تاچ جدید دلار و شنبه سبز دلاری‌های بورس

تاچ جدید دلار و شنبه سبز دلاری‌های بورس

متاسفانه باید بگوییم که دیشب نرخ دلار به کانال جدید وارد شد و پله 29هزارتومانی لباس جدیدی برای دلاری شده که تنها مایه زجر تولید خواهد شد و هیچکسی به‌غیر از دلالان از آن منتفع نخواهد شد.

به گزارش بورس‌نیوز، در آخرین روز معاملاتی هفته باردیگر تمام شاخص‌ها کاهشی شدند.

با نگاهی به میانه‌های بازار این خودرویی‌ها بودند که شرایط بهتری را تجربه کردند و آن‌هم درز خبر موافقت ريیس‌جمهور با ستاد تنظیم بازار بود که توانست برای خودرویی‌ها همچون توربو عمل کند؛ البته تمام این خبر‌ها در حد شایعه، حدس و گمان بوده و تا زمانی که این اخبار لباس رسمیت را بر تن کند، زمان زیادی باقی مانده است.

از سوی دیگر، بورسی‌ها یک چشم به مذاکرات برجام نیز داشته و همین موضوع عاملی شده تا دلار نیز به حد نوسان مثبت برسد و کانال‌های جدیدی را تاچ کند.

افزایش ارز در این هفته موجب این احتمال گردیده است که شاید در هفته آتی شرایط سهام صادراتی و دلاری بهتر گردد.

در روز معاملاتی گذشته همانطور که اشاره شد،  گروه خودرو و قطعات وضعیت خوبی داشتند و اکثرا مثبت بودند در مقابل پتروشیمی ها، پالایشی‌ها و فلزاتی‌ها اکثرا منفی بودند.

ارزش معاملات بورس تهران حدود 3400 میلیارد تومان بود و در فرابورس هم بیش از 9500 میلیارد تومان معامله انجام شد.

دلار و لباس جدید

دیشب نرخ دلار به کانال جدید وارد شد متاسفانه باید بگوییم که 29 هزارتومان لباس جدیدی برای دلاری شده که این روز‌ها فقط  مایه زجر اقتصادیون شده است؛ البته اقتصادی‌های تولیدی نه آن دسته رانتی‌ها که از 6 صبح برای خرید دلار سنایی از مردم مقابل صرافی‌ها می‌ایستند؛ تقویت دلار و افزایش بازده اوراق قرضه، موجب کاهش حدود 5 درصدی طلا نسبت به اوج اخیر شده و شاخص دلار آمریکا در معاملات امروز 0.38 درصد افزایش بافت و به بالاترین سطح خود یعنی 96.86 رسید.

دلار درحالی به پله 29 هزار و 300 تومان رسید که زلزله آن را باید از شنبه به نظاره نشست در بلوار میردامادی که گویا بلندترین برج آن، بدون ريیس مانده و هیچ سیاست ارزی و حمایت از ریال، به بیرون سیگنال نشده است؛ انس جهانی طلا در معاملات امروز نیز 4.13 دلار کاهش یافت و به 1786 دلار در هر انس رسید.

قیمت هر سکه بهار آزادی با رشد 200 هزارتومانی به 12 میلیون و 350 هزارتومان و هر سکه امامی نیز با 12 میلیون و 680 هزارتومان برای خریداران احتمالی، نرخ‌گذاری شد؛ از سوی دیگر طلافروشی‌ها در تابلوی خود مقابل مشتریان، هر گرم طلا را به نرخ یک میلیون و 255 هزارتومان درج کرده بودند.

از شرق تا غرب

شاخص‌های اصلی سهام ایالات متحده در معاملات شب گذشته نوساناتی جزيی را تجربه کردند؛ داوجونز 9,42 واحد کاهش یافته، S&P 500، 10,76 واحد مثبت و نزدک نیز 0,69 واحد مثبت بودند اما؛ شاخص‌های شرقی نیز در نوع خود جالب توجه هستند و شاخص Nikkei ژاپن با رشد 211,83 واحدی و البته شاخص شانگ‌های با کاهش 6,58 واحدی روبه رو شده است.

سهم تامین مالی اقتصاد از بورس 12 درصد

سهم تامین مالی اقتصاد از بورس 12 درصد

مدیرعامل یک شرکت تامین سرمایه گفت: سهم تامین مالی اقتصاد از بازار سرمایه 10 تا 12 درصد است.

FarsNews.ir/
جلسه "شورای مشورتی" با موضوع "اولویت‌های پژوهشی سازمان بورس و اوراق بهادار" برگزار شد

جلسه "شورای مشورتی" با موضوع "اولویت‌های پژوهشی سازمان بورس و اورا...

امروز، دهم آذرماه جلسه شورای مشورتی سازمان بورس و اوراق بهادار با حضور روسای فعلی و سابق سازمان، اعضاء هیيت مدیره و برخی از صاحبنظران بازار سرمایه برگزار شد.

Sena.ir/
تامین مالی «منفی 7 هزار میلیارد تومانی» دولت از فروش اوراق در بورس!

تامین مالی «منفی 7 هزار میلیارد تومانی» دولت از فروش اوراق در بورس...

51 هزار میلیارد تومان اوراق جدید از ابتدای سال 1400 تاکنون فروش رفته و 58 هزار میلیارد تومان از اوراق دولت قبل بازپرداخت شده که نشان می‌دهد خالص تامین مالی دولت سیزدهم در این مدت، منفی هفت هزار میلیار...

Sena.ir/
تامین مالی «منفی 7 هزار میلیارد تومانی» دولت از فروش اوراق در بورس

تامین مالی «منفی 7 هزار میلیارد تومانی» دولت از فروش اوراق در بورس

بورستهران- ایرنا- 51 هزار میلیارد تومان اوراق جدید از ابتدای سال 1400 تاکنون فروش رفته و 58 هزار میلیارد تومان از اوراق دولت قبل بازپرداخت شده که نشان می‌دهد خالص تامین مالی دولت سیزدهم در این مدت، من...

Irna.ir/
نگاهی به عرضه‌های امروز بورس انرژی

نگاهی به عرضه‌های امروز بورس انرژی

امروز انواع محصولات پتروشیمی و نفتی روی میز بورس انرژی عرضه می‌ شوند.

Sena.ir/
نقشه بورس امروز بر اساس ارزش معاملات (10آذر) / افت دو هزار واحدی شاخص کل بورس

نقشه بورس امروز بر اساس ارزش معاملات (10آذر) / افت دو هزار واحدی ش...

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در نخستین ساعت بازار 0.2درصد افت داشت، شاخص هم‌وزن نیز 0.3درصد نزول کرد.

EghtesadOnline.com/
بحران جعلی بورس؛ برجام

بحران جعلی بورس؛ برجام

از سال گذشته ذهنیت نادرستی بین برخی از تازه‌واردان بورسی شکل گرفته که مذاکره و دستیابی به توافق هسته‌ای برای بازار سرمایه مخرب است.

EghtesadOnline.com/
طلا منتظر اخبار مذاکرات / کاهش تقاضای هیجانی برای سکه اقدامات توسعه‌ای بانک رفاه کارگران تشریح شد سهم تامین مالی اقتصاد از بورس 12 درصد اثرات شکاف بین قیمت دلار متشکل و آزاد صعود "خکرمان" از بازار پایه به بازار دوم فرابورس میدکو افزایش سرمایه داد دعوت از سهامداران "قثابت" به مجمع پذیره نویسی پنجمین شرکت بیمه اتکایی در فرابورس تکلیف قیمت خودرو‌های داخلی مشخص نشد طرح بانک مرکزی صف‌ های دلار را جمع می‌کند؟ وضعیت سبد سهام عدالت در 10 آذر ماه سهامداران "کشرق" در مجمع تصمیم گرفتند "جم پیلن" در تصور انتخاب هیات مدیره جدید پرداخت سود به سهامداران "سدشت" از سال آینده دوری از هیجان؛ نگاه به آینده افت شاخص بورس در آخرین روز معاملاتی هفته خبر خوش برای متقاضیان مسکن ملی اقبال به آگهی‌های مسکن افزایش یافت افت 17 هزار واحدی شاخص کل بورس در آخرین روز معاملاتی هفته عقب‌نشینی بورس در آخرین روز کاری هفته "فسازان" به مجمع می رود/ "غاذر" آماده انجام معاملات ضرورت آشنایی آحاد مردم با مبحث رتبه بندی اعتباری و اعتبارسنجی افت 17 هزار واحدی شاخص بورس تهران نامه توکلی به سران قوا درباره ارز 4200تومانی اوضاع شکر چطور است؟ استفاده از منابع مولد سازی در تقویت سرمایه گذاری بخش خصوصی افت شاخص بورس در آخرین روز معاملاتی هفته جلسه "شورای مشورتی" با موضوع "اولویت‌های پژوهشی سازمان بورس و اوراق بهادار" برگزار شد خشکسالی به تهران رسید / تهران 90 روز آب شرب دارد؟ پایان قرمز بورس در آخرین روز کاری هفته | کاهش 17 هزار و 8 واحدی شاخص کل طوفان توییتری علیه نبود امنیت سرمایه‌گذاری/ «اقتصاد ترکیه ایرانی‌ها را نجات می‌دهد؟» تامین مالی «منفی 7 هزار میلیارد تومانی» دولت از فروش اوراق در بورس! نرخ 12 ارز ثابت است/ افزایش نرخ 20 ارز پذیره نویسی شرکت بیمه اتکایی تهران رواک به مدت 15 روز داد و ستد بیش از 4 میلیارد برگه بهادار رونق دلال بازی با کد ملی در بازار خودرو روزهای سرخ بورس پایان ندارد / ثاثیر منفی 2 هزار واحدی «فارس» بر شاخص کل مسکن ملی چند متری است؟ ریزش 17 هزار واحدی شاخص در پایان معاملات بررسی و آسیب‌شناسی قطعی گاز صنایع افزایش احتمالی قیمت گوشت هشدار نسبت به کمبود گوشت در آینده دلایل ریزش ارزش سهام عدالت / رمزارزها در تابلوی فرابورس و شفاف معامله شوند "زاگرس" واحد اول تولیدی را تعطیل کرد افزایش سرمایه "فرابورس" به ثبت رسید شاخص های نزولی وال استریت/بورس های آسیایی هم کاهشی بود تحلیلگران نفت 75 دلاری را پیش بینی کردند رینگ داخلی بورس انرژی میزبان دو محصول دادوستد 2 هزار میلیارد ریالی در معاملات بورس انرژی عرضه 50 هزار تن شمش بلوم فولاد خوزستان در قابلب کشف پریمیوم