افت دوباره قیمت دلار / دلار امروز 26 هزار تومان می‌شود؟

افت دوباره قیمت دلار / دلار امروز 26 هزار تومان می‌شود؟

گویا زمان مذاکرات هسته‌ای نزدیک‌تر از آن چیزی است که تصور می‌شد. ایران قرار است به زودی به مذاکرات هسته‌ای وین برگردد و همین خبر، قیمت دلار را کاهش داد. معامله‌گران می‌گویند اگر قیمت دلار به زیر 27 هزار و 500 برسد، باید منتظر ریزش بیشتر قیمت دلار بود.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار امروز 18 مهرماه 1400 به 27 هزار و 500 تومان رسیده و معامله‌گران منتظر سیگنال‌های جدید هستند که روند نزولی یا صعودی بازار را مشخص کند. برخی معتقدند قیمت دلار امروز به 26 هزار تومان می‌رسد و برخی دیگر می‌گویند دلار به سادگی مرز مقاومت 27 هزار تومان را از دست نمی‌دهد.

روند صعودی قیمت دلار از روز چهارشنبه هفته گذشته متوقف شد؛ درست از زمانی که خبر رسید ایران قرار است قبل از شروع ماه نوامبر به مذاکرات وین برگردد. یعنی قبل از دهم آبان ماه.

دیروز هم خبرگزاری آناتولی ترکیه این خبر را تایید کرد و گفت دور بعدی مذاکرات احیای توافق هسته‌ای پیش از پایان یافتن این ماه [اکتبر] در وین پایتخت اتریش برگزار می‌ شود.

تایید مجدد این خبر در کنار گفته‌های هفته گذشته سخنگوی امور خارجه نشان داد مذاکرات هسته‌ای به زودی آغاز می‌شود و همین مساله قیمت دلار را در بازار امروز (18 مهر ماه) نزولی کرد.

قیمت دلار 26 هزار تومان می‌شود؟

ظرف دو روز، قیمت دلار حدود 600 تومان کاهش یافت و دلار به حدود 27 هزار و 500 تومان رسید. البته بازار همچنان محتاط است و معامله‌گران با احتیاط دلار را خرید و فروش می‌کنند. اما بسیاری منتظرند که ببینند آیا دلار امروز در ساعات آتی به زیر 27 هزار و 500 تومان می‌رسد یا نه.

به گفته معامله‌گران بازار، ورود دلار به زیر این رقم، می‌تواند فروشندگان بازار را زیاد کند و حتی ممکن است قیمت دلار به کانال 26 هزار تومان وارد شود.

اما مساله این است که در دو ماه گذشته نوسانات قیمت دلار قابل توجه بوده و قیمت دلار از کانال 26 هزار تومانی تا 28 هزار تومان پیش رفته است. اما قدم به قدم و در کانال 27 هزار تومان توقف زیادی داشته است.

دو سناریو از آینده قیمت دلار

برای همین برخی معتقدند دلار به سادگی کانال 27 هزار تومان را از دست نمی‌دهد. اما در مقابل عده دیگری می‌گویند بازار ارز چشم‌ انتظار اخبار جدی از مذاکرات هسته‌ای است و حالا که این اخبار جدی‌تر شده ممکن است دلار هم واکنش بیشتری به این اخبار نشان دهد.

حدود 20 روز تا پایان ماه اکتبر و موعد مذاکرات باقی مانده است. احتمالا در این مدت معامله‌گران حرفه‌ای بازار وارد فاز احتیاط می‌شوند. اما در صورت ریزش بیشتر قیمت دلار و نزدیک شدن آن به کانال 26 هزار تومانی ممکن است برخی از دلارهای خانگی وارد بازار شود.

البته برخی دیگر از معامله‌گران بازار معتقدند حتی در صورت آغاز دور جدید مذاکرات، توافق میان ایران و غرب یک فرایند زمان‌بر است و به سادگی توافق جدید حاصل نمی‌شود.

برای همین آنها می‌گویند در صورت کاهش قیمت دلار، این کاهش مقطعی است و ممکن است قیمت دلار برگردد.

برخی دیگر از معامله‌گران هم چشم به قیمت درهم دارند. اگر حواله درهم قیمت 7 هزار و 500 تومان را حفظ کند، ریزش بیشتر قیمت دلار منتفی است اما اگر درهم به زیر این رقم برسد، احتمالا بازار وارد فاز فروش می‌شود.

مطالعه بیشتر: نرخ ارز صرافی ملی امروز یکشنبه 18 مهر
کاهش قیمت‌ها در بازار طلا و سکه / قیمت دلار و یورو امروز 1400/7/25

کاهش قیمت‌ها در بازار طلا و سکه / قیمت دلار و یورو امروز 1400/7/25

قیمت طلا و سکه امروز بر خلاف ثبات بهای طلای جهانی و با پیروی از افت نرخ ارز، کاهش یافت که بر این اساس قیمت سکه طرح جدید به 11 میلیون و 672 هزار تومان رسید.

TejaratNews.com/
ادامه روند صعودی بازار ارز / قیمت دلار امروز 25 مهر چقدر شد؟

ادامه روند صعودی بازار ارز / قیمت دلار امروز 25 مهر چقدر شد؟

قیمت دلار در بازار آزاد امروز روند افزایشی خود را حفظ کرد و به قیمت 27 هزارو 240 تومان رسید. نرخ ارز در صرافی ملی 26627 تومان اعلام شد.

TejaratNews.com/
صعود دلار به مرز حساس / علت افزایش قیمت دلار چه بود؟

صعود دلار به مرز حساس / علت افزایش قیمت دلار چه بود؟

روز شنبه، دلار در مسیر برگشت و صعود قرار گرفت تا کمی انتظارات نزولی تعدیل شود. در بیست و چهارمین روز مهرماه، اسکناس آمریکایی ساعت 3 بعدازظهر با قیمت 27 هزار و 250 تومان به فروش رفت که 180 تومان بالاتر...

TejaratNews.com/

افزایش قیمت دلار در بازار آزاد امروز / قیمت دلار امروز 24 مهر چقدر شد؟

قیمت‌های بازار طلا و سکه در آغاز هفته / قیمت دلار و یورو امروز 1400/7/24

قیمت‌های بازار طلا و سکه در آغاز هفته / قیمت دلار و یورو امروز 140...

قیمت طلا و سکه امروز بر خلاف ثبات بهای طلای جهانی و با پیروی از رشد نرخ ارز، افزایش یافت که بر این اساس قیمت سکه طرح جدید به 11 میلیون و 803 هزار تومان رسید.

TejaratNews.com/
انتشار یک پیش‌بینی عجیب از قیمت دلار

انتشار یک پیش‌بینی عجیب از قیمت دلار

جدولی جنجالی درباره پیش‌بینی نرخ دلار منتشر شده که هنوز مسيولان سازمان برنامه و بودجه نسبت به این ادعای مطرح شده واکنشی نشان نداده‌اند.

Bartarinha.ir/

آخرین قیمت دلار پیش از امروز 24 مهر / پیش‌بینی قیمت دلار

قیمت دلار پس از سفر انریکه مورا چقدر می‌شود؟

قیمت دلار پس از سفر انریکه مورا چقدر می‌شود؟

مسيول هماهنگی مذاکرات هسته‌ای وین به تهران سفر کرده و باعث شده خریداران ارز در بازار منتظر اعلام خبرهای جدید باشند، در صورت انتشار اخبار مثبت و امیدوارکننده احتمال افت قیمت دلار وجود دارد.

TejaratNews.com/
افت قیمت دلار بر خلاف روند بازار + آخرین قیمت دلار پیش از امروز 23 مهر

افت قیمت دلار بر خلاف روند بازار + آخرین قیمت دلار پیش از امروز 23...

دلار پس از چهار صعود متوالی متوقف شد و شاهد کاهش قیمت دلار در بازارهای جهانی هستیم.

TejaratNews.com/
قیمت نیم سکه به 3500000 تومان رسید / قیمت دلار و یورو امروز 1400/7/21

قیمت نیم سکه به 3500000 تومان رسید / قیمت دلار و یورو امروز 1400/7...

قیمت طلا و سکه امروز باتوجه به افزایش بهای جهانی طلا و رشد نرخ ارز تعیین شد که بر این اساس قیمت نیم سکه به سه میلیون و 500 هزار تومان رسید.

TejaratNews.com/
فاز فروش در بازار ارز / پیش‌بینی قیمت دلار امروز 21 مهر

فاز فروش در بازار ارز / پیش‌بینی قیمت دلار امروز 21 مهر

به گفته فعالان، خوش‌بینی نسبت به آغاز مذاکرات هسته‌ای و لغو تحریم‌ها، عامل اصلی است که جو فروش را در بازار ارز بالا برده است. در کنار این، برخی معامله‌گران، کاهش تنش‌ها در سطح روابط ایران و عربستان را...

TejaratNews.com/
ادامه کاهش نرخ ارز در بازار / قیمت دلار امروز 21 مهر چقدر شد؟

ادامه کاهش نرخ ارز در بازار / قیمت دلار امروز 21 مهر چقدر شد؟

قیمت دلار در بازار آزاد امروز روند کاهشی چند روز گذشته خود را ادامه داد و به کانال 26 هزار تومان نردیک شد. نرخ ارز در بازار آزاد امروز 27 هزار و 20 تومان اعلام شد. نرخ ارز در صرافی ملی امروز به 26 هزا...

TejaratNews.com/

نوسانات قیمت دلار نیمایی، بر خلاف روند بازار

چرا قیمت دلار در بازار کاهش یافت؟

چرا قیمت دلار در بازار کاهش یافت؟

برجسته شدن احتمال شروع زودهنگام دور جدید مذاکرات و کاهش قیمت دلار تا 20 هزار تومان، انتظارات فعالان بازار را کاهشی کرده است، به حدی که قیمت دلار در پایان معاملات نیمه اول روز روی 27 هزار و 270 تومان ق...

TejaratNews.com/
کاهش 300 تومانی نرخ ارز / قیمت دلار امروز 20 مهر چقدر شد؟

کاهش 300 تومانی نرخ ارز / قیمت دلار امروز 20 مهر چقدر شد؟

قیمت دلار در بازار آزاد امروز روند نزولی داشت و به قیمت 27 هزار و 200 تومان رسید. نرخ ارز در صرافی ملی در 26 هزار و 791 تومان اعلام شد.

TejaratNews.com/
پیر‌های بازار خود را به خرفتی زدند! صورت مالی 9 ماهه حسابرسی نشده " وآتیه " منتشر شد تصمیمات مجمع " فملی " به ثبت رسید " حپترو " تصمیمات مجمع عمومی را ثبت کرد مجمع صندوق سرمایه گذاری اختصاصی بازارگردانی تاک دانا در اول آبان ماه دعوت از سهامداران صندوق سرمایه گذاری توسعه تعاون صبا به مجمع دورهمی صندوق سرمایه گذاری اختصاصی بازارگردانی سهم آشنا یکم در هفته آینده این هم از انتشار صورت مالی میاندوره ای " خراسان " صورت مالی 3 ماهه " غچین " منتشر شد " حگهر " صورت مالی حسابرسی شده منتشر کرد مجتمع صنایع و معادن احیاء سپاهان صورت مالی شرکت تابعه خود را منتشر کرد " ساروج " صورت مالی میاندوره ای منتشرکرد شفافیت قراردادهای بانکی عایدی بورس را بالا می‌برد نسخه جدید برای یارانه‌های مردم / یارانه‌ها چه تغییری می‌کنند؟ کاندیدای مدیرعاملی شستا با حقوق 92میلیونی! وعده دولت عملی نشد؛ صدای روزنامه اصولگرا درآمد مهم‌ترین سیگنال‌ها برای بورس امروز بدهی جهانی به رکورد 88 تریلیون دلار رسید پیشرفتی در سند ایران و چین روی داده است؟ لوازم خانگی تقلبی با نشان برند‌های مشهور! بورس با مدیران جدید اعتماد مردم را جلب خواهد کرد؟ زوایای پنهان شاخص‌های بورس را بشناسید هدف جدید سفته‌بازان مسکن در پایتخت تحویل بوگاتی 9.3میلیون دلاری به مشتریان 10 هزار مگاوات واحد نیروگاهی برای تعمیرات دوره‌ای از مدار خارج شد دستگیری 3 کارمند یک موسسه قرض‌‎الحسنه بانک‌ها 37میلیون متر زمین و ساختمان دارند سوخت زمستانی با واردات گاز از ترکمنستان تامین می‌شود انفجار سنگ 3هزار تنی در آزادراه تهران - شمال تشکیل کارگروهی در مجلس برای واردات خودرو با فیلترشکن ببینید 1400/07/25 ببینید کمبود بنزین در اروپا با مردم چه کرده! چگونگی پرداخت سود شستا هنوز تعیین نشده است/ پرداخت به سجام یک ماه زمان می‌برد ترویج فرهنگ سهام داری عامه مردم ؛ ضرورت بازار سرمایه واردات محدود خودرو به کشور انجام خواهد شد پایان اولین روز سیزدهمین دوره بین‌المللی بازار سرمایه اسلامی (ICM) متوسط نرخ اجاره آپارتمان در اهواز / محله گران قیمت اهواز کدام است؟ ريیس بانک مرکزی: کشور از منابع ارزی کافی برخوردار است اختصاص 150 میلیون تسهیلات بلاعوض به زلزله‌زدگان اندیکا کاهش قیمت‌ها در بازار طلا و سکه / قیمت دلار و یورو امروز 1400/7/25 سعودی‌ها از ایران درخواست وساطت کردند فراهم شدن امکان گشایش ال‌سی بین ایران و روسیه 10 هزار مگاوات واحد نیروگاهی از مدار خارج شد تجارت 22.5 میلیارد دلاری ایران با همسایگان وام مسکن 300 میلیون تومانی ایثارگران به شعب بانک عامل ابلاغ شد 60 ثانیه 25 مهر 1400 شرایط صعود و نزول قیمت سکه چیست؟ / پیش‌بینی قیمت طلا و سکه 26 مهر 1٫6 هزار میلیارد تومان در جیب پولدارها/ از پولدارها مالیات گرفته نشد شادی قورباغه ها در دیگ آبجوش قرعه‌کشی خودرو سال آینده حذف می‌شود