بازار سهام در حال تجربه امیدواری است / قیمت سهام جذاب‌تر می‌شود

بازار سهام در حال تجربه امیدواری است / قیمت سهام جذاب‌تر می‌شود

در روزهای گذشته شاخص رشد حدود 9 درصدی داشته و در حال حاضر به محدوده مقاومت یک میلیون و 400 هزار واحدی رسیده است. گزارشات ماهانه آذر خوب بوده و عملکرد پاییز می‌تواند نسبت به فصل تابستان بهتر باشد و این موضوع کمک می‌کند تا پی‌به‌ای بازار تعدیل شود و قیمت‌ها جذاب‌تر شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، بازار سهام، امروز مجددا کانال 1٫4 میلیون واحدی را از دست داد. اما روند دقایق پایانی بازار نشان از بازگشت شاخص به روند صعودی می‌داد.

سلمان نصیرزاده، کارشناس بازار سهام گفت: بازار امروز روی گروه‌های متوسط و کوچکتر حرکت کرد و موید این موضوع نیز رشد 0.5 درصدی شاخص هم‌وزن بود. بازار به تعادل نسبی از نظر نسبت‌های سودآوری و قیمتی رسیده است.

وی ادامه داد: در خیلی از صنایع متوسط نمادهایی با پی‌به‌ای پنج تا هفت به وفور پیدا می‌شود. در گروه‌های بزرگتر نیز وضعیت به همین صورت است و بازار متعادل شده است‌. این وضعیت برای رسیدن کلیت بازار به تعادل امیدوارکننده است.

نصیرزاده عنوان کرد: در روزهای گذشته شاخص رشد حدود 9 درصدی داشته و در حال حاضر به محدوده مقاومت یک میلیون و 400 هزار واحدی رسیده است. گزارشات ماهانه آذر خوب بوده و عملکرد پاییز می‌تواند نسبت به فصل تابستان بهتر باشد و این موضوع کمک می‌کند تا پی‌به‌ای بازار تعدیل شود و قیمت‌ها جذاب‌تر شود.

وی ادامه داد: از طرف دیگر به تدریج به پایان سال نزدیک می‌شویم و فعالان و سرمایه‌گذارانی که نگاه ارزشی به بازار دارند قطعا توجه ویژه‌ای به سود سال آینده شرکت‌ها دارند و سود مجامع را در قیمت فعلی لحاظ می‌کنند. این موضوع باعث می‌شود نسبت‌های ارزش‌گذاری شرکت‌ها با دید آینده‌نگر تعدیل قابل توجهی پیدا کند و این موضوعات در کنار هم برای عبور از این سطح بازار موثر است.

این کارشناس بازار سهام بیان کرد: بودجه 1401 این هفته مورد بررسی قرار می‌گیرد و ابهامات مربوط به نرخ گاز سوخت صنایع، مالیات و … کاهش یافته است. از طرفی نشست برجام همچنان ادامه دارد. این موارد نیز از خارج بازار سهام بر آن تاثیرگذار خواهد بود.

نصیرزاده خاطرنشان کرد: بازار سهام در حال تجربه امیدواری است. این امیدواری در بهبود ارزش معاملات قابل مشاهده است. البته هنوز به حد مطلوب نرسیده و خروجی حقیقی‌ها هنوز وجود دارد اما ورود پول به صندوق‌های با درآمد ثابت کاهش یافته و این یعنی بخشی از سرمایه به سمت سهام می آید. تکرار این رویه اعتماد را به حقیقی‌های بازار برمی‌گرداند.

وی تصریح کرد: وضعیت بازار فردا نیز به همین ترتیب و متعادل خواهد بود. محدوده یک میلیون و 380 تا یک میلیون و 400 هزار واحد برای بازار مهم است و انتظار می‌رود شاخص کل مدتی در همین سطوح نوسان کند. اگر با افزایش حجم و ارزش معاملات همراه شود، انتظار عبور بازار از سطح 1.4 میلیون واحد در هفته‌های آتی وجود دارد.

آخرین پیش‌بینی بازار سهام را در صفحه پیش‌بینی بورس تجارت‌نیوز بخوانید.

مبلغ یارانه جدید مشخص شد + زمان پرداخت بازار سهام سقوط کرد/ فرار 36 هزار میلیارد تومان سرمایه از بورس در دوره رییسی نوبت به انتصاب همسران در دولت رسید! گوشی‌های لاکچری بازار را بشناسید/ جدول قیمت بورس فردا شنبه 9 بهمن چه خواهد شد؟ رشد آرام قیمت سکه و طلا در یک هفته اخیر کاهش ابهامات بازار سرمایه/ دو سناریوی مهم پیش روی بورس پیش‌بینی جدید نایب رییس اتحادیه طلا از قیمت خبر مهم درباره آزادسازی پول‌های بلوکه شده ایران رقم خالص دریافتی کارمندان در سال آینده دو نیمه متفاوت بازار طلا و سکه بنیاد مستضعفان 30 میلیارد تومان برای جزیره‌نشینان محروم لارک اختصاص داد قطعی برق و گاز زمستانی سرد پیش‌روی تولیدکنندگان قرار می‌دهد؟ تولید خودرو انگلیس به کمترین میزان 65 سال گذشته رسید سرعت بخشیدن به روند پاسخگویی به مردم در میز ارتباطات مردمی وزارت اقتصاد در گیلان اعتماد با توییت و ابوالمشاغل‌ها به بورس برمی‌گردد؟ رشد 36 درصدی خروج پول از بورس/ کاهش ورود نقدینگی حقیقی‌ها به صندوق‌ها شاخص کل بورس نوسانی خواهد بود قیمت رهن و اجاره خانه در کوی فراز + جدول دارندگان کارتخوان بخوانند/ جزيیات تازه درباره غیرفعال‌سازی دستگاه های کارتخوان برف و کولاک، تردد برون شهری را 12 درصد کاهش داد استارت نهضت ملی مسکن با یک پنجم ظرفیت طلا 13 دلار ارزان شد صادرات نفت‌خام ایران از گوی شناور لاوان ادامه دارد حقوق سال آینده بازنشستگان اعلام شد آخرین وضعیت واردات مدل‌های پرتقاضای موبایل اولتیماتوم شاپرک به دارندگان کارتخوان ادامه صادرات نفت‌خام ایران از گوی شناور لاوان هشدار برای صاحبان صنایع/سهمیه‌بندی برق صنایع تایید شد روند کاهشی قیمت دلار ادامه دار خواهد بود؟ آسیب‌دیدگی خط لوله پالایشگاه ستاره خلیج فارس برطرف شد 65 درصد مردم تحت پوشش سه صندوق بیمه‌ای/ در ازای هر بازنشسته 4.4 بیمه‌پرداز وجود دارد چند هزار مودی مالیاتی 100 درصد فرار مالیاتی داشته‌اند خبر مهم برای صاحبان کارتخوان ها پیش‌بینی از وضعیت قیمت‌ها در بازار طلا و سکه هزینه خانوارها بالا رفت؛ منبع آمار تورم وزیر اقتصاد کجاست؟/ خاندوزی: دولت شتاب تورم را کم کرد خبر مهم درباره میزان عیدی بازنشستگان منبع آمار تورم "وزیر" کجاست؟ مشترکان اینترنت ثابت به 10.8 میلیون رسیدند ممنوعیت واردات مدل‌های پرتقاضای موبایل ادامه دارد بالش های مخدر به انگلیس نرسید گشایش در تنوع بخشی به روش های رفع تعهد ارزی پرداخت سود سال 99 سهام عدالت تا پایان 1400 جریمه 2.25 میلیون دلاری آمازون اعتماد با تيوری، تويیت و ابوالمشاغل‌ها به بورس برمی‌گردد؟ اولتیماتوم شاپرک به دارندگان کارتخوان 4 خبر خوش وزیر اقتصاد به مردم در نماز جمعه | کاهش ملموس تورم در راه است 213 هزار میلیارد تومان بودجه عمومی صرف صندوق‌های بازنشستگی می‌شود قیمت خانه در این مناطق تهران کاهشی شد ترمز قیمت مسکن در شمال تهران کشیده شد