حجم معاملات رینگ داخلی بورس انرژی 5 درصد افزایش یافت

حجم معاملات رینگ داخلی بورس انرژی 5 درصد افزایش یافت

ارزش معاملات شرکت بورس انرژی ایران در 6 ماه نخست امسال نسبت به‌مدت مشابه سال گذشته، رشدی 27 درصدی را تجربه می‌کند.

به گزارش بورس نیوز، حجم معاملات تجمیعی بورس انرژی ایران در رینگ داخلی بازار فیزیکی از یک میلیون و 120 هزار و 939 تن در سال 1399 به یک میلیون و 174 هزار و 715 تن در سال کنونی رسیده که رشد پنج درصدی معاملات را نشان می‌دهد.


  • بیشتر بخوانید:  انواع محصولات پتروشیمی مهمان بورس انرژی

در 6 ماه نخست سال 1400 نفتای سبک با 29 درصد معامله بیشترین کالایی است که در رینگ بین‌الملل بورس انرژی ایران معامله شده است و پس از آن گاز مایع و ته‌مانده برج تقطیر، به ترتیب با 23 درصد و 14 درصد قرار دارند.

از سوی دیگر در رینگ داخلی نیز حلال 402 با 22 درصد کالایی است که بیشترین میزان معامله را داشته است، میعانات گازی با 21 درصد و متانول با 16 درصد در رده‌های بعدی قرار دارند.

از نظر نوع معاملات در بازار فرآورده‌های هیدروکربوری، بیشترین حجم عرضه را قرارداد‌های کشف پریمیوم با 71 درصد به خود اختصاص داده‌اند. پس از آن نیز قرارداد‌های نقدی، نسیه و سلف به ترتیب با 21 درصد، 6 درصد و یک درصد قرار دارند.

بیشترین حجم معامله نیز مربوط به قرارداد‌های کشف پریمیوم با 61 درصد و پس از آن قرارداد‌های نقدی با 24 درصد، نسیه 12 درصد و سلف با سه درصد است.

نرخ رسمی 27 ارز افزایش یافته جزيیات وام و یارانه مسکن دولتی / پنج دهک پایینی منتظر باشند شاخص ریزش 2 هزار واحدی دارد کدام سهامداران منتظر واریز سود باشند؟ اعضای حقوقی هیيت مدیره صندوق توسعه انتخاب شدند تکذیب اعلام قیمت‌های جدید خودرو " ثامید " تعدادی واحد اداری و تجاری را می فروشد بورس 42 واحد رشد کرد ضرورت بررسی اثر هزینه‌ای و درآمدی حذف ارز 4200 تومانی محل دفتر " سجام " دیگر استیجاری نیست انتخاب اعضای حقوقی هیات مدیره صندوق توسعه در مجمع تکذیب اعلام قیمت‌های جدید خودرو " قجام " باز هم " قیستو " را فروخت قرادرداد ایران و ونزويلا چقدر به نفع ماست؟ آغاز اصلاح قیمت خوردو رشد قیمت‌های جهانی، فرصتی برای صعود بورس " ونیرو " تصمیمات مجمع را ثبت کرد الگوی W و دو هدف شاخص‌کل تصمیمات مجمع " ستران " به ثبت رسید تصمیمات مجمع " غدام " ثبت شد الاکلنگ طلا و نفت آغاز ثبت‌‌نام طرح جهش تولید مسکن از امروز مجمع صندوق سرمایه گذاری نیکوکاری جایزه علمی فناوری پیامبر اعظم (ص)برگزار می شود صورت مالی میاندوره ای "وسپهر " منتشر شد خبری که شاید بر قیمت دلار تاثیر بگذارد " داراب " هم صورت مالی منتشر کرد مجمع اختصاصی بازارگردانی دارا داریوش در روز جاری ثبات کامل قیمت‌ها در بازار خودرو / قیمت خودرو امروز 28 مهر 1400 انتشار ترازنامه میاندوره ای " وبوعلی " صورت مالی حسابرسی نشده " خفنر " را منتشر کرد "جهرم " صورت مالی 6 ماهه منتشر کرد مستاجران بخوانند / چطور برای مسکن ارزان ثبت‌نام کنیم؟ پیش‌بینی بورس امروز 28 مهر / سه صنعت مهم بورس مهم‌ترین اخبار اثرگذار بر بورس امروز / فولادی‌ها سبز می‌شوند؟ محرک‌های رشد سکه چه بود؟ / پیش‌بینی‌ها در بازار طلا چگونه است؟ تصاویر عروسی پسر سومین ثروتمند دنیا عوامل افزایش قیمت دلار چه بود؟ / آخرین قیمت دلار پیش از امروز 28 مهر یارانه 250هزار تومانی در راه است؟ ضمانت نیم بند کاغذی، اما سفت و سخت واقعی نان خشک گران‌تر از نان تازه! رمزارزها همچنان در مسیر صعود پیش‌بینی بازار طلا تا پایان سال 1400 / تاثیر دلار و مذاکرات بر فلز زرد (ویديو) آغاز ثبت نام متقاضیان مسکن در سامانه ثمن از فردا با فیلترشکن ببینید 1400/07/27 طرح مجلس برای ورود 60 تا 80هزار خودرو چگونه کارت سوخت جدید بگیریم؟ ادعای باکو: مانع صادرات ایران به روسیه نشده‌ایم ماموریت عشقی در سازمان بورس و اوراق بهادار ورود 60 تا 80 هزار خودروی خارجی از نیمه اول 1401 متوسط قیمت اجاره آپارتمان در شیراز / اجاره‌نشینی در شیراز چقدر هزینه دارد؟