فصل رونق آرام بورس از راه می‌رسد/ فرصت‌هایی که در استان‌های دور از دست رفت

فصل رونق آرام بورس از راه می‌رسد/ فرصت‌هایی که در استان‌های دور از دست رفت

کارگزاری دلیران پارس از جمله کارگزاری‌های فعال و باسابقه کشور بوده که در جهت توسعه و نفوذ فرهنگ سرمایه‌گذاری و سهامداری و ایجاد پل‌های ارتباطی مردم اقصا نقاط کشور با بازار سرمایه، تلاش‌های مجدانه‌ای داشته است.

خواندن 2دقیقه

به گزارش بورس نیوز، کارگزاری دلیران پارس از جمله کارگزاری‌های فعال و باسابقه کشور بوده که در جهت توسعه و نفوذ فرهنگ سرمایه‌گذاری و سهامداری و ایجاد پل‌های ارتباطی مردم اقصا نقاط کشور با بازار سرمایه، تلاش‌های مجدانه‌ای داشته است.

هم اکنون ده‌ها شعبه و صد‌ها دفتر پذیرش کارگزاری در سراسر کشور آماده خدمت‌رسانی به علاقمندان بازار سهام و تلاش برای افزایش نمایندگی‌های کارگزاری در شهر‌ها و استان‌های کشور ادامه دارد.

بندرعباس از جنوبی‌ترین استان‌های کشور، پذیرای یکی از نمایندگی‌های فعال کارگزاری دلیران پارس بوده و بر این اساس میزیان امیرحسین دهقان، مدیر دفتر این نمایندگی و گفتگو با وی درباره دغدغه‌های بورسی مردم خونگرم جنوب بوده ایم.

نماینده کارگزاری دلیران پارس در بندرعباس در این باره اظهار کرد اقبال عمومی به بازار سهام در سال 99 فرصتی برای آشنایی مردم در اقصا نقاط کشور و به خصوص استان‌های کوچک با مقوله سهامداری و بازار سرمایه بود که متاسفانه با نوسانات غیرمترقبه و زیان سهامداران این اقبال و اعتماد از دست رفت.

دهقان ادامه داد: از زمانی که بازار سهام رونق گرفت، رشد قابل توجهی را شاهد بودیم و بازار برای مردم جذاب شد، بررسی‌های ما نشان داد شهروندان بندرعباسی عموما ریسک پذیر و میانگین ریسک پذیری آن‌ها 67 تا 74 درصد است.

وی تصریح کرد: متاسفانه با اوج گیری تب سرمایه گذاری در بورس، در بندرعباس هم مردم بدون آموزش وارد بورس شده و درگیر نوسانات و رخداد‌های ناخوشایند آن شدند.

دهقان ادامه داد: البته اتفاقات نیمه دوم سال جاری این حسن را داشت که بسیاری با مقوله بازار سهام آشنا شوند و دریابندکه برای ورود به هر بازاری، به خصوص بازار‌های مالی باید آموزش دید و با کسب مهارت وارد آن شد.

این فعال بازار سرمایه یادآور شد: در استان‌ها و شهر‌های کوچک دغدغه ها، شیوه زندگی و ملاک‌های مردم با کلان شهرهایی، چون تهران متفاوت بوده، به عبارتی اقبال عموم مردم به بورس در سال جاری فرصتی برای دولت به منظور آشنا کردن ساکنان اقصا نقاط کشور با بازار سرمایه و فرهنگ سهامداری و سرمایه‌گذاری بود که متاسفانه این فرصت از دست رفت.

دهقان با اشاره به ورود سرمایه‌های اندک اقشار ضعیف به بازار سهام، بیان کرد: به نظر می‌رسد اکنون دولت در رابطه با اطمینان بخشی دوباره به بازار دچار یک وقفه و خلاء زمانی باشد.

به گفته این فعال بازار سرمایه طبیعتا آسیب به اعتماد افرادی که با فروش خودرو و مسکن خود وارد بازار سهام شدند جدی‌تر بوده، اما شاید بتوان امیدوار بود سایر سهامداران در بازار بمانند و با کسب مهارت‌های لازم حضورشان را در بازار تثبیت کنند.

دهقان درباره چشم انداز‌های آتی بازار نیز خاطرنشان کرد: هم اکنون دولت در پی تامین مالی از طریق بازار سرمایه بوده و بالطبع این وضعیت روند بازار را تا پایان سال تحت الشعاع قرار می‌دهد، علاوه بر اینک تحولات سیاسی، چون برجام و انتخابات ریاست جمهوری 1400 را نیز در پیش رو داریم. بر این اساس نمی‌توان برای چند ماه آینده، پیش‌بینی دقیقی از بازار داشت.

نماینده کارگزاری دلیران پارس ادامه داد:، اما می‌توان خوش‌بین بود که پس از گذشت چند ماه رونق به معاملات بازار سهام بازگردد و البته این رونق همانند سال‌های 98 و 6 ماهه نخست سال 99 نخواهد بود.

به اعتقاد وی در فضای جدید بازار، سهامداران باید روی سهم‌هایی سرمایه‌گذاری کنند که دارای بنیاد و رشد قیمت مناسبی هستند، صاحبان سهام در فضای جدید نباید تحت تاثیر فضا‌های روانی و سیاسی وارد صف‌های فروش شوند و با علم و منطق اقدام به خرید و فروش کنند.

دهقان همچنین توصیه کرد؛ سرمایه گذاران بخشی از سرمایه‌های خود را در محل‌های امنی، چون صندوق‌های بورسی سرمایه‌گذاری کنند و بخشی را در سهام تا متناسب با تورم، تولید و بازدهی شرکت‌های خوب، کسب سود کنند.

بیشتر بخوانید: سامانه نوین ارتباط با مشتریان کارگزاری دلیران پارس آغاز به کار کرد
پیش‌بینی بورس در هفته اول سال 1400

پیش‌بینی بورس در هفته اول سال 1400

بازار سهام در یک تلاطم بی‌سابقه در سالیان اخیر بالاخره به روز آخر رسید و فارغ از هر گونه نتیجه یا داوری، درس‌های زیادی برای سرمایه‌گذاران داشت. احتمال سناریوهای جدید در مختصات اقتصاد ایران، انتظارات ج...

TejaratNews.com/

روش عرضه اولیه‌های بورس در سال 1400 تغییر می‌کند

هشدار ورود بورس به دوره رکود / آیا مذاکرات بازار را نجات می‌دهد؟

هشدار ورود بورس به دوره رکود / آیا مذاکرات بازار را نجات می‌دهد؟

کارشناسان بازار سرمایه درباره تاثیرات برجام در بازار نظرات مختلفی دارند و برخی معتقدند برجام اگر نتیجه نهایی و بزرگی داشته باشد شاید بتواند به نفع روند بورس باشد.

TejaratNews.com/
قیمت واقعی ارز 14 هزار تومان بود / وضعیت بورس از زبان دژپسند

قیمت واقعی ارز 14 هزار تومان بود / وضعیت بورس از زبان دژپسند

وزیر امور اقتصادی و دارایی ‌برآوردهای علمی ما نشان می‌دهد که در آن زمان قیمت ارز حدود 14 هزار تومان بود. گفت: موضوع قیمت در بازار سرمایه دستوری نیست، بارها گفتم که بورس در ذات خود نوسان دارد و لطفا «م...

TejaratNews.com/

تجمع سهامداران مقابل ساختمان سازمان بورس

سرمایه‌ها از بورس به بازار مسکن هجوم آورد

سرمایه‌ها از بورس به بازار مسکن هجوم آورد

یک کارشناس اقتصاد مسکن با بیان اینکه در سال گذشته به دلیل تخلیه حباب بورس و ثبات ارز، سرمایه‌ها از این دو حوزه به بازار مسکن هجوم آوردند گفت: از طرف دیگر پول پرقدرت وارد اقتصاد کشور شد که به رشد قیمت ...

Bartarinha.ir/
دامنه نوسان معاملات بورس افزایش می‌یابد

دامنه نوسان معاملات بورس افزایش می‌یابد

بورستهران- ایرنا- سخنگوی شورای عالی بورس از تصویب سه سیاست کلی در خصوص افزایش دامنه نوسان در جلسه امروز این شورا خبر داد.

Irna.ir/
عقب‌نشینی 1365 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار از 7 هزار میلیارد تومان گذشت

عقب‌نشینی 1365 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار از 7 ه...

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با عقب‌نشینی 1365 واحد روبه‌رو شد.

FarsNews.ir/
انتخابات 1400 چه تاثیری بر بورس دارد؟ / بورس از اولویت‌های دولت بعد نیست!

انتخابات 1400 چه تاثیری بر بورس دارد؟ / بورس از اولویت‌های دولت بع...

روند بورس در سال 1400 با اتفاقات و متغیرهای سیاسی زیادی از جمله انتخابات و مذاکره ایران و آمریکا عجین شده است. اما انتخابات چه تاثیری بر بورس دارد؟

TejaratNews.com/
بورس در هفته‌ای که گذشت/ زنگ خطر برای بورس به صدا درآمد

بورس در هفته‌ای که گذشت/ زنگ خطر برای بورس به صدا درآمد

بورس در هفته گذشته در روندی مطابق ماه گذشته، کاهشی قرار گرفت و شاخص کل با کاهش 3.4 درصدی به یک کانال پایین تر وارد شد و باید دید حمایت از شاخص کل فعال می شود یا خیر؟

FarsNews.ir/
"صبر"، قانون اول "بورس"

"صبر"، قانون اول "بورس"

"صبر"، قانون اول "بورس"

BourseNews.ir/
سود 150 درصدی بورس / در سال 99 باید به کدام بازار می‌رفتیم؟

سود 150 درصدی بورس / در سال 99 باید به کدام بازار می‌رفتیم؟

در سال 99 بازارهای مالی دلار، سکه، ارز و طلا رکوردهای بالایی ثبت کردند، بورس فراتر از تصور رشد کرد اما با همان سرعت نیز روند نزولی را در پیش گرفت. در سال 99 باید به کدام بازار می‌رفتیم؟

TejaratNews.com/
کاهش 8650 واحدی شاخص بورس تهران / وعده وزیر اقتصاد برای تعادل بازار

کاهش 8650 واحدی شاخص بورس تهران / وعده وزیر اقتصاد برای تعادل بازا...

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با کاهش 8650 واحدی روبرو شد.

FarsNews.ir/

نوسان بورس در کانال یک میلیون و 200 هزار واحدی در سومین هفته فصل بهار

بورس تا چه زمانی درجا می‌زند؟

بورس تا چه زمانی درجا می‌زند؟

بازار سهام در دو روز ابتدایی سال 1400 روند نوسانی خود در سال گذشته را ادامه داد و همچنان سهامداران به روند نوسانی بورس واکنش‌های مختلفی نشان می‌دهند و تعداد زیادی از آن‌ها از عملکرد بورس ناراضی هستند.

TejaratNews.com/
زنگ خطر یک وابستگی خطرناک قطعه‌بندی گوشت مرغ رفع ممنوعیت شد حذف تعدادی از موانع توسعه در بازار سرمایه دستورالعمل صدور مجوز فعالیت استخراج رمزارزها آخربن وضعیت نان آوران این روزها رو ببینید!‌ واکنش ريیس کل بانک مرکزی به اظهارات نوبخت در صورت موافقت شورای عالی بورس محقق می شود؛ حذف محدودیت خرید شرکت های کارگزاری ها و پرسنل آنها توضیحات اینستاگرامی واعظی در مورد ستاد کرونا عرضه توکن سهام شرکت تسلا در صرافی بایننس خودروی سیتروين C5 X معرفی شد مجوز انتشار اوراق اجاره شرکت صبا تامین صادر شد حذف محدودیت های جدید در بورس مانع‌زادیی مهم سازمان بورس برای برای پرسنل کارگزاری و فعالان فضای مجازی رکود بازار خودرو، ترمز گرانی را کشید قیمت موبایل امروز 25 فروردین 1400 آخرین صورتحساب سهام عدالت / قیمت سهام عدالت چقدر شد؟ بررسی قیمت‌های امروز در بازار طلا و سکه / قیمت دلار و یورو امروز 1400/1/25 پیش‌بینی قیمت طلا فردا 26 فروردین / چرا طلا گران شد؟ نفت سنگین ایران، گران شد حلوای نذری در بورس/شما هم میخواهید؟ اجاره‌های میلیاردی در مناطق اعیانی‌نشین پایتخت سفره افطار امسال چقدر تمام می شود؟ افزایش تقاضا برای نمادهای شاخص‌ساز / روند مثبت به بورس برگشت؟ نرخ جدید دلار و یورو/ چهارمین نرخ ارز صرافی ملی 1400/1/25 اطلاعیه سازمان بورس در خصوص تفکیک دو شرکت سرمایه گذاری استانی ضرر تولید هر دستگاه خودرو توسط ایران‌خودرو و سایپا چقدر است؟ قیمت میوه و صیفی‌جات در مرکز عمده فروشی گوشت قرمز ارزان می‌شود راه‌اندازی مرکز ارتباط نهادهای مالی تداوم رکود در بازار خودرو/ قیمت‌های غیرواقعی در فضای مجازی پیشنهاد رجیستری 3 کالا / تبلت، مودم و دستگاه پوز رجیستر می‌شوند؟ احتکار مسکن توسط موسسات مالی/ جزيیات تعویض خانه با زمین واحد‌های مرغ مادر جوجه‌ها را قاچاق کردند مجمع "دپارس" با محور افزایش سرمایه خبر جدید از همکاری ایران و کره "تماوند" تا 10 روز دیگر به مجمع می‌رود سوددهی "غمارگ" از نیمه اردیبهشت ماه قاچاق جوجه‌های یک روزه/ احتمال التهاب دوباره در بازار مرغ اگر سهام فولاد دارید، بخوانید (25فروردین) / معاملات فولاد مبارکه به سرخی کشیده شد تجمع سهامداران مقابل ساختمان سازمان بورس تسهیلات جدید مسکن پرداخت می شود نگاهی بر روند معاملات امروز بورس تهران برگزاری بزرگترین انتخابات اقتصادی کشور در ماه های آتی+فیلم انتخابات شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی، تحقق اقتصاد مردمی تعیین ‌تکلیف مدیریت سهام 30میلیون مشمول سهام عدالت با برگزاری انتخابات حاشیه‌های امروز بورس 25 فروردین / معاملات مثبت شستا هم شاخص را صعودی نکرد ارزش سهام عدالت امروز 25 فروردین شاخص بورس دوباره منفی شد ارزش دارایکم و پالایشی یکم امروز 25 فروردین سهامداران «برکت» بخوانند (25فروردین) / صعود برکت برای سومین روز متوالی

در حال بارگیری...