آخرین جزيیات از یارانه «امنیت غذایی کودکان»

آخرین جزيیات از یارانه «امنیت غذایی کودکان»

معاون رفاه و امور اقتصادی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: خانواده‌های دهک یک تا هفت با کودکان 6 ماهه تا 5 ساله که نیازمند تغذیه مضاعف برای کودکان خود هستند یارانه کمکی می گیرند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی تهران 20، علیرضا عسگریان، معاون رفاه و امور اقتصادی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص جزيیات طرح سه گانه کالابرگ الکترونیکی، گفت: همانطوری که در رسانه‌ها مطرح شد، در طرح فجرانه که مدت 3 ماه است و تا 17 اردیبهشت ادامه دارد، اعتبار تشویقی از 120 هزار تومان به 220 هزار تومان افزایش یافته است. برای این کار کافیست مردم به 210 هزار فروشگاهی و فروشگاه‌های زنجیره‌ای که به شبکه ما متصل هستند مراجعه و از آن‌ها خرید کنند.

وی افزود: مردم می‌توانند با مراجعه به برنامه «شما» از فروشگاه‌ها باخبر شده و از آن‌ها خرید کنند.

معاون وزیر تعاون تصریح کرد: از هفدهم بهمن ماه یارانه اعتباری 220 هزار تومان در حساب تمامی افراد شارژ شده و آن‌ها می‌توانند با خرید از فروشگاه‌های معرفی شده از آن استفاده کنند. این مبلغ 220 هزار تومان باید از 11 قلم کالایی معرفی شده، خریداری شود.

یارانه تغذیه کودکان به چه کسانی تعلق می‌گیرد؟

عسگریان درباره افزایش کالاهای سبد غذایی «کالابرگ الکترونیک» به 16 قلم برای کودکان و مادران گفت: وزارت رفاه، مرحله جدیدی از طرح را در راستای افزایش امنیت غذایی اجرا کرد و علاوه بر افزایش یارانه خانواده‌های دارای کودک شش ماه تا 59 ماه، اعلام کرد که تعداد اقلام سبد کالابرگ الکترونیک از 11 به 16 قلم افزایش یافته چراکه خانواده‌ها باید پروتيین، ویتامین و میزان انرژی مورد نیاز را دریافت کنند و برای اینکه این اتفاق بیفتد سبزیجات و میوه‌جات هم به سبد مذکور اضافه شد.

به گفته وی، اولویت بر روی کالاهای اساسی است.

این مقام مسيول خاطرنشان کرد: تمام کودکان کشور که نیازمند تغذیه مضاعف هستند توسط وزارت بهداشت از طریق خانه‌های بهداشت و مراکز بهداشتی و درمانی به ما معرفی شدند. این کودکان که در رده سنی 6 ماهه تا 59 هستند، معاینه شده و کارت سلامت دارند و تشخیص داده شده که نیاز به تغذیه مضاعف دارند و مشمول این طرح می‌شوند.

معاون وزیر تعاون مطرح کرد: پس از آن، به ازای هر کودک که نیازمند تغدیه مضاعف باشد یک میلیون تومان به حساب سرپرست خانوار واریز می‌شود.

وی افزود: در این طرح 753 هزار کودک معرفی شدند که پس از بررسی‌های ما مشخص شد. 132 هزار نفر آن‌ها اگر در دهک یک تا پنج باشند مشمول دریافت یارانه 1 میلیون تومان و اگر در دهک شش تا هفت باشند مبلغ 600 هزار تومان دریافت می‌کنند. این طرح جدا از کالابرگ هستند. همچنین اگر مادری نیازمند تغدیه مضاعفی باشد به ازای هر یک کودک 400 هزار تومان برای حساب سرپرست خانوار واریز می‌شود.

این مقام مسيول عنوان کرد: خانواده‌های دهک یک تا هفت با کودکان 6 ماهه تا 5 ساله می‌توانند به خانه‌های بهداشت مراجعه کنند.

80 میلیون و 200 هزار نفر یارانه می‌گیرند

عسگریان با اشاره به اینکه در حال حاضر 80 میلیون و 200 هزار نفر یارانه می‌گیرند، گفت: سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد، به منظور نظم بخشی هر چه بیشتر به پرداخت یارانه‌ها و مستمری‌های موضوع قانون هدفمندسازی یارانه‌ها، از این ماه پرداخت‌های این سازمان براساس زمان‌بندی ذیل انجام خواهد شد.

وی در پایان افزود: طبق این اطلاعیه، از این پس مستمری کمیته امداد و بهزیستی بیستم هر ماه، یارانه دهک‌های یک تا سه 25 هر ماه، یارانه سایر دهک‌ها سی‌ام ماه و یارانه دارو از ابتدای ماه پرداخت می‌شود.

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد