امکان پذیرش کشتی‌های کروز داوطلب در خط بوشهر -دوحه

امکان پذیرش کشتی‌های کروز داوطلب در خط بوشهر -دوحه

ایلنا: مدیرکل بنادر و دریانوردی بوشهر اعلام کرد: پایانه بین‌المللی مسافری این بندر تا پایان مهرماه تکمیل و امکان پذیرش کشتی‌های کروز داوطلب فعالیت در خط کشتیرانی...

به گزارشایلنا از وزارت راه و شهرسازی، محمد شکیبی نسب مدیرکل بنادر و دریانوردی بوشهر درباره خط دریایی از بوشهر به سمت قطر، گفت: از آنجا که چندین کشتی کروز داوطلب خط کشتیرانی بوشهر-دوحه برای جام جهانی در قطر هستند، ایجاد پایانه مسافری در بوشهر با سرعت در حال پیگیری است و 2 پست اسکله شناور برای پذیرش شناورهایی به طول 140 تا  150 متر و با عمق 8 متر تا پایان مردادماه به اتمام می‌رسد.

وی بیان کرد: با اجرا این پروژه شرایط برای پذیرش کشتی‌های کروز و رو-رو پسنجر (ویژه حمل بار و مسافر) در بندر بوشهر فراهم خواهد شد.

شکیبی نسب یادآور شد: برای بخش سالن پایانه بین المللی مسافربری دریایی نیز تمام توان موردنیاز به کار گرفته شده تا این پروژه تا اواسط مهرماه‌ آماده بهره‌برداری برای مسافران جام جهانی فوتبال در قطر شود.

وی در خصوص مبادلات تجاری که بوشهر با قطر می تواند داشته باشد، عنوان کرد: در این زمینه یک سری اقدامات در بنادر بوشهر و دیر در حال انجام است، بدین جهت در بندر دیر یک دستگاه ایکس ری نصب و عملیات اجرایی محوطه‌سازی به مساحت سه هکتار آغاز شده است که تا اوایل مهرماه آماده بهره‌برداری  است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی بوشهر  ادامه داد: در بندر دیر احداث چهار پست اسکله رمپ در دستور کار است که تا پایان این ماه پیمانکار پروژه انتخاب و عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

وی گفت: در موضوع تسهیل فرایندها نیز نشست‌های به منظور چابکی و سرعت بخشی در  انجام تشریفات ترخیص کالا در بندر انجام شده تا کالا در کوتاه‌ترین زمان ممکن در بندر دیر ترخیص شود.

به گزارش سازمان بنادر و دریانوردی، شکیبی نسب تصریح کرد: بندر دیر به واسطه موقعیت مکانی در بین بنادر ایرانی حوزه خلیج فارس و طول نوار ساحلی بوشهر کمترین فاصله را با بندر الرویس کشور قطر دارد که این موضوع منجر به جذابیتی ویژه برای بندر دیر شده است.

تخلیه‌وبارگیری 69 میلیون تن کالا در بنادر ایران در 4 ماهه اول سال/ افزایش 14 درصدی عملیات کانتینری

تخلیه‌وبارگیری 69 میلیون تن کالا در بنادر ایران در 4 ماهه اول سال/...

ایلنا: میزان تخلیه و بارگیری کالا در بنادر مالکیتی و حاکمیتی سازمان بنادر و دریانوردی در 4 ماهه نخست امسال، معادل 69 میلیون و 389 هزار و 799 تن بوده که در قیاس با...

Ilna.ir/

تخلیه‌ و بارگیری 55 میلیون تن کالا در بنادر کشور تا نیمه مرداد/ رشد 4.6 درصدی کالاهای کانتینری

تخلیه‌وبارگیری 69 میلیون تن کالا در بنادر ایران طی 4 ماهه اول امسال

لبنان کشتی حامل غلات سوریه را آزاد کرد

لبنان کشتی حامل غلات سوریه را آزاد کرد

خبرگزاری فرانسه اعلام کرد که لبنان یک کشتی حامل غلات سوریه را که اوکراین مدعی سرقتی بودن محموله آن شده بود به دلیل ثابت شدن خلاف این ادعا، آزاد کرد.

FarsNews.ir/

3 کشتی جدید حامل غلات اوکراین را ترک کرد

تخلیه دو کشتی اقیانوس‌پیمای حامل 80 هزار تن روغن خام در بندر عباس

تخلیه دو کشتی اقیانوس‌پیمای حامل 80 هزار تن روغن خام در بندر عباس

ایلنا: دو فروند کشتی اقیانوس‌پیمای حامل 80 هزار تن روغن خام خوراکی در مجتمع بندری شهید رجایی بندر عباس پهلو گرفته‌اند.

Ilna.ir/

ثبت رکورد تخلیه روزانه 4 هزار تن برنج از کشتی در بندر بوشهر

ثبت رکورد تخلیه روزانه 4 هزار تن برنج وارداتی از کشتی در بندر بوشهر

ثبت رکورد تخلیه روزانه 4 هزار تن برنج وارداتی از کشتی در بندر بوشه...

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان بوشهر از تخلیه روزانه بالغ بر 4 هزار تن برنج از کشتی اقیانوس‌پیمای حامل برنج وارداتی در اسکله بندر بوشهر خبر داد.

MehrNews.com/
کمک مالی 60 میلیون دلاری قطر به ارتش لبنان

کمک مالی 60 میلیون دلاری قطر به ارتش لبنان

وزارت امور خارجه قطر روز پنجشنبه از حمایت مالی 60 میلیون دلاری این کشور از ارتش لبنان خبر داد.

FarsNews.ir/
3 کشتی حامل غلات آماده حرکت از بنادر اوکراین هستند

3 کشتی حامل غلات آماده حرکت از بنادر اوکراین هستند

وزیر دفاع ترکیه گفت: بر اساس برنامه ریزی‌ها، روز جمعه نیز سه کشتی از اوکراین حرکت خواهند کرد.

Borna.news/
ترانزیت 40 هزار خودروی خارجی از بنادر ایران به کشورهای منطقه

ترانزیت 40 هزار خودروی خارجی از بنادر ایران به کشورهای منطقه

مدیر بنادر غرب هرمزگان از ورود و ترانزیت 40 هزار دستگاه خودروی خارجی طی 4 ماهه امسال از بندر لنگه به آسیای میانه و برخی کشورهای همسایه از خاک کشورمان خبر داد.

MehrNews.com/
آماده‌سازی بنادر جنوبی برای جام جهانی قطر

آماده‌سازی بنادر جنوبی برای جام جهانی قطر

در شرایطی که چند ماه تا آغاز جام جهانی فوتبال 2022 قطر باقی مانده...

Isna.ir/
سفرهای اربعین و عتبات عالیات از بنادر مسافری خرمشهر و آبادان

سفرهای اربعین و عتبات عالیات از بنادر مسافری خرمشهر و آبادان

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: ایجاد زیربناهای لازم برای سفرهای زیارتی اربعین و عتبات عالیات از بنادر مسافری خرمشهر و آبادان با هماهنگی ستاد اربعین در حال انجام است.

MehrNews.com/
قطر و چین بزرگترین صادرکننده و واردکننده LNG دنیا

قطر و چین بزرگترین صادرکننده و واردکننده LNG دنیا

طبق گزارش BP، چهار کشور تولیدکننده LNG شامل قطر، آمریکا، روسیه و مالزی به ترتیب بزرگترین صادرکنندگان این محصول در سال 2021 هستند.

FarsNews.ir/
ماجرای ذرت‌های آلوده به بنادر ربطی ندارد/ تبانی دو شرکت با یک مالک

ماجرای ذرت‌های آلوده به بنادر ربطی ندارد/ تبانی دو شرکت با یک مالک

در پرونده ترخیص 27 هزار تن ذرت آلوده به آفت‌کش از بندر امام خمینی...

Isna.ir/
مردم می‌پذیرند به جای یارانه، کالابرگ دریافت کنند؟/... مشخصات فنی گوشی جدید شیايومی + عکس معرفی سامسونگ گلکسی بادی 2 + عکس یارانه پنهان شهری‌ها بیشتر از روستانشینان/ یارانه بنزین به جیب چه کسانی می‌رود؟ تحلیل شستا | وضعیت شستا چگونه خواهد شد؟ عقب‌نشینی اتاق تهران از ادعای افت صادرات نفت ایران با دو گاف بزرگ/ پروژه چین‌هراسی چگونه کلید خورد؟ تصمیم ویژه دولت برای بازنشستگان/ امروز تکلیف افزایش حقوق بازنشستگان روشن می‌شود؟ امروز بورس چگونه خواهد بود؟ وارداتی های بازار خودرو چند؟ + جدول قیمت منتظر کاهش قیمت شدید این ارز دیجیتال باشید بسته اینترنت رایگان اقشار کم برخوردار فعال شد از قیمت سفر هوایی اربعین مطلع شوید قیمت دوچرخه 25 مرداد ماه+ لیست قیمت قیمت جدید انواع دیسک ترمز اعلام شد پیش بینی افزایش 30 درصدی تولید میگوی پرورشی خریداران ساینا عجله کنند | فروش اقساطی ساینا با کمترین اقساط تورم قیمتی مواد غذایی در بریتانیا به قله جدیدی رسید خبر خوش برای متقاضیان نهضت ملی مسکن | زمان تحویل نهضت ملی مسکن مشخص شد حذف ارز ترجیحی چه تاثیری بر زندگی مردم داشت؟ برق بیش از 30 اداره پایتخت قطع شد کاهش ارزش دلار برابر دینار در پی تغییر در کابینه دولت عراق پیشنهاد روسیه به شرکای تجاری برای پیوستن به سويیفت روسی آخرین قیمت محبوب ترین خودروها در بازار + جدول در این بازار همه فروشنده‌اند اما خریداری نیست نقص فنی لاستیک پرواز تهران-دهلی ماهان هنگام تیک آف خرید شهاب سنگ‌ها به شرط آزمایشگاه، گرمی چند میلیارد؟ جزيیات حادثه پرواز هواپیمای تهران - دهلی شرکت ماهان سورپرایز ريیسی برای معلمان | واریز علی الحساب به حساب معلمان پرداخت بیش از 625 هزار وام ازدواج، فرزندآوری و ودیعه مسکن هشدار بزرگ‌ترین بانک آمریکا: چیزی بدتر از رکود در انتظار اقتصاد آمریکاست در این بازار همه فروشنده اند اما خریداری نیست صندوق‌های سرمایه‌گذاری خاصیت ضد تورمی دارند اعلام دلیل ترکیدن لاستیک هواپیمای پرواز دهلی/ هواپیما با تاخیر دو ساعته عازم مقصد شد خریداران خودرو بخوانند | جایگزین حذف قرعه کشی خودرو چیست؟ سازمان ملل نسبت به تشدید گرسنگی افغانستان هشدار داد دنا ریخت/ آخرین قیمت تیبا، رانا، پژو و پراید پرداخت 130 میلیارد تومان مالیات خودروهای لوکس کشاورزان ایرانی در استرالیا و کانادا سر زمین می روند! فردا نحوه افزایش حقوق بازنشستگان اعلام می‌شود دورکاری کارمندان اپل به اتمام رسید مصوبه رمزارزها در ایران به ایستگاه پایانی رسید تصمیم نهایی دولت برای حقوق کارمندان | افزایش حقوق کارمندان دولت ماه آتی نهایی می‌شود دولت برای مهار تورم ناچار به کنترل هزینه‌هاست 30 درصد قطعات خودرو در بازار تقلبی و قاچاق است/ تامین زمین نهضت ملی مسکن سرعت گرفت دخل و خرج ایرانی ها در سال 1400 مدیریت مصرف انرژی با ایجاد تنوع در سبد سوخت و استفاده از پالایشگاه‌های فراسرزمینی اتفاقی بی‌سابقه در صنعت خودروسازی کشور چه خبر از بزرگان بورس؟ | پای همسران واعظی و آخوندی به قراردادهای فولاد باز شد بروز کسری بودجه در 4 ماه اول امسال باوجود جهش درآمد نفت و مالیات