تورم در انگیس رکورد جدیدی ثبت کرد/ هزینه پرداختی مردم دو برابر شد

تورم در انگیس رکورد جدیدی ثبت کرد/ هزینه پرداختی مردم دو برابر شد

تورم خرده فروشی در مغازه های انگلیس در ماه اکتبر رکورد جدیدی را ثبت کرد و هزینه پرداختی مردم دو برابر شده است.

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، مرکز پژوهش بازار«کانتار» اعلام کرد: تورم خرده فروشی در مغازه‌ها در انگلیس با ثبت 14.7 درصد افزایش در ماه اکتبر رکورد جدیدی را ثبت کرد.

همچنین اعلام شده است که هزینه های پرداختی شهروندان انگلیسی به شدت افزایش یافته و برای خرید نیازهای مشابه سال گذشته باید 785 دلار در سال بیشتر بپردازند، قیمت محصولاتی مانند شیر، مارگارین و غذای سگ بیشترین افزایش را داشته اند.

«کانتار» اعلام کرده است که 27 درصد خانوارهای انگلیس اعلام کره اند که از نظر تامین نیاز مالی با مشکل زیادی مواجهند که هزینه ها نسبت به نوامبر گذشته دو برابر شده است.

9 نفر از 10 نفر این گروه اعلام کرده اند که قیمت بالای غذا و نوشیدنی بزرگترین نگرانی آنها شده است، پس از آن صورتحساب های انرژی در جایگاه بعدی است.

«کانتار: اعلام کرد:‌طی 12 هفته منتهی به 30 اکتبر خرید از مغازه ها از نظر ارزشی نسبت به مشابه سال گذشته 5.2 درصد بیشتر شده است.

افزایش از نظر ارزشی به دلیل تورم بی سابقه در این کشور است.

«کانتار» تاکید می کند که به دلیل گرانی و تورم در این کشور کمتر کسی است که خود را برای عید کریسمس آماده کند و همه ترجیح می دهند که برنامه خود را به سال بعد موکول کنند.

پایان پیام/