در مجمع عمومی عادی فلات چه گذشت؟ چقدر سود تقسیم شد؟

در مجمع عمومی عادی فلات چه گذشت؟ چقدر سود تقسیم شد؟

مجمع عمومی عادی سالیانه گروه سرمایه گذاری صنایع و معادن فلات ایرانیان با حضور سهامداران، به ریاست آقای مرعشی، به صورت حضوری و آنلاین برگزار گردید. نبض بورس از این مجمع گزارش می دهد.

به گزارش نبض بورس، مجمع عمومی عادی سالیانه گروه سرمایه گذاری صنایع و معادن فلات ایرانیان با حضور سهامداران، به ریاست آقای مرعشی، به صورت حضوری و آنلاین برگزار گردید، گزارش فعالیت شرکت توسط آقای برومند مدیرعامل شرکت در خصوص سال مالی منتهی به 30 آذر 1399 به صورت زیر ارايه شد:

تحلیل عملکرد شرکت:

سود خالص شرکت اصلی و تلفیقی در سال 1399 به ترتیب مبلغ 93.090 و 112.260 میلیون ریال نسبت به سال گذشته افزایش داشته که به ترتیب به رقم 109.490 و 109.694 میلیون ریال بالغ گردیده است. سود تحصیل شده عمدتا ناشی از سود فروش سهام و همچنین سود مصوب مجامع شرکت‌ها می‌باشد.

 
EPS شرکت اصلی و تلفیقی نسبت به سال گذشته به ترتیب 239 و 286 ریال افزایش داشته که به ترتیب به رقم 281 و 267 ریال بالغ گردیده است.
 
هزینه‌های شرکت اصلی و تلفیقی در سال 1399 نسبت به سال قبل به ترتیب 29 و 16 درصد افزایش داشته است.
 
روند درآمد‌های شرکت اصلی و تلفیقی در سال 1399 نسبت به سال گذشته به ترتیب مبلغ 96.630 و 121.088 میلیون ریال افزایش داشته که به ترتیب به مبلغ 125.383 و 151.981 میلیون ریال رسیده است.
 
اطلاعات مربوط به سرمایه گذاری ها:
 
آخرین وضعیت شرکت کک طبس:

پروژه اصلی شرکت کک طبس تولید 450.000 تن کک متالورژی در فاز اول است. خط تولید شامل 6 بلوک است که در فاز دوم به 8 بلوک قابل افزایش است و پس از آن قابلیت افزایش به 16 بلوک را دارد (ظرفیت تولید 1.200.000 تن کک) در حال حاضر کارخانه کک سازی با 2 بلوک در مدار تولید قرار دارد. پیش بینی شرکت استفاده از 75 درصد ظرفیت تولید تا پایان سال 1400 می‌باشد. از طرفی در رعایت ماده 20 قانون رفع موانع تولید بانک توسعه صادرات با تبدیل تسهیلات ارزی به ریالی موافقت نمود و قرارداد مربوطه در جریان مبادله است. مبلغ وام 34 میلیون یورو بوده است.

آخرین وضعیت شرکت صنعتی و معدنی کانسرام:

بر اساس تکالیف مقرر در مجمع عمومی عادی سالانه 1398 مبنی بر تعیین تکلیف بدهی‌های معوق و تسهیلات بانکی پس از تدوین طرح توجیهی راه اندازی مجدد شرکت در دستور کار هیات مدیره قرار گرفت و متناسب با طرح توجیهی منابع مالی لازم جهت راه اندازی و بهره برداری پیش بینی و مقرر شد طبق برنامه زمانبندی تولید آزمایشی در مرداد ماه سال جاری آغاز شود در این راستا فلات ایرانیان نیز منابع مالی لازم را متناسب با قدر السهم خود بر اساس بودجه پیشنهادی تامین و پرداخت نمود. همچنین به منظور برخورداری از مزایای قانون رفع موانع تولید درخواست تقسیط و تبدیل بدهی ارزی به ریالی انجام شد و بانک با درخواست شرکت موافقت نمود.

آخرین وضعیت شرکت سیمان طبس گلشن:

در جهت راه اندازی مجدد کارخانه طی سال جاری نسبت به مذاکره با سرمایه گذاران مختلف اقدام شد. در حال حاضر نسبت به تبادل قرارداد حق العمل کاری (سایش کلینکر) با ظرفیت حداقل 15000 تن و حداکثر 25000 تن تحویل درب کارخانه اقدام شده است و با اجرای قرارداد مذکور فعالیت تولیدی کارخانه مجددا شروع می‌شود.

برنامه‌های آینده شرکت:
  • افزایش سرمایه شرکت.
  • رسیدن به ظرفیت مورد انتظار کارخانه کک سازی و همچنین تامین زغال بصورت مستمر و پایدار.
  • قرار گرفتن شرکت‌های سیمان و کانسرام در مدار تولید و ایجاد ارزش افزوده مناسب.
  • احیای مجدد شرکت مهندسین مشاور پارت رایان ورنا.
  • حضور در سرمایه گذاری‌های پر بازده و اصلاح ترکیب پرتفوی سرمایه گذاری ها.
  • برنامه ریزی مناسب در شرکت‌های گروه جهت شناسایی بازار هدف.

در ادامه گزارش حسابرس و بازرس قانونی توسط نماینده موسسه حسابرسی سیاق نوین جهان قرايت گردید و مواردی که دارای ابهام بود از جانب هیات ريیسه مجمع تشریح گردید:
بند 4 مربوط به عدم رعایت استاندارد حسابداری به لحاظ فقدان اطلاعات کافی دو شرکت زیر مجموعه کک طبس و صنایع تجهیزات ریلی راهور کویر بوده که در این خصوص عنوان شد: سال مالی شرکت کک طبس 29 اسفند می‌باشد و سال مالی شرکت فلات 30 آذر، لذا این عدم تطابق موجب عدم دسترسی به اطلاعات این شرکت می‌باشد. در رابطه با شرکت تجهیزات ریلی راهور نیز این شرکت نزدیک به 4 سال می‌باشد که غیر فعال بوده و صورت مالی ندارد.
بند 5 مربوط به تبدیل تسهیلات ارزی به تسهیلات ریالی شرکت صنعتی و معدنی کانسرام بوده که در این خصوص عنوان شد: تسهیلات 3 میلیون یورو بوده و بر اساس قانون رفع موانع تولید شرکت اقدام و تسهیلات ارزی را به ریالی تبدیل کرده است. با توجه به نرخ تعیین شده بدهی ارزی به 14 میلیار تومان تبدیل شد. مبنی گردیده تسهیلات طی 8 قسط، هر قسط با دوره تنفس شش ماهه و مبلغ 1 میلیارد و 700 میلیون تومان پرداخت گردد.

سوالات مطرح شده در مجمع:

برای تولید یک تن کک به چه میزان کنسانتره نیاز است؟

به ازای هر هزار تن کنسانتره 750 تن کک به دست می‌آید (ظریب تبدیل 75 درصد).

میزان تولید کک در کشور چقدر می‌باشد؟

ظرفیت اسمی کشور سالانه 3.200 میلیون تن و میزان مصرف 4.000 میلیون تن می‌باشد.

در انتها در مجموع به ازای هر سهم 50 ریال سود تقسیم گردید، موسسه حسابرسی سیاق نوین جهان به عنوان بازرس قانونی و حسابرس شرکت و موسسه حسابرسی آرمان آروین پارس به عنوان بازرس علی البدل انتخاب گردید.

حاشیه‌های امروز بورس 14 بهمن 99 / آغاز انتشار پیش‌بینی سود هر سهم در کدال

حاشیه‌های امروز بورس 14 بهمن 99 / آغاز انتشار پیش‌بینی سود هر سهم ...

در پایان معاملات امروز بورس، شاخص کل با حدود 2٫3 درصد افت، در آستانه از دست دادن کانال 1٫2 میلیون واحدی قرار گرفت.

TejaratNews.com/
چالش مهم ارايه گزارش پیش بینی سود هر سهم از سوی شرکت ها

چالش مهم ارايه گزارش پیش بینی سود هر سهم از سوی شرکت ها

سود پیش‌بینی شده توسط شرکت‌ها می‌تواند به گمراهی، دستکاری و حباب قیمت‌ها منجر شود و در نتیجه بازار به سمت غیر واقعی حرکت کند و افرادی که دانش کمی در بازار دارند و به طور مستقیم خرید و فروش می‌کنند دچا...

BourseNews.ir/
مجمع عمومی عادی سالیانه بیمه ملت به صورت آنلاین برگزار شد

مجمع عمومی عادی سالیانه بیمه ملت به صورت آنلاین برگزار شد

مجمع عمومی عادی سالیانه بیمه ملت با حضور 76 درصد سهامداران برگزار شد و صورت‌های مالی سال 1398 این شرکت به تصویب رسید.

Borna.news/
"فلات" و تقسیم سود 10 ریالی

"فلات" و تقسیم سود 10 ریالی

مجمع عمومی فوق العاده شرکت گروه سرمایه گذاری صنایع و معادن فلات ایرانیان برگزار شد.

BourseNews.ir/
کاهش 46 درصدی سود هر سهم "دسینا"

کاهش 46 درصدی سود هر سهم "دسینا"

سود هر سهم شرکت لابراتوار‌های سینا دارو 46 درصد کاهش پیدا کرد.

BourseNews.ir/
یک هفته با صنایع بورسی رودخانه‌ای در ولز پر از شیر شد چرا یارانه رمضان کم واریز شد؟ حذف تعدادی از موانع توسعه در بازار سرمایه قیمت خودرو امروز 26 فروردین 1400 اقدام غیرمنتظره هیوندای در معرفی کانسپت جدید احتمال حذف محدودیت خرید سهام از سوی کارگزاری‌ها و پرسنل آنها هدایت نقدینگی به بخش تولید و تامین مواد اولیه از مسیر بورس خرمای رطب 11.5 هزار تومانی چگونه 35 هزار تومان به مردم فروخته می‌شود؟ فورد ماستنگ پرفروش‌ترین خودروی اسپرت دنیا شد منابع ارزی ایران 115میلیارد دلار اعلام شد توزیع 922 تن مرغ در تهران قیمت دلار امروز پنجشنبه 26 فروردین 1400/ شاخص ارزی به کانال 23 هزار تومان رسید "غپاذر" از سهامداران دعوت کرد صادرات تخم‌مرغ آزاد می‌شود / شرط عجیب دولت برای آزادسازی صادرات فریب سود کلان بانک‌ها را نخورید در مجمع "ونیکی" 320 ریال تقسیم شد سود 1900ریالی نصیب سهامداران "شوینده" قیمت خرما به بسته‌ای 50هزار تومان رسید رمزارزهای با ریسک کم در بازار کریپتو رکورد منفی دیگری برای بورس به ثبت رسید تحلیل تکنیکال شاخص کل، صعود یا سقوط؟ بازار رمزارز‌ها برای همیشه صعودی باقی نخواهد ماند! کاهش 25 درصدی ارزش معاملات بورس مازندران کرونا و مرخصی‌های اجباری بدون حقوق! قیمت دلار و یورو اعلام شد / نرخ ارز صرافی ملی 1400/1/26 صعود بی‌سابقه بیت‌کوین ممنوعیت رمزارز مانند خاموش کردن اینترنت است پذیرش "وسرمد" در فرابورس راه‌اندازی خط تولید کاشی و سرامیک در "کصدف" قیمت انواع خودرو تا پیش از امروز 26 فروردین 1400 شرکت‌های سهام عدالت به عنوان بال‌های توسعه اقتصادی استان‌ها عمل کنند قیمت میوه‌های نوبرانه اعلام شد آیا شوینده برنامه‌ای برای افزایش سرمایه دارد؟/ عرضه اولیه مروارید هامون و آلی شیمی قم به کجا رسید؟ کاهش شتاب افت شاخص بورس در هفته‌ای که گذشت زنگ خطر یک وابستگی خطرناک پیش‌بینی قیمت طلا امروز 26 فروردین 1400 پیش‌بینی قیمت دلار امروز 26 فروردین 1400 آخرین قیمت طلا و سکه تا پیش از امروز 26 فروردین 1400 آخرین قیمت دلار تا پیش از امروز 26 فروردین چقدر بود؟ قطعه‌بندی گوشت مرغ رفع ممنوعیت شد حذف تعدادی از موانع توسعه در بازار سرمایه دستورالعمل صدور مجوز فعالیت استخراج رمزارزها آخربن وضعیت نان آوران این روزها رو ببینید!‌ واکنش ريیس کل بانک مرکزی به اظهارات نوبخت در صورت موافقت شورای عالی بورس محقق می شود؛ حذف محدودیت خرید شرکت های کارگزاری ها و پرسنل آنها توضیحات اینستاگرامی واعظی در مورد ستاد کرونا عرضه توکن سهام شرکت تسلا در صرافی بایننس خودروی سیتروين C5 X معرفی شد مجوز انتشار اوراق اجاره شرکت صبا تامین صادر شد

در حال بارگیری...