واریز 275 میلیارد تومان سود بورس از طریق سجام

واریز 275 میلیارد تومان سود بورس از طریق سجام

شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه اعلام کرد: بیش از 275 میلیارد تومان سود در هفته سوم بهمن ماه از طریق اطلاعات سامانه سجام به حساب سهامداران واریز شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سپرده‌گذاری مرکزی، اطلاعات منتشر شده از سوی شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه در خصوص جزيیات واریز سود سهامداران در سومین هفته از بهمن ماه سال جاری حاکی از آن است که 12 ناشر سود جاری و سود سنواتی 165 هزار و 75 سهامدار را که شامل 275 میلیارد تومان می‌شود را به حساب سجامی سرمایه گذاران واریز کردند.

آمار واریز سود جاری 8 ناشر

این گزارش می‌افزاید: در هفته سوم بهمن ماه امسال، هشت ناشر «تامین مسکن جوانان، آبسال، فرآورده‌های غذایی و قند پیرانشهر، سرمایه گذاری‌ صنعت‌ بیمه، بیمه‌ اتکایی‌ امین‌ (سهامی‌عام)، پشم‌بافی توس، سرمایه‌گذاری توسعه آذربایجان، لنت‌ ترمز ایران» سود جاری 155 هزار و 735 سهامدار که شامل 256 میلیارد و 142 میلیون تومان می‌شود را توسط سمات و از طریق سامانه سجام واریز کردند.

آمار واریز سود سنواتی 4 ناشر

همچنین، در این دوره زمانی، چهار شرکت «سرمایه‌گذاری مس سرچشمه، سیمان‌اردستان، ذوب‌آهن اصفهان، مجتمع‌های توریستی و رفاهی‌ آبادگران ایران کیش»، سود سنواتی 9 هزار و 340 سهامدار را که شامل 19 میلیارد و 605 میلیون تومان می‌شود را با استفاده از سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) واریز کردند.

سامانه سجام چیست؟

لازم به ذکر است، سجام یک سامانه زیر ساختی برای شناسایی مشتریان جهت ورود به باشگاه بزرگ بازار سرمایه ایران است که تمام فعالان این بازار اعم از «سرمایه‌گذاران، مشتریان و مدیران نهادها» در این سامانه، فقط یک بار برای همیشه اطلاعات خود را در آن ثبت خواهند کرد و پس از احراز هویت حضوری و غیرحضوری قادر به دریافت خدمات مبتنی بر داده‌های تایید شده خواهند بود.

بر اساس این گزارش، از طریق این سامانه اطلاعات هویتی، شماره حساب، شماره موبایل، آدرس الکترونیکی و اقامت دايمی فرد ثبت می‌شود و از آن به بعد هیچ نهاد مالی نیازی به دریافت مجدد اطلاعات آن سهامدار را ندارد.

سهامداران می‌توانند با مراجعه به سایت www.Sejam.ir ثبت نام و احراز هویت سجام را به صورت الکترونیکی انجام دهند.

مزایای سجامی شدن

گفتنی است «دریافت کد معاملاتی برای ورود به بازار سرمایه، دریافت سودهای جاری، سنواتی و سود سهام عدالت، امکان ورود به درگاه ذینفعان بازار سرمایه و استفاده از خدمات آن شامل میز خدمت الکترونیک، مشاهده و گزارش دارایی، دریافت گواهی سهام، لیست مجامع و برگزاری مجامع به صورت الکترونیک، گزارش سودهای پرداخت شده، تاریخچه سود سهام عدالت و گزارش حق تقدم استفاده نشده» از جمله مزایای ویژه ثبت نام و احراز هویت در سامانه سجام به شمار می‌رود.

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد