! انعقاد پیمان‌های پولی باعث تقویت اقتصاد کشور می‌شود استان فارس در رتبه دوم خطر فرونشست زمین/ شاید شاهد حوادث بحران‌زا ناشی از فرونشست زمین در کشور باشیم تامین برق مراکز حساس از ژنراتور پشتیبان در صورت بروز حادثه/ شبکه برق اهواز پایدار است ظرفیت صادراتی 50 درصدی سنگ‌های تزيینی کشور سقوط 200 میلیونی قیمت این مدل خودرو زمان جایگزینی چک‌های قدیمی با چک‌های جدید اعلام اولویت بندی متقاضیان 24 خرداد؛ قیمت برخی خودروها همچنان نامشخص است اختصاص 320 میلیون متر مکعب گاز در روز به نیروگاه‌ها رفع محدودیت ترافیکی شمال به جنوب محور چالوس برنامه پاکستان برای انجام مبادلات تهاتری با ایران زمان جایگزینی چک‌های قدیمی با چک‌های جدید اعلام شد ضرر باورنکردنی خریداران پژو 207 / سقوط 200 میلیونی قیمت این مدل! واگذاری زمین 250 متری رایگان به خانوارهای روستایی پیش‌ بینی بورس فردا 13 خرداد 1402 | فردا کدام گروه ها پر تقاضا خواهند بود؟ اطلاعیه وزارت کار درباره مبلغ جدید یارانه اعتباری تاکید دبیرکل اوپک بر اهمیت افزایش ظرفیت پالایش نفت در سراسر جهان فعلا خبری از لغو پذیرش ایران خودرو و سایپا در بورس نیست ناترازی های شدید صندوق های بازنشستگی / جزییات تغییر سن بازنشستگی در برنامه هفتم هشدار به کشاورزان و دامداران برای رعد و برق و بارش باران ژیان محبوب ایرانیان 250 میلیون تومان! سکه و طلا ارزان شد مجامع هفته آتی/ دتماد و دتوزیع و دسبحا به مجمع می‌روند هفته خوب کریپتو/ بازارهای داخلی همگی منفی تورم امسال به کانال 30 درصد می‌رسد جزيیات توافق گمرکی ایران و اقلیم کردستان عراق قیمت برخی خودروها همچنان نامشخص است تولید نفت ایران به 2 میلیون و 750 هزار بشکه در روز رسید سکه و طلا ارزان شد فرزین: تورم امسال به کانال 30 درصد می رسد حقوق یک سال کار کارگران، پول 2 متر آپارتمان! آرزوی همتی برای گرفتن وام از صندوق جهانی پول! ناتوانی متقاضیان در پرداخت سود وام مسکن جمعه بازار بورس - شماره 4 - 12 خرداد 1402 دولت چقدر بدهی دارد؟ جزيیات واگذاری زمین دولتی به خانوارهای دارای 3 فرزند پایه‌گذاری برنامه‌ هفتم بر اساس آمایش سرزمین بازار نفت چشم‌ به‌ راه نشست اوپک پلاس چشم انداز احیای طریق الحج از رونق گردشگری دینی تا تجارت 10 خبر مهم برای بورس فردا شنبه 13 خرداد کدامند؟ مصوبه شورای رقابت برای خودروهای مونتاژی اجرایی... دارندگان این خودروها به خاک سیاه نشستند