بهره‌وری حداکثری ظرفیت صادراتی با رویکرد نوین وزارت صمت

بهره‌وری حداکثری ظرفیت صادراتی با رویکرد نوین وزارت صمت

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت صمت از ابتکار برپایی دفاتر رایزنی جدید برای بهره‌وری حداکثری از ظرفیت‌های موجود برای صادرات به ویژه محصولات دانش بنیان، توسط این وزارتخانه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس، محمد جواد حاجی حسینی در نشست کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ضمن بیان این مطلب، افزود: وزارت صمت در بازه فعالیت خود تعداد رایزن‌های ایرانی برای پیشبرد اهداف تجاری را از حدود 4 نفر به 17 نفر رسانده که در برنامه بلند مدت به 120 خواهد رسید که چنین برنامه‌ای به صورت کارشناسی شده و هدفمند در دستور کار قرار گرفته و رشد تراز تجاری و افزایش چشمگیر نرخ صادرات غیر نفتی گواهی بر برنامه‌مند بودن سیاست های تجاری وزارت صمت است.

وی با بیان اینکه پیش از این نگاه سیستم حکمرانی صنعتی کشور عموما حمایت از بخش‌های نیازمند به پشتیبانی و ابتدایی بوده است، گفت: وزارت صمت در دوره تحولی به صورت توامان با حمایت از بخش آسیب پذیر، حمایت جدی از واحدهای قدرتمند صنعتی کشور برای پیشبرد اهداف مدنظر و همچنین بهره‌مندی هرچه بیشتر از بازارهای جهانی را در دستور کار قرار داده است.
عضو هیات نمایندگان اتاق تهران با اشاره به برگزاری نخستین نشست هم اندیشی وزیر صمت با برگزیدگان روز صنعت و معدن، خاطرنشان کرد: نکات مطرح شده در این نشست برای تمامی معاونت‌ها با هدف پیگیری و پیشبرد مطالبات بخش تولید و رفع موانع پیش‌رو ارسال می‌شود.

معاون حقوقی و امور مجلس وزیر صمت در پایان با بیان اینکه پیشران‌های تولیدی کشور قطعا جریان گسترده‌ای را برای حرکت در مسیر صنعتی همراه می‌کنند، تصریح کرد: وزارت صمت به شکل ویژه در عرصه رفع موانع تولیدی گام برمی‌دارد و یکی از صورت‌های پیشنهادی این امر تدوین لایحه اصلاح حقوق گمرکی است؛ در این لایحه وزارت صمت برای تامین ارزان‌تر مواد مورد نیاز بخش تولید و همچنین کنترل نرخ تورم، اصلاح حقوق گمرکی و کاهش آن از 4 درصد به 1 درصد برای کالاهای طبقه تعرفه‌ای زیر 10 درصد را مطرح کرده است که هدف از این لایحه بهبود شوک ناگهانی ایجاد شده در قیمت‌گذاری مواد مورد نیاز تولیدی است.

انتهای پیام/

قیمت نفت برنت به 95 دلار رسید کدام اینترنت طرفدار بیشتری دارد؟ خاندوزی: تلاش دولت بر این است که کارها معطل نماند یک بام و دو هوای دولت در تنظیم بازار کالاهای اساسی/ جریمه عجیب و سنگین برای تولید کنندگان رب دردسرهای بی پایان قیر تهاتری/ اصلاح قانون به سود فساد قیر رایگان؟ وزش باد شدید، رگبار و رعد و برق در شمال کشور 75درصد مصرف کنندگان آمریکایی در پرداخت صورت حساب مشکل دارند قیمت اوراق مسکن برای مجردها و متاهل‌ها تشریح دلیل کمبود دستمال کاغذی و پوشاک در بازار/ 50 درصد مواد اولیه وارداتی است فارس من| مطالبه مردمی برای عرضه چادر و روسری با قیمت مناسب پروژه‌های آبی عراق؛ از تغییر مسیر دجله تا سدسازی روی اروند/ چالش جدید آبی برای ایران تعریف شد؟ ترفند مشاورین مسکن برای گران کردن املاک کدام بانک‌ها بیشتر وام دادند؟ هزینه وام مسکن باز هم کاهش یافت ترفند برخی از مشاورین املاک برای گران کردن املاک ایران چه جایگاهی در بین ابرتولیدکنندگان گاز در دنیا... توضیح رییس اسبق کانون صرافان درباره تغییرات قیمت دلار/... قیمت جدید برنج اعلام شد تلاش دولت بر این است که کارها معطل نماند وداع با یارانه نقدی؟ خاندوزی: افق روشنی در انتظار اقتصاد کشور است قیمت جدید برنج اعلام شد/ گزارش رسمی دولت از افزایش... سخنان جدید رییس کانون بازنشستگی درباره حقوق بازنشستگان/... قیمت این نوع پنیر به بیش از 100 هزار تومان رسید+ لیست قیمت خبرگزاری دولت خیال مردم را بابت ارزانی راحت کرد! بحران پیش رو مانند بحران بزرگ مالی است قیمت این خودرو در تهران از 11میلیارد فراتر رفت نخستین واحد نیروگاهی احداثی توسط صنایع وارد مدار شد فاکتور الکترونیکی یک گام دیگر به اجرا نزدیک تر شد دستورالعمل‌های بهداشتی ذبح دام در مراسم تاسوعا و عاشورا اعلام شد تراکنش‌های بانکی تیر ماه 686 هزار میلیارد تومان شد افتتاح حساب به صورت گروهی در بانک‌ها ممنوع شد صفر تا صد پیکان از اولین تا آخرین تولید / آنچه درباره خودرو مجبوب نمی دانید قیمت جدول خانه در چیتگر قیمت این خودرو آلمانی در بازار تهران از 11 میلیارد... قیمت آپارتمان در چیتگر ؟ + جدول قیمت نقل قول‌ها از افزایش 38 درصدی حقوق بازنشستگان حکایت دارند اما این اخبار به معنی افزایش حقوق ماه مردا... اقتصاد در رکود است؛ منتظر آمار نباشید اقتصاد در رکود است؛ منتظر آمار نباشید / کافی است نگاهی به جست‌وجوهای گوگل بیاندازید اولین چاه نفت خاورمیانه در ایران / «چاه شماره یک» ، اکنون موزه شده + عکس ها در یارانه‌ پنهان کالاها اقشار مرفه بیشترین بهره را می‌بردند اما با واقعی شدن قیمت ها یارانه هم به اق... تلاش‌های ستودنی ایران خودرو در عبور از روزهای سخت میزان خسارت هنگفت سیل به کشور اظهارنظر نماینده تبریز، کاربران را شاکی کرد نقش سامانه مودیان در شفافیت اقتصادی و کارآمدی بیشتر نظام مالیاتی/ مشخصات پایانه‌های فروشگاهی نهایی ش... گرانی، سفره مردم را جارو کرد بنگلادش قیمت نفت و بنزین را برای مردم بیش از 50 درصد افزایش داد تور شناسایی قاچاقی ها و تقلبی ها پهن تر شد / ممنوعیت عرضه کالای بدون شناسه در 5 گروه کالایی ، به ویژ... دلیل عدم اجرای قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار چیست؟ گرانی ، سفره مردم را جارو کرد / مقایسه قیمت کالاهای پرمصرف در سال 1391 با 1401