پتانسیل جذب 100 همت سرمایه برای صنعت برق از بورس انرژی

پتانسیل جذب 100 همت سرمایه برای صنعت برق از بورس انرژی

حمیدرضا صالحی با اشاره به ناترازی برق و گاز که از نبود سرمایه‌گذاری در 15 سال اخیر ناشی شده است، اظهار داشت: از مسیر بورس می‌توانیم مشکل ناترازی را طی 2 الی 3 سال آینده حل و فصل کنیم. مصرف صنایع 120 میلیارد کیلووات ساعت محاسبه شده است که با در نظر گرفتن متوسط قیمت برقی که صنایع می‌پردازند به رقم 100 هزار میلیارد تومان منتهی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا) و به نقل از بورس انرژی ایران، صالحی با تاکید بر اینکه زیرساخت‌های بورس انرژی و شبکه برق برای تبادل برق در بورس فراهم است، افزود: تنها چیزی که از دولت می‌خواهیم همراهی است تا صنعت برق بتواند از انزوا بیرون بیاید.

نايب‌ريیس کمیسون انرژی اتاق بازرگانی ایران در تشریح طرح وارد شدن 60 درصد برق به بورس انرژی گفت: برق خانگی و یارانه‌ای را روی حساب 40 درصد سهم دولت در صنعت نیروگاهی می‌گذاریم و از آن طرف صنایع انرژی بر که قیمت واقعی دارند به بورس انرژی بروند.

او با اشاره به تجربه خوب راه‌اندازی تالاربرق سبز تصریح کرد: در تالار برق سبز قیمت بر اساس عرضه و تقاضا جابه‌جا می‌شود، این مشابه روشی است که در سایر کشورهای دنیا مانند ترکیه نیز شاهد آن هستیم.

صالحی با تاکید بر نقش پررنگ اراده دولت در زمینه اصلاح وضعیت صنعت برق خاطرنشان کرد: ما تضمین می‌دهیم که با عرضه 60 درصد برق در بورس انرژی مشکلی به وجود نمی‌آید. آنچه که صنایع به دنبال آن هستند برق ایمن و پایدار است.

او تاکید کرد: بورس انرژی ایران ظرفیت جذب 100 هزار میلیارد تومان سرمایه برای صنعت برق را دارد.

local_offerبرچسب‌ها:

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد