وضعیت بازار سکه و دلار عجیب شد

وضعیت بازار سکه و دلار عجیب شد

آمریکا میگوید خبری نیست اما بانک مرکزی هر روز یک خبر از ازادسازی منابع بلوکه شده انتشار می کند. واکنش بازار ارز به این...

روز گذشته دلار تهران در همان ابتدای صبح به سمت مرز 28 هزار تومان هجوم برد و وارد این کانال شد اما وقتی سکه پشت دروازه مقاومتی 13 میلیون و 400 هزار ماند، قیمت‌ها اصلاح شد. البته این اصلاح قیمتی در تهران کمتر از هرات بود. وقتی سکه 13 میلیون و 400 هزار تومان را رد نکرد معامله‌گرای ارزی تصور کردند حس سکه‌بازان به افزایش قیمت در آینده تضعیف شده است. بازار سکه در چند روز اخیر، لیدر سایر بازارها بود و مستقل از روند آنها حرکت می کرد، بطوریکه در زمان کاهش مانند باقی بازارها پایین نمی آمد و در زمان افزایش بیش از همه پرش داشت. در مجموع دلار تهران در 28 هزار تومان بسته شد و سکه هم در 13 میلیون و 400 هزار تومان.

روند آینده دلار و سکه

برای آینده برخی می گویند اگر دلار هرات زیر 27¡200 تومان بماند، بازار اصلاح می شود اما برخی دیگر اعتقاد دارند اگر سکه از 13 میلیون و 400 هزار تومان عبور کند، اشتهای دلار برای صعود تحریک می شود. درباره سکه هم گفته می شود که اگر این مقاومت مهم شکسته شود، سکه ظرفیت پرش به دو کانال بالاتر را هم دارد.

طناب کشی خبری بانک مرکزی با آمریکا

روز گذشته بار دیگر بانک مرکزی و خبرگزاری دولت یک خبر درباره جزییات آزادسازی دلاهای بلوکه شده کار کردند. خبر به نقل از مدیر امور بین‌الملل بانک مرکزی بود. بر اساس این خبر، چهارچوب کلی برای آزادسازی بخش قابل توجه منابع مسدودی ایران در یک کشور مشخص شده و سفر هیات منطقه‌ای به تهران به منظور جمع‌بندی اجرای این توافق صورت گرفته است. این خبر بانک مرکزی پاسخی به سخنان ندپرایس، سخنگوی وزارت خارجه امریکا است که هرگونه آزادسازی منابع را رد کرده بود. طناب‌کشی خبری بین بانک مرکزی و امریکا طوری شده که برخی معامله‌گران می گویند بانک مرکزی در سقف قیمتی، خبر مثبت منتشر می کند تا قیمت ها پایین بیاد و در کف تکذیب می شود و قیمت‌ها باز می گردند.

3 نکته از بازار ارز

نکته اول بازار درباره افزایش تعداد صرافی‌های سکه در میدان فردوسی تهران، محل تجمع معامله گران ارزی است. عده‌ای از معامله‌گران معتقدند در این صرافی‌های سکه، خرید و فروش دلار انجام می شود که غیرمجاز است، اما عده دیگری می گویند ازدیاد صرافی های سکه بخاطر این است که میدان فردوسی به بازار سکه تبدیل شود.

نکته دوم درباره اختلاف خرید و فروش نرخ دلار روی تابلوی یکی از صرافی‌های بانکی در میدان فردوسی بود. روی تابلو صرافی بانک شهر این اختلاف به 600 تا 700 تومن رسیده بود که به عقیده معامله‌گران، این رقم معناداری است و نشان می دهد که بازار در مرز حساسی قرار دارد.

نکته سوم به طلای آبشده بر می گشت. معامله‌گران می گویند اختلاف قیمت طلای آبشده داخل با طلای بین‌المللی در هر کیلو به 15 میلیون تومان می رسد که این هم اختلاف معناداری است که می تواند موجب قاچاق طلای آبشده به کشورهای همسایه شود.

local_offerبرچسب‌ها:
90 هزار میلیارد تومان سهام بابت رد دیون تامین اجتماعی واگذار می‌شود/ سهام ایران‌خودرو و سایپا بلوکی ... شفافیت بازار خودرو با عرضه در بورس کالا متقاضیان یارانه جدید عجله کنید چه کسانی در لیست دریافت سهام عدالت هستند؟ تصویب وام جدید خرید مسکن در شورای‌عالی مسکن پاک‌کننده شیشه در بازار چند؟ مصرف برق رکورد زد/ عبور مصرف برق از 49 هزار مگاوات زور آزادسازی واردات به افزایش قیمت خودرو نرسید/ آخرین... ترس شدید رمزارزها برای صعود 10 خبر تاثیرگذار بورس فردا 28 اردیبهشت 1401 |فردا پنجمین عرضه اولیه جدید بازار سرمایه واگذاری زمین و خانه اقساطی به این افراد | ثبت نام 30 هزار نفر راه اندازی 3 شهرک صنعتی تصویب شد هیچ مشکلی در فراوانی و ذخایر کالاهای اساسی در کشور وجود ندارد خبر خوب برای خریداران خودرو |ریزش قیمت خودرو در راه است؟ برای خرید 206 چقدر لازم است؟ جزيیات خرید خودرو از بورس کالا | اولین خودروها فردا به بورس می رسند پرونده ارزان فروشی بنزین به کجا رسید؟ آخرین اخبار مجامع 1401/02/27 سهم 1.5 درصدی صنایع پلیمری و پلاستیکی از تولید ناخالص داخلی برای رسیدن به تمدن اسلامی نیازمند ایران قوی هستیم/ 20 درصد درآمد باید از اقتصاد دانش بنیان باشد سهامداران پتروشیمی پارس بخوانند | امروز در پارس چه گذشت؟ جدیدترین جزيیات خرید خودرو در بورس نفت روسیه جایگزین نفت ایران در چین شد؟ شرایط واگذاری زمین و خانه اقساطی اعلام شد شاخص کل بورس رکورد زد خانوارهای دارای سه فرزند بخوانند | جزيیات واگذاری زمین و خانه اقساطی بررسی میزان وام خرید و ودیعه مسکن در جلسه ستاد تنظیم بازار نقشه راه تهاتر کالایی ایران و کوبا امضا شد تهران-هاوانا وارد همکاری های بندری و دریایی شدند قیمت مزدا از 1 میلیارد عبور کرد سه ماه با تلسکوپ بودجه می‌نویسند آخرش وزیر از ما پول می خواهد | با ما شوخی نکنید، ما بانک و بورس نیس... پیش بینی بورس فردا 28 اردیبهشت 1401| توجه دوباره به سهام شرکت‌های بزرگ و بنیادی خرید اتو مو چقدر خرج دارد؟ ادعای عجیب ترکیه درباره گرد و غبار در ایران | منشاء طوفان های گرد و غبار کجاست؟ تصویب وام جدید خرید مسکن در شورای‌ عالی مسکن متقاضیان یارانه عجله کنید جزییات جدید از مکانیزم فروش خودرو/ مالیات جدید در راه... اخبار مهم کدال 27 اردیبهشت 1401 | نمادهای شاخص ساز تحت تاثیر عوارض صادراتی امسال قطعی برنامه ریزی شده آب و برق نخواهیم داشت برگزاری نشست هماهنگی و سیاست‌گذاری مدیران روابط عمومی صنعت آب اولین دستاورد اتحاد استراتژیک ایران خودرو و سایپا به ثمر رسید بازماندگان دریافت یارانه برای ثبت‌نام به «درگاه ملی خدمات دولت» مراجعه کنند قدردانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از حمایت بانک صادرات ایران در نمایشگاه کتاب 4.2میلیون تن موجودی کالای اساسی در بنادر و گمرک /33شناور در صف تخلیه کالای اساسی مشکلات بچه‌دارها با قیمت پوشک | جدول جدیدترین قیمت‌ها وام جدید خرید مسکن در شورای عالی مسکن تصویب شد جایزه مدیر فعال روابط عمومی به بیمه رازی تعلق گرفت منشا ورود گرد و غبار به ایران اعلام شد افزایش منابع و الزامات اجرایی سازمان تعزیرات برای برخورد با پدیده‌های گرانفروشی و احتکار شاخص کل بورس به کانال 1.6 میلیون واحدی وارد شد